Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupić czy wypożyczyć?
Autor Wiadomość
ptasznik 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: pickup
Dołączył: 04 Wrz 2009
Piwa: 2/4
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2010-05-06, 11:45   Kupić czy wypożyczyć?

Od pewnego czasu pasjonuje się kamperingiem. Po bogatej lekturze forum wiem, że idealnym autkiem dla dwójki młodych ludzi byłby mały kamperek do 6m w zabudowie półintegralnej. Pojazd na początek musiałby być używany gdyż wielu kolegów radzi, że pierwszy i drugi pojazd to sprawdzian oczekiwań załogi.
Nasuwa się tutaj pytanie: kupić czy najpierw wypożyczyć? Pytam dla tego bo czuje, że kampering jest właśnie dla mnie i nie widzę konieczności sprawdzenia czy do tego się nadaję.
Mam rację, może jestem w błędzie? Czekam na Wasze opinie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2010-05-06, 11:55   

ptasznik napisał/a:
Nasuwa się tutaj pytanie: kupić czy najpierw wypożyczyć? Pytam dla tego bo czuje, że kampering jest właśnie dla mnie i nie widzę konieczności sprawdzenia czy do tego się nadaję.


Miło że tak czujesz i myślisz ... ale nie będziesz jeździł sam z tego co piszesz .... ;) ...
Jeśli masz doświadczenia namiotowo-przyczepowe to faktycznie wiesz co piszesz jeśli nie wypożycz pierwszym razem ..... pojedź przy okazji na jakiś zlot ....pogadaj , pooglądaj , popytaj .... bo dopiero wtedy będziesz wiedział czy i co kupic .... ;)
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ptasznik 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: pickup
Dołączył: 04 Wrz 2009
Piwa: 2/4
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2010-05-06, 12:09   

roger napisał/a:
Jeśli masz doświadczenia namiotowo-przyczepowe

Powiem tak, namiot pamiętam z czasów studenckich i jako mały chłopiec z wakacji z rodzicami. Z przyczepką byliśmy tylko 2 razy w życiu i to dawno temu , i też z rodzicami. Ale nie straszny mi deszcz, grad, śnieg itp. Nawet chodzenie do lasu z saperką w wiadomym celu też nie jest mi obce :-P . Mam zamiar zmienić dotychczasowe nawyki turystyczne i zamienić duży, klimatyzowany pokój hotelowy na kamperkowe m1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ptasznik 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: pickup
Dołączył: 04 Wrz 2009
Piwa: 2/4
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2010-05-06, 14:06   

Adi, wypożyczenie na 10 dni to koszt 5.000 PLN, więc czy nie lepiej dołożyć to do samochodu, bądź do dodatkowego wyposażenia? Ale racja, nic nie zastąpi "obycia" z kamperkiem sam na sam
Adi napisał/a:
Nie wiem o jakim myślisz

Na początek na pewno zakupię coś pełnoletniego :) ale z duszą
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2010-05-06, 14:12   

ptasznik napisał/a:
nic nie zastąpi "obycia" z kamperkiem sam na sam


Właśnie ..... musisz nim pojeździć, przemanewrować, pogotować ogrzać się i schłodzić pospać, zjeść, przeżyć upał, deszcz i burzę ...... obejrzeć kilkadziesiąt innych ..... wtedy będziesz w przybliżeniu wiedział czego potrzebujesz ...... i jaki ma być TWÓJ KAMPER ....

PS
A jak chcesz pełnoletniego to takiego właśnie pożycz ...... ;)
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ptasznik 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: pickup
Dołączył: 04 Wrz 2009
Piwa: 2/4
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2010-05-06, 14:38   

Adi napisał/a:
Decyzja Twoja - pytałeś o radę, to Ci przekazujemy każdy swoje zdanie.

Dziękuje, masz rację. Ale wolę zapytać, to nic nie kosztuje a i doświadczenie Wasze jest tu przeogromne i pomocne. Dlaczego straszy kamper? Bo dużo pracuję i nie będę go często używał, a poza tym są też inne ważne wydatki jak się zaczyna wchodzić dopiero w dorosłe, zawodowe życie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pirat666 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 1.9D Dethleffs
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Piwa: 9/17
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2010-05-06, 23:23   

ptasznik napisał/a:
Dziękuje, masz rację. Ale wolę zapytać, to nic nie kosztuje a i doświadczenie Wasze jest tu przeogromne i pomocne. Dlaczego straszy kamper? Bo dużo pracuję i nie będę go często używał, a poza tym są też inne ważne wydatki jak się zaczyna wchodzić dopiero w dorosłe, zawodowe życie


To w twoim przypadku dla dwóch osób wystarczy taki zestaw Tischer Trail 215 L + mitsubishi 4x4 :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :bigok
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ptasznik 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: pickup
Dołączył: 04 Wrz 2009
Piwa: 2/4
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2010-05-06, 23:24   

Ted69 napisał/a:
esli masz jakiegos znajomego z kamperkeim - moze umow sie z nim na jakis wypad kilkudniowy ?

