Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-08-16, 13:42
Jak najlepiej dotrzeć do Skandynawii?
Autor Wiadomość
terenowiec 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Toyota LC + przyczepa 545
Dołączył: 11 Lip 2009
Piwa: 2/24
Skąd: Strzelin Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-07-17, 22:54   Jak najlepiej dotrzeć do Skandynawii?

Nie znalazłem szerszej odpowiedzi na to pytanie. Otóż, chciałbym poznać Wasze propozycje, jaką drogą najlepiej dotrzeć do Szwecji? Interesuje mnie rozwiązanie w miarę niedrogie i nie strasznie długie. Chcę zwiedzić południowo zachodnią część Szwecji tak pomiędzy Ystad a Sztokholmem. Planujemy jechać wzdłuż wybrzeża.
Jaką drogę (rozwiązanie) proponujecie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2009-07-17, 23:20   

Już ci odpowiadam,
prom z Gdyni do Karlskrony jest dzienny i nocny
dzienny jest tańszy bo nie musisz kupować kajuty
wypłyniecie 9.00- przypłyniecie 18.00, cena (za kampera ) ok 900-1200 w dwie strony
nocny startuje o 19.00 a przypływa o 7.00
Płynąc nocnym co prawda droższym możesz się wyspać co w Twoim wypadku byłoby rozsądne (patrzac skąd jedziesz) Nie tracisz wtedy czasu. Jest bodajże mozliwośc wykupu fotela na czas tejsu nocnego ale nie polecam- kiepsko się na nim śpi
więcej informacji na www.stenaline.pl
Jest jeszcze prom ze świnoujścia do Ystad,(szczegółów nie znam) i droga lądowa przez Niemcy, Danię, most Oresund (płatny) i jesteś w Szwecji :lol:

P.S. Jeśli jedziesz osobówką to cena promocyjna jest 250,-zł /auto+5 osób
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
terenowiec 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Toyota LC + przyczepa 545
Dołączył: 11 Lip 2009
Piwa: 2/24
Skąd: Strzelin Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-07-17, 23:32   

Chcę tam jechać kamperem. Patrząc na mapę, to i do Świnoujścia z Wrocławia mam bliżej, ale i trasa przez Bałtyk do Ystad jest krótsza, czyli prom może być tańszy. A trasa przez Niemcy i ten most nie jest zbyt długa? Którędy z Wrocławia się jedzie najlepiej?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2009-07-17, 23:38   

O, jeszcze jedna propozycja,
prom z Sasnitz w Niemczech, wielki jak niewiem co
miejsca są prawie zawsze a cena oscyluje ok 160E/ jedna strona

Pisałem o Gdyni bo to znam i mam sprawdzone w szczegółach,
Karlskrona- Sztokholm to 500km, docierasz tam piękną drogą widokową wzdłuz Bałtyku.
Myśmy ostatnio płyneli promem dziennym, wieczorkiem machneliśmy częśc trasy
resztę wczesnym rankiem i 0 10 byliśmy w sztokholmie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2009-07-19, 23:06   

terenowiec napisał/a:
Chcę tam jechać kamperem. Patrząc na mapę, to i do Świnoujścia z Wrocławia mam bliżej, ale i trasa przez Bałtyk do Ystad jest krótsza, czyli prom może być tańszy. A trasa przez Niemcy i ten most nie jest zbyt długa? Którędy z Wrocławia się jedzie najlepiej?


Wbrew pozorom prom do Ystad jest droższy. Za kampera i dwie osoby zapłacisz powyżej 1500 zł.
W tej samej konfiguracji prom z Gdyni do Karlskrony będzie kosztował do 1100 zł. (promy dzienne)
Przez Malmo podróż do Szwecji zajmie troszkę więcej czasu. I będzie bardziej męcząca. Ale jeśli masz czas, to dlaczego nie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Adampio 
zaawansowany


Twój sprzęt: L300 Dethleffs Globetrotter '85+MulitvanT4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2008
Piwa: 3/8
Skąd: DC
Wysłany: 2009-12-21, 00:03   

