Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy raz z domem na kolkach
Autor Wiadomość
pawelhks 
początkujący forumowicz

Dołączył: 31 Sie 2009
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-08-31, 21:23   Pierwszy raz z domem na kolkach

Zapadla decyzja gdzies na wiosne – tak wypożyczamy kampera! Mielismy jechac w podroz poslubna do Norwegii, ale obawialiśmy się, ze nie przetrwamy tak dlugo na tak malej powierzchnii bez wygod, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Ponieważ zaplanowaliśmy wyjazd do Holandii na europejski zlot członków stowarzyszenia, którego członkiem jestesmy w Polsce, to uznaliśmy, ze będzie to idealna okazja do wyprobowania campera. Byliśmy na targach w Katowicach tam zapoznaliśmy się z ofertami wypożyczalni, i przyznam szczerze, poszliśmy za glosem portfela i wybraliśmy najtansza oferte HYMER 514 od Duni.pl. Ja miałem mnóstwo watpliwosci – czy nie za male auto, czy wygodne, sprawne itp. Itd. Jeszcze pech chciał, ze nie mogliśmy podjechac do N. Sacza gdy auto było w bazie, by je zobaczyc. Zatem widzieliśmy tylko zdjęcia wehikulu, w którym mielismy mieszkac tydzień i przejechac ok. 2,5 tys km. Wreszcie nadszedł ten dzien – odebraliśmy auto, które troche przeszlo w czasie poprzedniej eskapady –(wystrzal opony). Weszliśmy do srodka – spodobal nam się od razu. Właściciel wytłumaczył nam co i jak i w droge. Ale nie tak latwo – musialem poprosic o wyjechanie z podworka – jednak w porównaniu z Peugeotem 1007 – Hymer 514 to ogromna maszyna. Zonk mielismy na stacji benzynowej – chcemy zatankowac, ale gdzie ta bestia ma bak? Chodzimy wokolo auta, dzwonimy do wlasciela, a wlew jest po prostu na lewym przednim blotniku. Hahahahaah

Pomknęliśmy krajowa czworka w strone granicy niemieckiej. Nasz zachwyt autem był z kazda sekunda coraz wiekszy – jednak nie była to zawalidroga, prędkość kolo 100 km/h na autostradzie znosil dzielnie, przy wyprzedzaniu osiągaliśmy nawet 120 km/h. Auto dopracowane jest perfekcyjnie (wybaczcie ten ton pelen zachwytu, ale to mój debiut a od zawsze czyli od 25 lat od kiedy zobaczyłem campera na oczy marzyłem by czyms takim pojechac na wakacje). Jechaliśmy w słońcu, deszczu, po zmroku. Postoj i kolacja przed kamperem na MOPie przy A4 – niepowtarzalne. Tylko czemu jadac 100 km/h jestem wyprzedzany przez Tiry i autokary???

Pierwszy nocleg tuz za granica – w Goerlitz na stellplatzu znaleziony w przewodniku po stellplatzach ADAC z roku 2008. Czysto, można podłączyć prad, zaldwie jeden kamper oprocz nas, do dyspozycji gosci lazienka, WC. Nie korzystaliśmy ze zrzutu wody brudnej ani opróżniania toalety wiec nie wiem czy to tam można było zrobic czy nie. Namiary na stellplatz podaje w osobnym watku

Pierwsza noc w kamperze była dla mnie troche nerwowa – czy podlaczyslimy wszysko jak trzeba? Czy spiac w alkowie nie przeważymy auta (sic!)? Czy będziemy mieć nieproszonych gosci? Lozko w alkowie jest wspaniale wygodne, pościel z domu daje ta satysfakcje, ze spi się praktycznie jak u siebie.

Rano budzi nas rześki poranek, ale zarazem piekne slonce. Dalej w droge. Na nocleg docieramy w okolice Kassel. Znow za pomoca ADAC fuehrera znajdujemy przytulny, tym razem, camping. Mamy swoje miejsce na kampera, podlaczony prad, niedaleko WC i prysznice. Na miejscu jest knajpka, basen oraz przytulna kicia gospodarzy, która ma zwyczaj witania się ze wszystkimi wokolo. W nocy budzi nas deszcz, tym razem puściliśmy sobie ogrzewanie postojowe, zatem kamperek jest mile cieply rano. Przed nami wyzwanie – opróżnienie toalety, brudnej wody, zatankowanie czystej wody. Z toaleta poszlo bez problemow, ze spuszczeniem brudnej wody w miejscu wskazanym przez właściciela tez, ale z czysta woda… Waz jaki dostaliśmy od wypożyczalni nijak nie pasuje do kranu. Już z pomoca przyszedł sasiad Niemiec, który zaproponowal, ze pozyczy…. Kanister 5 litrowy i tak będę sobie tankowal te 130 litrow wody. Co to to nie, Mein Freund! Polak potrafi, Polak wymysli!

