Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tadeusz
2008-12-23, 18:27
Czechy
Autor Wiadomość
ARCADARKA 
Kombatant

Twój sprzęt: Pojazd specjalny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Sty 2008
Piwa: 85/99
Skąd: STOLYCA
Wysłany: 2009-01-17, 18:46   ARCADARKA

janeczka napisał/a:
mamy zamiar uczestniczyć we wszystkich od Koszelówki po Chorwację i na jesieni szczeciński, byle tylko znowu coś nam sie nie popie....ło :gwm , bo nie wytrzymam, ten rok zaczął mi sie pod górkę, myślę, że to się zmieni :wyszczerzony:


Janeczka nie tylko ty masz i miałeś pod górkę , wielu z nas ma jakieś małe spacje , ale jest super , że możemy być razem na CT jak jest i również ku temu czas na zlotach, musi być super i będzie w tym 2009 roczku :ok :mrgreen: :bukiet:
_________________
Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BiG Team 
Kombatant


Nazwa załogi: Beata I Grzegorz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Piwa: 53/39
Skąd: Karpacz
Wysłany: 2009-01-17, 18:52   

Darku i tak 3mać :bigok
_________________
Najlepsze, co może nas spotkać to ludzie, których kochamy, miejsca, które oglądamy oraz wspomnienia, które nam pozostaną
Beatka i Grześ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BiG Team 
Kombatant


Nazwa załogi: Beata I Grzegorz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Piwa: 53/39
Skąd: Karpacz
Wysłany: 2009-02-06, 21:56   

wracając do tematu Czechy, polecam odwiedzić miasto KUTNA HORA ok. 60 km od Pragi, jest to zderzenie współczesności ze średniowieczem, dzielnica historyczna ok. 800 budynków i budowli zabytkowych, największa w europie kaplica czaszek, kopalnia srebra , na jednej z ulic bruk z XIV wieku, a kilkaset metrów od tego wszystkiego - normalne socjalistyczne blokowisko. Z przewodników wynika, że mają tam też camping, my byliśmy kilka lat temu przez 3 dni i czasu brakło, żeby wszystko zobaczyć, mieszkaliśmy w hotelu zrobionym z budynku z XVI wieku. Klimat niesamowity. :bigok
_________________
Najlepsze, co może nas spotkać to ludzie, których kochamy, miejsca, które oglądamy oraz wspomnienia, które nam pozostaną
Beatka i Grześ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamper/szałas 
początkujący forumowicz
ale doswiadczony w innych sprawach...:)


Twój sprzęt: VW T3 WESTFALIA-JOKER
Nazwa załogi: DUDUSIE
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-04-13, 20:52   

BiG Team napisał/a:
przewodników wynika, że mają tam też camping

mają mają:) byłem na jednym z nich...całkiem niezły,,dużo kamperów z Holandii..:) ten Camp był zlokalizowany niedalego kaplicy czaszek..:)
a bliżej centrum - jest bodajże BARBAROSA lub cos podobnego z nazwy...strasznie mały i zatłoczony! DROGO!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BiG Team 
Kombatant


Nazwa załogi: Beata I Grzegorz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Piwa: 53/39
Skąd: Karpacz
Wysłany: 2009-04-13, 21:16   

kamper/szałas napisał/a:
BiG Team napisał/a:
przewodników wynika, że mają tam też camping

mają mają:) byłem na jednym z nich...całkiem niezły,,dużo kamperów z Holandii..:) ten Camp był zlokalizowany niedalego kaplicy czaszek..:)
a bliżej centrum - jest bodajże BARBAROSA lub cos podobnego z nazwy...strasznie mały i zatłoczony! DROGO!

ale warto, wrażenia z Kutnej Hory są niezapomniane :bigok
_________________
Najlepsze, co może nas spotkać to ludzie, których kochamy, miejsca, które oglądamy oraz wspomnienia, które nam pozostaną
Beatka i Grześ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kazik_ 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Kayak Rimor
Nazwa załogi: [P_D_K]
Dołączył: 30 Gru 2010
Piwa: 1/2
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2010-12-30, 14:53   

