Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowicjusz kupuje campera-nasza pomoc w wyborze.
Autor Wiadomość
łoś 
Kombatant
szary stary łoś

Twój sprzęt: złom hymer eriba 544 87'
Nazwa załogi: łoś
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2009
Piwa: 79/24
Wysłany: 2010-07-19, 23:14   Nowicjusz kupuje campera-nasza pomoc w wyborze.

Wszyscy mieli ten pierwszy raz. Wielką chęć i małą wiedzę. Kupno campera to większe wyzwanie i poważna decyzja. Ja z tym problemem walczyłem dwa lata. Przekonałem żonę, i trzeba było pomyśleć o właściwym sfinansowaniu tego pomysłu.
Wybrałem opcję- 20letnie. Zakup za 20-25tys + 10tys na naprawy. Dużo napraw i przeróbek wykonuję sam, ale to jest moje zakręcenie i kocham to robić.
Właściwie to najlepiej się czuję wśród starych ropniaków. Nie zawodne. I koszty prawie żadne.
Na temat turbo i komputerów to się nie wypowiem, bo się nie znam.
Wasze opinie, kolegów z forum oczywiście, rozwiną ten temat i pozwolą na zdobycie konkretnej wiedzy. :spoko :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pirat666 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 1.9D Dethleffs
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Piwa: 9/17
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2010-07-20, 09:35   

Bo nie zakumałem Łosiu ? zmieniasz kampera, czy podpowiadasz szukającym ? :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
łoś 
Kombatant
szary stary łoś

Twój sprzęt: złom hymer eriba 544 87'
Nazwa załogi: łoś
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2009
Piwa: 79/24
Wysłany: 2010-07-20, 14:59   

Campera nie zmieniam, to pozostaje to drugie. Często na słowo kamper widzę zdziwienie i chęć zapytania- jak to się je? Przyznam, że parę lat temu też nie wiedziałem co to alkowa w samochodzie lub integra. Jest wiele tematów dotyczących tych problemów. Są rozrzucone i trzeba długo szukać. Tu wystarczy wrzucić odnośnik i to powinno ułatwić szukanie.
Nowe uwagi też będą przydatne. Kupując samochód oglądamy i sprawdzamy, a później i tak znajdujemy różne wady.
Ja w swoim niby wszystko sprawdziłem i miał być 100% sprawny. Później okazało się, że podpory na czas postoju są tak zardzewiałe, że nie ma siły by je ruszyć.
Więcej podobnych przykładów pomoże nowym i doświadczonym również w oględzinach kupowanego kampera. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jury 
zaawansowany


Twój sprzęt: N-126 za Lancia Ypsilon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Piwa: 3/2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-28, 19:31   

Bardzo dobry temat. Ja sam zamierzam kupić camperka i znalazłem to forum żeby się dowiedzieć jaki by mi pasował.
W listopadzie minie rok a ja już wiem sporo ale nadal za mało. Wiem że będzie to zabudowa Dethleffs bo mam takie a nie inne schorzenie i wygodne stałe wyrko obok stolika to jest to a alkowa będzie wspaniałym pawlaczem gdzie można by „becik” chować na dzień.
Interesuje mnie kuchnia z tyłu zabudowy bo zapaszki niech sobie siedzą z dala od stołu który nie tylko do stawiania michy służy.

Na pewno podoba mi się camper półintegra z garażem i wygodnym wyrkiem po schodkach ale mnie na niego nie stać.
Już wiem że rozsądną sumą za którą można kupić camperka gotowego do jazdy to +- 40000zł.
Podziwiam wszystkich tych kolegów którzy sami potrafią, chcą lub mają warunki do napraw jakie opisuja i ilustrują na forum.
Ja szykuję się do samotnej jazdy camperkiem po Polsce i niewielkich wycieczek dalej.
Podróżowałem dużo z moim kolejnym „bąblem”, byłem we wszystkich krajach obecnej UE jak i poza nią ale nie znam tak naprawdę naszego pięknego kraju i chcę go dokładnie zwiedzić camperkiem na zbliżającej się emeryturze.
Ten temat będzie wiodącym na mojej liście tematów.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2010-07-28, 22:35   

Cytat:
nasza pomoc w wyborze.

