Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ważenie Kamperów w Polsce lub za granicą.....?
Autor Wiadomość
jacekiagatka 
weteran


Twój sprzęt: HYMER 2.8 jtd
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Piwa: 9/3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-05-31, 11:29   

Kupując kampera musisz sprawdzić tyle różnych rzeczy, że o ważeniu i sprawdzaniu mas bez podpowiedzi nie pomyślisz. Ciekowe, kto z was sprawdzał masy DMC itd. Kupując kampera i go ważył?
Zamiatanie problemu pod łóżko jest chyba w tym przypadku nienajlepsze. Szczególnie że bardzo często nasze auta jeżdzą poza granicami kraju i tam problem robi się większy i droższy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2009-05-31, 11:33   

Myślę, że nie wiem co myśleć. Z jednej strony dyskusja ta rzeczywiście może uświadomić i nabywcy kampera, że jest problem i kontrolującym, że jest okazja złapania.
Trochę dyskusyjne moim zdaniem jest stwierdzenie, że jak my nie powiemy to nikt nie będzie wiedział i nie będzie problemu z nadwagą. Jeśli nasza Policja to przeczyta i zatrzyma delikwenta na wadze to w końcu co wielkiego stanie się. Może trochę kłopot z odzyskaniem dokumentów i sprowadzeniem samochodu do domu. W znacznie gorszej sytuacji będą ci którym ważenie trafi się za granicą. Może się trafić z nieświadomości przewinienia. Za granicą to chyba już nie przez nasze forum.
Uważam że powinniśmy tu dyskutować jak pozbyć się problemu a nie jak nie dać się złapać.
Milczenie w tajemniczy sposób nie rozwiązuje problemu.
Może należałoby przejrzeć zakamarki pojazdu i pozostawić ciężkie przedmioty zabierane na wszelki wypadek. (Np maszyny do szycia :haha: )Wymienić naczynia szklane i porcelanowe na lżejsze. Pozbyć się agregatów prądotwórczych, dodatkowych akumulatorów, 15 latarek, stalowych stołków, stołów i taboretów wymieniając je na aluminiowe. Skomplikowanych masztów do anten sat. 4 podnośników używanych do stabilizacji samochodu.
Drugie wyjście to doprowadzić do zmiany przepisów wykluczających zmiany DMC pojazdu i doprowadzić do przekwalifikowania pojazdów z 2 800 lub 3100 na 3,5T.
Może nie pchać się w rozwiązania gdzie z samej specyfiki pojazdu nie da się ominąć nadwagi, np pickupy z nadstawką, jeżeli sam pickup jest w granicy DMC.
ufff.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-05-31, 11:38   

TIMOT ma rację ale admini nie reagują i to już w kilku wątkach próbowałem to napisać, że są osoby oraz programy wyszukujące słowa lub w frazy w ogólnodostępnym internecie. Może niektórzy pomyślą że to teoria spisku, ale niestety internet nie jest anonimowy a nawet są próby, aby go na bieżąco monitorować - każdy z was ma nadany numer IP po którym jesteście identyfikowani .

Ps. Kiedyś pisałem też aby stworzyć kawałek zamkniętego forum aby o tych kwestiach można było na luzaka podyskutować bez całej obstawy CBA,ABW,CBŚ-pamiętacie temat akcyzy jak tylko ruszyliśmy zainteresowanie i zalogowanie kilku osobników. Mamy teraz tego skutki że co niektórzy dostali już wezwania :bylo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacekiagatka 
weteran


Twój sprzęt: HYMER 2.8 jtd
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Piwa: 9/3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-05-31, 11:59   

Teoria spisku to chyba za mało powiedziane, tu już są działania tajnych służb i wkrótce będą represje i zatrzymania. :haha: :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2009-05-31, 12:05   

Robercie chyba trochę mylisz pojęcia. Nie pisanie na forum nie rozwiązuje problemu z nadwagą ani akcyzą.
To nie jest tak, że my jesteśmy najmądrzejsi a reszta to ciemnota, szczególnie służby.
Każdy człowiek ma prawo założyć swoje zamknięte forum i żyć w przeświadczeniu że nikt oprócz niego nie ma tam wglądu.
Fora zamknięte w żaden sposób nie zabezpieczają przed inwigilacją.
Jeśli ktoś coś ma na sumieniu lepiej żeby w ogóle nie pisał na żadnym forum albo przestał mieć nieczyste sumienie.
Jeśli masz problemy z nadwagą to zapewniam Cię, że nie z winy CamperTeam. :haha:
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbychu91 
zaawansowany
w imię złotego,euro i dolara