Czy ktos sie orientuje jak wyglada transport przez Zatoke Finska (Talln-Helsinki)?
A konkretnie czy VW Ogorek (zwykle Kombi, nie kamper) jest traktowany jak "car" czy jak "van"? Bo w cennikach dostępnych w Sieci "van"= 2 x "car" podczas gdy moj Ogorek jest o parenascie cm krotszy od mojej osobowej Corolli ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jacek M 
weteran


Twój sprzęt: Dethleffs na J5 2,5D '89 - ciągle jeździ :)
Dołączył: 20 Sty 2007
Piwa: 15/46
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2009-12-21, 00:35   

terenowiec napisał/a:
Chcę tam jechać kamperem. Patrząc na mapę, to i do Świnoujścia z Wrocławia mam bliżej, ale i trasa przez Bałtyk do Ystad jest krótsza, czyli prom może być tańszy. A trasa przez Niemcy i ten most nie jest zbyt długa? Którędy z Wrocławia się jedzie najlepiej?

Zbadaj ceny promów - próbowałem wszystkich trzech połączeń i zgadzam się z opinią, że najgorszy jest prom do Ystad - droższy niż ten z Sassnitz i droższy od tego z Gdyni. Ja bym proponował dwa warianty:
1/. Wrocław - Olszyna - Ring - Sassnitz - Prom: Sassnitz - Trelleborg.
2/. Wrocław - Gdynia Prom Gdynia Karlskrona.
Wprawdzie z Trelleborga po skandynawskiej stronie masz ok 250 km do Karlskrony czyli jakieś 100 pln za paliwo więcej ale różnica cen promów powinna to pokryć z nawiązką. Czasowo wyjdzie na jedno. Przez Niemcy - lepsza droga, za to wariant Gdynia - Karlskrona daje możliwość spokojnego przespania nocy. Sprawdź ceny obu przepraw w okresie, w którym chcesz jechać - ceny sezonowo bardzo się różnią! To link do Scandlines, obsługujących połaczenie Sassnitz - Trelleborg http://www.scandlines.de/...?%3Fculture=pl#
A to do Unity Line - świnoujście Ystad http://www.unityline.pl/c...2009_10_01_2010

Pozdrawiam
Jacek M
_________________
"Najlepsze są amerykańskie koszule w kratę.
Bierzesz sobie winko, siadasz nad Wisłą, rozpinasz kołnierzyk.
Najlepsze są amerykańskie koszule w kratę"
M. Piwowski vel A. Krost
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JHJKi 
zaawansowany


Twój sprzęt: rumburak
Nazwa załogi: MoKaK
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Paź 2008
Piwa: 7/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-21, 14:56   

Wracaliśmy promem Trelleborg-Sassnitz, nie trzeba rezerwować miejsca, my byliśmy 2 godz. wcześniej i nie było problemów. Na jesieni kursowało 5 promów dziennie, cena o ile dobrze pamiętam ok, 100 Euro. Prom płynie ok. 3,5 godz.
pozdrawiam
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZetKa 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Hymer Camp Starline 640
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Wrz 2008
Piwa: 1/3
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-12-21, 19:08   

Podczas dwóch ostatnich wyjazdów do Norwegii (2006 i 2008) wybierałem prom z Rugii Trelleborg - Sassnitz. Najkorzystniejsza cena a i dojazd przez Niemcy nie bez znaczenia.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 181/134
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2009-12-27, 21:03   

Witam !!!
Przed dwoma laty w swoją pierwszą / myślę ,że nie ostatnią / wyprawę do Skandynawii wybrałem się przez Niemcy gdzie w Puttgarden wsiedliśmy na prom do Rodbyhavn w Danii.Promy chodza co 1-2 godziny , płyną 1/2 h koszty nie są wielkie.
Po zwiedzeniu Kopenhagii masz dwie możliwości dostania się na szwedzki brzeg - mostem lub promem do Malmo.
PZDR> MILUŚ :spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
niedzwiadki 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: LMC 6400
Nazwa załogi: papitoma
Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-05, 15:08   