Łoś, wydaje mi się mimo wszystko, że to dość trudne. Aby pomóc w wyborze, musisz znać potrzeby i oczekiwania. A nowicjusze bardzo często (wiem po sobie) nie mają pojęcia jaki kamper by im pasował. Sugerują się często bardzo nieracjonalnymi odruchami. Łatwiej jest odpowiadać na konkretne pytania.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
krynia i stan 
weteran


Twój sprzęt: w budowie
Nazwa załogi: G-Team
Dołączył: 06 Kwi 2008
Piwa: 3/6
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2010-07-28, 23:07   

Włodku, jest dokładnie jak mówisz, ale są pewne rzeczy które można wyliczyć na start niezależnie od oczekiwać zakupowicza:
1. Od kwoty jaka dysponujesz odejmij 20-25% i zostaw na ewentualne naprawy i przeróbki "pod siebie".

2. Pożycz (wypożycz) kampery z różnymi rodzajami zabudów abyś mógł wybrać tę odpowiednią dla siebie, chociaż i tak to kolejny twój kamper będzie lepiej dopasowany :)

3. Kupując używkę , w zabudowie szukaj nosem wszelkich nienaturalnych zapachów zarówno tych niemiłych jak i miłych gdyż te drugie może tylko maskują zgniliznę.
Otwórz każdą szafkę i schowek wąchaj, macaj szukając miękkości ścian i napraw (malowanie, oklejenie itp)

4. Licznikiem specjalnie się nie przejmuj (ale bez przesady 500 000 km to jednak dużo :) ) to są trwałe samochody.

5. Przesadnie czysty silnik jest podejrzany.

6. Przed zakupem zrób przegląd a po zakupie wymień oleje , płyny i paski (nie warto na tym oszczędzać)
_________________
jak coś wymyślę to tu napiszę .....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dizi80 
początkujący forumowicz

Dołączył: 27 Sie 2010
Wysłany: 2010-08-28, 22:12   

Witam,
chcę kupic kampera, sume jaką moge wydac to 50 000 tys i tu pojawia sie problem, bo do wyboru jest albo bardzo zadbany w starej budzie (taki old school) albo już nowsza zabudowa, ale dośc zdezylowany.
Nie znam sie w ogóle na mechanice, a planuje objechac Skandynawie i Europe. W związku z tym boje sie problemów z silnikiem i zawieszeniem, nie mówiąc o całej reszcie????
Nie wiem, na co mam zwrócic uwagę, czym się kierowac, co przede wszystkim sprawdzic. Kamper ma byc na 2-4 osób, 2 rowery i skuter.
Prosze o jakąś podpowiec, jakiś shemat czy spis rzeczy, które mają bardzo duże znaczenie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
brams 
Kombatant


Twój sprzęt: DajLaika Kreos 5010
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2010
Piwa: 172/170
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-29, 10:57   

Z powyższego wnioskuję, że masz 2 upatrzone kampery.
Daj linki, a jeszcze lepiej fotki.
Łatwiej będzie Ci pomóc.
_________________
www.wesolepodroze.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dizi80 
początkujący forumowicz

Dołączył: 27 Sie 2010
Wysłany: 2010-08-29, 19:04   

http://otomoto.pl/fiat-du...l-C8626340.html old school

http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C13005780 nowsza wersja

Mam 29 lat, wersja pierwsza królowala wtedy, kiedy mnie bardziej interesowały zabawki niż auta, dlatego boję się problemów z eksploatacją takiego starszego kampera.
Auta takie jak to nowsze, miłlem przyjemnośc prowadzic, choc nie kempingowe, ale firmowe - czesto się psuło, ale byc może dlatego że latało na okrągło i nikt o nie dbał, często też bywało przeladowane.
Największym problemem jest wybór rocznika, marki auta, a potem będę się martwił o zabudowe.
Podoba mi sie ducato starsze i nowsze tzn 1990 i 1996.
Napewno nie było by tyle kamperów na fiatach, gdyby to nie były dobre autka???
Bardziej podoba mi sie starsza wersja, ale jednak boję się, że będą się psuły.
Oczywiście za takiego "cukierka" trzeba dac nawet 45 tys i w związku z tym mam jeszcze jedno pytanie: czy będzie mi póżniej dośc łatwo sprzedac takiego kampera, tzn, jaka jest tendencja wśród kupujących, czy raczej stawiają na strasze roczniki, ale zadbane, czy nie ważne jak wygląda w środku, ważne, że w nowej budzie?!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2010-08-29, 19:35   

