Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: gino
2011-03-20, 10:15
ADAC
Autor Wiadomość
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2010-01-27, 23:54   ADAC

przemka napisał/a:

A tak serio to najlepsze jest ubezpieczenie ADAC o którym już niektórym opowiadałam.Naprawią każdy drobiazg jak i poważną awarię na terenie praktycznie całego świata.To wszystko za jedyne 78 euro rocznie.Kilkakrotnie korzystałam już z ich pomocy.Kiedyś przez głupotę rozładowałam akumulator i za parę minut mogłam jechać bez proszenia się kogokolwiek o pomoc.Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to o dodatkowe informację proszę na PW.


Szkoda że nie mogę skorzystać z tej formy pomocy. ADAC niestety nie pomoże w przypadku Milki.... za duża, za ciężka ale przede wszystkim za stara.....

Może faktycznie jest to dobre miejsce aby podać więcej informacji o ADAC a zwłaszcza dotyczące wieku, masy i gabarytów pojazdu.
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Ostatnio zmieniony przez janusz 2010-02-03, 16:10, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
przemka 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączyła: 02 Maj 2008
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2010-01-28, 09:30   

Świstak,to nie prawda że nie możesz skorzystać z pomocy ADAC,bo to nie milka będzie ubezpieczona tylko Ty a przy okazji za te same pieniądze Twoja żona czy przyjaciółka która jest zameldowana pod tym samym adresem.Podaję nr telefonu pod którym można się dowiedzieć więcej chociaż też w ogólnych zarysach.Jest to numer gdzie zgłasza się w Polsce awarie.0618319888.Zgłaszają się po niemiecku ale po grzecznym dzień dobry przechodzą na j.polski.Wyrażając chęć przystąpienia do ADAC przekazują dane do centrali w Monachium ,która przysyła dokumenty do wypełnienia,niestety po niemiecku.Ale to chyba nie problem.
_________________
przemka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
przemka 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączyła: 02 Maj 2008
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2010-01-28, 09:46   

P R O Ś B A

Może ktoś zna na tyle j.niemiecki żeby mógł przetłumaczyć z niemieckiej strony ADAC to na jakie usługi w ramach tych kilkudziesięciu euro można liczyć.Ja jestem zachwycona ich działalnością i wydaje mi się że jest to świetna sprawa dla kamperowców i nie tylko.Tym bardziej, że pomoc ta jest świadczona w całej europie i nie tylko.
_________________
przemka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2010-01-28, 09:48   

wklejasz tekst..i masz przetlumaczone..
http://translate.google.pl/?hl=pl&tab=wT#de|pl|
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2010-01-28, 10:35   

przemka napisał/a:
bo to nie milka będzie ubezpieczona tylko Ty a przy okazji za te same pieniądze Twoja żona
Wszystko prawda, ale mi właśnie zależało na ewentualnej pomocy przy Milce, bo nią mam zamiar podróżować w miejsca gdzie taka pomoc może się przydać.... Pozostałe auta które posiadam też jakoś nie bardzo mieściły się w kryteriach, choć może się mylę...

Tak czy owak dzwoniłem, dowiadywałem się i nie uzyskałem porady która zachęciłaby mnie do udziału w programie. A byłem bardzo chętny.... Właściwie wciąż jestem, tyle że według posiadanych informacji aktualnie nie skorzystam z ich pomocy gdyby była mi potrzebna. A szkoda...
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
przemka 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączyła: 02 Maj 2008
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2010-01-28, 10:52   

Ej coś w piętkę gonisz,przecież napisałam Ci że jesteś ubezpieczony Ty bez względu jakim jedziesz autem może to być nawet milka.Jeżeli jedziesz milką i coś się jej stanie to dadzą jej zastrzyk i pojedziesz dalej.Nie rozumiem dla czego Ci powiedziano inaczej.Może przeniesiemy tą rozmowę na pw.
_________________
przemka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
lord0905-1 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.5 TD
Dołączył: 26 Kwi 2009
Skąd: warszawa
  Wysłany: 2010-02-01, 15:49   

Warszawa Międzylesie. Emerytowany mechanik z warsztatem,woda,prąd, miejsce na 2 kampery Tel. 022 6156575 lub 603606249
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2010-02-01, 21:57   

