Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dethleffs
Autor Wiadomość
jacekk 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: dethleffs A 462 1,9 D
Dołączył: 09 Lut 2009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-17, 20:42   dethleffs

Dziekuje za odpowiedzi wczesniejsze, dzisiaj po raz pierwszy prowadzilem ten samochod i go sobie spokojnie obejrzalem. Mam prosbe co do mechaniki - pordza sopie - woda i inne zeczy tez ale czy ktos by sie mogl podzielic doswiadczeniem na temat konsoli z wskaznikami naladowania akumulatorow na pulpicie tego samochodu, jakies obiegi pradu i wskaznik sowakowy naladowania, nie posiadam zadnej instrukcji prosze o porade, za wczesniejsze dziekuje. Przepraszam ze nie mam zdiecia,,,,umieszce ale mysle , ze jest to stardantowy pulpit Z gory dziekuje
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-02-17, 20:46   

tutaj masz panel kontrolny http://www.camperteam.pl/...light=dethleffs
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacekk 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: dethleffs A 462 1,9 D
Dołączył: 09 Lut 2009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-17, 21:06   

ALE TAM SA TYLKO ROZCZAROWANIA SAM..... MOZE DOJDE, ALE BEZ WSKAZOWEK WASZYCH I DOSWIADZEN NAPEWNO NIE OD RAZU PROSBA O INSTRUKCJE ALE PRZEDE WSZYSTKIM O KOMENTARZ DO NIEJ UZYTKO0WNIKA.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-02-17, 21:56   

wiem że były na forum omawiane polecam funkcje szukaj - pisz małymi bo dużymi krzyczysz
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzesiek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Talento Dethleffs 462 A
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Wrz 2008
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2009-02-18, 12:01   

Duży przełącznik to włacznik prądu zabudowy. Kolejne trzy przyciski ze schematami to kolejne bezpieczniki, wskaznik suwakowy wskazuje poziom naładowania baterii silnikowej i zabudowy (przełączanie wskazań przełącznikiem trójpozycyjnym ze symbolem akumulatora). Na tym samym wskażniku suwakowym na dole skali pokazywane są stany napełnienia zbiorników (między brudnym a czystym pprzełacza się drugim przełącznikiem trójpozycyjnym ze symbolem zbiornika). Uffff..... Jest jeszcze zielona dioda kontrolna, u mnie swieci się non-stop, ale powinna się swiecić podczas ładowania, czy to z alternatora, czy 220V. Jak jest u Pana z zieloną diodą, Panie kolego?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacekk 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: dethleffs A 462 1,9 D
Dołączył: 09 Lut 2009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-18, 17:45   

Dziekuje za podpowiedzi, co do tej diody to powiem sczerze ze nie pamietam ale sprawdze, przejechalem nim dopiero 10 km.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2009-02-19, 11:53   

Producentem paneli i elektroniki do większości kamperów jest firma Calira. Na ich stronie http://calira.de można znaleźć schematy i opisy poszczególnych paneli.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
antwad 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Advantage T5801
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Sty 2007
Piwa: 17/63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-19, 14:40   

kaimar napisał/a:
Producentem paneli i elektroniki do większości kamperów jest firma Calira. Na ich stronie http://calira.de można znaleźć schematy i opisy poszczególnych paneli.

Od roku Calira należy do Trumy.
Ciekawe czy w polskim przedstawicielstwie Trumy - firmie Wogis w Krakowie można uzyskać jakąś pomoc w przypadku problemów z urządzeniami Caliry.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacekk 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: dethleffs A 462 1,9 D
Dołączył: 09 Lut 2009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-19, 21:47   

faktycznie ta strona jest nie dla sprzetu z lat 90. Jak byscie moze mieli instr. starszych camperow? Poprzedni wlasciciel to Niemiec mial go od poczatku i pewnie instr. czytal ale ja dostalem od niego tylko kluczyki... Mysle ze wlasnie takie fora sa przede wszystikm od rozwiazywania takich problemow , doswiadczenie, wazniejsze od niejednej instr ktora i tak nie mozna zdobyc. Pozdrawiam. Podzielcie sie kazda informacja na temat tego campera .. Czekam z utesknieniem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacekk 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: dethleffs A 462 1,9 D
Dołączył: 09 Lut 2009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-19, 22:04   

Mam jeszcze pare porad ( przepraszam za nachalczywosc)Co zrobic z popekanym tylnim zderzakiem? czy go kleic a moze sa jakies firmy kture odlewaja plastiki? bo boku popekane tez, Jak macie namiary to... Mam odkrecona terme Niemiec powiedzial ze za duzo gazu bieze i uciol ale mi ja dal, Cz y naprawde? Zastanawiam sie czy w takim ukladzie ja montowac? Jaka butla na ile wystarczy ???? rozne obcje ogrzewanie<<< ogrzewanie i woda oczywiscie kuchnia,,, podzielcie sie doswiadczeniem mam zamiar kupiC11 kg ale w slepo ????????
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2009-02-19, 22:50   

jacekk napisał/a:
zamiar kupiC11 kg ale w slepo ????????