nowsza buda to kilka plusów,
ot choćby seryjne wspomaganie,
większa cisza w środku,
lepsza ergonomia i przestrzenność kabiny
moce silników są nieco lepsze
zarówno zwykły 2,5D jak i 2,5TD świetnie sobie radzą
większa dostępność części zamiennych.
Co do ceny to 50 000 za ten rocznik to cena nieco wygórowana
( nawet przy zalożeniu całkowitej sprawności )
wg mnie realne to 10 000 mniej
Na plus przemawia fajny układ wnętrza i markowa zabudowa
Na minus to komisant a jak u takich słyszę "nie wymaga...."
.............
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MER-lin 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: Ewa i Marek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Paź 2009
Piwa: 44/9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-08-29, 20:01   

Ten starszy kamper ogłaszany jest na Allegro dłużej niż rok. Cena też jest stabilna, dzieki czemu z każdym rokiem staje się coraz bardziej atrakcyjna :szeroki_usmiech Sądzę, że jeśli nie można sprzedać go od tylu miesięcy, to musi mieć jakiś poważny feler.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dizi80 
początkujący forumowicz

Dołączył: 27 Sie 2010
Wysłany: 2010-08-29, 21:49   

Nie chodzi mi o konkretnie te auta tylko o rodzaje i roczniki aut .
Zakup planuje dopiero w styczniu lutym, podobno ceny najlepsze.O wspomaganiu doczytałem dopiero dzisiaj,czy niekture ze starszych modeli terz maja serwo???
Suma kturą chce wydac to 50 tys na autko 40 i do 10 na ewentualne naprawy i remonty.Nie wierze w slogan pod tytułem nie wymaga wkładu finansowego hociaż kilka razy sam sprzedawalem takie auta osobowe ale mialy gura 3 lata.

Czy 150 tyś km to dużo??? Czy 150 tyś km to naprawde 150 tyś km???

Czy cofanie liczników w kamperach to normalka??? Tak jak w busach czy raczej nie, i czy przebiek ma odniesienie w zużyciu kabiny mieszkalnej???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rafalcho 
weteran
uzależniony od CT


Twój sprzęt: FORD TRANSIT Burstner Nexxo Family a 645
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2007
Piwa: 10/12
Skąd: Łódź / Andrespol
Wysłany: 2010-08-30, 05:56   

dizi80 napisał/a:

Czy 150 tyś km to dużo??? Czy 150 tyś km to naprawde 150 tyś km???

Czy cofanie liczników w kamperach to normalka??? Tak jak w busach czy raczej nie, i czy przebieg ma odniesienie w zużyciu kabiny mieszkalnej???



Kamper ma 15 lat, więc 15 x 10.000 = 150.000 km

Możliwe oczywiście, ale nie chcę rzucać żadnych osądów. A co do cofania liczników ... tu ciężko osądzić, że w kamperach się cofa, albo nie. Baza (podwozie) to przecież samochód dostawczy z dołożoną przez jednego, czy 2-go producenta zabudową kempingową.

Wszędzie się zdażają przypadki i wypadki ....


A co do eksploatacji częsci kempingowej .... cóź wszystko zależy od porzedniego, albo poprzednich właścicieli i ich dbałości o własne mienie.



:spoko
_________________
Pozdrawiam

rafalcho

www.techrol.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2010-08-30, 09:51   

Fajny nagłówek z pierwszego ogłoszenia "Fiat Ducato kempowóz"

Czyżby jeżdziła nim p.poseł Kempa :?: :-/
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Viking 
początkujący forumowicz

Dołączył: 14 Wrz 2009
Skąd: Sanok-okolice
Wysłany: 2010-08-30, 15:33   

MER-lin napisał/a:
Ten starszy kamper ogłaszany jest na Allegro dłużej niż rok.


Z moich obserwacji wynika, ze ten kamper jesty wystawiany na Allegro od prawie trzech lat. Poza tym samochod sprowadzony 3 lata temu jeszcze nie jest przerejestrowany na polskie numery. Czy to pociaga jakies skutki prawne za soba?
Zreszta z tego co wiem to sprzedajacy (pracowalem kiedys w delegacji w tamtych stronach) handlowal przyczepami (i pewnie robi to nadal) sprowadzonymi z Holandi. Trzymal je "pod chmurka". Trzeba miec tylko nadzieje ze kamper stal gdzies pod dachem przez te 3 lata.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***