Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pawcio
2012-12-04, 19:46
Opłaty drogowe w Norwegii
Autor Wiadomość
WHITEandRED
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-01, 10:01   

:spoko
Ostatnio zmieniony przez WHITEandRED 2015-04-11, 14:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darboch 
Kombatant
KMW_SILESIA


Twój sprzęt: Rimor Super Brig 648
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Piwa: 68/48
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2011-11-01, 10:28   

WHITEandRED napisał/a:
Dla podróżującego turysty ważne jest to że może wybrać różne opcje, a więc można zakupić urządzenie i zarejestrować kartę płatniczą


wg mnie ta opcja jest najbardziej "pracochłonna" i dla kogoś kto wyjeżdża na wakacje zbędna...co innego dla Ciebie Stasiu w momencie kiedy tam pracujesz i przebywasz kilka miesięcy...z drugiej strony płaci się praktycznie w rejonach dużych miast Bergen, Oslo, Drammen, Trondheim...z "większych" miast w Narviku nie było żadnych.

WHITEandRED napisał/a:
nie robić nic i jeździć sobie po Norwegii


ta wersja jest najfajniejsza :bigok

WHITEandRED napisał/a:
oczywiście nie wolno korzystać z bramek automatycznych tam gdzie obok jest opcja zapłaty gotówką


oczywiście ale miałem wrażenie, że w tym roku nie mijaliśmy takich...same automaty
Natknąłeś się jeszcze na takie?

WHITEandRED napisał/a:
Po przyjeździe do domu otrzymacie z Anglii fakturkę do zapłaty w takiej wysokości jak w Norwegii, bez odsetek i bez żadnej kary, warunkiem jest dokonanie wpłaty w terminie.


Nigdy jeszcze nie dostałem żadnej faktury...
_________________
Darek

Relacje z naszych skandynawskich podróży
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=8431. Skandynawia
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11145 Skandynawia
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11150 Skandynawia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
WHITEandRED
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-01, 11:53   

:spoko
Ostatnio zmieniony przez WHITEandRED 2015-04-11, 14:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WHITEandRED
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-15, 15:10   

:spoko
Ostatnio zmieniony przez WHITEandRED 2015-04-11, 14:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WHITEandRED
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-17, 18:44   

:spoko
Ostatnio zmieniony przez WHITEandRED 2015-04-11, 14:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
frape 
weteran


Twój sprzęt: Fiat 2.8idTD MultiCamp EVO II Possl
Nazwa załogi: osiołek
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Gru 2009
Piwa: 115/53
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-01-17, 18:57   

WHITEandRED napisał/a:
nie pamiętam ile jest punktów opłat i gdzie się one znajdują


o to Ci chodziło? :spoko

P1130568.JPG
Plik ściągnięto 5602 raz(y) 190,04 KB

P1130569.JPG
Plik ściągnięto 5602 raz(y) 215,9 KB

_________________
http://osiolkiemprzezswiat.blogspot.com
https://www.facebook.com/...474314219380151
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
WHITEandRED
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-17, 19:55   

:spoko
Ostatnio zmieniony przez WHITEandRED 2015-04-11, 14:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
frape 
weteran


Twój sprzęt: Fiat 2.8idTD MultiCamp EVO II Possl
Nazwa załogi: osiołek
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Gru 2009
Piwa: 115/53
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-01-17, 20:12   

i w powiększeniu okolice Trondheim niestety słaba jakość
a poniżej odnalezione zdjęcia opłat z drogi nr 17

P1130568.JPG
Plik ściągnięto 5575 raz(y) 70,16 KB

P1130568_1.JPG
Plik ściągnięto 5575 raz(y) 69,66 KB

P1130568_2.JPG
Plik ściągnięto 5575 raz(y) 86,12 KB

P1130568_3.JPG
Plik ściągnięto 5575 raz(y) 82,92 KB

P1130293_1.JPG
Plik ściągnięto 5575 raz(y) 169,8 KB

P1130293.JPG
Plik ściągnięto 162 raz(y) 213,84 KB

_________________
http://osiolkiemprzezswiat.blogspot.com
https://www.facebook.com/...474314219380151
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Andrzej1 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato Elliot Van P
Nazwa załogi: Teresa i Andrzej
Dołączył: 21 Kwi 2009
Piwa: 2/4
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 2012-08-01, 15:10   

Statens vegvesen, czyli Państwowy Zarząd Dróg, wprowadził nowe rozwiązanie odnośnie opłat za korzystanie z płatnych odcinków drogowych, przeznaczone dla turystów przybywających do Norwegii na nie dłużej niż 60 dni.
Widok z drogi na Nordkapp
Goście z zagranicy nie będą już musieli posiadać plakietek AutoPass – wystarczy, że zarejestrują się w systemie dostępnym na stronie www.autopass.no przed wyjazdem lub najpóźniej 14 dni po przekroczeniu pierwszego punktu opłat (bomstasjon).

