Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Świstak
2017-05-28, 09:21
Autobus - kemping
Autor Wiadomość
bawariusz 
trochę już popisał
Korzystaj z życia póki czas


Twój sprzęt: biwakowóz C4 Grand Picasso
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: łódź
Wysłany: 2009-06-05, 17:07   

sp6vxh napisał/a:
No cóż. Elektryka wygląda ładnie bo ją całą rozebrałem, umyłem, wysuszyłem, odrdzewiłem, złączki potraktowałem chemią i złożyłem do kupy. To co nie działało dalej nie chce działać.... Ale chyba znalazłem przyczynę tyle że bez kanału się nie dorwę a aby wyjechać z ogrodu muszę pół osiedla prosić o odblokowanie dróżek. Muszę się dorwać do schematów a nigdzie nie mogę znaleźć. Swoją drogą ogłoszenie: Oddam gotowy camper w dzierżawę na tydzień w zamian za komplet dokumentacji serwisowej. Poważnie. Co do pneumatyki celowo najechałem na drewniany bal aby woda z mycia wnętrza spływała w stronę drzwi. Pompowanie układu też wyzwala we mnie drobne obawy... Po podłączeniu elektrycznego kompresora hałasuje przez pół godziny dając 7 atmosfer, a milka potrzebuje 10 aby dokładnie przełączać zawory i w miarę szybko się napompować..... A że francuzy mają na pompie wysoką dawkę więc na wolnych obrotach czuć tego diesla.....
Pomóżcie. Schematy.... Pomóżcie....



Włos mi się zjeżył, :?
choć nieźle radzę z elektryką, to nie mając schematu, nie rozłączałbym całej elektryki, tylko pojedynczo wypinałbym, czyścił i montował złącze po złączu. ;) Mam nadzieję, że z elektryką w plafonach podsufitowych postąpiłeś łagodniej :haha:
Co do dokumentacji, nie sądze, aby nawet w serwisie ją mieli :gwm Te roczniki jeszcze robi się na hard core
Kompersor daruj sobie, a co gdy zakamperujesz na jakimś parkingu i tak trzeba gazować. Co do dawki paliwa, nie dam głowy, ale może mieć ustawioną na ...olej opałowy :?

Jedna rzecz zadawalająca, pompa wtryskowa u Ciebie nie ma elektroniki, :!: :!: :!: przesmarować cięgna i w drogę :haha:
Bardzo podoba mi się dostęp do osprzętu silnika,wzorcowy 8-)
_________________
POZDRAWIAM BAWARIUSZ Z ŁODZI ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MariuszB 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2008
Piwa: 5/5
Skąd: Warszawa/Bayern :)
Wysłany: 2009-06-05, 18:19   

Chylę czoła... projekt nader odważny ale jednocześnie mega nietuzinkowy :bajer
Nie wiem jakie masz założenia, co ma w nim być zamontowane... ale co by nie było będę Ci kibicował :bigok

Czekam na kolejne fotki z etapów przebudowy :)
_________________
Pozdrawiam
MariuszB
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tolo-Digli 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Dukato
Dołączył: 14 Sty 2008
Piwa: 29/5
Skąd: Andrzejów-Łódź
Wysłany: 2009-06-05, 18:39   

Pomysł z nie lada wysoko podniesioną poprzeczką jesteś jednym z kolejnych potwierdzeń że jesteśmy zakręceni pozytywnie ,jestem pełen podziwu i będę obserwował ten temat powodzenia pozdrawiam :lol:
_________________
NIE TY MI JESTEŚ WROGIEM .LECZ TWOJE HOBBY PRZYJACIELEM
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-06-05, 22:03   

