Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyczepa N 126e
Autor Wiadomość
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2010-02-18, 15:00   

Zaraz,zaraz mlodzi to my jestesmy do dzisiaj, skoro nie zamienilismy kamperka na hotel :lol: :lol: :lol:
_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
łoś 
Kombatant
szary stary łoś

Twój sprzęt: złom hymer eriba 544 87'
Nazwa załogi: łoś
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2009
Piwa: 79/24
Wysłany: 2010-02-22, 23:11   

Przez wiele lat podróżowałem i podróżuję w związku z pracą. Dziś mogę powiedzieć, że zamieniłem hotel na camperka i tak musi zostać, bo słowo "hotel" już mnie poraża. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2010-03-14, 22:02   

Witam wszystkich .Moja pierwsza przyczepa rodem z Niewiadowa nazywała się "ROMI''
Była protoplastą słynnej N-ki.zrobiona była ze sklejki ,żadnych zlewów czy kranów,kuchenka wprawdzie była,ale na wyciąganej z boku szufladzie.Zjeżdziłem z nia kawał Polski .Największym problemem były koła a właściwie opony gdyż były adoptowane od jakiejś maszyny rolniczej chyba od kopaczki do ziemniaków czy od taczek.Felgi skręcane z dwóch połówek .W środku też szału nie było ,ale jak teraz o tym myśle to łza się w oku kręci .Potem kilka n-ek ,aż do N132.wieksza od N126.jestem ciekaw czy ktos z was miał kiedyś "ROMI'
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
perfex 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Teraz: Rimor Katamarano 3
Nazwa załogi: WielkaPiątka
Dołączył: 24 Kwi 2010
Wysłany: 2010-07-28, 15:45   Re: Przyczepa N 126e

łoś napisał/a:
Ja n 126e traktuję jak kawałek wkładu w moje życie, bo jestem z nią związany od 1982r. do dziś. Syn ją odmłodził i jest znów pożądana.
Teraz zachęcam do podjęcia tematu.


Nie jestem (jeszcze, ale mam nadzieję, że już niedługo :wyszczerzony: ) kamperowiczem, ciągałem kiedyś autem polonez 1500 przyczepę n126n czyli już wysoki luxus bo 3 osobowa i nie tylko dla karłów i wyprodukowana chyba w 1988r. Zjeżdziłem z nią całą europę ale to nie znaczy że z miłości dla niej i że nie zamieniłbym jej w 2 sek. na to czym jeździli inni po europie :wyszczerzony: Moje zdanie jest subiektywne ale.... Ludzie przesadzają z tymi sentymentami za złomem :haha: Ja rozumiem, że człowiek był młody więc wszystko było fajniejsze niż w wieku znacznie mocniej dojrzałym. Ale to co w Polsce było za PRL obiektywnie było lipą :wyszczerzony:
No co to za rodzinny sprzęt turystyczny przyczepa n126e (ta z podnoszonym dachem, model "zapiekanka") ?? Co to za rodzinny sprzęt Fiat 126p ?? (pod koniec lat 80tych to i fiat 125p był na europejskie standarty z lekka zabytkowy) Co to za frykas oranżada w proszku itd itp.
Było jak było, ludzie musieli żyć i radzili sobie jak mogli. Polak potrafi :ok Ale jak słyszę o wspaniałości aut czy przyczep PRL to pusty śmiech bierze ! Gdyby nie ten popieprzony system to człowiek z ówczesnej klasy średniej ciągnąłby golfem czy passatem burstnera do Włoch na fajny kemping a nie maluchem n126e na pole namiotowe na mazurach gdzie szczytem luxusu była sławojka. Taka jest prawda. Jeżeli ta "zapiekanka" była taka super to znaczy że i telewizor Rubin był super i aparat Zorka5 był super i wyroby czekoladopodobne były w dechę :szeroki_usmiech No o fiacie 126p nie wspomnę - bo na samo jego wspomnienie mam tiki nerwowe i za dużo mocno niecenzuralnych słów ciśnie mi się na klawiaturę :box2

Pozdrawiam gorąco ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris 
zaawansowany


Twój sprzęt: aktualnie namiot
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Piwa: 3/1
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-07-28, 16:59   

A ja bym chętnie wrócił do Polozeza z Niewadówką. Zjeździłem takim zestawem kawał Europy, szczególnie Alpy. I bardzo miło te czasy wspominam. Żyło się może ciut biedniej ale w mniejszym stresie. A i "maluszków" też miałem 2 sztuki. Na żadnego nie narzekałem :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris 
zaawansowany


Twój sprzęt: aktualnie namiot
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Piwa: 3/1
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-07-28, 17:33   

Może źle się wyraziłem. Jeszcze chciałbym powrotu do tamtych czasów. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2010-07-28, 19:13   

chris napisał/a:
Zjeździłem takim zestawem kawał Europy...


