Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Na jak długo wystarcza 11 kg butla gazu
Autor Wiadomość
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2009-12-30, 17:52   

Greg napisał/a:
Mam pytanie co do legalności zabrania większej ilości butli np 2 dodatkowe w bagażniku (czyli w sumie 4 sz.).
We Francji pisaliście że nie ma możliwości wymiany a jak to jest w innych krajach
(Grecja,Włochy,Hiszpania).

Na Grecję, Włochy w lecie 1 butla 11 kg wystarcza z dużym zapasem.
Ale wyjeżdżając do Irlandii na cały grudzień zabraliśmy 2 butle stalowe, 2 z tworz. sztucznego BP, bo byłem przekonany, że Stacje BP w Irlandii winny być codziennością. Nic bardziej mylnego, nie spotkaliśmy ani jednej stacji BP. Efektem tego po zużyciu 3 butli, musieliśmy dokupić miejscową butlę i oczywiście odpowiednią nasadkę do ich butli, zupełnie inną niż nasze i BP. Pustą butlę zwróciliśmy, kaucję odebraliśmy, a do domu wracaliśmy na 4.ej z naszych butli. Działo się to między 27.11.08 a 30.12.08
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-07-12, 19:40   

Gdzie dokupić stosowne przejściowki na polskie butle 11 kg, umożliwiające tankowanie gazu w Hiszpanii i Portugalii ? Jaka cena ? :lol:
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2014-07-13, 07:05   

Andrzej 5707
napisz jaki długi wyjazd,
jaką masz lodówkę,
ile osób- grzanie wody kąpiele, i te sprawy
marszruta dzika czy kampingowa
pobyt w jednym miejscu czy objazdówka
czas wyjazdu i rodzaj ogrzewania (gazowe czy webasto)
to razem wzięte pozwoli oszacować czy gazu starczy
Zasadniczo dwie pełne butle powinny starczyć na dwumiesięczne wakacje z okładem
jak do tego dołożysz pobyty kampingowe, ciepły czas, bez ogrzewania
to naprawdę nie widzę problemu
Czasem zabranie trzeciej butli również załatwia sprawę
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2014-07-14, 07:50   

papamila, - wyjazd mój będzie (taki mam plan) na dość długo. To ma być zimowanie w Portugalii, ok. 2 m-ce plus ok. 1 m-c w Hiszpanii. Potem na 3 m-ce do Maroko. Słowem łącznie ok. 6-7 m-cy pobytu w czasie polskiej zimy w cieplejszych częściach Europy i w Maroko.
Koledzy pisali, że w Maroko z napełnieniem polskiej butli nie ma kłopotów. Tam napełniaja każdą butlę. Rano zabierają i wieczorem lub na następny dzień przywożą napełnioną. Ponoć problemem w Maroko jest jakość gazu. Konieczny jest filtr, którego także nie mam i nie wiem gdzie go kupić.
A w Paortgalii i Hiszpanii trzeba mieć przejściówki nakręcane na polskie butle 11 kg. Ponoć swobodnie można tankować na stacjach samobsługowych. Ale stanu faktycznego nie znam, nigdy tam nie byłem. Dlatego dopytuję.
Lodówka moja to Elektrolux na 12 i 230 V oraz na gaz (1992 r.). Taka stara, tradycyjna.
Ile osób wyjeżdża - jedna, zazwyczaj jadę sam (grzanie wody, kuchenka i lodówka).
Marszrutka w większości na "dzikusa". Ale pewnie z m-c w Portugalii lub Hiszpanii w czasie najniższych temp. skorzystam z ichnich kempingów.

Czas wyjazdu: początek październik 2014 r.; koniec - kwiecień lub nawet maj 2015 r.

Rodzaj ogrzewania: gazowe.

Wiem, że w lecie jeżdżąc po Europie 11 kg polska butla wystarczyła mi na ponad miesiąc zasilania lodówki i kuchenki. Lodówka tylko na czas rozruchu była ustawiona w pozycji na "max", tak na 3-4 godziny. Kiedy pojawia się szron w zamrażalniku przestawiam pokrętło w położenie "środkowe" i tak pracuje już cały czas. W lecie nawet kilka razy (w chłodne noce) używałem ogrzewania. Pozycja na "minimum" praktycznie się nie sprawdza w czasie lata - lodówka prawie nie chłodzi. Dlatego tej pozycji nigdy nie używam. Kilka razy używałem bojlera 10l do podgrzania wody do kąpieli.
I jeszcze jedna kwestia. Otóż mój schowek mieści jedynie 1 butlę 11 kg. Jeżeli będę chciał zabrać dodatkowo 1 lub 2 butle 11 kg, to czy wolno je przewozić w zabudowie ? Jak to jest ? Czy nie przyczepi się np. policja w czasie kontroli drogowej ?
Zupełnie ta kwestia jest dla mnie obca. :-/
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Den-tal 
zaawansowany

Twój sprzęt: Pathfinder
Nazwa załogi: An-To
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2012
Piwa: 26/3
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2014-07-14, 23:20   

Moze w takim razie rozwaz zakup butli do tankowania z zaworem odcinajacym. Sa one albo aluminiowe(Alugas wazy 6,7 kg) albo stalowe(Witkamp wazy 12 kg i chyba nawet jest produkowana w Polsce o ile sie nie myle). Do tego dokupuje sie 4 adaptery i mozna tankowac LPG w calej Europie. Taka butla musi byc przymocowana na stale( np dwoma metalowymi paskami) wedlug przepisow w wiekszosci krajow europejskich. Musisz tylko pamietac ze LPG im dalej na Poludnie tym wiecej zawiera butanu a i czasami sam butan(tanszy?) i znam kilka przypadkow gdy ludzie zatankowali sie do pelna w Hiszpani przed powrotem na Polnoc i gaz nie funcjonowal(bylo za zimno) :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***