Rozebraliśmy z zona kran od umywalki do mycia naczyn połączyliśmy nasz waz, z rozebranym kranem i tym sposobem, co chwila uszczelniając przeplym natankowalismy wode. Pozniej oczywiście przywróciliśmy kran do stanu używalności. Zatem w droge. A tam stacja benzynowa na której nie przyjmuja banknotow większych niż 100 Euro. A ja głupi wziąłem wieksze banknoty by było wygodniej. Dotarlismy do Dusseldorfu, gdzie zostawiliśmy auto na jednym z P+R i tramwajem udaliśmy się do centrum. Uwaga – w tramwaju bilety można kupic w automacie wyłącznie za monety!

Ostatni etap podrozy to Dusseldorf – Apeldoorn w Holandii. Po stronie holenderskiej deszcz jak z wiadra, maksymalna bezpieczna prędkość to 60 km/h przez dłuższy odcinek na autostradzie. Na miejscu mielismy zagwarantowane zakwaterowanie w hotelu, ale w porównaniu z naszym kamperem było tam o niebo gorzej zatem dwie z trzech nocy na ziemi niderlandzkiej spędziliśmy w kamperku.

Podroz powrotna z noclegiem na stellplatzu niedaleko Brandenburga przebiegla sprawnie i nadspodziewanie szybko. Ostrzegamy w tym miejscu wszystkich przez 80 kilometrowym odcinkiem drogi(?) miedzy Olszyna a Krzyzowa. To meka i utrapienie, szkoda auta na te dziury.

Przejechaliśmy camperem ponad 3000 km, splanie w granicach 10-13 litrow w zaleznosci od predkosci i sily wiatru przeciwnego, jesteśmy bardzo zadowoleni, już zarezerwowaliśmy auto na przyszłoroczny wyjazd. Tym razem Norwegia Dethleffs Rothero
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rafalcho 
weteran
uzależniony od CT


Twój sprzęt: FORD TRANSIT Burstner Nexxo Family a 645
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2007
Piwa: 10/12
Skąd: Łódź / Andrespol
Wysłany: 2010-08-31, 21:30   

Super ... ale fotki by się przydały.

One nadają "kolorytu" wspomnieniom z naszych "wojaży" :ok


:spoko
_________________
Pozdrawiam

rafalcho

www.techrol.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-31, 21:35   

Piekna przygoda pozdrawiam i witam na lonie rodzinki :spoko :bigok
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawelhks 
początkujący forumowicz

Dołączył: 31 Sie 2009
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-08-31, 21:41   

rafalcho napisał/a:
Super ... ale fotki by się przydały.

One nadają "kolorytu" wspomnieniom z naszych "wojaży" :ok


:spoko


jak tylko opanuje wklejanie fotek to obiecuje wrzucic pare.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacekiagatka 
weteran


Twój sprzęt: HYMER 2.8 jtd
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Piwa: 9/3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-31, 22:09   

pawelhks napisał/a:
Tylko czemu jadac 100 km/h jestem wyprzedzany przez Tiry i autokary???


hymerki a szczególnie z wypożyczalni troszkę oszukują na prędkości. z moich obliczeń gdzieś 15%

dopiero po Norwegii będziesz piał z zachwytu :spoko :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-08-31, 22:30   

pawelhks, nas jedno wypożyczenie kampera zmusiło do zakupu własnego. teraz jest oczywiście lepiej, ale ten dziewiczy rejs zostawił niezatarte wspomnienia :!: :!: :!:

udanej Norwegii za rok i... niech Cię ten wirus pochłonie bez reszty :spoko
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawelhks 
początkujący forumowicz

Dołączył: 31 Sie 2009
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-09-01, 07:26   

nie wiem czy oszukuja, z pomiarow odleglosci wychodzilo mniej wiecej, ze sie zgadza, zreszta niewazne...