Twój sprzęt: fiat ducato hobby 600
Nazwa załogi: zbyszki
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2008
Piwa: 5/29
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2009-05-31, 12:07   

Nikt z Nas na pewno nie zapłaci jakiejkolwiek kary za uszkodzenie drogi!!!!!!Musielibyśmy przekroczyć dopuszczalne naciski na o oś , a to jest od 8 do 12T na oś poj pojazdu,inaczej wylicza się naciski na oś składową,lub wielokrotną................
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Asaf 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Kamper zabudowa na PickUp Dodge Ram 1500
Nazwa załogi: Asaf
Dołączył: 23 Kwi 2009
Skąd: Reńska Wieś/opolskie
Wysłany: 2009-05-31, 12:47   

TIMOT napisał/a:
ML masz w pełni rację :!: :!:
Ja już ruszałem ten temat i tak jak szybko go zacząłem tak szybko go usunąłem.
Widać, że są wśród nas tacy, co im wisi fakt naszego spokoju w trakcie podróży.
Ciekawe jak poczuje się założyciel tego wątku, jak właśnie przez ten wątek trafi na smerfa, który go poważy i odstawi na pobocze :?:
Może wówczas to go czegoś nauczy :!:



Przepraszam weterana Timot że założyłem taki wątek a nie wiedziałem że nie powinienem.
To się już nie powtórzy.
i może trzeba wyznaczyć tematy tylko na zloty i spotkania i zakazać pisania tym , którzy w tym gronie nie bywają.
dziękuję za lekcję.
A jak mnie smerf odstawi na pobocze to zapłacę za brak wiedzy przed zakupem.
miłego dnia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ML 
zaawansowany


Twój sprzęt: Buerstner Levanto A574
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 5/3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-31, 14:03   

janusz napisał/a:
Z jednej strony dyskusja ta rzeczywiście może uświadomić .... kontrolującym, że jest okazja złapania.

Ta opcja zdecydowanie mniej mi się podoba. :mrgreen:
A może będziemy nadawać szyfrem (tak z w tym dowcipie z czytaniem książek, gdzie po kolejnej ksiąążżccee juużżż siiięę świiiaatt kooołłyysaaaałłłł) ? :haha:
Asaf napisał/a:
Przepraszam weterana Timot że założyłem taki wątek a nie wiedziałem że nie powinienem.
To się już nie powtórzy.

No tu już Asaf poszedłeś po bandzie - nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek (łącznie z Wojtkiem) miał do ciebie pretensje o zakładanie wątków, dyskusja powinna być a jakże, ale w pewnych kwestiach wręcz są pożądane niedomówienia na forach publicznych... z wiadomych względów.

Pozdrowienia.
_________________
To tylko MATRIX ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
KOCZORKA 
Kombatant


Twój sprzęt: Adria
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Piwa: 21/22
Wysłany: 2009-05-31, 15:53   

1
janusz napisał/a:
Uważam że powinniśmy tu dyskutować jak pozbyć się problemu a nie jak nie dać się złapać.

I to jest święta racja.
Nie zapominajmy, że ważą za granicami Polski, i to nie od momentu naszej dyskusji, tylko dużo wcześniej.
Prawie wszyscy wyjeżdżamy za granicę na urlopy, kiedy właśnie jesteśmy najbardziej obciążeni, bo wyjeżdżamy na dłużej.
janusz napisał/a:
Drugie wyjście to doprowadzić do zmiany przepisów wykluczających zmiany DMC pojazdu i doprowadzić do przekwalifikowania pojazdów z 2 800 lub 3100 na 3,5T.

