Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeszcze raz o odmachiwaniu. Wydzielone z ładowania
Autor Wiadomość
OldPiernik 
stary wyga


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Gru 2008
Piwa: 50/19
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-09-17, 07:18   Re: Dziwne zachowanie ładowania akumulatora zabudowy

TIMOT napisał/a:
BOGI napisał/a:
...
Ps. Zauważyłem, że w tym roku machali w starszych autach, czyli rasowi kamperowicze, młodzi w wypasionych nowych kamperach najczęściej nie odmachiwali na moje pozdrowienia. Czy są to jedynie bufony wypożyczający taki sprzęt dla fasonu, jeśli tak, to mogą mnie nie odmachiwać, nie zależy mnie na takich znajomościach. Wolę tych prawdziwych, którzy rozumieją co to kamerowanie, podróż w nieznane i pomoc innym.


Wydaje mi się, że wiek nie ma znaczenia. Powiem, że trochę przykrości mi sprawiasz. Ja nie należę do starszyzny i sam macham ile wejdzie. To jest przyjemne i koniec. Od razu jak jadę wiem, kto nie odmacha a kto odmacha. Bardzo często widać po naklejkach, że kamper jest pożyczony, oklejony reklamami wypożyczalni i wtedy wiem, że nie odmacha :wyszczerzony:
Wydaje mi się, że wiek nie ma tu nic do tego. Ostatnio np. jak wracaliśmy z Zielenina kiwaliśmy kilku kamperkom bez naklejek wypożyczalnianych i co :?: Za kierownicą doświadczenie wiekowo panowie i dupa.....Na 6 kamperków 3 nie odmachały. Czy mam się teraz zastanawiać, czy ci starsi to zadufane dziadygi, które młodzież mają w d......
Tak nie można :!:
najwyraźniej skoro ktoś nie odmachuje, to znaczy, że nie zna obyczajów panujących wśród kochających tę formę wypoczynku tak jak nie każdy wie, po co TiR na autostradzie jak go wyprzedzisz mruga Tobie długimi........

:spoko :spoko


:shock: :shock:
Timot - ty dzisiaj otworzyłeś oczy czy pisałeś przed poranną kawusią? :diabelski_usmiech
_________________
Życie jest za krótkie na siedzenie w domu i zazdroszczenie innym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BOGI 
doświadczony pisarz
BOGI

Twój sprzęt: Weinsberg 601MQH (dawniej JOINT E33)
Dołączył: 25 Paź 2008
Piwa: 4/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-18, 09:02   

Witam ponownie
Bez urazy, a szczególnie do TIMOT. Pisząc o starszych kemperkach i rasowych kamperowiczach, rozumuję, że na ogół nie ma takich w wypożyczalniach, zatem należą do grona osób, które niejeden sezon je użytkują. A wiadomo, że praktyka czyni mistrza i zawodowca. Wiadomo też, że prawdziwa turystyka opiera się na odczuciach a nie wyłącznie technice. Zauważyłem i dzielę się z Państwem tym, że w autach nie komercyjnych, starszych załogi bardziej zauważają innych , są milsi i bardziej przyjazni. Może jest tak, że oni jadą dla przyjemności z serdecznym nastawieniem do otoczenia, a nie jedynie odreagować stres z pracy i oznajmiać potem, że urlop spędzony został trendy, czyli jeżdżąc kemperem z klimą i nocując w hotelach pięciogwiazdkowych, płacąc złotą kartą, oczywiście wrzucając taki urlop w koszty firmy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2010-09-18, 09:19   

Ted69 napisał/a:
a nie widze zadnej zaleznosci miedzy machaniem/odmachiwaniem a: wiekiem kierowcy,

I tu jesteś w błędzie. Nie te oczy. Jak tu odmachiwać kiedy nie widzisz czy z przeciwka kamper czy tir jedzie. :bajer
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZORKA 
Kombatant


Twój sprzęt: Adria
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Piwa: 21/22
Wysłany: 2010-09-18, 09:30   

janusz napisał/a:
Nie te oczy. Jak tu odmachiwać kiedy nie widzisz czy z przeciwka kamper czy tir jedzie. :bajer


To Ty OD już tak słabo widzisz? :diabelski_usmiech
Czy można wiedzieć - z jakiej odległości Ty nie rozpoznajesz TIRA? :haha: :haha:
_________________
"Żyj tak, abyś po latach mogła powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłam".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2010-09-18, 09:43   

KOCZORKA napisał/a:
To Ty OD już tak słabo widzisz? :diabelski_usmiech

E, no co ty Lucynko, mowa była o starszych kierowcach/załogach.