My wybraliśmy prom z Sassnitz do Trelleborga. Oprócz chyba najniższej ceny największym atutem tej przeprawy był krótki czas podróży promem.
Kamper zostaje w ładowni promu a w nim wszystkie nasze rzeczy. Podróżując z 1.5 rocznym maluchem chcieliśmy skrócić maksymalnie czas przebywania poza naszym "domkiem"
Przez 4 godziny pozwiedzaliśmy co jest na ciekawego na promie, maluch troszkę zdrzemnął się na zestawionych krzesłach.
Przy promach, które płyną 8 i więcej godzin musielibyśmy chyba wynając kabinę oraz przenosić z kampera całą masę absulutnie niezbędnych rzeczy.
Uwaga: w sezonie nie zawsze są miejsca na promy które odpływają z Sassnitz w godzinach ok 12 i 18.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
terenowiec 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Toyota LC + przyczepa 545
Dołączył: 11 Lip 2009
Piwa: 2/24
Skąd: Strzelin Dolny Śląsk
Wysłany: 2011-04-15, 23:17   

Odświeżę stary temat, który w moim przypadku powraca. Życie sprawiło, że planowany wyjazd do Szwecji, mam nadzieję, odbyć w tym roku w lipcu. Nie będzie to jednak wyprawa kamperowa lecz samochodowa z przyczepą. Z Sassnitz do Treleborga bilet w tym okresie na duży zestaw jakim jedziemy to 107 Euro w jedną stronę co daje koszt nieco ponad 400zł. W obie strony 800zł z kawałkiem. Z domu do Sassnitz mam niecałe 700km w 90% po autostradzie.
Do Gdańska mam niecałe 500km, ale praktycznie wszystko po zwykłych polskich drogach, wiec zarówno w paliwie jak i czasie przejazdu będzie to samo, co do Sassnitz. W lipcu prom z Gdańska do Karlskrony za duży zestaw kempingowy (Toyota Land Cruiser + przyczepa 720cm) jest znacznie droższy, gdyż według cennika jest to niby 860zł, ale w jedną stronę. Czyli mówiąc krótko, dla mnie "Trasa Gdańsko-Karlskronowa" jest droższa dwukrotnie, a i zmęczenie jazdą przez Polskę będzie większe niż po niemieckich autostradach. No i czas płynięcia promem wyraźnie różny, co przy sztormowej pogodzie może mieć istotnie znaczenie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysioz 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Piwa: 65/64
Skąd: Płóczki Dolne
Wysłany: 2011-04-16, 04:46   

Sorki , ze nie wniose merytorycznie nic do dyskusji , ale po przeczytaniu dosze :spoko dlem do wniosku ze pytanie? od razu zawiera rozwiazanie problemu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
terenowiec 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Toyota LC + przyczepa 545
Dołączył: 11 Lip 2009
Piwa: 2/24
Skąd: Strzelin Dolny Śląsk
Wysłany: 2011-04-16, 10:20   

Masz Krzysio rację. Wczorajszy terenowiec odpowiadał terenowcowi, który dawno temu założył ten wątek. Wczorajsza informacja może się przydać innym, którzy tu zajrzą i będą mieć podobny problem jak ja kiedyś. Mogę nawet dodać, dla zainteresowanych, że przejazd przez most Kopenchaga - Malme, kosztuje 40 Euro od samochodu osobowego i 80 Euro za samochód z przyczepą - w jedną stronę. Czyli jest to wariant dość drogi. Nie wiem jak liczony jest kamper, ale myślę, że jako samochód osobowy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darboch 
Kombatant
KMW_SILESIA


Twój sprzęt: Rimor Super Brig 648
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Piwa: 68/48
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2011-04-16, 12:52   

terenowiec napisał/a:
prom z Gdańska do Karlskrony za duży zestaw kempingowy (Toyota Land Cruiser + przyczepa 720cm) jest znacznie droższy, gdyż według cennika jest to niby 860zł, ale w jedną stronę. Czyli mówiąc krótko, dla mnie "Trasa Gdańsko-Karlskronowa" jest droższa dwukrotnie


Może się mylę ale nie ma takiej trasy,jest Gdynia-Karlskrona i w zeszlym roku kamperem o dl powyzej 6m płaciliśmy ok 1100zl,w tym mieliśmy kajutę w jedną stronę.Sprawdż dokladnie bo jak sprawdzałem na ten rok to mi wyszło ok 1200zl w dwie strony.
Jest jeszcze opcja jeśłi płacisz karta z DB i chyba City to masz zniżkę a takżę za punkty z Shella masz procentową zniżkę ale pewnie promocje się nie łączą. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***