A miało się, miało Poloneza+N126 (i wyleniałe, choć jeszcze czarne włosy :haha: ).
Też trochę Europy się zjeździło...
Dzisiaj jednak nie mieści mi się w tej siwej pale, jak to mogliśmy gnieździć się tam się w cztery osoby ??? :gwm
Ale jak widać (fotkę pstryka córka)...dało się. :bajer
I powiem szczerze-nikt nie narzekał na wiaderko z przykrywką i 5 litrów wody w karnisterku pod zlewem :box

Ale jakoś tak...nie bardzo ciągnie mnie do powrotu N-ki. Fajna była. To prawda. No fajna.
Ale....nooo...nie róbmy sobie jaj z pogrzebu :rip

N 126 w Rumunii.jpg
Plik ściągnięto 9757 raz(y) 47,17 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jury 
zaawansowany


Twój sprzęt: N-126 za Lancia Ypsilon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Piwa: 3/2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-28, 20:28   

Moja pierwsza N-126 (1975) miała nie otwierane okna, szmaciane na suwak drzwiczki do szafek i miejsce na butle w przodzie przyczepy kosztem wnętrza pod dużą klapą. Za to gdy była pogoda można było cały dach odsunąć jak szyberdach
Przyczepa była tak leciutka że 125p ganiał z nią doskonale nie odczuwając zupełnie ciężaru na ogonie.
Kolejna N-126 miała w środku meblowe drzwiczki i „spurchel” z przodu na butle. We Lwowie dzięki temu że była zapięta linka nie wybrała wolności po urwanej gałce z haka.
Następna to już była rarytas z otwieranymi oknami (francuskimi) i podwoziem z hamulcami najazdowymi AL-KO. Pełen komfort z eleganckimi obiciami.
Teraz mam N-126N (ta ze ściętym przodem i dużym pojemnikiem na butle.
Na tę nową zdecydowałem się tylko dlatego że na tej luksusowej pojawiły się rysy pajączki bo gdyby nie to miałbym ją do dziś. Ta nowa jest dla mnie za duża i za ciężka jak dla mojego Poldka.
Teraz marzy mi się camper ale jeszcze trochę się zejdzie.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
zundapp600 
początkujący forumowicz


Nazwa załogi: Dorota i Henryk
Dołączył: 14 Cze 2010
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2010-07-28, 21:23   

jury napisał/a:

Teraz mam N-126N (ta ze ściętym przodem i dużym pojemnikiem na butle.



Taka jest fajna , bo sam mam . Trzeba było kilka patentów zamontować ale jest Ok .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
bogus bednarski 
zaawansowany
b.b tulipan


Twój sprzęt: Nie A4, Nie L4 tylko T4
Dołączył: 27 Sty 2010
Piwa: 3/6
Skąd: dolnośląskie.
Wysłany: 2010-07-28, 21:24   

ludzie, a ja tym jeszcze śmigam.

DSC08119.JPG
i jak widać nieźle się trzyma.
Plik ściągnięto 9696 raz(y) 57,83 KB

_________________
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.

Pozdrawiam z Wrocławia.
Ostatnio zmieniony przez bogus bednarski 2011-07-14, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Track222 
weteran


Twój sprzęt: Była - Niewiadów n126
Nazwa załogi: Tracki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Maj 2009
Piwa: 81/9
Skąd: Krosno
Wysłany: 2010-07-28, 22:18   

Ja też zaczynałem przygodę z karawaningiem od N-126 rok prod. 1986. Sentyment pozostaje do dziś. :ok

100_0135.jpg
Plik ściągnięto 9672 raz(y) 34,4 KB

_________________
Nic nie muszę, mogę tylko chcieć. Ale czasem jest tak, że tak bardzo chcę, że muszę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
perfex 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Teraz: Rimor Katamarano 3
Nazwa załogi: WielkaPiątka
Dołączył: 24 Kwi 2010
Wysłany: 2010-07-29, 22:26   

KOGUT napisał/a:
chris napisał/a:
A ja bym chętnie wrócił do Polozeza z Niewadówką


naprawdę ale nie wierzę w takie deklaracje , jak tak chcesz to zwyczajnie sprzedaj kampa , starczy Ci na kilka wymarzonych zestawów poldka z n-ką i będziesz szczęśliwszym człowiekiem ... nic nie stoi na przeszkodzie . :spoko :spoko :spoko


Dokładnie :ok W dzisiejszych czasach takie marzenia to można za jakieś 2 tysiaki spełnić :wyszczerzony: Echhh... też chciałbym mieć takie niskobudżetowe marzenia :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
swierzak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: dethleffs 92 Iron Lion Zion J5
Nazwa załogi: Lion Zion
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Piwa: 9/20
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-11-14, 16:16   

hehe widziałem takie ze 3 polskie przyczepki jako stałe domki na kampingu w Holandii i to nawet miały miejscowe rejestracje :)

A jak gadałem z znajomym Holendrem to mówił że w latach 80 też taką kupił i jezdził kilka sezonów do Hiszpani a przez zimę trzymał w ogrodzie i nigdy mu nie ciekła ani nie miał z nią żadnych problemów . Po latach ją sprzedał Belgowi do szklarni jako domek dla robotników sezonowych :) więc pewnie i jacyś Polacy w niej pomieszkiwali :) Więc są znane one znane w europie i to z dobrej strony
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martini44 
Kombatant


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Paź 2010
Piwa: 72/171
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2010-11-14, 17:50   

A oto mój zarodek obsesji karawaningu..... :spoko

DSC00222.JPG
Plik ściągnięto 376 raz(y) 167,74 KB

DSC00219.JPG
Plik ściągnięto 336 raz(y) 202,87 KB

DSC00216.JPG
Plik ściągnięto 313 raz(y) 177,41 KB

_________________
możesz ufać i liczyć na innych ale przede wszystkim ufaj i licz na siebie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szymon79 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: vw t4 multivan 2.5LPG +niewiadów n132t
Dołączył: 31 Gru 2008
Postawił 1 piw(a)
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2010-11-14, 20:42   

martini44 napisał/a:
A oto mój zarodek obsesji karawaningu.....


juz gdzieś te zdjęcia widziałem ;)

ja już dojrzałem do kampera ale na razie cały czas pod górke i wiecznie jakies wydatki po drodze - ten zestaw jeszcze troche musi wytrzymać za mna...
http://www.fotosik.pl/pok...18f978a155.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***