Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamper jaki?
Autor Wiadomość
Kleo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: będzie kamper
Dołączył: 26 Lut 2024
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2024-02-28, 09:13   

blue60 napisał/a:
K, to przyczepy nie sprzedałem
Ja też nie zamierzam sprzedawać - za długo ze mną jest i sentyment mam - "młodsze pokolenie" też jakoś inaczej na nią spogląda jak powiedziałem że rozglądam się za kamperem.

Dziękuję wszystkim za konstruktywne wypowiedzi. Na placu boju została półintegra i cały czas alkowa.
To opuszczane łóżko w półintegrze - bardzo fajne rozwiązanie ale nadal mnie nie przekonuje co do miejsca.
Następny krok to targi - i obmacanie różnych marek na żywo.

Pytanie pomocnicze - co to za marka NobelArt (ktoś coś podpowie) - znalazłem info że to jakaś "marka" własna dużego dealera DE. Bać się czegoś takiego czy podobnego w dłuższej perspektywie użytkowania?

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 193/420
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-02-28, 09:41   

Kleo napisał/a:


Pytanie pomocnicze - co to za marka NobelArt (ktoś coś podpowie) - znalazłem info że to jakaś "marka" własna dużego dealera DE. Bać się czegoś takiego czy podobnego w dłuższej perspektywie użytkowania?

Pozdrawiam

Norbert to brat bliźniak Roller a i Ci, produkowany dla dużego dealera w Niemczech, zdaje się że mają przedstawicielstwo w Polsce
Marki te są mocno budżetowe lekkie jak piórko, zrobione z najbardziej dostępnych część, można je kupić bezmała w kiosku ruchu :haha:
Jeżdżę Ci, no co mam tobie powiedzieć jest ok, jest tani, jest super :spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zzz1001 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Carado A464 / Ducato 250 2,3 DMC 3850kg
Dołączył: 28 Sty 2024
Piwa: 1/1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-02-28, 09:51   

Cyryl napisał/a:
parkingi pod niektórymi marketami (np. Achuan Wrocław Korona) mają ograniczenia związane tylko z DMC - 3,5t.

Te ograniczenia są pewnie z myślą o kierowcach ciężarówek. Nie sądzę, żeby ktokolwiek chciał sprawdzać na parkingu Auchan, jaką DMC ma mój kamper. Więc jeśli chodzi o parkowanie, DMC nie ma większego znaczenia.

Ja mam DMC 3,85t i generalnie nie przejmuję się ograniczeniami wagowymi 3,5t, bo i tak pewnie nikt tego nie sprawdza. Skoro 90% kamperów jest do 3,5t, to ludzie zakładają, że mój pewnie też. Tym bardziej, że sami zarządcy dróg często nie wiedzą, po co im te znaki. Ostatnio w Warszawie jechałem na zrzut wody na Ursynowie. Po drodze mijałem na odcinku kilkuset metrów 3 znaki "wagowego" zakazu ruchu, przy czym były na zmianę: raz DMC 5t, raz rzeczywista masa 5t. Zarządca sam nie wiedział, co chciał tymi zakazami osiągnąć.

Cyryl napisał/a:
jednak można rzadko bo rzadko, ale spotkać z ograniczeniami wysokości przed parkingami sklepowymi i tu najkorzystniej wypada półintegra.

Na tym zdjęciu, o ile dobrze widzę, jest belka na 2,30m, tak? Chyba tylko California się zmieści, bo na pewno żadna półintegra nie ma mniej niż 2,30m (o alkowach i integrach nawet nie wspominam). Nawet Citroen Nu Venture Surf ma podobno 2,60.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2024-02-28, 10:11   

Komplecik napisał/a:

Moim ale to moim zdaniem yamah zażartował :spoko

Dokładnie :aniolek :aniolek :aniolek Kazik :roza: bez stresu..piękny dzień za oknem :spoko :pifko
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 73/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-02-28, 11:49   

yamah napisał/a:
Dokładnie :aniolek :aniolek :aniolek Kazik :roza: bez stresu..piękny dzień za oknem :spoko :pifko

No to "ja pierniczę" ale qui pro quo :wyszczerzony: Choć styl masz dość ostry muszę przyznać :spoko
A tak do rzeczy, to nie chodzi tylko o parkowanie pod marketami, ale w różnych innych sytuacjach. Ja mam prawie 7 ale dość długi zwis tylny. i dojeżdżając tylnymi kołami do krawężnika mogę się wcisnąć na miejsce dla osobówek. Choćby na nocowanie przy stacjach benzynowych albo do postoju w innych miejscach gdzie bywają miejsca wyłącznie dla osobowych. Nie na każdym się mieszczę, ale gdybym był dłuższy to już w ogóle odpada. A i na kempingach szczególnie w "turystycznych" miastach na ogół jest ciasnota że i z moim ledwo mogę przycupnąć. Choćby taka Trojska w Pradze. A i pow. 7 metrów nieraz sporo drożej kasują. Choć jak autor wątku ma budżet 400 tys. to pewnie jego nie dotyczy :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 193/420
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-02-28, 21:10   