Ja bardzo bym chciał zwiedzić Hostice u Volyne to jest miejscowość, w której kręcono słynna trylogię Slunce, seno a jahody. Pracuję w Czechach z opowiadań szefa słyszałem, że czas sie tam zatrzymał na przełomie 70 i 80 lat. Wszystko zostało jak w filmie. Patrząc na mapę jest to orientacyjnie pod Pragą. Mapa online najlepsza Czeska to chyba www.mapy.cz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mico 
początkujący forumowicz


Dołączył: 04 Paź 2011
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2012-03-06, 11:18   

Mam pytanie - może ktoś z was się orientuje:
- Chciałbym w tym roku zrobić sobie mały, tygodniowy wypad przez czechy razem z rodziną wynajmowanym kamperem. Kamper ma swoje lata, co za tym idzie - pasy ma oczywiście jedynie w kabinie - sztuk 2. Zarejestrowany jest na 6 osób.
Zastanawiam się jak w takiej sytuacji będą się zapatrywali czescy policjanci na przepisy o przewożeniu dzieciaków w fotelikach - skoro nie mam pasów w części mieszkalnej.
Ktoś z was wie może? zetknął się z problemem?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GregdeWal 
stary wyga


Twój sprzęt: ALIELIDOMEK IV - Globebus I2
Nazwa załogi: GA2E
Dołączył: 08 Kwi 2011
Piwa: 50/45
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2012-04-11, 08:55   

Witam

Skoro dwóch kolegów z Cieszyna przede mną się odezwało (choć niektórzy baaardzo dawno) to i ja muszę się odezwać.

Przeraziło mnie jedno ze zdań na początku relacji - w Czechach w sumie nie ma co zwiedzać :haha:

To pozwolę sobie temat odświeżyć i zanegować tą tezę. Co prawda moje doświadczenia pochodzą głównie z podróży bez kampera, ale to chyba nic nie zmienia? :)

Moim skromnym zdaniem czesi mają wszystko - dużo pięknych, spokojnych i bardzo dobrze oznakowanych gór; piękne, zabytkowe, zadbane miasta; całą masę zamków, pałaców i ruin; jeziora i zbiorniki wodne - niektóre głośne i ludne, niektóre spokojne.

Parę przykładów:
1) Czechy południowe - okolice Ceskych Budejovic - Cesky Krumlov, Jindrichuv Hradec, zbiorniki na Wełtawie, Hluboka nad Vltavou, Park Narodowy Szumawa (niem.Bayerischer Wald)
2) Czechy środkowe - poza Pragą - Czeski Kras, dolina Berounki, zamek Karlstejn
3) Czechy północne - blisko Polski, a wydaje mi się - niepopularne wśród naszej braci - Szwajcaria Czesko-Saksońska, Decin, przełom Łaby; trochę dalej na zachód - Karlove Vary i ich okolice
4) północne Moravy - pomijam Ardspach - bo znany i obtrzaskany, ale poza nim bardzo wiele pomniejszych (tym samym spokojniejszych) lokalizacji tego typu (np Ostas); całe Jeseniky z malowniczymi okolicznymi miastami; Ołomuniec (90 km od granicy w Cieszynie), Hukvaldy, Koprivnice (muzeum Tatry) a przede wszystkim Stramberk - bywam tam średnio co pół roku :)
5) środkowo południowe Moravy - opisywany aktualnie przeze mnie rejon Chribów; Brno i Morawski Kras; niezwykle malownicze winiarskie okolice Znojma; w tamtym rejonie też dolina Dyji (Thayatal); kompleks pałacowy Lednice...

To jest tylko kilka lokalizacji w których byłem i które spokojnie mogę polecić.

