Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
działanie pieca Truma C6000
Autor Wiadomość
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-07-07, 17:42   

Czyli sugerujesz, że on się kręci zawsze z tą samą prędkością? Bez względu na to w jakiej mocy palniki pracują?
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2021-07-08, 16:28   

nic nie sugeruje, tylko nie zauważyłem żeby pracował z różna prędkością. teraz tego nie sprawdzimy bo w kamperze 29 stopni pomimo włączonej klimatyzacji ;)
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2021-07-08, 17:48   

Tak sobie myślę, że po to jest elektronika przy tym wentylatorze, aby regulować dopływ powietrza do palnika w zależności od jego mocy. Wg mnie podobnie to działa jak w kotłach gazowych używanych w naszych domach.
U mnie jak siadła elektronika tego wentylatora, to pomimo jego pracy(bez regulacji) truma była martwa.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-07-14, 08:08   

Czy jest ktoś na forum kto posiada trumę C6000 i mógłby mi pomóc w pomiarach? Ja sprzęt udostępniam albo może nawet sam przyjadę.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maro88pl 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Pilote Galaxy 86MX oraz Eddis Force 460/4
Dołączył: 11 Lis 2023
Piwa: 12/20
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2023-11-23, 11:21   

Trochę pobawię się w archeologa i odkopię stary temat, ale szukam już pomocy w tej sprawie wszędzie.

Wcześniej już o to pytałem w jednym swoim wątku ( https://www.camperteam.pl...pic.php?t=40345 ) ale dyskusja utknęła niestety w martwym punkcie

Cytat:
Piec załącza się i grzeje. Chodzi mała dmuchawa w dolocie powietrza do kotła/wylocie spalin ale nie zauważyłem aby załączała się dmuchawa obiegu ciepłego powietrza. Czy to normalne że sterownik jej przez dłuższy czas nie uruchamia? Czy może wina sterownika? Sprawdzałem miernikiem i na wtyku zasilającym tą dmuchawę nie ma żadnego napięcia. Czy jeżeli jest to wina sterownika to czy zamiast wymieniać go można tą dmuchawę zasilić z jego pominięciem?


Sama dmuchawa mająca rozprowadzać ciepłe powietrze z tego co sprawdziłem jest sprawna i po bezpośrednim podaniu napięcia na styki załącza się. Jednak nie jest ona wysterowywana przez piec :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2023-11-23, 11:34   

W mojej Trumie dmuchawa działa ze zwłoką po włączeniu ogrzewania. Jeżeli jest włączone jednocześnie grzanie wody i ogrzewanie, to priorytet ma woda. Po jej nagrzaniu uruchamia się dmuchawa ogrzewania. Trwa to jakiś czas. Nie zwracałem na to uwagi, ale może z pół godziny jest grzana tylko woda.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maro88pl 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Pilote Galaxy 86MX oraz Eddis Force 460/4
Dołączył: 11 Lis 2023
Piwa: 12/20
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2023-11-23, 11:51   

Obecnie używam Trumy bez wody (dopuszcza do instrukcja) jako tylko ogrzewanie wewnętrzne. Niestety ale z tego co obserwowałem to piec zdążył się nagrzać (palnik wygasił się na chwilę), a mimo to dmuchawa nie ruszała.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***