Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2015-02-01, 20:58
Blaszanka
Autor Wiadomość
dyha
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Piwa: 16/14
Wysłany: 2011-05-27, 19:39   Blaszanka

Odkąd zarejestrowałem się na tym sympatycznym forum z wypiekami na twarzy i z nieukrywaną zazdrością czytałem Wasze relacje z wypraw jak i wszystko co się wiąże z camperowaniem.Głowę miałem nabitą marzeniami ,że może....kiedyś...dołączę do Waszej karawany.Do tej pory zwiedzaliśmy okolice korzystając z namiotu,po ostatniej burzy(mózgów),rozpatrzeniu wszelkich za...i przeciw...zdecydowaliśmy że jedyną słuszną drogą(chyba??) w naszym przypadku będzie adaptacja blaszaka.I tu kochani ogromna proźba do Was o pomoc ,wsparcie i odpowedź na wiele pytań.Blaszaka zamierzam kupić na początku przyszłego roku,do tej pory z Waszą pomocą chciałbym być przygotowany merytorycznie,i mieć odpowiedzi na wszystkie moje czasami głupie pytania.
A zatem.... ze wględu na swoje wymiary paki dł3.6 wys.1.8 szer.1.7 no i cenę byłby to RENAULT MASTER 2 L3 H2


Uploaded with ImageShack.us
Nasza załoga to 2+2 ,zabudowę wyobrażałbym sobie tak:


Uploaded with ImageShack.us
Łóżko z tyłu to piętrowe dwuosobowe

A więc pytanie nr.1 :CZY JA DOBRZE KOMBINUJĘ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2011-05-27, 20:33   

a wejscie gdzie?
bo chyba drzwi zastawiles kuchnia?
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2011-05-27, 20:59   

Nie wiem jakiego wzrostu jesteś ale spanie o długości 170 cm wg.mnie to troszkę mało :-/
No chyba ,że jest tak jak kiedyś z ambulansami montowanymi w PF 126 p po to by pacjent ............nie mógł nóg wyciągnąć :haha: :haha: :haha:
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DAMIAN.CZ 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Fiat Ducato KNAUS 510C
Nazwa załogi: Czołhanki
Dołączył: 13 Cze 2010
Postawił 1 piw(a)
Skąd: ZIELONA GÓRA
Wysłany: 2011-05-27, 21:19   Blaszanka

dyha w tym dziale poczytaj sobie posty jackj i pumbadom, koledzy mają już w przebudowach blaszaków doświadczenie.

pozdr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janus 
weteran


Twój sprzęt: Pössl 4F 2,8 idTD "BILA DODAVKA"
Nazwa załogi: DorJanki
Dołączył: 25 Lis 2010
Piwa: 42/47
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-05-28, 08:16   

Kombinujesz dobrze, ale zdecydowanie doradzałbym przestawienie sie na któregoś z "trojaczków" po 1994 roku. I to nie tylko z powodu szerokości, ale też wysokości.
_________________
Pozdrawiamy:
Dorota i Janusz
www.pozadomem.y0.pl
Jeszcze sporo możemy, ale nic nie musimy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dyha
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Piwa: 16/14
Wysłany: 2011-05-28, 17:52   

gino napisał/a:
a wejscie gdzie?

wejście to te 0,6m obok kuchni zastawiane czasami małym rozkładanym stolikiem
MILUŚ napisał/a:
Nie wiem jakiego wzrostu jesteś ale spanie o długości 170 cm wg.mnie to troszkę mało

Z mojej załogi tylko ja mam powyżej 1,7m najwyżej wykonam otwierany otwór na nogi :?:
DAMIAN.CZ napisał/a:
dyha w tym dziale poczytaj sobie posty jackj i pumbadom, koledzy mają już w przebudowach blaszaków doświadczenie

czytam ,czytam są dla mnie natchnieniem,inspiracją i przykładem że się da
janus napisał/a:
Kombinujesz dobrze, ale zdecydowanie doradzałbym przestawienie sie na któregoś z "trojaczków" po 1994 roku

Rozważałem również tę propozycję jednak konstukcyjnie "trojaczki"(w wersji L3 odległość przesuwnych drzwi od kabiny)uniemożliwiłyby mi zabudowę w ten sposób(chyba?)no i są krótsze o ok.30cm
W mojej przebudowie przyjąłem założenia że samochód ma służyć tylko do wypoczynku nie zarobku(zabudowa niedemontowalna),komfort ma być ćut lepszy niż w namiocie,aby ograniczyć koszty chcę wiele rzeczy zrobić temi :bigok i stąd
PYTANIE nr 2:
Okna.Okno w drzwiach przesuwnych raczej szklane nie otwierane, natomiast po przeciwnej stronie uchylne :?: ,rozsuwane :?: no i gdzie kupić ?,na portalach aukcyjnych przeważnie są same szyby .Czy stoi coś na przeszkodzie aby zamotować w dachu uniwersalny szyberdach? coś jak ten:


Uploaded with ImageShack.us
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2011-05-28, 18:09   

Najtańsze okna ma Niewiadów,oglądnij ich ofertę. :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Ducaciak 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ducato 2.3 2010
Dołączył: 21 Lut 2011
Piwa: 10/1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-05-30, 09:08   

witam
Kolego ja w pierwszej kolejności zastanowił bym sie jeszcze raz nad zakupem Renaulta?
Zanim kupiłem Ducato tez myślałem o Masterze ale zdecydowałem sie ostatecznie na Ducato Maxi.
po pierwsze części ich dostępność i mała awaryjność JTD.
po II kubatura i rozmieszczenie wzmocnień w ścianach bocznych.
po III co ważne ręczny hamulec między fotelami w Masterze! w Ducato z lewej str koło fotela kierowcy co pozwoli ci na swobodne obracanie fotelami jak zamontujesz obrotnice.
no i w masterze pomyłką jest drążek biegów który skutecznie utrudni ci manewry fotelem jak i przechodzenie do tylnej części.
po IV koło zapasowe we Fiacie schowane pod podłogą w Masterze w tylnej części kabiny.

co do okien kupiłem użwane wyciagnięte z przyczepy Hobby [ są całe z ramą ] więc łatwo je zamontowac w Busie.

jak byś potrzebował więcej info [ jestem na etapie zabudowy busa] daj znać
pozdrawiam.
_________________
Ducaciak
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarekK 
zaawansowany


Twój sprzęt: IVECO SAFARIWAYS Amerigo Wespucci
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Cze 2008
Piwa: 4/9
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2011-05-30, 10:37   

dyha napisał/a:
Blaszaka zamierzam kupić na początku przyszłego roku,do tej pory z Waszą pomocą chciałbym być przygotowany merytorycznie

A czy masz już ustalony budżet - czy "na razie blaszak - a reszta to zależy ile się zarobi lub podkredytuje". No i dylemat - chcę mieć kamperka czy chcę go zbudować - bo cenowo wcale nie musi wyjść lepiej. Myślę że sprawa do dużego przemyślenia.
_________________
Powyższa wypowiedź to moja opinia w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani dziś ani w dniach następnych. Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dyha
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Piwa: 16/14
Wysłany: 2011-05-30, 10:56   

12-14 tyś. na zakup ok. 7 tyś na adaptację,takie są założenia ale wiadomo to jak z budową domu można wydać każde pieniądze.Za 20 tyś. ciężko znaleść orginalnego campera zdolnego do podróżowania.No chciaż ostatnio znalazłem dwa :ok
http://otomoto.pl/peugeot...z-T2384278.html


Uploaded with ImageShack.us
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarekK 
zaawansowany


Twój sprzęt: IVECO SAFARIWAYS Amerigo Wespucci
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Cze 2008
Piwa: 4/9
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2011-05-30, 11:13   

Chyba nie tam szukałeś co powinieneś - ale....... powodzenia
_________________
Powyższa wypowiedź to moja opinia w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani dziś ani w dniach następnych. Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janus 
weteran


Twój sprzęt: Pössl 4F 2,8 idTD "BILA DODAVKA"
Nazwa załogi: DorJanki
Dołączył: 25 Lis 2010
Piwa: 42/47
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-05-30, 14:27   

Ducaciak napisał/a:
witam
Kolego ja w pierwszej kolejności zastanowił bym sie jeszcze raz nad zakupem Renaulta?
Zanim kupiłem Ducato tez myślałem o Masterze ale zdecydowałem sie ostatecznie na Ducato Maxi.
po pierwsze części ich dostępność i mała awaryjność JTD.
po II kubatura i rozmieszczenie wzmocnień w ścianach bocznych.
po III co ważne ręczny hamulec między fotelami w Masterze! w Ducato z lewej str koło fotela kierowcy co pozwoli ci na swobodne obracanie fotelami jak zamontujesz obrotnice.
no i w masterze pomyłką jest drążek biegów który skutecznie utrudni ci manewry fotelem jak i przechodzenie do tylnej części.
po IV koło zapasowe we Fiacie schowane pod podłogą w Masterze w tylnej części kabiny.

co do okien kupiłem użwane wyciagnięte z przyczepy Hobby [ są całe z ramą ] więc łatwo je zamontowac w Busie.

jak byś potrzebował więcej info [ jestem na etapie zabudowy busa] daj znać
pozdrawiam.


