Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-11-03, 20:48
papierowy ale nowy
Autor Wiadomość
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-07-18, 17:04   papierowy ale nowy

Mam takie pytanko ktoś znalazł kamperka nowego za jak najniższą cenę brutto czyli np. 110 000,00zł lub mniej z aktualnego rocznika a nie po przecenie czy jest to możliwe i kto produkuję takie i dobre. Pytanie jest trudne jak by się wydawało, ale zauważyłem że można zaoszczędzić nawet połowę kasy np. 29000 a 60000 Euro. :shock: :shock: i co kilka lat jeździć nowym kamperem :mrgreen: nie płacząc z żalem ile straciliśmy przy sprzedaży
ps. oczywiście mówimy nie o kangu czy T4 tylko klasyk z alkową
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-07-18, 18:08   

aby rozpocząć temat znalazłem coś takiego
kurs euro 3,7881

http://www.automotocamp.pl/elnagh-cennik-01.php#

elnagh clipper 15 - 29900 + 1800 euro =31700 * 3,7881 = 120 082,77zł brutto

http://www.automotocamp.p...ik-2006-01.php#

McLouis Lagan 410 - 29600+ 1800 euro = 31400 * 3,7881 = 118946,34 brutto

A może coś taniej są chyba jacyś mniejsi producenci i tańsi :gwm :gwm :gwm
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jerzy 
weteran

Twój sprzęt: Adria Sun Living
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sty 2007
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2007-07-18, 18:23   

eler1 napisał/a:
kamperka nowego za jak najniższą cenę brutto czyli np. 110 000,00zł lub mniej

eler1, myślę, że różnica pomiędzy 29 a 60 tys EUR z czegoś się jednak bierze. W znacznym stopniu, chociaż nie tylko - zależy to od marki "bazy".
Tanie i liche trampki można a nawet trzeba zmieniać po każdym deszczu. W drogich, solidnych i efektownych Adidasach chodzimy miesiącami...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-07-18, 18:27   

KERC napisał/a:
Tanie i liche trampki można a nawet trzeba zmieniać po każdym deszczu. W drogich, solidnych i efektownych Adidasach chodzimy miesiącami...
Nie wiem czy zauważyłeś ale od jakiegoś czasu marka to głównie tylko cena a jakość adidasów wyprodukowanych w Chinach jest co najmniej słaba i te różnice zaczynają się zacierać tak to jest w tej chwili z samochodami :gwm :gwm :gwm
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jerzy 
weteran

Twój sprzęt: Adria Sun Living
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sty 2007
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2007-07-18, 18:48   

eler1 napisał/a:
różnice zaczynają się zacierać

Zasadniczo zgadzam się, co do trampków, jednakże jeśli chodzi o producentów aut - nie jest to takie jednoznaczne...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-07-18, 19:38   

KERC napisał/a:
jednakże jeśli chodzi o producentów aut - nie jest to takie jednoznaczne...
ale marka już dla mnie dużo nie mówi tylko opinie te prawdziwe użytkowników np.mercedes , bmw, toyota to przecież liderzy rynku by się zdawało to po co przepłacać ?

Może byśmy wrócili do dyskusji o najtańszy producentach kamperów czy tacy są i jaką dają gwarancję oraz o jakoś meblościanki bo to jest istotne :-P aby w zimie nie podstawiać stępli w kamperach jak radzą liderzy rynku :haha: :haha: :haha:
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gość

Wysłany: 2007-07-18, 20:19   

witam.
Trudno powiedzieć że ten czy ten kosztuje 120tys.Większość kamperów budowana jest na tych samych podwoziach a o ostatecznej cenie decyduje marka b udki oraz jej wyposażenie.Mogę dać tylko jedną rade/tak było robione/ pod koniec sierpnia w Dusseldorfie są targi karawaningowe.Trzeba brać tydzień urlopu i jechać.Można wybrać model na życzenie z wyposażeniem na życzenie.Najtańszy model/jakiś włoski/ z pełnym wyposażeniem/digital antena,markiza,alkowa, powietrzne amortyzatory itp/kosztowała ok.30 tys europejskich pieniążków,odbiór za dwa dni.ale przy zakupie Fortego model 2007 musieliśmy/raczej mój klient/ czekać do kwietnia i kosztowało to ok.48 tys ale pełne wyposażenie.dojdzie jeszcze nasza akcyza i vat.Taki sam model z biedną wersją wyposażenia na wolnym rynku niemieckim to 66tys.Przy zakupie na targach dobrze jest mieć pomoc kogoś zorientowanego żeby nie mieć niespodzianki przy odbiorze.Mirek
 
