Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tadeusz
2008-12-23, 18:27
Czechy
Autor Wiadomość
seniorMAR 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: rodzinny HYMER T572 CL
Nazwa załogi: gołąbki
Dołączył: 22 Kwi 2012
Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2012-04-24, 22:32   

Darboch, jeżeli chcesz zwiedzać Morawy to polecam Morawy Południwe, które bardzo ładnie przedstawił Daniel Stus p.t. Morawy lipiec 2010. Potwierdzam w pełni to co On pisze.
Byliśmy tam w ub. roku w drodze do Buk, zatrzymaliśmy się na kampingu Apollo. Jeszcze nie zdążyliśmy się ustawić, a już mieliśmy przy naszym samochodzie bardzo sympatyczną parę Czechów która widząc nasz wjazd na kamping, przyszła nas przywitać. Przywitaniem zostaliśmy totalnie zaskoczeni, bo dostaliśmy od nich zaproszenie na wystawę win Południwych Moraw połączoną z degustacją, razem z zaproszeniem były 2 lampki do wina i drobne suveniry. Po krótkiej rozmowie okazało się że na tym kampingu z okazji wystawy win, urządził sobie zlot Kamper Klub Prerov.Degustacja udana, ile win próbowaliśmy, nie pamiętam, ale dobrze że samochód był blisko. Były tam też popisy lokalnych kapel, jak oni potrafią wspólnie śpiewać, a śpiewała cała sala nie wyłączjąc nas. Wyjechaliśmy samochodem stamtąd po 3 dniach, wcześniej się nie dało. W przerwach między degustacją robiliśmy sobie wycieczki rowerowe po w Lednicach i Valticach. Jak będzieci mieli szczęście to może też tak traficie, czego Wam życzymy. :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darboch 
Kombatant
KMW_SILESIA


Twój sprzęt: Rimor Super Brig 648
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Piwa: 68/48
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2012-04-25, 10:08   

Raczej chyba będziemy się trzymać Pragi i odbijemy w dół w kierunku Czeski Krumlov
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2013-06-11, 01:21   

Czy ktoś był na safari ?
http://www.zoodvurkralove.cz/en/
Może podzieli się garścią informacji? Czy można gdzieś tam przenocować? Czy aby tam dojechać trzeba wykupować jakieś winiety? :spoko
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
krzysioz 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Piwa: 65/64
Skąd: Płóczki Dolne
Wysłany: 2013-06-11, 04:06   

Bylem kilkakrotnie. Nie wiem , gdzie chcesz przekraczac granice ale spokojnie dojedziesz bez winietki np z Lubawki , Mieroszowa czy Kudowy Zdroj. Jeden z kempingow jest przy samym ZOO :
http://www.katalog-kempu.cz/safarikemp/
Mysle ,ze mozesz nawet zanocowac na duzym parkingu przed brama. Oficjany parking nalezacy do Zoo byl bezplatny ( po drodze duzo prywatnych parkingow probujacych cos zarobic)
Ja osobiscie lubie to miejsce , mimo ,ze woda w jeziorku troche metna a ceny moze i nie najnizsze :
http://www.katalog-kempu.cz/camp-dolce/

Poza tym Trutnov to piekne miasteczko i nieco na polnoc cale Karkonosze na wschod Gory Stolowe ze Skalnym Mestem itd . Jesli stajesz na kempingach - strona powinna byc pomocna:
http://www.katalog-kempu.cz/
Zycze milego pobytu w Czechach
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Rumun 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: BURSTNER LEVANTO A580
Dołączył: 18 Maj 2010
Skąd: Gorzanów
Wysłany: 2013-07-18, 20:27   

polecam też wycieczkę do Usti nad Orlicą, mozna parkować przy basenie, woda podgrzewana solarami http://bazenusti.cz/aquapark/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2013-08-11, 14:32   

...a jeszcze z innej beczki... jakie dokumenty powinny posiadać przy sobie dzieci?
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
krzysioz 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Piwa: 65/64
Skąd: Płóczki Dolne
Wysłany: 2013-08-11, 16:01   

Jak wszedzie - dowod osobisty lub paszport. Sa to jedyne dokumenty upowazniajace nas do przekroczenia granicy. dobrze tez miec karte z NFZ upowazniajaca do swiadczen lekarskich.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
running 
początkujący forumowicz


Dołączyła: 30 Sty 2014
Wysłany: 2014-01-30, 14:24   

Czyli dziecku trzeba paszport wyrabiać....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Frowyz 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter L A 531
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lis 2009
Piwa: 78/43
Skąd: Podbeskidzie ;)
Wysłany: 2014-01-31, 11:12   

running napisał/a:
Czyli dziecku trzeba paszport wyrabiać....


albo dowód osobisty... Nie wszyscy o tym wiedzą, a dowód osobisty można wyrobić dziecku tuż po urodzeniu. W przypadku całkiem małych dzieci bardziej się to opłaca, bo dowód jest tańszy i dłużej ważny.
_________________
Poczochrani pod beretem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2014-08-19, 00:39   