Podczas rejestracji należy podać numer karty kredytowej, numer rejestracyjny samochodu i e-mail. Następnie zostanie pobrana z karty kwota 300 NOK na poczet opłat drogowych. Jeśli opłaty przekroczą tę kwotę, z rachunku karty zostanie automatycznie pobrane kolejne 300 NOK. Najpóźniej 85 dni po dokonaniu pierwszej przedpłaty, na rachunek karty kredytowej zostanie zwrócona niewykorzystana kwota. Jednocześnie zarejestrowany w systemie turysta otrzyma mailem wykaz wszystkich punktów poboru opłat, które przekroczył – tablice rejestracyjne są bowiem fotografowane.

Jeśli pobyt w Norwegii będzie dłuższy niż 60 dni, należy już posiadać plakietkę AutoPass, obowiązującą Norwegów.
_________________
www.ajeziorowski.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WHITEandRED
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-19, 15:23   

:spoko
Ostatnio zmieniony przez WHITEandRED 2015-04-11, 14:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2013-01-21, 09:34   

WHITEandRED napisał/a:
Moim zdaniem, najwygodniej jest nie rejestrować kart płatniczych i zapłacenie po powrocie do domu, jeździmy po Norwegii zwiedzamy i odpoczywamy i nie zawracamy sobie głowy takimi szczegółami jak rejestracja karty, czy płacenie na wyznaczonych stacjach benzynowych, według mnie to nie ma sensu.

Potwierdzam, to samo poradzili mi Norwegowie na stacji paliwowej, gdy pytałem o najlepszą formę płatności - jak powiedziałem, że będę w Norwegii kilka tygodni - poradzili mi, żebym się niczym nie przejmował i po prostu jeździł, a później przyślą mi rachunek.
Po kilku miesiącach od pobytu w Norwegii dostałem dwa rachunki (jeden na ok. 25, a drugi chyba na ok. 45 złotych), które uregulowałem przelewem przez internet.

WHITEandRED napisał/a:
Uwaga;w przypadku kiedy decydujemy się na zapłacenie za przejazdy drogami po powrocie z Norwegii, nigdy nie korzystamy z pasów przeznaczonych dla posiadaczy urządzeń elektronicznych i oznaczonych AutoPASS!!!


To bardzo ważna uwaga. Kolega, który beztrosko przejeżdżał przez bramki dla posiadaczy AutoPASS po powrocie do Polski dostał rachunek na kilkaset złotych bo oprócz opłat za przejazd musiał zapłacić wysoką KARĘ.
Pozdrawiam :spoko
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cezol 
początkujący forumowicz

Dołączył: 28 Sty 2012
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2013-01-21, 13:55   

Czy jest jakaś możliwość korzystania z prądu 220v na trasie Karlskrona- Nordkapp (chodzi o zamrazarke itp) ,ktoś mi mówił że niektóre stacje paliw mają ,,serwis-??? czy darować sobie szukanie i kupić agregat?pozdr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hamak 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: TEC 644Energy
Nazwa załogi: hamak
Dołączył: 27 Maj 2013
Piwa: 1/1
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-06-22, 21:50   

AUTOPASS.NO
Przed wyjazdem zarejestrowaliśmy się w autopass.no i jest to najlepsze rozwiązanie.
Dość sporo odcinków płatnych. Autka są fotografowane i opłata jest ścigana z karty.
W praktyce po zarejestrowaniu w systemie karty ściągają 1 NOK a dopiero po przejechaniu 1 bramki przychodzi mail z informacja o ściągnięciu z karty 300 NOK .Potem na swoim koncie możemy sprawdzać jak nam znikają….. Nie wykorzystana kwota wraca po 89 dniach na nasze konto.
Warto mieć kartę € MASTERCARD bo jest jedno przewalutowanie z NOK na EURO.
https://www.mastercard.com/global/curre ... index.html
Przy karcie złotówkowej dochodzi przewalutowanie z EURO na PLN gdzie kupujemy EURO po kursie sprzedaży banku co wychodzi drożej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2015-01-25, 15:54   

Witold Cherubin napisał/a:
WHITEandRED napisał/a:
Moim zdaniem, najwygodniej jest nie rejestrować kart płatniczych i zapłacenie po powrocie do domu, jeździmy po Norwegii zwiedzamy i odpoczywamy i nie zawracamy sobie głowy takimi szczegółami ...........

Potwierdzam, to samo poradzili mi Norwegowie na stacji paliwowej, gdy pytałem o najlepszą formę płatności - jak powiedziałem, że będę w Norwegii kilka tygodni - poradzili mi, żebym się niczym nie przejmował i po prostu jeździł, a później przyślą mi rachunek.


WHITEandRED napisał/a:
Uwaga;w przypadku kiedy decydujemy się na zapłacenie za przejazdy drogami po powrocie z Norwegii, nigdy nie korzystamy z pasów przeznaczonych dla posiadaczy urządzeń elektronicznych i oznaczonych AutoPASS!!!




Odkurzę :-P temat...........czy coś się zmieniło w tej materii ? :chytry
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2015-01-25, 21:27   

Chyba nic się nie zmieniło. Byłem w 2014, jeździłem bez przeszkód, nigdzie nie dokonywałem opłat ... czekam na fakturę.
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***