Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: 48a-ELANKO
2010-05-21, 18:22
Nocleg poza campingiem w Chorwacji...
Autor Wiadomość
Zbyszek i Aga 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: brak
Nazwa załogi: Zbyszek i Aga
Dołączył: 21 Maj 2010
Skąd: Augustów
  Wysłany: 2010-05-21, 17:16   Nocleg poza campingiem w Chorwacji...

witam serdecznie wszystkich bywalców tej strony!
W tym roku po raz pierwszy wybieramy się z mężem i dziećmi w podroż camperem do Chorwacji a dokładniej na półwysep Istria. Jak do tej pory :) wyjeżdżaliśmy zawsze samochodem, mając jako tako opracowany plan bez rezerwacji... wybieraliśmy noclegi na miejscu. Przyznam, że taka forma najlepiej nam odpowiadała i mimo małych dzieci było fajnie,zabawnie czasami :lol: Jak pisałam wybraliśmy półwysep Istria i bardzo bym chciała dowiedzieć się czy to prawda, że nie można zatrzymać się na noc w innym miejscu niż wyznaczone??????????????? :oops:


Z góry dziękuję za odpowiedzi!!! :spoko



Pozdrawiam Aga i Zbyszek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
48a-ELANKO 
weteran
dawniej: 48a-ELANKO


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2007
Piwa: 125/78
Wysłany: 2010-05-21, 17:59   

Sporo na ten temat już na naszym forum opisywaliśmy. Niestety, Chorwacja jest wyjątkowa jeśli chodzi o nocowanie "na dziko", nie mówiąc już o kempingowaniu! Policja potrafi wyłowić wszystkich tych, którzy nocują poza kempingami i solą wysokie mandaty. Jeżeli poświęcicie nieco czasu na lekturę forum w odpowiednich działach to znajdziecie wiele opisów przygód naszych kolegów.

P.S. Polecam Wam dział powitań :lol: Napiszcie coś o sobie, będzie nam bardzo miło poznać Was a i Wy poczujecie się szybko jak w rodzinie!
Ja już witam serdecznie na naszym forum :!: :spoko
_________________
Ela i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbyszek i Aga 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: brak
Nazwa załogi: Zbyszek i Aga
Dołączył: 21 Maj 2010
Skąd: Augustów
Wysłany: 2010-05-22, 16:02   

Bardzo dziękuję za odpowiedź :kwiatki: Rzeczywiście nie doczytaliśmy :oops: ale jeszcze czuję się zagubiona pośród tylu tematow i nie wiem od czego zacząć :?:

Rozumiem,że lepiej nie ryzykować noclegu w przypadkowym miejscu, nawet jeśli ma to być tylko "szybki" nocleg na jakimś parkingu przy sklepie?!
Elanko dziękuję za powitanie, postaram się w najbliższym czasie napisać coś o naszej wesołej rodzince.

Pozdrawiam Aga i Zbyszek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-05-23, 20:02   

Owszem, istnieje w Chorwacji zakaz kamperowania poza kempingami. Jednak dotyczy on głównie rejonów nadmorskich. Tam rzeczywiście jest egzekwowany. :evil:
Natomiast w drodze nad morze wielokrotnie nocowaliśmy na parkingach przy stacjach benzynowych. Na tych mniejszych z grzeczności pytaliśmy o zgodę obsługę, ale na większych, przy autostradach, staliśmy nie pytając nikogo i nie będąc przez nikogo niepokojeni. :-P
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TomekW 
weteran


Twój sprzęt: Hymermobil 650 '79
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Piwa: 28/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-05-23, 20:51   

@ndrzej napisał/a:
Owszem, istnieje w Chorwacji zakaz kamperowania poza kempingami. Jednak dotyczy on głównie rejonów nadmorskich. Tam rzeczywiście jest egzekwowany.

