Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkocja w pigułce - czyli w 2 tygodnie
Autor Wiadomość
lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Piwa: 61/39
Skąd: Gdańsk-Oliwa
Wysłany: 2011-04-20, 10:46   

Annmir
Cytat:
A Mirek już wrócić powinien i napisać o tej wyprawie coś POWINIEN!!!!!!!!!!!!!! Bo na pewno nie sama czekam na zamki ze Szkocji no i potwora oczywiście też

Może to Mirek wrócił jako ten potwór a potwory jak mi wiadomo pisać nie potrafią.
A może Mirek wcale TAM nie dojechał?
_________________
lepciak
''A najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy przeważnie nic nie mają do powiedzenia''
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2011-04-20, 21:03   

Lepciak ale jesteś niedowiarek napewno dojechał.

Mirek to teraz rozkrokiem stoji :haha:

narazie testuje te dwa koła i w kroku go uwiera a jak uwiera to ma ograniczoną zdolność do myślenia i nie będzie CDN :-P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kajak2708 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: karawan Chateau
Nazwa załogi: Sardowie + (okazjonalnie) Łajka
Dołączył: 02 Maj 2011
Piwa: 1/2
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-05-14, 15:33   

Witajcie!
Jestem nowy. Widzę, że czekacie na informacje o Szkocji. Może wejdę komuś w paradę ale wyślę zdjęcia ze Szkocji w 2010. Relacja to nie będzie, może później. Narazie zdjęcia:
https://picasaweb.google.com/kajak2708/WielkaBrytania2010?feat=directlink
To był nasz pierwszy dalszy wyjazd z karawaningowy, wczesniej zwiedzaliśmy innymi sposobami. Szkocja jest warta przebycia tych tysięcy kilometrów (mil) i stresu przy jeździe po lewej stronie. Tak naprawdę najgorzej jest przez pierwsze godziny. Później już nie robi różnicy.
Pozdrawiam KJ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Annmir 
zaawansowany

Twój sprzęt: na razie w planach
Dołączyła: 30 Paź 2009
Piwa: 3/50
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2011-05-14, 17:03   

Piękne zdjęcia, dzięki. I teraz już sama nie wiem gdzie chciałabym pojechać najpierw: Szkocja czy Norwegia... Piwko się należy i z chęcią obejrzę pozostałe zdjęcia na picasa:-) Pozdrawiam :spoko :spoko
_________________
Annmir
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2201
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-05-14, 17:59   

Widzę, że zdjęcia są z całej trasy przez Anglię do Szkocji z Londynem włącznie, a od zamku króla Henryka II w Dover poczynając. Jest nawet Caledonian Forest daleko na północy.
Kocham UK, jej krajobrazy, ludzi i zabytki. Rokrocznie włóczę się po Wyspach zygzakując i włażąc w każdy kąt.
Zapraszam do pogawędki na najbliższym zlocie o tej pięknej krainie. :spoko

Pozwól,że wkleję jedno zdjęcie z miejsca szczególnie pięknego. Jestem ciekaw, czy tam byłeś. :)

A do Anmir mam słówko: Aniu zaczynam pisać cykl o UK do "Polskiego Caravaningu". Będzie dużo o Szkocji. Mam nadzieję, że spodoba się Tobie ta kraina jak z bajki. :bukiet:

Szkocja. Hebrydy wewnętrzne, Skye Island - klif kolumnowy.jpg
Plik ściągnięto 328 raz(y) 209 KB

_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Annmir 
zaawansowany

Twój sprzęt: na razie w planach
Dołączyła: 30 Paź 2009
Piwa: 3/50
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2011-05-14, 18:47   

Wiesz Tadeusz, ja już jestem zakochana w Szkocji... Chętnie poczytam i obejrzę zdjęcia, dzięki za informację. Pozdrawiam :spoko
_________________
Annmir
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 367/232
Skąd: Kutno
Wysłany: 2011-05-15, 20:08   

kajak2708 napisał/a:
Witajcie!
Jestem nowy. Widzę, że czekacie na informacje

Fantastyczne zdjęcia masz na Picassa, na mnie szczególne wrażenie wywołały te z Izraela.
GRATULACJE :spoko
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kajak2708 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: karawan Chateau
Nazwa załogi: Sardowie + (okazjonalnie) Łajka
Dołączył: 02 Maj 2011
Piwa: 1/2
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-05-17, 16:06   

Szkocja jest piękna, ale juz to pisalem. Coś nie wyszło i nie widzę mojego wczorajeszego wpisu??? Polecam Szkocję ale również Norwegię.
JaWa - dzięki, jeżeli zdjęcia podobały się.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darboch 
Kombatant
KMW_SILESIA


Twój sprzęt: Rimor Super Brig 648
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Piwa: 68/48
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2011-05-17, 22:14   

kajak2708 napisał/a:
Polecam Szkocję ale również Norwegię.