[quote="Kleo"]
blue60 napisał/a:


Pytanie pomocnicze - co to za marka NobelArt (ktoś coś podpowie) -

Kleo ,..! . swoją drogą dobrze że wywolałeś temat Norbusia to podobna budrzetówka do większość na fordziku a tańsza o 50, 60tyś zdaje się że widziałem połówkę 7,40m już za 290koła, ja nie wiem co te kampry takie drogie, stał pustaki potaniały styropian też a te drogie jak pieron
Za mojego chłop po 1,5 roku wziął więcej jak dał, istne jaja.
Ten rok to zdaję się rok przecen nówki ściągną spodenki i ucałuj Pana kupującego :haha:
Jak już Norbert się do nas przytula musi być u sąsiadów wspaniale :szeroki_usmiech
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-02-29, 08:59   

Komplecik napisał/a:
...zrobione z najbardziej dostępnych część, można je kupić bezmała w kiosku ruchu :haha: ...


może to i racja, ale znajdź dzisiaj kiosk ruchu.

zzz1001 napisał/a:
...Nie sądzę, żeby ktokolwiek chciał sprawdzać na parkingu Auchan, jaką DMC ma mój kamper. Więc jeśli chodzi o parkowanie, DMC nie ma większego znaczenia.

Ja mam DMC 3,85t i generalnie nie przejmuję się ograniczeniami wagowymi 3,5t, bo i tak pewnie nikt tego nie sprawdza...


częściowo masz rację, ale nie każdy kupuje kampera, aby robić zakupy w Polsce.
wjechanie pod zakaz tonażowy w innych krajach to już osobna bajka.
najlepiej wypróbuj to w Austrii.

zzz1001 napisał/a:
...Na tym zdjęciu, o ile dobrze widzę, jest belka na 2,30m, tak? Chyba tylko California się zmieści, bo na pewno żadna półintegra nie ma mniej niż 2,30m (o alkowach i integrach nawet nie wspominam). Nawet Citroen Nu Venture Surf ma podobno 2,60.


nie zagwarantuję Ci, że wszystkie ograniczenia wysokości jakie zobaczysz będą wynosiły 2,3m jak na zdjęciu.
to jest tylko przykład, że na takie coś można trafić i jak ktoś głębiej się zastanawia nad wyborem kampera, to może taki aspekt wziąć pod uwagę.
a może nie - jego wybór.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kleo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: będzie kamper
Dołączył: 26 Lut 2024
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2024-02-29, 09:13   

Komplecik napisał/a:

Za mojego chłop po 1,5 roku wziął więcej jak dał, istne jaja.
[/b]

Na rynku przyczep było/jest podobnie.
Przejrzałem dość wnikliwie rynek ofertowy w Polsce. I tak mając do wydania 350k brutto zakładając półintegra/alkowa - NOWE to w ofercie ledwo co łapią się w zasadzie 4 marki:
- Ten Nobel
- Roller
- czasem Corado
- Rimor
wszystko na Ford
w większości to jednak półintegra z alkową już tak łatwo nie jest.
Więc siadam ze szklaneczką trunku przed kominkiem i czekam na rozwój wypadków oraz wiosnę bo już mam plany wyjazdowe z przyczepką.
Może za chwilę ceny za w/w będą 400K i wtedy cytując klasyka ("cena mnie wyprzedzi") a może jednak spuszczą trochę ciśnienie bo gdzieś czytałem, że w DE już rynek złapał zadyszkę i mają nadprodukcję. Ale to moje pobożne życzenia.
Na ten moment ceny dla mnie są przegięte
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 73/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-02-29, 12:22   

Komplecik napisał/a:
ja nie wiem co te kampry takie drogie, stał pustaki potaniały styropian też a te drogie jak pieron

No właśnie. Porównując jakość wykonania kamperów jeszcze z lat 90-tych i współczesnych różnice są znaczne. Te dawniejsze miały pokrycie z blachy karbowanej aluminiowej, izolację z gęstej pianki a nie g...niego styropianu. W lepszych wersjach mebelki pokryte prawdziwym fornirem, płyty meblowe z dwóch warstw sklejki dla obniżenia wagi. Taką budę pokrytą blachą slu w przypadku uderzenia dają się jakoś połatać a w budzie z laminatu powstaje wyrwa jak po uderzeniu pancerfaustem. To wszystko kosztowało a dzisiejsza tandeta zamiast stanieć to zdrożała. Zapewne część osprzętu jest dzisiaj znacznie lepsza, baza też jest na nieporównywalnie wyższym poziomie. Ale czy to uzasadnia takie windowanie cen? Owszem, popyt jest dziś znacznie wyższy - więc prawo rynku. Ale dzisiaj to jest masówka w porównaniu z produkcją z przed 30 lat. Dzięki takiej masówce w innych branżach, jak choćby AGD i elektronika mamy taniochę jak nigdy. A za kampery..."jak za zboże".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 6/14
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-02-29, 12:56   

Te dawniejsze miały pokrycie z blachy karbowanej aluminiowej,


Ja kampera/przyczepy z blachy już bym nie chciał, więcej minusów jak plusów :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zzz1001 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Carado A464 / Ducato 250 2,3 DMC 3850kg
Dołączył: 28 Sty 2024
Piwa: 1/1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-02-29, 13:31   

Cyryl napisał/a:
najlepiej wypróbuj to w Austrii.