Pozdrawiam i zapraszam do Czech, bo naprawdę warto :)

ps. Januszu - Tatry są na Słowacji :-P
_________________
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Historia ALIDOMKU I
Wypociny nałogowca
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysioz 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Piwa: 65/64
Skąd: Płóczki Dolne
Wysłany: 2012-04-11, 09:17   

Pewnie Ci , ktorzy nie znalezli nic do zwiedzania w Czechach, nie znajda takze nic interesujacego nigdzie indziej na swiecie , wiec nie warto sie przejmowac. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
seniorMAR 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: rodzinny HYMER T572 CL
Nazwa załogi: gołąbki
Dołączył: 22 Kwi 2012
Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2012-04-23, 22:27   Propozycja na majówkę

W związku z tym że przed nami kilka wolnych dni z piękną słoneczną pogodą, proponuję odwiedzić kilka miejsc do których mamy najbliżej. Jest to CZESKI RAJ który przedstawł "darboch" oraz CZESKA SZWAJCARIA opisana przez TOMMARa.
My jesteśmy Czechami zauroczeni, przynajmiej raz w roku robimy sobie tygodniową wycieczkę, odwiedzając ciekawe miejsca których jest tam bez liku. Moim zdaniem, Czechy to kraj w którym czas płynie wolniej, a w niektórych miejscach wręcz się zatrzymał. Tam nikt nigdzie się nie śpieszy! A Czesi to miły, życzliwy i praktyczny naród. Ich cechy czasami nas drażnią, a niektórzy zarzucają im brak patriotyzmu lub wręcz tchórzostwo. Moim zdaniem nic bardziej mylnego. Oni wyznają zasadę że z koniem kopać się nie warto, co my
tak bardzo lubimy. Wyznają swoistą filozofię, że jeszcze nigdy nie było tak żle żeby nie mogło być gorzej, oraz że jeżeli jest jak jest, to widocznie tak być musi.
Efekty tego "braku patriotyzmu" widać na każdym kroku. Czechy to jeden wielki zabytkowy tort, a wisienką na tym torcie jest Praga. Podobnych wisienek jest tam bardzo dużo, rzec by można ze jest to wiśniowy sad. Niektóre z nich opisał bardzo ciekawie GregdeWal, bardzo skutecznie obalając czyjąś tezę że w Czechach nie ma co zwiedzać, którą to tezę celnie określił powyżej Krzysioz 210. Pragnę podkreślić że to co napisałem, to jest moje zdanie, i nie nie wszyscy muszą się z tym zgadzać.
W piątek wyjeżdżamy do Berekfurdo, ale w drodze powrotnej na pewno zatrzymamy się
w Telću który ma moim zdaniem najpiękniejszy rynek, oraz v Treboni, który słynie z najstarszych stawów rybnych. Oba miasta są zabytkami UNESCO, ponadto w Treboni jest browar który robi doskonałe piwo REGENT. Pozdrawiamy i do zobaczenia. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darboch 
Kombatant
KMW_SILESIA


Twój sprzęt: Rimor Super Brig 648
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Piwa: 68/48
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2012-04-24, 09:57   

seniorMAR napisał/a:
oraz v Treboni, który słynie z najstarszych stawów rybnych.


możesz coś więcej opowiedziec w temacie ? Interesuje mnie też gdzie ewentualnie są inne stawy hodowlane ze świerzą rybą.


Wybieramy sie w pierwszym tygodniu maja z Darolami [ niestety Dudusie nie dały rady :-/ ] do Czech....w planie oczywiście Praga i chyba Moravy ale tego jeszcze nie jesteśmy pewni...trasa jest w trakcie planowania.