Wczoraj pojechalem z moim tata odwiezc kampera do N. Sacza i on pierwszy raz jechal w kamperze. Poogladal, pocmokal, juz przeliczylismy czy oplaca sie go kupic. Niestety nie, ja mam za malo urlopu rocznie, by podrozowac wiele. Poza tym nie mamy gdzie go trzymac - pod blokiem w srodku miasta to nie najlepszy pomysl.

Ale ojciec tak sie rozochocil, ze planuje juz, ze jak przejdzie na emeryture wypozyczyc kampera na miesiac!

Zona powiedziala, ze lepszy z wypozyczalni, bo... co rok mozna pozyczyc innego!

Ej zlapalismy bakcyla!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2010-09-01, 11:07   

Z ta kalkulacja oplacalnosci to nie jest tak do konca. Jesli liczymy tylko strone finansowa to napewno zakup jest nieoplacalny.. Ba nawet wypozyczenie kampera jest nieoplacalne.

Jednak kamperowanie liczy sie glownie wartosciiami niewymiernymi. Urlop kamperowy to tylko dodatek. Jak policzyc znalezienie tylu przyjaciol, nieokreslona ilosc zlotow i kameralnych spotkan, wyjazdow weekendowych, grzybobran... Sa osoby, ktore jezdza kamperami nawet na wesela.

Tego nie da sie kupic. Nawet w erze tego nie maja... :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Dziabong 
weteran


Twój sprzęt: Dziabong
Nazwa załogi: Dziabongi
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Piwa: 16/89
Skąd: Dziabongowo
Wysłany: 2010-09-01, 11:38   

Tego nie da sie kupic. Nawet w erze tego nie maja... :ok [/quote]

Nieliczni ale mają!!!
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawelhks 
początkujący forumowicz

Dołączył: 31 Sie 2009
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-09-01, 11:53   

100% racji, ale niestety jeszcze jest tzw mobilnosc, a ja nie jestem jeszcze gotowy z zona na 100% mobilnosci kamperem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KECZER 
weteran


Twój sprzęt: Gold Camper/Ford Transit. 2,0 TDCI-2006r.
Dołączył: 26 Mar 2007
Piwa: 61/4
Skąd: Józefów / Moskwa
Wysłany: 2010-09-01, 12:03   

pawelhks napisał/a:
100% racji, ale niestety jeszcze jest tzw mobilnosc, a ja nie jestem jeszcze gotowy z zona na 100% mobilnosci kamperem


poczytasz formu o naszych wyprawach....
pospotykasz camperki na trasach..... tu i tam...
i punk widzenie przesunie sie w kierunku posiadania na stale
to tylko kwestia czasu.... :spoko
pozdrawiam Grzegorz
_________________
A teraz chwilowo w kraju ojczystym-
Koniec z ROSJA- ciekawe na jak dlugo.....???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
StasioiJola 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Bürstner
Nazwa załogi: StasioiJola
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 25 Lip 2008
Piwa: 81/283
Skąd: Gąbin
Wysłany: 2010-09-01, 13:17   

Masz dużo czasu do namysłu żeby się zastanowić. Kupić czy wypożyczac???? Ale jest tak jak napisał Pawcio - niewymierne jest to ilu przyjaciół możesz poznać, ile zobaczyć Polski w weekendy, które pewnie macie wolne. My to juz wiemy i kazdemu powiem - kupić - nawet starszego , ale kupic. Tym bardziej że możecie połączyć siły z Twoim Tata i kupić razem!!! Życzymy wielu wrażen z podrózy kamperowych i zapraszamy na nasze spotkania . Większa grupę uczestników forum CT pewnie bedziecie mogli zobaczyc na Targach w Krakowie!!! :spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawelhks 
początkujący forumowicz

Dołączył: 31 Sie 2009
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-09-01, 19:23   

Juz w zeszlym roku w Krakowie oraz na wiosne w Katowicach patrzylem z zazdroscia na Wasze wspaniale Towarzystwo!

Nie piszcie tyle o kupnie kampera, bo... mnie jeszcze namowicie!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2010-09-02, 10:40   

Dziabong napisał/a:
Nieliczni ale mają!!!

Ty jesteś wyjątek, ale taki, który reguły nie potwierdza... :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Majki 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Rimor Katamarano Sound / Ford Transit
Nazwa załogi: Majki
Dołączył: 07 Sie 2010
Piwa: 2/1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-02, 10:59   

Kupić kupić!! Tylko żeby to było takie proste :(
_________________
Ela, Madzia i Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***