Austrię omijam z daleka ze względu na opłaty. Przejazd od granicy czeskiej do włoskiej kosztowałby mnie 120€, więc podziękowałem. Do Chorwacji jechałem przez Węgry, a do Włoch przez Szwajcarię.

Swoją droga, całkiem sprytni ci Austriacy. Połowę kamperów odstraszyli ważeniem, a drugą połowę opłatami na autostradach dla aut pow. 3,5t. Austrię odwiedza tylko ta trzecia połowa, która ... a nie... czekaj...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 457/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-02-29, 15:12   

Kazik II napisał/a:
To wszystko kosztowało a dzisiejsza tandeta zamiast stanieć to zdrożała.


A po czym to oceniasz , że zdrożało ,po wartościach bezwzględnych , czy po stosunku ceny do zarobków ?
To pierwsze mało sensowne, a to drugie bardzo indywidualne :spoko
Gdybym porównał ile kosztowały kampery w latach 90-tych i ile wtedy zarabiałem do obecnej sytuacji to musiał bym chyba stwierdzić , że obecnie kampery są jednak trochę tańsze .......... tak z dwieście razy :haha: :szeroki_usmiech :spoko

To, że coś kilka lat temu kosztowało powiedzmy 200tys PLN, a obecnie kosztuje 400 tys. nie oznacza wprost , że podrożało 2 razy ...... to nawet nie oznacza , że podrożało cokolwiek .
Jedynym sensownym porównaniem jest porównanie siły nabywczej obu "cyfr" :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 457/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-02-29, 15:40   

Kazik II napisał/a:
Porównując jakość wykonania kamperów jeszcze z lat 90-tych i współczesnych różnice są znaczne.


Tak, masz rację, ale jest to porównanie prawdziwe chyba dla wszystkich produktów dostępnych na rynku , a nie jedynie kamperów.
Jakość wykonania i jakość materiałów była lepsza jeśli porównujemy do podobnych produktów robionych dzisiaj , ale tylko tych robionych z podobnych materiałów i w podobnej technologii ...... a większość współczesnych jest jednak produkowana z innych lepszych i z pomocą nowszych i lepszych technologii ..... więc to porównanie jest podobne do tego z cenami :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kleo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: będzie kamper
Dołączył: 26 Lut 2024
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2024-02-29, 18:04   

joko napisał/a:

Jedynym sensownym porównaniem jest porównanie siły nabywczej obu "cyfr" :spoko

Po części można się z tym zgodzić ale tylko po części. Prawda pewnie jak zwykle jest gdzieś po środku - prosty przykład:
https://spidersweb.pl/autoblog/ceny-samochodow-norma-euro-7-producenci/

Jeśli mówimy tylko o autach nie tylko kamperach i pokrewnych to zapewne każdy zauważył, że ceny aut poszły w ostatnich latach mocno w górę.....czy widać żeby taniały chyba nie za bardzo przynajmniej w ostatnim czasie.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 73/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-02-29, 18:13   

joko napisał/a:
Gdybym porównał ile kosztowały kampery w latach 90-tych i ile wtedy zarabiałem do obecnej sytuacji to musiał bym chyba stwierdzić , że obecnie kampery są jednak trochę tańsze .......... tak z dwieście razy :haha: :szeroki_usmiech :spoko

O kurcze, czemu ja wtedy nie kupiłem 200 kamperów? :gwm Byłbym nieźle do przodu :haha:
joko napisał/a:
To, że coś kilka lat temu kosztowało powiedzmy 200tys PLN, a obecnie kosztuje 400 tys. nie oznacza wprost , że podrożało 2 razy ...... to nawet nie oznacza , że podrożało cokolwiek .

Ło matko, to ja zarabiam dzisiaj tyle samo co 30 lat temu? :gwm
Tak na poważnie to nie jest takie proste, żeby w ten sposób przeliczać. Niektóre dobra dużo zdrożały licząc w liczbach bezwzględnych, w stopniu redukującym wzrost zarobków. Choćby nieruchomości. Inne znacznie mniej.
joko napisał/a:
a większość współczesnych jest jednak produkowana z innych lepszych i z pomocą nowszych i lepszych technologii ..... więc to porównanie jest podobne do tego z cenami :spoko

Jakoś nie bardzo mogę się zgodzić. Ale przekonaj mnie i podaj przykłady tych nowych i lepszych technologii w budowie nadwozi kempingowych. Bo mi się wydaje że właśnie raczej tandeta.Zadbany i dobrze utrzymany 30 letni kamper w rękach jednego właściciela może być dzisiaj w całkiem niezłym stanie. Chciałbym zobaczyć te dzisiejsze po 30 latach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***