Potwierdzam, że Czechy to piękny i spokojny kraj....a kiedy pierwszy raz zobaczyłem Hradczany to szczęka mi opdadła :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
arek 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: J5 pilote
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Paź 2007
Piwa: 4/10
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 2012-04-24, 12:57   czechy

Mnie również interesuje ten temat w związku z majowym wyjazdem chętnie poczytam coś ciekawego co zobaczyć gdzie przenocować itp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2012-04-24, 15:07   czechy

witam
przespać się najlepiej z czeszką moge dać namiary lub tel.
pozdrawiam
mm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
seniorMAR 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: rodzinny HYMER T572 CL
Nazwa załogi: gołąbki
Dołączył: 22 Kwi 2012
Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2012-04-24, 21:13   

Witam.
Darboch, jeżeli macie w planach Pragę, proponuję zaliczyć też Karlstajn, jest tam tani kamping nad rzeką Berounką gdzie widziałem łowiących ryby wędkarzy. Z tego kampingu można zrobić sobie rowerową wycieczkę do Konepruskich Jaskiń. Niedaleko jest piękny zamek Krivoklat z którego blisko na kamping położony też nad rzeką Berounką. W ub. roku na tym kampingu byliśmy tylko my i właściciel, zresztą bardzo sympatyczny Pan który bardzo ciekawie i dowcipnie opowiada o Czechach, a wiedzę ma ogromną. Jest to kamping typowo wędkarski, stoi na nim ok 200 przyczep które są wynajmowane tylko w weekendy przez wędkarzy. Jeżeli chodzi o pozwolenie na wędkowanie to nie wiem jak to wygląda, po prostu nie interesowało to mnie. Dojazd do kampingu jest kiepski, wąska droga i pagórki.
Jeżeli będziecie mieli czas i chęci, możecie pojechać do zamku Konopiśte, była to siedziba arcyksięcia Franciszka Ferdynanda tego, od którego zaczęła się pierwsza wojna swiatowa
po zamachu w Sarajewie. Blisko jes też do pałacu Dobriś, gdzie oprócz ciekawych wnętrz można zobaczyć niesamowite ogrody przypałacowe, które o tej porze roku nie ukazują w pełni swojego piękna, niemniej warto je zobaczyć. Stamtąd tylko rzut beretem do słynnego czeskiego Winsdoru, czyli do Hlubokiej. Piękne widoki wynagrodzą trud podejścia pod górę z parkingu. W okolicy Hlubokiej też jest mnóstwo stawów z rybkami. Z Hlubokiej niedaleko do Ceskego Krumlova, ale tutaj należy zostać przynajmniej 2 dni żeby zobaczyć chociaż część tego co jest do obejrzenia i poczuć atmosferę tego niezwykłego miasta.
Przed wyjazdem do Czech proponuję kupić bardzo fajną książkę Sławomira Adamczaka i Katarzyny Firlej "CZECHY NA WEEKEND". Jest tam przedstawionych w bardzo skondensowanej formie 18 tras po najpiękniejszych zakątkach Czech. Jeżeli nie zdecydujecie się na wyjazd na południe od Pragi, proponuję Kutną Horę i pobliski Sedlec.
Ale tam też trzeba zostać przynajmnie 2 dni.
My będziemy wracać z ciepłych wód Wegier i Słowacji około 10 maja, może gdzieś nasze drogi się skrzyżują. Do zobaczenia na trasie ! :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darboch 
Kombatant
KMW_SILESIA


Twój sprzęt: Rimor Super Brig 648
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Piwa: 68/48
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2012-04-24, 22:19   

seniorMAR, prześledziłem nazwy które umieściłeś w swojej wypowiedzi i wygląda to bardzo interesująco...teraz to co chyba najtrudniejsze to ustalic jakiś plan wyjazdu ale z tego co widzę to chyba nam taki podsunąłeś ;)

Nie wiem czy jesteś piwoszem ale mamy jeszcze w planach jeśli to możliwe poznać i skosztować piwka z tzw małych, rodzinnych browarów...masz jakieś propozycje ?



Za dotychczasowe podpowiedzi bardzo dziekuję i liczę na więcej :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***