Niestety nie mam i tu jest problem.
Ted69 Twój bardzo mi się podoba, właśnie takie coś chciałbym mieć tylko troszkę starszego

Pirat666 też brałem to pod uwagę ale te budy są strasznie drogie :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Aulos 
weteran


Twój sprzęt: Bürstner Solano na Ducato
Nazwa załogi: SOKOŁY
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Piwa: 62/37
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2010-05-06, 23:29   

Ja nie wypożyczałem przed zakupem i odnoszę wrażenie, że większość właścicieli starszych kamperków również nie wypożyczała. Jeździłem wcześniej z przyczepą i z utęsknieniem oczekiwałem zamiany na kampera, bo już wtedy wiedziałem, że kamper to jest to. Kampery w wypożyczalniach to z reguły pojazdy nowe lub prawie nowe. Jeżeli zamierzasz kupić pojazd wiekowy, podróż "wypasionym" z wypożyczalni może dać Ci zafałszowany obraz rzeczywistości. Nie łudź się, że kamper, którego kupisz będzie idealny - taki nie istnieje. Ale, przy odpowiednim nastawieniu, pokochasz go pełną i szczerą miłością, bo kocha się nie "za...", ale "pomimo tego, że..." Rozglądaj się dookoła - przyjedź na zloty, zajrzyj do kilku handlarzy, poumawiaj się na oględziny z oferentami z Allegro i ogłoszeń prasowych, pytaj o szczegóły na forum. Nie wiem ile kamperów obejrzałem przed zakupem swojego, ale było ich sporo i teraz jestem zadowolony, powiem więcej - jestem szczęśliwy, chociaż mój kamper także nie jest pozbawiony wad.
Życzę sukcesu w poszukiwaniach :spoko
_________________
"Nosiciel nieuleczalnej kamperomanii"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pirat666 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 1.9D Dethleffs
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Piwa: 9/17
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2010-05-06, 23:32   

ptasznik napisał/a:
Pirat666 też brałem to pod uwagę ale te budy są strasznie drogie

No to jest ten minusik - cena :roll:

Również nie wypożyczaliśmy kampera przed zakupem.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ptasznik 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: pickup
Dołączył: 04 Wrz 2009
Piwa: 2/4
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2010-05-06, 23:36   

widzisz Aulos u mnie to wygląda z goła inaczej. Ja z przyczepą byłem tylko 2 razy i to jako dziecko. Potem za czasów studenckich był namiot i kwatery. A ostatnio to głownie pensjonaty i hotele. Ale już nie chcę ALL INCLUSICVE w hotelach i kilkanaście dań na kolację, chcę bułkę z szynką w moim własnym kamperku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Aulos 
weteran


Twój sprzęt: Bürstner Solano na Ducato
Nazwa załogi: SOKOŁY
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Piwa: 62/37
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2010-05-06, 23:42   

Ja też nie jeździłem dużo z przyczepą. Kupiłem przyczepę, bo nie stać mnie było na kampera. Koszt zakupu mojej przyczepki to ok. tygodniowa opłata za wypożyczenie kampera, a jeździłem z nią jakieś 3 sezony (w tym wyjazd do Rzymu). Wypożyczenie kampera było dla mnie po prostu za drogie. :wyszczerzony:
_________________
"Nosiciel nieuleczalnej kamperomanii"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ptasznik 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: pickup
Dołączył: 04 Wrz 2009
Piwa: 2/4
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2010-05-06, 23:47   

Aulos napisał/a:
Ja też nie jeździłem dużo z przyczepą

Ale jednak jeździłeś i przetestowaliście caravaning i tę formę wypoczynku. A dla mnie i mojej połówki kampery to takie fajne autka, które bardzo nam się podobają. I tyle a może aż tyle? :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pirat666 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 1.9D Dethleffs
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Piwa: 9/17
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2010-05-07, 00:06   

ptasznik myślę, że nie będziecie mieli problemu z adaptacją he he
polecam podjechać na zlot gdzie jest bardzo dużo takich autek i pooglądać
coś wam podpasuje to takiego szukajcie
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZORKA 
Kombatant


Twój sprzęt: Adria
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Piwa: 21/22
Wysłany: 2010-05-07, 00:50   Re: Kupić czy wypożyczyć?

ptasznik napisał/a:
Od pewnego czasu pasjonuje się kamperingiem.
Nasuwa się tutaj pytanie: kupić czy najpierw wypożyczyć? Pytam dla tego bo czuje, że kampering jest właśnie dla mnie i nie widzę konieczności sprawdzenia czy do tego się nadaję.

Jeśli można to ja też coś postaram się doradzić.
Jako, że to ja nie byłam zdecydowana na kupno kampera (chciałam przyczepę), mój mąż Koczor namówił mnie na wypożyczenie kampera.
Zgodziłam się i wypożyczyliśmy.
I ZAKOCHAŁAM się. :szeroki_usmiech
Już nie chciałam przyczepy, chciałam tylko KAMPERKA - mój drugi dom.
I mam i jestem najszczęśliwszą osobą pod słońcem. :bigok
Dlatego, jeżeli czujecie obydwoje, że kamperek, to jest to, o czym oboje marzycie i wiecie, że to dla Was. to po co wypożyczać???
Po co tracić kaskę??
KUPUJCIE, namawiam gorąco. :bukiet:
Wierzę, że będziecie tacy szczęśliwi jak my, Koczorki, bo uwierzcie - nic nie smakuje tak bosko, jak jedzonko we własnym domku na kółkach.
A kawa, to taka delicja, że najlepsze hotele takiej nie podają. :szeroki_usmiech

Pozdrawiam bardzo serdecznie. :spoko
_________________
"Żyj tak, abyś po latach mogła powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłam".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***