Za słowa otuchy serdecznie wszystkim dziękuję. Przyjemnie wiedzieć że ktoś oprócz mnie jest pozytywnie nastawiony.... Co do elektroniki na pompie... Niestety jest. I z nią właśnie mam problemy. Po kilku minutach pracy przechodzi w tryb awaryjny i pedał gazu pracuje tylko do połowy. Nie wiem gdzie szukać przyczyny, bo komputer ściśle współpracuje z komputerem ABS i czymś na kształt kontroli trakcji. W najgorszym wypadku albo przereguluję potencjometr na pedale gazu i cięgno do silnika sterującego tak aby obsługiwał cały zakres, albo wyrzucę elektronikę i założę linkę. Co do plafonów - z nimi postępowałem inaczej, ale czy delikatniej??? Myłem karcherem. Razem z sufitem który zdecydowanie zmienił kolor. Zbytnio się nie przejmowałem bo większość była uszkodzona, a udało mi się kupić przetwornice na allegro po 10 zl sztuka i do każdej jeszcze dwie sprawne płytki z elektroniką gratis. Aktualnie wszystkie są sprawne. Musiałem rozebrać i umyć wszystko, bo przez to auto przetoczyło się z milion ludzi i każdy coś po sobie zostawił.....
Najbardziej cieszy mnie podwozie od dołu. Nie ma zbyt wiele roboty. Kilka zaprawek, wymiana osłon wspomagania i po robocie! Auto nie ma kratownicy tylko solidną staromodną ramę na całej długości i pod silnikiem. Nawet na hak można podpiąć kilka ton bez obawy o konstrukcję. Mam problem z elektryczną pompą wody, ta którą wymontowałem nie nadaje się do remontu a innej na 24V nie mogę znaleźć. 12V nają małe przekroje, a 220V będę musiał zamontować wewnątrz. Dołączam kilka zdjęć Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!

20090502_003.jpg
Silnik juz po kilku myciach
Plik ściągnięto 30133 raz(y) 60,45 KB

20090502_005.jpg
Plik ściągnięto 30132 raz(y) 75,21 KB

20090502_015.jpg
Sufit przed praniem. Kolor... czarna czerń
Plik ściągnięto 30132 raz(y) 42,65 KB

IMG_2666.jpg
Sufit po praniu. Kolor - jasny szary
Plik ściągnięto 30132 raz(y) 50,45 KB

P4280107.jpg
Zdjęcie ze Zgierza gdzie kupiłem autobus. Dwa dni przygotowań do wyjazdu. Właściwie to trzy dni...
Plik ściągnięto 30132 raz(y) 58,14 KB

pneumat2.jpg
Pneumatyka. Muszę założyć tłumik bo jak fuknie to aż podskakuję...
Plik ściągnięto 30133 raz(y) 60,73 KB

20090502_031.jpg
Silnik nie jest mały. Wydaje mi się że sam alternator jest porównywalny z silnikiem malucha....
Plik ściągnięto 344 raz(y) 97,83 KB

IMG_0176.jpg
Ta rdza jest tylko powierzchniowa. Przepalone zdjęcie zadało jej rangi...
Plik ściągnięto 360 raz(y) 97,47 KB

IMG_2592.jpg
Skala wnętrza.... Zdjęcie robione z 2/3 długości...
Plik ściągnięto 277 raz(y) 116,45 KB

IMG_2598.jpg
Plik ściągnięto 343 raz(y) 120,81 KB

_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-06-05, 22:07   

Gdzie kupić osłony wspomagania? Może ktoś podpowie?

tyl2.jpg
Plik ściągnięto 30123 raz(y) 59,46 KB

wspomaganie5.jpg
Plik ściągnięto 30123 raz(y) 58,88 KB

wspomaganie9.jpg
Plik ściągnięto 30123 raz(y) 43,56 KB

zawiesz przod.jpg
Plik ściągnięto 30123 raz(y) 49,38 KB

_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2009-06-05, 22:39   

Witaj!
Zaczynając czytać ten temat pomyślałem sobie, że ktoś normalnie podpuchę robi. Obawiam się jednak, że byłem w błędzie. :diabelski_usmiech
Trzymam kciuki sp6vxh, za twoją inwestycję!

