Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Za co placimy na campingach
Autor Wiadomość
48a-ELANKO 
weteran
dawniej: 48a-ELANKO


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2007
Piwa: 125/78
Wysłany: 2010-08-19, 22:22   

link do strony (starej i słabiutkiej :-/ ) http://polebiwakowe.prv.pl

Jechaliśmy przez Koszalin, Suchą Koszalińską i Osieki. W Łazach na prawo i do końca tą jedyną ulicą gdzie na jej końcu jest coś w postaci pętli. Stąd drogą wyłożoną płytami betonowym około 100 metrów wgłąb lasu i po lewej stronie jest to urokliwe miejsce.

Wierzę, że będziecie zadowoleni z relaksu zarówno na kempingu jak i na niemal pustej plaży.

DSCI5746 (Small).JPG
Plik ściągnięto 3979 raz(y) 75,95 KB

DSCI5748 (Small).JPG
Plik ściągnięto 3979 raz(y) 90,91 KB

DSCI5704 (Small).JPG
Plik ściągnięto 3979 raz(y) 56,77 KB

_________________
Ela i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marek 
stary wyga


Dołączył: 24 Sty 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 2010-08-19, 22:27   

A mnie drąży jedno pytanie jaka jest "taxa" fiskusa, gminy za plac pod camping pole namiotowe, załóżmy od jednego ara powierzchni. Ile nad morzem ,a ile na nizinach lub górach . Może tu jest coś na rzeczy. Wszak facet z campingu nie ma prawa sprzedawać prądu. Nasuwają się tego typu pytania. W tym roku nad morzem widziałem działki świeżo nabyte na przetargu od gminy ogrodzone , praktycznie bez infrastruktury, ale kierowały na nie wielkie tablice auto camping , pole namiotowe. Ja wiem , ze rynek to wyrówna ... tylko kiedy.
Marek
_________________
"Róbmy swoje"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sowa 
trochę już popisał


Twój sprzęt: brak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lut 2007
Piwa: 3/4
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-08-20, 07:00   

Dziabong napisał/a:
a tu w Rowach za 3 osoby i psa prawie 90pln


Dziabong, trzeba było jechać na kemping Wagabunda, 2 lata temu płaciłem tam za 2 osoby dorosłe, dziecko, prąd, przyczepa z przedsionkiem i samochód tylko 36 złotych za dobę.
Z tego co wiem niewiele podrożało.

Osoba 14.00 zł
Pobyt 11 dni lub więcej 12.00 zł
Dziecko do 7 lat 6.00 zł
Prąd 10.00 zł
Opłata za psa 5.00 zł
Samochód 0.00 zł*
Przyczepa campingowa 0.00 zł*
Camper 0.00 zł*
Namiot 0.00 zł*

*opłata nie jest naliczana niezależnie od długości pobytu

http://www.wagabunda.rowy.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
donald 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes 310 FFB Europa 560
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Paź 2007
Piwa: 32/46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-20, 07:33   

O widze że Sowa tez lubi ten sam kemping. :ok :ok smiało go równiez polecam :spoko
_________________
“Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach”
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-20, 12:56   

Tak sobie myślę że na forum brakuje miejsca gdzie właściciele cempingów,pól namiotowych,biwakowych mogli by się zareklamować.Pokazali by parę fotek i cennik.Nie wiem czy taka reklama by była wielkim naruszeniem regulaminu forum i jak zachęcić właścicieli pól aby się zareklamowali.Co o tym myślicie? :spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2010-08-20, 13:26   

Jest Katalog Firm :
http://www.camperteam.pl/forum/viewforum.php?f=11

tam teoretycznie mogą ..... ale faktycznie może dobrym pomysłem byłoby stworzenie takiego odrebnego wątku ..... ;)
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zaradek 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Piwa: 13/9
Skąd: P-ń
Wysłany: 2010-08-20, 13:41   

roger napisał/a:
tam teoretycznie mogą ..... ale faktycznie może dobrym pomysłem byłoby stworzenie takiego odrebnego wątku ..... ;)


A w zamian za darmową reklamę na forum campingi zobowiązane byłby do dawania 5% rabatu członkom CT .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2010-08-20, 13:44   

a czemu 5% ........ a nie 10%
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zaradek 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Piwa: 13/9
Skąd: P-ń
Wysłany: 2010-08-20, 13:46   

żeby ich nie wystraszyć a zachęcić
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KrzysF 
zaawansowany


Twój sprzęt: "Hyniek" - Hymermobil 540 1978r
Dołączył: 22 Wrz 2009
Piwa: 6/5
Skąd: Tychy
Wysłany: 2010-08-20, 15:22   

MILUŚ napisał/a:
Zgadzam się ............. jedyna opłata która się wnosi extra na zachodnich campingach to opłata za prąd ; reszta w tym WC,prysznice ciepła woda , zrzuty i pobieranie wszelkich wód jest za free.

Nie zawsze, nocowałem na campingu w Norwegii (Voss), na którym za prysznic się dodatkowo płaciło.
No ale Norwegia to północ a nie zachód :wyszczerzony:
_________________
Pozdrawiam, Krzysiek

...milczenie jest głupie, jeśli jesteśmy mądrzy, ale mądre, jeśli jesteśmy głupi...(Charles Caleb Colton)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2010-08-20, 19:14   

Dlaczego 10, a nie 20 procent?
A jak przyledziecie do Legionowa, to ja dam Wam 100 procent rabatu... :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Andrzej_M 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Roller Team, Transit
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-03, 11:49   

ad. Ted 69: "Wracam do głównego pytania - za co płacimy, my, kamperowcy."