Weź to powyższe pod uwagę :!:
Jestem po pierwszej dłuższej (2 tygodniowej) podróży boxerkiem i wiem, że to wszystko co napisał Ducaciak jest niebywale ważne w mieszkaniu. Nie da sie funkcjonować w takich autach na postoju dłuższym bez użytkowania kabiny, a co najważniejsze bez obrotowych foteli (o ręcznym z lewej strony nie wspomne - bo każdorazowe przejście do tyłu, a wierz mi robi się to bardzo często - choćby coś poprawić co się tłucze w czasie jazdy - to byłaby ekwilibrystyka lub poobijane kolana).
A jeżeli masz 170cm wzrostu (lub więcej) to się w poprzek w Masterze nie wyśpisz
:klnie:
_________________
Pozdrawiamy:
Dorota i Janusz
www.pozadomem.y0.pl
Jeszcze sporo możemy, ale nic nie musimy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dyha
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Piwa: 16/14
Wysłany: 2011-05-30, 15:02   

Niewątpilwie macie Panowie racje z tymi biegami i ręcznym ,trochę będzie mi brakowało tych 30cm do zabudowy w/g mej wizji ,no ale....to tylko wstępny projekt dlatego dałem sobie ten czas na przemyślenia i posłuchanie ludzi mądrych.Zabieram się do kombinowania zabudowy na tych "trojaczkach",muszę upakować 4 osoby
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gebi6 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: VW T4/z długą nazwą zabudowy/
Nazwa załogi: GASTAN
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Maj 2009
Piwa: 6/3
Skąd: KATOWICE
Wysłany: 2011-05-30, 15:59   

My ,czwarte ale w naszym przypadku to jest zapasowe łóżko mamy wykombinowane w kabinie kierowcy.Wozimy tylko odpowiednio dociętą sklejkę,ktora miści nam sie na tylnej ścianie łazienki od strony bagażnika i samopompujący sie materac.Zero kłopotu a w kwietniu byliśmy we czwórkę na termalach i kilka nocy dorosła córka spokojnie przespała i jeszcze żartowała,że ma osobną sypialnię.
_________________
Praktyka czyni mistrza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-05-31, 23:00   

dyha - a ty na pewno dobrze pomierzyłeś te szerokości ? to chyba niemożliwe by Master był węższy od Sprintera/LT. toć ja u siebie na dolnym wyrku mam 173cm ...ale powiem że spać się da, wyspać też, o ile nie masz dzieci w wieku przedszkolnym :-P .
przedmówcy mają sporo racji - trojaczki z Sevel to naszersze auta na rynku, 185-190 cm w poprzek to jednak komfort że nóg nie musisz kurczyć. Auta najbardziej popularne i najtańsze, cześci do nich chodza w znośnych cenach. Renault był swego czasu znany ze słabych blach, widziałem auta rocznikowo zbliżone do mojego byłego które po 100 kkm przebiegu wyglądały gorzej niż mój po 300 kkm. Fiat co prawda też pozostawia wiele do życzenia ale ...
Fakt, że za te przesunięte w tył suwane drzwi i wnęka na 40cm za fotelami komplikuja nieco design ale co tam poradzisz sobie :) przetrzep ogłoszenia, stronki producentów poszukaj fotek, zobacz jak inni to robią.
Aha - szerokość łóżka 130 ... po co ci takie szerokie ? 110 szerokości w zupełności starczy, też się swobodnie wyśpisz z połowicą (w Pajęcznie znajomi Sedlaczka mówili że na 90 cm też się da - wiem bo próbowałem tylko że to wersja dla młodych :P ). W większości kamperków łózka się zwężaja dodatkowo w części "nożnej", co daje dodatkową przestrzeń. W każdym bądż razie te 20cm gdzieś ci na pewno się przyda, ot chociażby na wejście albo na większa garderobę. Dla mnie największym koszmarem jest brak miejsca na ciuchy/walizki/buty.

Szyberdach - bardzo fajna sprawa ale w przedniej części auta - ja mam Webasto Hollandia kosztował ok 500 PLN. w tylnej i tak będziesz potrzebował mniejsze szyberdaszki typowo kamperowe , lub kominki, za tym się rozejrzyj. IMHO jeden z tyłu to na pewno będzie za mało.
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***