 
Mirekmat
doświadczony pisarz

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Piwa: 11/2
Wysłany: 2007-07-18, 20:24   

Uzupełnienie.Z rozpędu nie zalogowałem się i w powyższej wypowiedzi zostałem ochrzczony "gość" Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gość

Wysłany: 2007-07-18, 20:24   

Witam
Mam właśnie takiego kampera to jest MacLuis 410 kupiony w ubiegłym roku u dilera (Bońkowscy)
Juz w momencie zakupu nalezy przyjąc zasadę ze kupuje się doskonałego golasa którego nalezy sobie doposazyć. Przez rok dołozyłem TV sat, radio z MP3. nawigację satelitarną ,sejf,agregat Honda,markiza , bagaznik rowerowy, wmontowany na stałe laptop pokładowy, alarm, blokadę skrzyni biegów. i wiele innych drobnych usprawnień. Do pelnego wypasu brakuje klimy.
Dodatkowo przerobiłem go z 5 osobowego na 3 osobowy . Do kompletu dodałem dywaniki. Po tych przeróbkach uwazam ze kamper za wiele nie odbiego od tych za 60 tysięcy euro. A w przypadku sprzedazy za 3 lata wiekszośc wyposazenia mozna przenieść do nowego

Pozdrawiam
Zenek z FB
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-07-18, 20:40   

Gość napisał/a:
przyjąc zasadę ze kupuje się doskonałego golasa którego nalezy sobie doposazyć.
I o to mi chodzi że te wszystkie dodatki można stopniowo doposażyć kamperka bez obciążenia finansowego, coś dokupując oraz jaka frajda z tego jak się samemu to zamontuję :bajer
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2007-07-18, 20:53   

Znając do tego kilku kolegów z CT :haha: :haha: byli by Oni chorzy gdyby otrzymali kamperka full-wypas i nie mogli sobie samemu zamontować jakiegoś zbiornika,klimy, zmywarki i tp. Ja też tak mam. :haha: :haha:
Dla mnie ważne by było żeby kamper miał jedynie odpowiedni układ wnętrza, trudno w nowym aucie przebudowywać meble, reszta jest do zrobienia. Moim zdaniem większość samochodów jest zbudowana identycznie, tak samo zrobione ściany warstwowe, okna od jednego producenta, lodówka, bojler, oświetlenie też znormalizowane. Nawet zawiaski i klameczki od tego samego producenta.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gość

Wysłany: 2007-07-18, 21:23   

janusz napisał/a:
mogli sobie samemu zamontować jakiegoś zbiornika,klimy, zmywarki i tp
Ja tak nie mam :shock:
 
 
Paweł P. 
Kombatant


Twój sprzęt: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 1/2
Skąd: Mała Karawana
Wysłany: 2007-07-18, 21:25   

To ja, wywaliło mnie na tej Kaszubskiej wsi :)
_________________
Piszę poprawnie po polsku. Jak mi się uda :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-07-19, 18:18   

widzę że zadałem chyba za trudne pytanie bo nikt nie zna tanich producentów czy są tylko drodzy :gwm :gwm :gwm
Jest jeszcze jeden problem akcyza niema już w ofercie sam. z silnikiem do 2l a powyżej 2l pojemności trzeba doliczyć 10% akcyzy :gwm :gwm :gwm czyli nas leją po tyłkach od 15 do ponad 20 tys. na kamperze plus VAT :zimno :confused
Może ktoś zmienia miejsce zameldowania na jakiś raj podatkowy chętnie poczytam jak to zrobić :placze2 :placze2 :placze2 :placze2
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2007-07-19, 19:05   

Chyba nawet nie 10% a 13,5% nie jestem pewien.
Trzeba się zaprzyjaźnić z jakimś Niemcem autko kupić w Niemczech na Niemca napisać oświadczenie że upoważnia nas do rozporządzania samochodem. Do jednego roku (chyba nie jestem pewien) można jeździć samochodem bez przerejestrowania. Koszty utrzymania na niemieckich papierach (ubezpieczenie) jest niewiele większe niż u nas. Prawdopodobnie jeżeli mamy upoważnienie na używanie w Polsce można go tu ubezpieczyć. Po roku kupujemy auto od naszego Niemca jako używane za połowę ceny i płacimy tu podatki o połowę mniejsze. Tak sobie wymyśliłem.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***