Z moich doświadczeń, za granicą zwykle opłata za pobyt na kempingu obliczana jest na jeden z dwóch sposobów:
- kamper + ilość osób + prąd (zwykle zryczałtowana opłata, chociaż np. w Berlinie płaciłem wg. wskazań licznika);
- parcela + ilość osób + prąd (nieraz w cenie parceli wliczona jest opłata za dwie osoby dorosłe i prąd, często sam prąd; zwykle w przypadku pobierania opłat za parcelę nie ma znaczenia czy stoi na niej kamper, czy sam.osobowy + przyczepa, czy sam.osobowy + namiot- cena jest jednakowa).
Z dodatkowych opłat: zdarza się, że ciepła woda w przysznicach jest na żetony (np. Berlin, Dusseldorf), dwa razy zdarzyło mi się płacić za wodę do zatankowania kampera (Amsterdam i Podersdorf-Austria)- dotyczy to ujęcia wody w "miejscu obsługi kamperów ?" (nie ma jeszcze polskiej nazwy, ang. camper service, rzadziej camper gulf); pralka jest zawsze na żetony :( (jeździmy z dziećmi). Punkt opróżniania kaset toalet chemiczych- standardowo gratis :ok . Nie na każdym kempingu jest miejsce do zrzutu szarej wody (chociaż wydaje mi się, że dostrzegam tu postęp, w tym roku nie mieliśmy z tym problemu) - do zatankowania czystej zawsze jakiś kran się znajdzie. Baseny na terenie kempingu za free- kiedyś na południu Francji byłem raz na kempingu gdzie trzeba było zapłacić za wejście na basen :shock: . W tym roku w Klagenfurcie, Podersdorfie i Grazu w cenie kempingu dostaliśmy bezpłatne karty-przepustki na miejskie plaże/kąpieliska położone obok kempingów (w Klagenfurcie trzeba bylo zapłacić po 1EUR opłaty manipulacyjnej od każdej karty, w Grazu to jest basen-kapielisko przez płot z kempingiem i przechodzi się otwartą furtką). Komputery podłączone do internetu, korty tenisowe- nie korzystałem, nie wiem jak z opłatami.
Najważniejsza uwaga: zauważyłem, że niezależnie od tego w jaki sposób cena jest obliczana, to na koniec wynik obliczeń jest taki sam tzn. np. w Niemczech w zeszłym roku i we Francji dwa lata temu (dolina Loary) za podobne kempingi (standard, atrakcyjność turystyczna miejsca) płaciliśmy zwykle 30-35 EUR, w Austrii w tym roku: 40-45 EUR, we Włoszech nad morzem pomiędzy Wenecją, a Triestem ok. 55 EUR, a na Słowacji w Pieszczanach 16 EUR. Podane ceny dotyczą wysokiego sezonu, kamper, 2+2, prąd.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bogdanpiotr 
zaawansowany

Twój sprzęt: Fiat Talento EURA MOBIL
Dołączył: 19 Maj 2010
Postawił 10 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-03, 15:06   

Byłem w tym roku w sierpniu na kempingach w Chorwacji, Czarnogórze, kamper + 2.. W Czarnogórze jest posucha z kempingami, trafiłem na fatalny w Budvie-Boreti, 18 Eur.
W Chorwacji :
Autokamp Jeżevac na wyspie Krk - 30 Eur, autokamp w Senj- 20 Eur, autokamp Stobreć . Split - 26 Eur, autokamp Dubrownik - Babib Kuk - 26 Eur, autokamp Ston Prapratno- 27 Eur, autokamp Sibenik- 14 Eur. Wszedzie dostęp do elektr., woda ciepła i zimna, prysznic (tylko w Splicie trzeba wrzucić 2 kuny). Z wylewaniem chem. i nalewaniem czystej wody nie było problemu.
Trasa przewidywała jeszcze przejazd przez Albanię do Grecji. Dowiedziałem się jednak od Polaków, że na granicy albańskiej trzeba stać ponad 4 godziny, a upały już w Czarnogórze były nieznośne, plus warunki w autokampie w Budvie zniechęciły mnie do dalszej jazdy na południe. W drodze powrotnej nocowałem za Wiedniem na parkingu przy autostradzie w kierunku Brna, około godziny 5 rano próbowano się włamać do mojego kampera. Spłoszeni złodzieje szybko odjechali. Tej nocy stały tam jeszcze dwa kampery z Polski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2010-09-13, 06:33   

raczej nie..mysle ze ceny w hotelach ida w gore ze wzgledu na jesienna pogode..
na namioty, i kampingi juz za zimno..wiec, jesli ktos wyjezdza w okresie jesieni...wybiera hotel..
sa to drugie ''zniwa'' dla hotelarzy...
oczywiscie ..my sie tym nie przejmujemy...
jak nie tani kamping to...krzaczki :bigok
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-09-14, 06:54   

Bardzo przydatna jest karta ACSI teraz jesteśmy we Włoszech w Lido di Jesolo za camping
Waikiki 3 gwiazdki za campera +2 osoby 13 euro czynny do 12.09 przenieśliśmy się na camping International 4 gwiazdki FUL WYPAS wszystko co sobie na campingu i plaży można wymarzyć 25 euro ten sam camping w wysoki sezon 50 niski sezon 40 euro
po sezonie idzie wytrzymać.
Może ktos powie jak w Polsce kupić przewodnik z kartą ACSI?
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***