Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile kosztuje zwiedzanie ?
Autor Wiadomość
marzena 
zaawansowany
kochajacy kampery


Twój sprzęt: Kochany kamperek
Dołączyła: 25 Lis 2007
Piwa: 1/4
Wysłany: 2010-02-17, 22:26   

W kwestii zamku w Malborku: raz do roku - prawdopodobnie jest to sierpien Malbork organizuje wieczorne zwiedzanie zamku oczywiscie z przewodnikiem za symbolicznego talara wartego chyba 2 zl lub 5 zl, ktorego to nalezy uprzednio nabyc w kasie zamkowej.Co roku trasa jest inna a wieczorne zakamarki, do tego super oswietlone na prawda tworza niepowtarzalny klimat.
Nadto mamy w Polsce wzorem z zagranicy jenda jedyne noc darmowego ziwedzania muzeow.Jest to na poczatku maja - chyba 06 maja.Nie mniej jednak w Gdańsku jeszcze ani razu nie udalo mi sie "obskoczyc" wszystkiego.Moze na pierwszy rzut oka dlugie ogonkowe koleki przerazaja ale warto.Np. zwiedzanie Soldka,Katowni, Domu Uphagena,wieczor dworki w Dworze Artusa jest zupelnie nietuzinkowe i znacznie odbiega od codziennego,w pewnych momentach nudnego, zwiedzania. Wszedzie zaskakuja nas duchy, opowiesci mrozace krew w zylach - no ale to trzeba zobaczyc!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marius 
zaawansowany


Twój sprzęt: HYMER Camp Swing 544
Dołączył: 07 Maj 2008
Piwa: 106/24
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-03-16, 20:48   

A propo kosztów zwiedzania to bardzo nieprzyjemna niespodzianka spotkała nas w Chorwacji. Cenny wstępu do parków narodowych były o 50% wyższe niż ceny w przewodniku, mimo iż inflacja wynosiła tylko 2-3 %. Ogólnie uważam, iż Chorwaci zdzierają z turystów. Na dodatek nie ma tam żadnych ofert łączonych zmniejszających koszty zwiedzania.

Również jestem zwolennikiem kart rabatowych proponowanych przez dany regioan lub miasto. Najczęściej przy intensywnym zwiedzaniu można dużo zaoszczędzić.

Ostrzec mogę tylko przed Wiedniem, gdzie karta miejska okazała się mniej atrakcyjna od biletu łączonego oferowanego przez pałac.

Tak, jak koledzy w dobie internetu trzeba po prostu sprawdzać co się da i porownywać ceny. To zabiera niestety dużo czasu, ale często pozwala dokonać dużych oszczędności i zobaczyć coś, co w innym przypadku pewnie byśmy sobie darowali.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-10, 17:47   

byłem z rodziną w Malborku, za bilet rodzinny na zeszłych wakacjach zapłaciłem chyba 87 zł, koszmarnie drogo a w środku "cepelia", bursztyny, kawiarnie i inne takie, eksponatów malutko np w sali tronowej, wielkiej jak gimnastyczna tron i to z tych lichych i szafa, absolutnie nie polecam zwiedzania zamku, pooglądać z zewnątrz i dalej, dla porównania jechałem wtedy z Karskrony, gdzie za wejście do Muzeum Morskiego, wspaniałego, niepowtarzalnego zapłaciłem około 60 za rodzinę i było co zwiedzać, wszyscy wyszli zadowoleni, nawet moja córka 4 letnia, bo zestrzeliła w jakiejś grze statek duński, co nam się nie udało:) potem pojechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego, trochę gorsze od tego szwedzkiego, ale dla Polaka ma też i inny wymiar, ale zamek w Malborku i zwiedzanie wnętrz to chyba największa moja porażka zwiedzania w życiu, jakbym wiedział pozostałbym na zwiedzaniu z zewnątrz, a te dwa muzea co pisałem polecam serdecznie, bo są wyjątkowe
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 260/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-04-10, 19:11   

Darek1968 napisał/a:
ale zamek w Malborku i zwiedzanie wnętrz to chyba największa moja porażka zwiedzania w życiu,


Widać bardzo Ci żal tych 87 złociszy.
To oczywiście żart , ale moim zdaniem i tak niedrogo w stosunku do cen na zachodzie.

:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-11, 17:00   

Darek1968 napisał/a:
Ale oczywiście masz prawo do swojego zdania - szanuję go, tylko proszę uważaj - Berlin, czy Paryż do kicha i jest tam bardzo drogo - lepiej objedź go obwodnicą!


byłem w Belinie i spoko, w Paryżu jeszce nie, sarkazm sobie mogłeś darować, jak się na coś sprzedaje bilety poza tym to trzeba coś dać w zamian, takie jest moje zdanie, Muzeum Powstania, czy Morskie w Karlskronie daje w zamian, Malbork to porażka i takie jest moje zdanie, każdy może mięć swoje więc nie odmawiajcie mi prawa do własnego sądu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***