Przyśpiewka weselna, My młodzi - Pieśni pijackie i biboszowskie, może być zlotowa:

my młodzi my młodzi nam wodka nie zaszkodzi
wiec pijmy ja nocami litrami litrami
wy starzy wy starzy wam wódka nie do twarzy
wiec pijcie zsiadłe mleko bo koniec niedaleko
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 97/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2010-09-18, 09:57   

Janusz masz całkowitą rację i ja uważam ,że biorąc pod uwagę powyższe ,kamperowcy którzy osiągnęli już tzw. słuszny wiek powinni maczać wszystkim :lol: :lol: :lol :zagłębiając się dalej można dojść do wniosku ,że spowolni to prędkość kampera i doprowadzi do mniejszego spalania czyli do oszczędności w kieszonce :spoko
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 97/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2010-09-18, 10:00   

Miałem na myśli oczywiście MACHAĆ a nie MACZAĆ .Przepraszam za literówkę.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2010-09-18, 10:08   

MAWI napisał/a:
zagłębiając się dalej można dojść do wniosku ,że spowolni to prędkość kampera

A zagłębiając się jeszcze bardziej i opierając na teorii względności Eisensteina to "wolniej jedziesz dalsze budziesz". I jeszcze coś było w niej, znaczy w tej teorii mc2, że jakoś czas wolniej biegnie czy cóś. :haha:
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZORKA 
Kombatant


Twój sprzęt: Adria
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Piwa: 21/22
Wysłany: 2010-09-18, 10:13   

janusz napisał/a:
my młodzi my młodzi nam wodka nie zaszkodzi
wiec pijmy ja nocami litrami litrami
wy starzy wy starzy wam wódka nie do twarzy
wiec pijcie zsiadłe mleko bo koniec niedaleko


Bardzo mi się ta przyśpiewka podoba. :szeroki_usmiech
No to na zdrowie panie i panowie, bo Wszyscy kamperowcy są młodzi. :pifko2
_________________
"Żyj tak, abyś po latach mogła powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłam".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZORKA 
Kombatant


Twój sprzęt: Adria
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Piwa: 21/22
Wysłany: 2010-09-18, 12:46   

Ted69 napisał/a:
Ja nie widze zadnej zaleznosci miedzy machaniem/odmachiwaniem a: wiekiem kierowcy, wiekiem kampera, rejstracja itp. Generalnie moge powiedziec ze ok 90% mi odmachuje :)

Zgadzam się z Teden69 całkowicie. :bigok
My z Koczoprem machamy i kamperowcom i "cycepowcom", a oni w większości nam też. :bigok
_________________
"Żyj tak, abyś po latach mogła powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłam".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2010-09-18, 13:06   

TIMOT napisał/a:
czy ktoś, komu robimy miejsce, podziękuję po wyprzedzeniu nas czy nie

A tego to nie rozumiem, choć spotkałem się z takim zachowaniem. Wojtku to nie do Ciebie z tymi podziękowaniami tylko w kwestii ogólnej, do takiego zjawiska.