W rejonie Plitvickich Jazer też nie ma co liczyć na nocleg na dziko. Sprawdzone...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-24, 14:27   

My byliśmy kamperkiem w Chorwacji 7 lat temu (więc może to co piszę jest już nieaktualne). Na początku staliśmy kilka nocy na kempingu, bo w poblizu byli znajomi na wczasch. Drugiej nocy na owym kempingu ukradziono nam rowery! Jak znajomi wyjechali ruszyliśmy w objazd i żadnej nocy więcej nie spędziliśmy na kempingu. Jeden raz przegonił nas jakiś naganiacz sugerując płatny parking, więc odjechaliśmy w inne miejsce. Staliśmy w różnych miejscach od portów po parkingi przy plażach i nikt nas nie zaczepiał. Możliwe, że mieliśmy dużo szczęścia.

Jeśli chodzi o nocleg w Plitvickich Jeziorach to w samej miejscowości nie wiem ale my dwa razy nocowaliśmy w miejscowości Slunj niedaleko Plitvic. Fajna miejscówka z widokiem na wodospad.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-24, 14:36   

Tak przy okazji to mi się przypomniała pewna historia, która miała miejsce co prawda nie w Chorwacji, a czeskiej Pradze. Stanęliśmy sobie tam na dziko na rzecznej wyspie. Był to normalny (prawie pusty) parking. Śpimy sobie na alkowie i budzi mnie szum podjężdżającego auta. Czujnie więc wyglądam przez okienko i z góry widzę Panów policjantów, którzy usiłują coś wypatrzeć przy pomocy latarek przez zaciągnięte rolety w oknach. Potem pukają, a my siedzimy sobie cichutko jak myszki pod miotłą :) Obeszli samochód dookoła parę razy i odjechali :) No i co czy my kamperowaliśmy czy auto było zaparkowane na parkingu ? Pewnie gdybyśmy otworzyli to okazałoby się że kamperujemy, ale jak nikogo nie ma to auto stoi zaparkowane :diabelski_usmiech
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Zbyszek i Aga 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: brak
Nazwa załogi: Zbyszek i Aga
Dołączył: 21 Maj 2010
Skąd: Augustów
Wysłany: 2010-05-24, 18:02   

Wielkie dzięki za informacje :!:
Powoli wnikając w tematy :roll: mój mąż ma pełne gatki ;) . co prawda to nie jest nasz pierwszy wyjazd ale nigdy dotąd nie wypożyczaliśmy kamperka tylko naszym fordzikiem galaksy :lol: bywaliśmy tu i tam :mrgreen: Raz kozie śmierć jak powiadają :!:
Liczymy na proste drogi :haha: ślepych policjantów :chytry i dobrą zabawę :diabelski_usmiech .
Mam nadzieję,że to cacko wymarzone, wytęsknione będzię się prowadzić przyzwoicie :haha: bo jak nie to :box

Cały czas czekam na porady związane ze spaniem na dziko.
Już się zakochałam w tej stronie i każdą wolną chwilę spędzam na czytaniu :wyszczerzony:

Pozdrawiam serdecznie :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
chris 
zaawansowany


Twój sprzęt: aktualnie namiot
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Piwa: 3/1
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-05-24, 19:10   

Nie wiem czy jest sens jechać do Chorwacji z nastawiem na spanie tam gdzie ma się ochotę. Dla mnie sens posiadania kamperka i korzystania z niego jest właśnie w tym że zatrzymuję się tam gdzie chcę a nie tam gdzie jest camping. Oczywiście jak nikomu nie przeszkadzam. Dlatego Chorwacja pomimo że jest pięknym krajem będzie przez nas omijana bo tam nas nie chcą :( Gdyby tak wszyscy kamperowicze ominęli ten kraj to ciekaw jestem czy nie wymusiłoby to zmiany stosunku do nas ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-24, 19:12   

Zbyszek i Aga napisał/a:
Cały czas czekam na porady związane ze spaniem na dziko.
Już się zakochałam w tej stronie i każdą wolną chwilę spędzam na czytaniu :wyszczerzony:


Generalnie spoko. My jeździmy kamperkiem od 10 lat i 90% noclegów spędzamy na dziko. Trzeba tylko troszkę cierpliwości żeby znaleźć fajną miejscówkę. Staramy się zawsze stawać tak żeby jak najmniej rzucać się w oczy i ewentualnie żeby nikomu nie przeszkadzać bo jak wiadomo "uczynnych" ludzi nie brakuje ;) Chociaż trzeba przyznać, że są miejsca w których znalezienie miejsc na dziko graniczy z cudem (np. lazurowe wybrzeże) i trzeba się nieźle nakombinować, a to już nie jest fajne bo przecież nie o to chodzi na wakacjach.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
wmaker 
stary wyga


Twój sprzęt: bezdomny :|
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Wrz 2007
Piwa: 5/20
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2010-05-26, 07:41   

Spanie poza campingami w Chorwacji daje pewien dreszczyk emocji ale jeżeli robi się częste zmiany pozycji (co noc gdzie indziej), wybiera się dziury(małe wioski bez posterunku policji) i nie afiszuje (markiza na maxa i dym z grila jak parowóz) to się da - tak spędziliśmy kilka dni w zeszłym roku a jak nam się znudziło to zajechaliśmy na uroczy prywatny camping na zboczu schodzącym do morza co prawda bez prądu ale z czystą toaletą i gorącą wodą do oporu (bo we wrześniu obłożenie tego campingu to max 10%) za rozsądne pieniądze (ok 15 EU) a widok i pogoda jaki mieliśmy wart był 5Xtyle.
_________________
Non omne licitum honestum
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbyszek i Aga 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: brak
Nazwa załogi: Zbyszek i Aga
Dołączył: 21 Maj 2010
Skąd: Augustów
Wysłany: 2010-05-27, 14:56   

Bardzo Wam wszystkim dziękujemy za podpowiedzi :bukiet:
Nie dosypiamy a staramy się jak najwięcej dowiedzieć... bo ta strona to istna skarbnica wiedzy :bigok
Tak jak wmaker pisze, planujemy nocleg co noc gdzie indziej :szeroki_usmiech i liczymy na szczęście :chytry . Z takim założeniem wyszliśmy porywając się na podróż camperem :!:
pozdrawiamy gorąco :spoko


Aga i Zbyszek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
LANDEK 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: MIKRO KAMPER NISSAN PATROL V8 6.5 TD
Nazwa załogi: LANDEK TEAM
Dołączył: 22 Cze 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELKOPOLSKA
Wysłany: 2010-07-08, 22:23   

W zeszłym roku nocowaliśmy na dziko w okolicy Trogiru i w okolicy portu na wyspie Hvar, ale były to krótkie noclegi.
_________________
MIKRO KAMPER :)
NISSAN PATROL V8 6.5 TD
LANDEK TEAM
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-07-11, 14:59   

wmaker napisał/a:
Spanie poza campingami w Chorwacji daje pewien dreszczyk emocji ale jeżeli robi się częste zmiany pozycji (co noc gdzie indziej), wybiera się dziury(małe wioski bez posterunku policji)

właśnie wróciłem z Chorwacji. wszystkie noclegi na campingach, bo z dziećmi raczej chciałem odpocząć niż żyć w stresie czy policja się nie pojawi.
w przyszłości chciałbym odwiedzać również małe wioski/miasteczka, w których nie ma campingu, ale słyszałem, że Chorwaci raczej poważnie traktują prawo mówiące o zakazie biwakowania/noclegów poza campingami i zgłaszają na policję.
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wmaker 
stary wyga


Twój sprzęt: bezdomny :|
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Wrz 2007
Piwa: 5/20
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2010-07-12, 08:21   

affa napisał/a:
z dziećmi raczej chciałem odpocząć niż żyć w stresie czy policja się nie pojawi


w tym roku pojedziemy z dziećmi i również będziemy spać na campingach.
_________________
Non omne licitum honestum
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***