żadne ślepo,
taka butla to podstawa, masz odpowiedni zapas no i wszędzie w PL wymienisz,
nawet w najdalszej głuszy.
ew możesz pokombinowac z kompozytową 13 kg ale...... cieżko z wymiana na prowincji
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacekk 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: dethleffs A 462 1,9 D
Dołączył: 09 Lut 2009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-20, 21:28   

dzieki za podpowiedz. Mam prosbe abysmy uzytkownicy tej marki zabudowy skupili sie na konkretnym forum. Z doswiadczenia wiem jak dlugo wymaga szukanie odp na problemy nas nurtujace! Piszcie tu na temat dethlfells . ...podzielcie sie opniami... bedzie nas latwiej zlokalizowac i ulatwiac sobie zycie . Tak mysle ze Ten kto wymyslil to tematy tego chcial . teraz wyglada to jak marmolada ocencie to sami. Na forum porozumiewaja sie tylko osoby ze soba znajome, kazdy kto by chcial tam dolaczyc - jakas masakra zadasz temet a pare osob o mamusi rozmawia itp.. chyba nie o to chodzi w tym wszystkim. np pytam o sposob na kuchenke odpowiadaja ze kazik byl w .... albo ze mna jest nie tak albo sie gubimy.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wito 
stary wyga

Twój sprzęt: Fiat Ducato 91 Dethleffs
Nazwa załogi: moczykije
Dołączył: 19 Lut 2009
Piwa: 59/28
Skąd: Iława
Wysłany: 2009-04-27, 12:17   

Witam. Bardzo proszę o odpowiedź. Muszę zainstalować pompkę do spłukiwania w moim kamperze. Połączenie przewodów jest zanurzone w zbiorniku do spłuczki. Czy ktoś może mi napisać jak uszczelnić takie połączenie? Jaką stosuje się tu technikę? Pozdr. Witold.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2009-04-27, 18:36   

jacekk napisał/a:
Mam prosbe abysmy uzytkownicy tej marki zabudowy skupili sie na konkretnym forum. //// Piszcie tu na temat dethlfells . .///// Na forum porozumiewaja sie tylko osoby ze soba znajome, kazdy kto by chcial tam dolaczyc - jakas masakra zadasz temet a pare osob o mamusi rozmawia itp..//// np pytam o sposob na kuchenke odpowiadaja ze kazik byl w .... albo ze mna jest nie tak albo sie gubimy.........


:shock: :shock:

jacekk napisał/a:
Mam jeszcze pare porad ( przepraszam za nachalczywosc)Co zrobic z popekanym tylnim zderzakiem? czy go kleic a moze sa jakies firmy kture odlewaja plastiki?


JACUŚ.....bedziesz czekal na odpowiedz...az ktos DETHLEFFSA polamie??
skoro w kazdej zabudowie tak samo naprawia sie zderzaki.... :bigok

kazda porada sie liczy...
a pewne doswiadczenia..sa identyczne ..czy to bedzie DETHLEFFS czy AUTOSTAR , czy ARCA...

czerp wiedze z kazdej odpwiedzi..i nie doszukuj sie ''spisku'' osob ''znajomych sobie''
bo..nie ma czegos takiego...
jesli ktos potrafi pomoc...pomoze.... :bigok a ze czasem ktos cos napisze nie na temat...

:spoko :spoko
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2009-04-27, 18:41   

Witold Rakowski napisał/a:
Witam. Bardzo proszę o odpowiedź. Muszę zainstalować pompkę do spłukiwania w moim kamperze. Połączenie przewodów jest zanurzone w zbiorniku do spłuczki. Czy ktoś może mi napisać jak uszczelnić takie połączenie? Jaką stosuje się tu technikę? Pozdr. Witold.

Witus..

przewody w pompce..sa tak zabezpieczone ze sa wodoszczelne..a kable do podlaczenia na tyle dlugie..ze pompka jest zanuzona a konce przewodow sa/powinny byc ''poza'' zbiornikiem..
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***