Jestem czlonkiem ADAC od 19 lat. Wytestowalem praktycznie wszystko. Jak mialem wypadek kamperem w polsce /wjechal we mnie TIR) sholowali moje autko do podanego przezemnie warsztatu w BRD.a ja dostalem autko zastepcze na dojazd do domku. Jak mialem na urlopie klopoty zdrowotne .dowiezli mnie (karetka z 3 osobowa obsada) do szpitala w miejscu zamieszkania, a po kamperka wyslali kierowce ktory go dostarczyl do domku. Dodam ze klopoty zdrowotne mialem poza granica niemiec. To wszystko kosztowalo skladke ktora place raz w roku. Polecam wiec ADAC jako wytestowane. Polisa obejmuje kierowce nie auto, wic jest obojetne jakim autem jedziesz masz pomoc zapewniona. :spoko
_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2010-02-01, 22:43   

andreas p napisał/a:
Jestem czlonkiem ADAC od 19 lat. Wytestowalem praktycznie wszystko.

Czy musi się być członkiem ADAC, żeby uzyskać takie ubezpieczenie?
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
przemka 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączyła: 02 Maj 2008
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2010-02-02, 08:30   

Tak ,trzeba być członkiem ADAC i w ramach tego członkostwa masz te wszystkie dobroci.Płacisz za członkostwo a usługi są w ramach tego członkostwa i za jedne pieniądze
_________________
przemka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2010-02-02, 11:34   

Z informacji które uzyskalem w centrali ADAC wynika że auto prowadzone przez ubezpieczonego musi spełniać pewne wymagania dotyczące wagi, długosci i wieku aby ADAC było skłonne pomóc (przy naprawie auta). Milka jest za stara, za duza i zbyt ciężka. Jeśli te informacje sa niepełne lub nierzetelne - wkrótce zostanę członkiem ADAC
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
przemka 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączyła: 02 Maj 2008
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2010-02-02, 12:09   

Ponieważ Twoje PW jest wyłączone napisałam na e-maila ,prosząc Cię żebyś przesłał mi na mojego e-maila dowód rejestracyjny milki,ale nie odpowiedziałeś i nie bardzo wiem czy nie jesteś zainteresowany czy nie dotarła do Ciebie ta wiadomość.Pisałam że dowiem się w Monachium co z Twoją milką.Monachium to centrum ADAC
_________________
przemka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2010-02-02, 12:17   

Jestem daleko od domu i nie sprawdzalem poczty. Natychmiast po powrocie odpowiem na maila i prześlę dokumenty.
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dorota i Robert 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: 9lat James Cook teraz HYMER
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 5/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2010-02-02, 23:11   ADAC

pojazdy objete pomoca klubu ADAC (kierowca jest czlonkiem tego klubu i posiada wazne prawo jazdy) do: 9 miejsc siedzacych, do max 2,55m szerokosci, lacznie do 10m dlugosci, do 3m wysokosci i 3,5t ciezaru calkowitego,

w przypadku kampera (konieczny wpis w dowodzie rejestracyjnym) : do3,2m wysokosci i do 7,5t ciezaru calkowitego,

Uwaga:
tzw. klasyczne czlonkowstwo klubu ADAC (44,50 Euro rocznie) zapewnia pomoc tylko na terenie Niemiec,

Czlonkowstwo PLUS (79,50 Euro rocznie) obejmuje pomoc w calej Europie oraz m. in. transport w przypadku choroby, samochod zastepczy i inne o czy moge napisac jezeli sa osoby zainteresowane,

przemka, Twoje informacje sa prawidlowe, kazda osoba stale zamieszkujaca w Uni Europejskie moze byc czlonkiem ADAC,

Osoby zainteresowane: nie zapominajcie o premi dla "werbujacego" sa to czesto ciekawe rzeczy, albo pokrycie rocznej skladki podstawowego czlonkowstwa,

osobiscie bardzo polecam ta instytucje, pomagali nam juz kilkakrotnie

Dorota
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 119/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2010-02-03, 07:51   

Dorota i Robert napisał/a:
w przypadku kampera (konieczny wpis w dowodzie rejestracyjnym) : do3,2m wysokosci

gdzie to ma być wpisane?
w naszych dowodach nie ma wysokosci :(
Generalnie to prosba:
jako znający jezyk, przyblizcie szczegoly, gwizadki
i to co jest napisane malym drukiem
bo oferta wydaje sie ciekawa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***