W zoo dvur karlove byliśmy zimą...mała ilość śniegu wygoniła nas wtedy z Karpacza (pozdrowienia dla BigTeam'a i jego willa Janeczki :spoko ).
...było super mimo zimna choć jak na luty - 5 stopni to Afryka ...
...postanowiliśmy przyjechać tam latem. Pierwszą noc mieliśmy pod skalnym miastem, następna na parkingu przed wejściem do zoo... rano wjechaliśmy na kemping należący do zoo i skorzystaliśmy z promocji :spoko - minimum dwa dni pobytu z darmowym wstępem na teren zoo. Koszt spory jak na naszą kieszeń - 2 dorośli + 2 dzieci = 1070 koron/ za noc czyli 2140 za dwa dni...na nasze to jakieś 300-330zł (zależy od kursu korony)... ale mamy darmowy wstęp do ogromnego ,pełnego atrakcji zoo... wystarczy, że pokazaliśmy w naszym przypadku niebieską opaskę i drukowano nam bilet na cały dzień...a jeden dzień nie starczy by zobaczyć wszystko więc następny dzień - repeta. :lol: ....dodam, że wstęp rodzinny dla turystów nie z kampingu kosztuje w tej chwili 660 koron....czyli gratis znaczący.
Na samy kempingu - pełen wypas - do dyspozycji basen - czysta woda - niestety temperatura powietrza rzadko przekracza w tej chwili 20 stopni , więc ...choć amatorzy zimnych kąpieli pojawiali się co chwila. My wskakiwaliśmy do ogromnego jakuzzi z podgrzewaną wodą - coś około 25 stopni, bąbelki zaczynały się o pełnej godzinie i trwają średnio 30 minut.
Nie wiem jak mają tu rozwiązaną sprawę z naszymi kasetami WC...pytałem się dwa razy i dwa razy zrozumiałem, że mogę opróżnić ją w "normalnym" WC... i tak się pozbyłem tego "kota". A dodam że WC i prysznice mają na super poziomie.... tak samo jest z pozbyciem si szarej wody. Na kempingu są słupki-"kombajny" czyli krany z wodą bieżącą, zlewnia oraz prąd ...ale nijak nie można podjechać ... zawartość zbiornika wody szarej opróżniłem przy pomocy miski, przy pomocy konewki uzupełniłem wodę czystą...
Z ważniejszych informacji, które się przydadzą to brak w najbliższej okolicy kantoru...
za redukcje do podłączenia prądu wpłaciliśmy kaucję 500koron - jednak potem wymieniłem je na 100zł :spoko ...za możliwość podłączenia do prądu zapłaciłem jednorazowo 30koron. Piwo na kempingu - 25, duży sandwicz- 45, pizza w zależności od rozmiaru i rodzaju - 100 do 230 koron... Na kempingu można kupić ponoć chleb (do 10h) oraz mięsko na grilla.
...poranną kawę urozmaici widok żyraf, zebr, bawołów... atrakcje dla dzieci - prócz samego zoo i zwierząt to plac zabaw oraz rowerowe gokarty ( od 50 do 70 koron za pół godziny). W recepcji poprawimy komunikację przy pomocy niemieckiego, angielskiego oraz migowego. Informacje otrzymamy w języku czeskim który jest do rozszyfrowania ;)
Osobiście polecamy :spoko
Przy rejestracji były potrzebne dowody osobiste dzieci. Mieliśmy.

DSC00711nact.JPG
Plik ściągnięto 7196 raz(y) 164,25 KB

DSC00699nact.JPG
Plik ściągnięto 7196 raz(y) 166,13 KB

_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Jurek121175 
stary wyga


Twój sprzęt: Ducato 2.8JTD Joint 154 2005r
Nazwa załogi: Jurek, Mariola, Erika, Laura
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 22/58
Skąd: Jerzykowo k/Poznania
Wysłany: 2014-08-19, 08:52   

Ach, szkoda Robert, że się nie zjedziemy :? Ja mam przyszły tydzień wolny i też mi chodzi po głowie wizyta w tym ZOO, a po drodze Szczeliniec, Skalne Grzyby itp. :mrgreen:
Ale dla mnie super trafiłeś z aktualnym info o kempingu i nie tylko :pifko

Pozdrawiamy :spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMWu 
stary wyga


Twój sprzęt: 2 x Knaus traveller 595 + 625
Nazwa załogi: Campertrip.pl
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2010
Piwa: 11/23
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-01-08, 16:37   

Odswieżam temat:


Gdzie na narty kamperem blisko polsko czesko słowackiej granicy? Słowacje z CHopokiem i Tatrzanską Łomnicą mamy blizej ale Ojro tojro.... Gdzie w połnocnych/wschodnich Czechach jest taki osrodek podobnej klasy?

Relacje z Harachova czytalem ale to za daleko na dwudniową wyprawe na narty.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysioz 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Piwa: 65/64
Skąd: Płóczki Dolne
Wysłany: 2015-01-10, 17:18   

Ja bym polecił Góry Orlickie- Destne i okolice - byłem w poprzedni weekend. Jest tam również całoroczny kamping , ale kiedy zadzwoniłem okazało się , że jest pełny wiec spokojnie spędziłem dwie noce na dużym parkingu. Na niektórych sa oznaczenia zakazu parkowania nocą. Na największym akurat nie. Trasy przygotowane bardzo dobrze , choć jak przystało na tej wysokości gór do najdłuższych nie należą.

http://www.skicentrumdestne.cz/

Kamping naprzeciwko tras

http://zakouti.eu/



Biorąc jednak pod uwagę , gdzie mieszkasz poszukałbym czegoś w Jeseniku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
łoś 
Kombatant
szary stary łoś

Twój sprzęt: złom hymer eriba 544 87'
Nazwa załogi: łoś
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2009
Piwa: 79/24
Wysłany: 2015-01-16, 22:58   

Ja mogę polecić Ardśpach, kamienne miasto w Czechach.
:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2015-01-17, 09:56   

Piszecie nie na temat. Chłop blisko na narty chce a nie Skalne miasto.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***