Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Francja - Paryż i na południe okolice Bayonne
Autor Wiadomość
jesus 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Joint Z330
Dołączył: 16 Mar 2010
Wysłany: 2010-03-16, 11:38   Francja - Paryż i na południe okolice Bayonne

Cześć,
Jestem zupełnie świeży w temacie kamperowania ale klamka zapadła.
Kamper załatwiony, bilety na Roland Garros zakupione. jedziemy.

Pytania:

1szy postój Praga - gdzie najlepiej się zatrzymać/przenocować? Ma ktoś jakieś sprawdzone miejsca ?

Gdzie w Niemczech najlepiej nocować? Tankstella? czy może jest jakis spis w necie parkingów dla kamperów?

W Paryżu znalazłem http://www.campingduboisdeboulogne.fr/ jest blisko centrum, więc chyba nie powinno być problemu.

Na południu Francji chciałbym spać na dziko, ale jeśli ma ktoś jakiś spis miejsc/parkingów kamperowych, gdzie sie można doładować lub zrzucić co zbędne byłbym bardzo wdzięczny za pomoc !

Aha jeszcze takie pytanie, czy warto sie pchać kamperem (on jest mały) do centrum Paryża? czy mogę sobie go zaparkować poprostu tam gdzię będzie jakies wolne miejsce?

dzięki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2010-03-16, 12:12   

zacznę od końca
jesus napisał/a:
Aha jeszcze takie pytanie, czy warto sie pchać kamperem (on jest mały) do centrum Paryża? czy mogę sobie go zaparkować poprostu tam gdzię będzie jakies wolne miejsce?

Moim zdaniem akurat jazdy po Paryżu to bym sobie odpuścił
po pierwsze
- płatne strefy parkowania- wyjdą dość drogo, może lepiej gdybyś trafił na jakiś parking nad sekwaną (szukaj ich nieopodal przystanków tramwajów wodnych- z pewnością będzie płatny ale to jedyna znana mi z autopsji tańsza propozycja.
po drugie
- W centrum jest bardzo ciasno, ciężko znależć miejsce na małe auto a co dopiero na kampera, nawet małego.

jesus napisał/a:
1szy postój Praga - gdzie najlepiej się zatrzymać/przenocować? Ma ktoś jakieś sprawdzone miejsca ?
Gdzie w Niemczech najlepiej nocować? Tankstella? czy może jest jakis spis w necie parkingów dla kamperów?

jeśli to tylko marszruta przelotowa to nie zawracaj sobie głowy szukaniem extra miejsc noclegowych, same się znajdą jak poczujesz zmęczenie.
Rano pobudka i dalej w drogę i tyle Cię widzieli

jesus napisał/a:
Na południu Francji chciałbym spać na dziko, ale jeśli ma ktoś jakiś spis miejsc/parkingów kamperowych

Latem ciężko będzie o fajne miejsce, tym bardziej bezpłatne
chociaż nie ma rzeczy niemożliwych, generalnie
im dalej na południowy zachód w str Hiszpanii tym będzie łatwiej
np m. Leucate ( nie pamiętam teraz nam GPS ale jak tam dotrzesz, pokręcisz się
to bez trudu znajdziesz :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
artanek
weteran


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Piwa: 23/1
Wysłany: 2010-03-16, 12:45   

W pradze ,Budapeszcie Atenach,Paryżu i Madrycie zawsze zatrzymywałem sie na koncowych stacjach metra aby sie nie pchac w nieznane.Daleko od centrum a szybko dostawałem sie gdzie chciałem.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jerzy 
weteran

Twój sprzęt: Adria Sun Living
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sty 2007
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2010-03-16, 13:14   

jesus napisał/a:
Na południu Francji chciałbym spać na dziko, ale jeśli ma ktoś jakiś spis miejsc/parkingów kamperowych, gdzie sie można doładować lub zrzucić co zbędne byłbym bardzo wdzięczny za pomoc !

Temat rzeka...
Na tym forum w tematach dotyczących Francji znajdziesz mnóstwo informacji - niestety trzeba trochę pokopać...
Gdybyś miał niedosyt - możesz jeszcze odwiedzić dział Podróże/Francja na zaprzyjaźnionym forum CNC: http://www.campernetclub....der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jesus 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Joint Z330
Dołączył: 16 Mar 2010
Wysłany: 2010-03-17, 09:17   

Dzięki za przydatne informację.
Napewno jeszcze się odezwę.
Pozdro
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***