Byłeś w obydwu krajach...ja znam dosyć dobrze Norwegię...mógłbyś pokusić się o jakieś porównanie,różnice ??
_________________
Darek

Relacje z naszych skandynawskich podróży
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=8431. Skandynawia
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11145 Skandynawia
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11150 Skandynawia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kajak2708 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: karawan Chateau
Nazwa załogi: Sardowie + (okazjonalnie) Łajka
Dołączył: 02 Maj 2011
Piwa: 1/2
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-05-18, 01:41   

Szkocja jest bardzo atrakcyjna, ale Norwegia wg mnie ładniejsza. W Szkocji nie spotkałem się z tak bardzo rozpowszechnioną turystyką. Nawet zastanawiałem się dlaczego Brytyjczycy, nie korzystają z tak pięknej przyrody. Na północy jest b. pusto. Wioski bardzo biedne, czasami nawet rozwalające się domy, młyny itd. Bardzo dużo nieruchomości na sprzedaż. Krajobrazy ciekawe. Deszcze w Szkocji są na porządku dziennym, tak szybko jak przychodzą tak odchodzą. Norwegowie w każdej wolnej chwili raczą się przyrodą, podróżują z namiotami, kajakami, bardzo rozpowszechnione są chaty w górach. W Szkocji czegoś takiego nie znajdziesz. Jedynie gospodarstwa rolne. Turystyka polega raczej tylko na podróżowaniu z przyczepką kempingową, Cała Wielka Brytania podróżuje z przyczepkami, bywały momenty na autostradzie, że w jednej chwili widać było kilkanaście samochodów z przyczepkami. W Szkocji rozpowszechnione są kempingi o wysokim standardzie. Miejsca na dziko też się znajdzie, jednak trzeba się naszukać. Drogi są wąskie, gospodarstwa chronią kamienne ogrodzenia. Trudno znaleźć miejsce na dziki nocleg. Piękna jest wyspa Skye i okolice, dzikie tereny i sporo miejsca dla wszystkich, również dla kamperowiczów. Na południu Szkocji znaleźć można miejsca na odpoczynek, ale często zakaz nocowania. W Anglii parkingi często bezpłatne tylko do 2 godzin. Po tym czasie trzeba płacić. Na południu Anglii trudno nawet spokojnie się zatrzymać, parkingi wyglądają jak zatoczki autobusowe. Przygotowując posiłki wszystko się trzęsie bo TIRy przejeżdżają zupełnie obok. Z autostrady nie ma co zjeżdżać, bo pola zagrodzone i nawet trudno stanąć na posiłek. W miastach na południu Anglii, często spotykaliśmy parkingi z ograniczeniami wysokości, tylko dla osobówek. Parkingi autobusowe nie przyjmują samochodów z przyczepkami. Na parkingach przy marketach można stać tylko do 2 godzin. Część klubów karawaningowych nie przyjmuje gości z dziećmi!!! Spotkaliśmy 3 takie miejsca, mieli wolne, ale nie zgodzili się abyśmy zostali, na bramie wjazdowej wisiały znaczki mówiące o tym. Może to jakieś kluby zabaw dla dorosłych kamperowiczów?!?! Najczęściej korzystaliśmy z www.caravanclub.co.uk - polecamy. Najczęściej te w super lokalizacji były zajęte, ale dostawaliśmy do ręki mapkę z kolejnym kempingiem, gdzie były miejsca wolne. To tyle na razie. Pozdrawiam KJ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darboch 
Kombatant
KMW_SILESIA


Twój sprzęt: Rimor Super Brig 648
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Piwa: 68/48
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2011-05-18, 08:10   

kajak2708, dzięki za konkretny opis...przy okazji przypomniał mi sie odcinek Top Gear gdzie Clarkson i spólka wybrali się w podróż po UK przyczepką :haha: ....widział ktoś?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-18, 09:26   

ja w tym roku chcę zrobić rundkę wokoło UK tj. Anglia, Walia Irlandia, Irlandia Płn, Szkocja, Orkney planuję na to miesiąc od 15 lipca, jakby ktoś miał namiary na fajne miejsca noclegowe to poproszę:)
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/296
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2011-06-21, 00:29   

Też planujemy jechać w mniej więcej tym terminie. Jaką chcecie wybrać drogę? Czy macie już jakieś informacje?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gregu 
zaawansowany


Twój sprzęt: CaliforniaExclusive'03
Nazwa załogi: Hotel California
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Paź 2010
Piwa: 8/16
Skąd: B-Mitte
Wysłany: 2013-06-16, 11:32   

kajak2708, dzieki za Twoj post, to w zasadzie jedyny wpis jaki znalazlem z ktorego mozna sie czegos wiecej dowiedziec o kamperowaniu w Szkocji.
gdzie plywales na kajaku? polecisz jakies miejsca?
_________________
pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez gregu 2013-07-30, 15:44, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kajak2708 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: karawan Chateau
Nazwa załogi: Sardowie + (okazjonalnie) Łajka
Dołączył: 02 Maj 2011
Piwa: 1/2
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-06-18, 22:32   

W zasadzie wodowanie w Szkocji było symboliczne. Nie mogę polecić szczególnego miejsca na miłe kajakowanie. W Szkocji jest problem z kapryśną pogodą i wiatrami. Jeżeli będziesz miał konkretne pytania, pisz. Jak będę umiał podpowiedzieć co nieco zrobię to. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***