Nie wiem czy to jest możliwe, ale to byłoby najlepszym rozwiązaniem.
Najwięcej kamperów kupujemy od Niemców, którzy przez lata użytkowania dopieszczają, doposażają swoje domeczki. Ile wtedy ważą?
Widywałam na kempingach tak wyposażone kampery, że chyba musiały ważyć z 4,5 ton.
Nasza Izolka ma dł. 7200, zupełny golasek z wagą 3250.
Dodajmy do tego 4 osoby dorosłe, każda po 80 kg = 320kg.
Rachunek prosty. Nawet jedzonka nie można zabrać, nie mówiąc o butlach, wodzie.
Jak z tym problemem radzą sobie inne nacje? To u nich ważą?
_________________
"Żyj tak, abyś po latach mogła powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłam".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZOR 
weteran

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2008
Piwa: 17/5
Wysłany: 2009-05-31, 16:49   

Asaf napisał/a:
Przepraszam weterana Timot że założyłem taki wątek a nie wiedziałem że nie powinienem.
To się już nie powtórzy.

Również nie do końca zgadzam się z tym stwierdzeniem ponieważ, jak już pisałem temat powraca jak bumerang i będzie powracał.
Chyba, że w regulaminie (którego pewnie i tak niewiele osób czyta) wypiszemy punkty o których się nie pisze jawnie.
Wtedy i my i służby będziemy wiedzieli co zakazane. :diabelski_usmiech
A nawet jeśli, to co? Kto wyposaży naszą policję w przewoźne wagi po to tylko, żeby zajęła się tak niszowym (i nie ma co ukrywać - niegroźnym)
problemem jak lekka nadwaga kamperów? Wydaje mi się, że w Polsce policja ma inne priorytety...
Poza tym wiemy, że problem ważenia to problem "zagraniczny" na który nasza pisanina nie ma najmniejszego wpływu.
A jak niby mamy się tego ustrzec... nie pisząc :?: nie opuszczając granic naszego przyjaznego państwa :?:
Myślę że austriacka, niemiecka, czy inna policja ma w nosie, co my tutaj piszemy.
Problem istnieje poza naszym wpływem, a niestety nas dotyczy.
Milczenie nie załatwi problemu :!:
Za to chętnie dowiedziałbym się na forum, na jakich drogach ważą, które powinno się omijać (chyba że ważą wszędzie),
jak sobie radzą z tym problemem kamperowcy niemieccy, czy innych nacji.
Przecież nie wierzę, że oni wszyscy utrzymują wagę swoimi wypasionymi autami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbychu91 
zaawansowany
w imię złotego,euro i dolara


Twój sprzęt: fiat ducato hobby 600
Nazwa załogi: zbyszki
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2008
Piwa: 5/29
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2009-05-31, 18:27   

ITD działa na drogach krajowych,choć mogą na wagę ściągnąć z każdej ,a mają otrzymać uprawnienia policyjne,policja,straż graniczna,celnicy , praktycznie wszędzie,.......
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2009-05-31, 18:44   

zbychu91 napisał/a:
ITD

O ile się nie mylę to ITD na razie ponad 3,5 t. Do maluczkich nie bardzo.
Do nas to policja i straż miejska ma prawa.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bonusik 
weteran


Twój sprzęt: Hobby 600...w marzeniach..:))
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Mar 2008
Piwa: 10/15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-31, 18:46   

Co gorsza,"krokodyle" to osoby praktycznie "niereformowalni".... :-/
Z miśkami można chociaż pogadać a zieloni od razu walą z grubej rury i nie ma co marzyć o taryfie ulgowej... :evil:
Cosik mi się wydaje,że mają płacony procent od wlepionych mandatów i kar.... :gwm
Szkoda gadać..... :-/
_________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
4x4camper 
stary wyga


Twój sprzęt: w budowie..
Dołączył: 22 Wrz 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2009-05-31, 20:40   

Myślę że tą wiedzę można wykorzystać przy zakupie kampera u sąsiadów.
Jak zareaguje Niemiec na fakt że jego kamper który chce sprzedać jest blisko lub przekracza 3500kg.

Powodzenia w negocjacjach.

poz
Tolek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2009-06-01, 08:20   

Timot masz racje temat jest bardzo aktualny i powinna sie toczyc rozmowa otwarta.Twierdza inaczej ci niewazeni,ale co bedzie jak stwierdza u nich "nadwage"? :przepraszam nie wystarczy. :mrgreen:
_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***