Odnośnie pompy wody- jakiś czas temu w poszukiwaniu szyb byłem na szrocie w Wyszkowie. Widziałem dwie renówki na etapie rozbiórki. Jeśli podasz mi markę i typ silnika ( a może na pompie jest numer?) to podjadę i zobaczę, czy w tamtych nie siedzi coś podobnego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Aulos 
weteran


Twój sprzęt: Bürstner Solano na Ducato
Nazwa załogi: SOKOŁY
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Piwa: 62/37
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2009-06-05, 22:48   

Wielki szacunek :pad:
Ale jaka wielka bedzie parapetówa
:pifko :pifko2 :band: :tuba: :gra: :gitarra: :drum: :jump: :yay: :dyskusja: :pompon: :piwo: :lovban: :opps: :opps: :opps: :opps: :opps:
_________________
"Nosiciel nieuleczalnej kamperomanii"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-06-05, 23:08   

Elektryczna pompa wody nie jest montowana w silniku, lecz pod spodem autobusu i służy głównie do zapewnienia przepływu wody przy wyłączonym silniku. Odbiera resztki ciepła z silnika lub wręcz odwrotnie - do podgrzewania silnika i wnętrza przy włączonym Webasto. Numery na pompie są niestety nieczytelne ale pompka może być dowolna byle nie większa niż metr na metr bo tyle mam miejsca do montażu :mrgreen: Nioe wiem jak dziękować za chęć pomocy... Chyba będzie się trzeba spotkać na parapetówie..... W dowód że poważnie podchodzę do zagadnienia oto kilka zdjęć "dawcy narządów"

HPIM0830.jpg
Plik ściągnięto 30070 raz(y) 47,14 KB

HPIM0842.jpg
Plik ściągnięto 30070 raz(y) 79,06 KB

20090523_016.jpg
Plik ściągnięto 30070 raz(y) 55,87 KB

20090523_014.jpg
Plik ściągnięto 30070 raz(y) 76,5 KB

20090523_002.jpg
Plik ściągnięto 30070 raz(y) 46,17 KB

HPIM0837.jpg
Plik ściągnięto 357 raz(y) 64,69 KB

20090523.jpg
Plik ściągnięto 263 raz(y) 99,74 KB

20090523_024.jpg
Plik ściągnięto 256 raz(y) 67,08 KB

20090523_031.jpg
Plik ściągnięto 338 raz(y) 67,1 KB

_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-06-05, 23:13   

Autobus typ PS09B1 ale to dokładnie to samo co R312. Silnik 9980 cm typowy w tych autobusach. Pompka może pochodzić od dowolnego dawcy, ciężarówki lub autobusu byle sprawna i na 24V.

Arek
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ML 
zaawansowany


Twój sprzęt: Buerstner Levanto A574
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 5/3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-06-05, 23:16   Re: Autobus - kemping

Witaj Arek,
ciekawy pomysł :bigok

sp6vxh napisał/a:
Meble (z przyczepy mało), zbiornik na wodę czystą około 1200 litrów, zbiornik na wodę brudną 1300 litrów, zbiornik na wodę brudną pod podwoziem z pływakiem i przepompownią 20 litrów, zbiornik na propan (zobaczymy co znajdę na złomie ale planuję 80 - 100 litrów).
Arek


Uważaj na docelowy ciężar twojego pojazdu, bo jak widzę, to się rozpędzasz. Wyobrażasz sobie ile będzie ważyło Twoje cudo, jak je doposażysz ? Jeżdżąc takim kamperem po utwardzonych drogach to jeszcze będzie w miarę, ale jak wjedziesz na teren nieutwardzony np. camping albo np. zlot, to już tam zostaniesz... bo z takim ciężarem auto się zakopie i ciekawe, kto Cię wtedy wyciągnie ?