Po co, ludzie po wyprzedzeniu dziękują dają znać kierunkowskazami, że są wdzięczni za zrobienie miejsca. Przecież to jakaś paranoja niedouczonych "kierowców".
1. Jechać tak aby nie utrudniać ruchu jest obowiązkiem kierującego. Wpuścić wyprzedzającego przed siebie też. Za nie wpuszczenie i spowodowanie tym wypadku można mieć nieprzyjemności (bardzo delikatnie to ująłem). Jeśli wyprzedzający wciśnie się na siłę przed nasz samochód i my wjedziemy wtedy w jego tylne walory, trudno będzie udowodnić, że to nie my najechaliśmy na poprzednika.
2. Kierunkowskazu, a takim naprzemiennym miganiem lub awaryjnymi światłami dziękczyciele dają znać o swojej wdzięczności. Nie zgodne to jest z przepisami. Kierunkowskaz tylko przy zatrzymywaniu, zmianie pasa ruchu i zmianie kierunku ruchu. Nigdy więcej. Światła awaryjne służą tylko do zasygnalizowania niebezpieczeństwa na drodze. Chyba, że przyjmiemy, że taki uprzejmiś, kłaniajacy się jest właśnie tym niebezpieczeństwem i ostrzega o swojej bezmyślności. Nadużycie powinno być karane ponieważ może spowodować zmylenie i jest niezrozumiałe. Przepisy są jednoznaczne i jednoznacznie powinny być interpretowane. Nieznajomość lub niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego często jest przyczyna wypadków drogowych. Ruch na drodze to jest wojna, straty muszą być. Nie ma jednak potrzeby powiększać niebezpieczeństwa nieprzemyślanymi bądź durnymi zachowaniami.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 97/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2010-09-18, 17:09   

Janusz tu nie do końca się z tobą zgadzam,choć wszystko co piszesz to prawda to jednak w życiu bywa różnie .Zdarza mi się nie raz jechać koparko-ładowarką lub inną maszyną wolnobieżną po drogach publicznych.Niejednokrotnie są to drogi wąskie ,wiem i jestem świadomy ,że jak jadę po prawej stronie drogi to mi tak wolno i tyle,ale jak za sobą widzę sznur samochodów to z grzeczności co jakiś czas zerknę w lusterko i zjadę w jakiś mostek czy coś podobnego(mimo że nie muszę) i puszczę tę watachę szybszych aut. Wtedy nie którzy w jakiś sposób chcą wyrazić swoją wdzięczność , nie którzy krótko zatrąbią a nie niektórzy włączą na chwile awaryjne.Jest to przyjęte zwyczajowo,mimo że według przepisów zabronione .
P.S.
Piloci w podziękowaniach machają skrzydłami samolotów i także jest to zwyczaj.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majki 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Rimor Katamarano Sound / Ford Transit
Nazwa załogi: Majki
Dołączył: 07 Sie 2010
Piwa: 2/1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-18, 18:21   

W kwestii machania do mijających nas kamperków - w tym roku pierwszy raz w życiu prowadziłem kampera jadąc do i z Zielenina. Byłem tak skupiony na drodze, że po powrocie do domu stwierdziłem, że nie mijałem się z żadnym kamperem. I tu rodzi się pytanie: nie mijałem się, czy raczej żadnego nie zauważyłem :?:
Jeżeli ktoś do mnie kiwał, to pewnie stwierdził, że jedzie jakiś młody bufon, co dla lansu wypożyczył kampera. A ja tylko chciałem bezpiecznie dowieźć sześcioosobową załogę do celu :roll:
Wniosek - dla mnie prosty - nie oceniać innych po pozorach.
A tu kiwka dla wszystkich, którym nie odmachałem :spoko :spoko :spoko :spoko
_________________
Ela, Madzia i Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2010-09-18, 18:36   

MAWI,
A nie to co innego, czasami kamperkiem tak robię i puszczam tych za mną. To nazywa się kultura jazdy. Timotki też maja wrodzoną kulturę i wpuszczając, bo napisali, że "jak wpuszczą to czekają na ..." U mnie by się nie doczekali.
Żartuję, też zdarza mi się podziękować, Kurczak wyemigrował z forum i ktoś musi trzymać fason forum. :-P
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majki 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Rimor Katamarano Sound / Ford Transit
Nazwa załogi: Majki
Dołączył: 07 Sie 2010
Piwa: 2/1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-18, 18:44   

janusz napisał/a:
Kurczak wyemigrował z forum

Teraz pewnie sapie z obżarstwa w Smołdzinie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Ela, Madzia i Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***