Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sahara
Autor Wiadomość
sum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-25, 09:07   Sahara

Dawno nie byłem na forum więc nie wiem czy sekcja camperowców off roadowych się rozwija?. Na początku marca wybieramy się do Afryki i tym razem chcemy zdobyć Saharę z północy do granicy Nigru i z powrotem. Zaczynamy w Tunisie potem Libia. Zatrudniamy przewodnika do załatwiania formalności i prowadzenia grupy tak żebyśmy byli zadowoleni i on wie że każdy km asfaltu oddala go od przyzwoitego napiwku na koniec wycieczki. Proszę o wskazówki i informacje z tego kierunku. Może Ktoś się chce przyłączyć?
 
 
charlie
początkujący forumowicz


Dołączył: 19 Maj 2009
Wysłany: 2010-01-26, 20:49   

W marcu zeszłego roku robiłem tę trasę. Tu masz trochę fotek:
http://charlie70.fotosik.pl/albumy/616654.html
Jeżeli interesuję Cię coś konkretnego wal na prv. Powodzenia!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-27, 10:40   

Gratuluję pięknej wyprawy. Własnie film z Waszej ekspedycji pokazywany przez Brzyda spowodował, że chcę to wszystko zobaczyć na własne oczy.Martwi mnie tylko mały zsięg mojego auta na fabtrycznym zbiorniku
 
 
charlie
początkujący forumowicz


Dołączył: 19 Maj 2009
Wysłany: 2010-01-27, 11:44   

Przypuszczam, że hila masz w dieslu więc powinno Ci wystarczyć 5 kanistrów zapasu na podobną trasę z liźnięciem Murzugu. Na cały jak liczyliśmy potrzeba ok 5-7 dni z pełnymi tankowaniami. My mieliśmy 14 kanistrów zapasu ale u nas średnia dzienna czasami przekraczała 50litrów na setkę.
P.S. Byłeś kiedyś na kozackich?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-27, 12:20   

Jeśli 14 na jeden samochód to się zmartwiłem bo ja nie dam rady tyle wziąć. Na razie jeden Kolega zgodził się wziąć jeden kanister 30l. Byłem na kozackich (wanną) a nawet dostałem wyróżnienie i nagrodę ale to było bardzo dawno.
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2010-01-27, 12:39   

Loguję się jako czytacz tematu, który bardzo mnie interesuje. Taka podróż to jedno z wielu moich marzeń (drugie to przejazd przez Państwo Środka, ale to już Milką II). Niestety w tym roku się do Was nie dołączę....
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
charlie
początkujący forumowicz


Dołączył: 19 Maj 2009
Wysłany: 2010-01-27, 12:50   

sum napisał/a:
Jeśli 14 na jeden samochód to się zmartwiłem bo ja nie dam rady tyle wziąć. Na razie jeden Kolega zgodził się wziąć jeden kanister 30l. Byłem na kozackich (wanną) a nawet dostałem wyróżnienie i nagrodę ale to było bardzo dawno.


14 było wymuszone dla V8 w benzynie. Dla Ciebie wystarczy 5 kanistrów. Ja już mam 3 wanny w tym pierwsza od Ciebie ;-)
Teraz niestety Zetor odwołał nam imprezę dookoła Algierii ale co się odwlecze....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-28, 14:45   

Swiat jest mały i widzę że coraz wiecej osób przenosi się na mniej agresywne fora :mrgreen: Dlaczego nabywałeś kolejne Luazy, czyzby ten mój Cię zawiódł :(
 
 
charlie
początkujący forumowicz


Dołączył: 19 Maj 2009
Wysłany: 2010-01-28, 16:44   

Nie ten od Ciebie to pierwsza seria (najładniejsza) potem kupiłem drugiego "na młode" :mrgreen: i udało się jest trzeci 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2010-01-28, 20:08   

Wypisuję się z tematu bo piszecie niezrozumiałym językiem i zero poja o co come on....
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LANDEK 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: MIKRO KAMPER NISSAN PATROL V8 6.5 TD
Nazwa załogi: LANDEK TEAM
Dołączył: 22 Cze 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELKOPOLSKA
Wysłany: 2010-01-29, 23:30   

Witam kolegów 4x4 :szeroki_usmiech
Widzę, że wielu z nas ciągnie na Czarny Ląd.
Ja swego czasu zamierzałem pojechać tam moją Dyskoteką.
Ale życie wprowadziło korektę i teraz zamiast Disco jest kamper (ale już wkrótce będzie miał napęd 4x4).
Na ostre imprezy mam inne autko, a na wyprawy szykuję teraz kampera, oponki AT już czekają.
W sierpniu jadę na 2 tygodnie do Tunezji + 1 tydzień na dojazd, no i może uda się zahaczyć o Libię.
Pozdrawiam Landek
_________________
MIKRO KAMPER :)
NISSAN PATROL V8 6.5 TD
LANDEK TEAM
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
sum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-05, 10:40   

Landek, byłoby rozsądniej jechać do Libii i zahaczyć o Tunezję ponieważ załatwienie formalności tylko dla zahaczenia nie ma sensu.
Przy okazji informacja: Zwolniły się dwa miejsca w grupie , dla pilotów aut 4x4 . Jest to niepowtarzalna okazja do zorientowania się o co chodzi w tym całym offroadzie i czy nas to kręci czy nie.
 
 
LANDEK 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: MIKRO KAMPER NISSAN PATROL V8 6.5 TD
Nazwa załogi: LANDEK TEAM
Dołączył: 22 Cze 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELKOPOLSKA
Wysłany: 2010-02-05, 21:02   

Co do formalności, to nie są one aż tak straszne...
Do Tunezji jadę, bo mam tam rodzinę :wyszczerzony:
A o Libię zachaczę jak mi czasu starczy (zostanie z 5 dni wolnych), a jak nie to następnym razem.
A czy mnie to kręci ???
Nad tym nie muszę się zastanawiać, w off road bawię się już 5 lat i wiem, że on i podróże są tym czego w życiu szukam...

pozdrawiam Landek
_________________
MIKRO KAMPER :)
NISSAN PATROL V8 6.5 TD
LANDEK TEAM
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
sum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-06, 05:16   

Informacja o wolnych miejscach na wyprawie 4x4 do Libii i posmakowania offroadu jest skierowana do ogółu. Ale umieściłem ją tak nieudacznie, że mogłeś pomyśleć iż nie wiem jaki z Ciebie terenowiec :oops:
 
 
LANDEK 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: MIKRO KAMPER NISSAN PATROL V8 6.5 TD
Nazwa załogi: LANDEK TEAM
Dołączył: 22 Cze 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELKOPOLSKA
Wysłany: 2010-02-06, 08:55   

Spoko.
Nie jestem "wielkim terenowcem". Po prostu bawię się w to od pewnego czasu i wiem czego chcę. A informacja rzeczywiście była tak sformułowana, że odebrałem ją jakby była skierowana do mnie :wyszczerzony:
Ale nie ma nic w tym złego.
pozdrawiam
_________________
MIKRO KAMPER :)
NISSAN PATROL V8 6.5 TD
LANDEK TEAM
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***