Nie wyobrażam sobie też za bardzo szybszej jazdy ze zbiornikiem wody choćby napełnionym 3/4. Na zakrętach będzie Cie nosić równo, a jak rozbujasz wodę np. w górach, to będzie ciekawe przeżycie.

Życzę powodzenia i wytrwałości, bo rzeczywiście wysoko ustawiłeś poprzeczkę, niemniej jednak jak widzisz masz wdzięcznych kibiców, na których możesz liczyć.

Pozdrowienia.
_________________
To tylko MATRIX ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-06-05, 23:21   

Waga to problem. Auto będzie do jazdy ważyło prawie 12 ton i tona w lewo czy prawo praktycznie nie robi różnicy. Zbiorniki robi mi kolego i już opiliśmy sprawę dodatkowej blachy która podzieli zbiornik na kilka mniejszych, prawie szczelnych zbiorników wody czystej gdzie będzie się przelewać z jednego do drugiego ale dość powoli. W brudnej tego nie zrobie - problem z myciem - więc przed ekstremalną jazdą będę brudną opróżniał.
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-06-05, 23:59   

I tak się tworzy zaklęty krąg... Chcąc być niezależnym muszę mieć duże i ciężkie auto, a mając ciężkie auto musze być niezależny bo na wiele kempingów nie wjadę. Dlatego wybrałem ten autobus. Niestety ma niskie zawieszenie (jak na autobus) ale wewnątrz jest wysoki. Pomimo wagi mniej zapada mi się na trawniku niż ducato wywrotka która stoi obok niego. Nawet kiedy jest pusta. Autobus ma sześc ogromnych, szerokich kół które dwie tony obciążenia na koło rozkładają lepiej niż ducato 750 kilo na koło tyle że duuużo mniejsze. Problemem jest zwrotność. Pomimo świetnego skrętu w wiele uliczek nie wjadę bo nie skręcę. Widoczność - niby szerokość przepisowa - 2,55 ale w lusterkach jakbym pociąg oglądał. Podsumowując, są plusy dodatnie i plusy ujemne. Wielki jest fajny, ale żeby był praktyczny musi być jeszcze większy! Agregat, skuter (trzeba pozwiedzać), potężne zbiorniki, webasto, wielkie akumulatory, prostowniki, wielki bojler, zbiornik na paliwo (o jezu....). Ale mam nadzieję że to wszystko zda egzamin. Póki co cieszę się że nie mam problemów z podłogą i ściankami bocznymi. Muszę tylko docieplić boki. Przestrzeń między podłogami wykorzystam do rozprowadzania ciepła (przy okazji będzie osuszanie). Zastanawiam się tylko jak właściciele kempingu mnie policzą.... Jak za kampera z przyczepą?
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
f68 
weteran


Twój sprzęt: Dethleffs Globethrotter A520
Nazwa załogi: f68
Dołączył: 08 Paź 2007
Piwa: 5/6
Skąd: 3city
Wysłany: 2009-06-06, 04:56   

szacun wielki z niecierpliwością czekam na relacje
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jacek stec 
stary wyga

Twój sprzęt: Laika
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Sty 2007
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Mszczonów/Tylicz
Wysłany: 2009-06-06, 05:52   

Kolego,wielki szacunek dla Twojego przedsięwzięcia,szczerze i pozytywnie Ci kibicuje-między Opolem a Częstochową tuż przed miejscowoscią Blachownia jest taki szrot gdzie rozmontowują tylko ciężarówki a i autobusy też tam widziałem-w poniedziałek będę tam przejeżdżał to oblukam dokładniej.

Wytrwałości
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-06-06, 08:57   

Na nieszczęście już nie jeżdzę w tamtym kierunku. A jeździłem co tydzień do pracy (Gliwice) Gdybyś coś znalazł wystaw mi to proszę na allegro. Będzie to dla mnie ogromna pomoc.
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***