Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2012-08-09, 17:00
Portugalia
Autor Wiadomość
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2011-02-16, 00:17   

Portugalia jest ogólnie bardzo przyjazna kamperom. Byliśmy w lecie 2009 i byliśmy zachwyceni. Tabuny kamperów nocują po prostu przy plaży. W Lizbonie jest super camping z latwym dojazdem do centrum. W sintrze staliśmy na parkingu. W innych miejscach gdzie popadło. :)
Polecamy oceanarium w Lizbonie. CUDO.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marek 
stary wyga


Dołączył: 24 Sty 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 2011-02-16, 09:19   

Też we wrześniu, październiku i planujemy wyjazd na półwysep Iberyjski więc z uwagą będę obserwował ten temat. Może uda się dogadać na wspólny wyjazd w 2 lub 3 campery.
Marek :spoko
_________________
"Róbmy swoje"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-02-24, 14:49   

my tez bedziemy sprawdzac kto jedzie my z akrakowa ale pojedziemy przez Niemcy i Francje nadatlantykiem barbara i zbigniew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2011-02-27, 12:41   

witam serdecznie!
to znaczy dołem mapy czy górą? bo ja bym się przyłączył dołem. mam znajomych w aix en provence których chciałbym odwiedzić po drodze.
pozdrawiam
m m
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 180/132
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2011-02-27, 12:56   

majmarek napisał/a:
witam serdecznie!
to znaczy dołem mapy czy górą? bo ja bym się przyłączył dołem. mam znajomych w aix en provence których chciałbym odwiedzić po drodze.
pozdrawiam
m m


Proponowałbym jechać górą mapy . Dla samych widoków i pięknej okolicy :lol:
I omijać szerokim łukiem Costa Brava .Chyba ,ze ktoś lubuje się w zatłoczonych campingach i przepełnionych plażach o wyższych cenach nie wspomnę :gwm

:spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 180/132
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2011-02-27, 13:09   

gryz3k napisał/a:
Portugalia jest ogólnie bardzo przyjazna kamperom. Byliśmy w lecie 2009 i byliśmy zachwyceni. Tabuny kamperów nocują po prostu przy plaży. W Lizbonie jest super camping z latwym dojazdem do centrum. W sintrze staliśmy na parkingu. W innych miejscach gdzie popadło. :)
Polecamy oceanarium w Lizbonie. CUDO.


W 2007 staliśmy przy plaży koło Viana do Castelo przez parę dni dosłownie za free .Wejście na plażę z pełnym zapleczem socjalnym a w nocy przejeżdżał nawet patrol policji .

Hiszpania'07 147 [50%] [50%].jpg
Portugal ' 07 Viana do Castelo
Plik ściągnięto 93 raz(y) 101,89 KB

_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 180/132
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2011-02-27, 13:42   Re: Portugalia

Krzysztof5 napisał/a:
.....Czerwiec i lipiec ma tą przewagę, że dni są długie a morze tam już jest ciepłe!!!
:spoko
Krzysztof.


Nie zgodzę się z Tobą Krzysztof5...............
Byliśmy jak wyżej napisałem w Portugali w lipcu 2007 r . Na strzeżonej plaży było ciepło....... na piasku :lol: Kiedy moje chłopaki chciały wejść do wody / rano godzina 11.00/ ratownik sam w piance bardzo grzecznie poprosił ,że jeśli już tak bardzo chcą się kąpać to niech to robią po południu bo teraz jest woda zimna a jemu w razie czegoś wchodzić się nie chce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Faktem jest ,że fale były niesamowite i warunki do windserfingu idealne i korzystało z tego mnóstwo entuzjastów tego sportu ale............ wszyscy mimo lejącego się z nieba żaru pływali w piankach :gwm

Hiszpania'07 143 [50%] [50%].jpg
Portugal'07 Viana do Castelo
Plik ściągnięto 84 raz(y) 58,26 KB

_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marzenka 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Burstner Nexxo 728G
Dołączyła: 06 Lut 2011
Piwa: 3/6
Skąd: Północna-Westfalia
Wysłany: 2011-02-28, 09:14   

portugalia nas rowniez interesuje........ jest mowa tutaj o bodajze 2 roznych terminach.
napiszcie kochani kto i kiedy sie w te urocze strony wybiera i jesli pozwolicie chetnie bysmy sie dolaczyli........
chocby we dwa kamperki a byloby razniej..... hmmmmmm weselej no i bezpieczniej :)
_________________
Marzena i Peter
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marek 
stary wyga


Dołączył: 24 Sty 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 2011-02-28, 09:55   

Interesuje nas wyjazd z końcem sierpnia na początku września na okres 4 - 6 tygodni sprawa do dogadania trasa raczej taka ,żeby ominąć wybrzeże południowej Francji , dalej krajem Basków wzdłuż wybrzeża Atlantyku do Portugalii . Podjęcie ostatecznej decyzji uzależniam od harmonogramu wykonania na mojej ulicy istotnych prac infrastrukturalnych podczas których obecność na miejscu jest więcej niż wskazana.
Marek :spoko
_________________
"Róbmy swoje"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
artanek
weteran


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Piwa: 23/1
Wysłany: 2011-02-28, 12:17   

Spędziłem własnie nad Atlantykiem kilka lat i znam zwłaszcza Asturie i wszystkie jej atrakcje .Piękna kraina i warta zwiedzania ocean z jednej góry z drugiej strony .Całe te wybrzeże jest piękne i zielone .To własnie tam najczęsciej uciekaja Hiszkanie z górącego południa i z centrum kraju aby wreszcie oddetchnac czystym swierzym powietrzem i normalna temperaturą .Warto tam zwiedzic Gijon .Oviedo Canga de Onis a przy okazji Covadonga i Picos de Europa.Na Picos de Europa idzie wjechac serpentyna az do góry i nawet spedzic tam na parkingu noc a przy okazji zobaczyc u góry piękne jeziora czy zrobic sobie wędrówke po wysokich górach .Nad oceanem jest bardzo dużo autokampingów Kto lubi łapac ryby to raj dla wędkarzy .Jest wiele malowniczych wiosek rybackich .Napój narodowy to sidra - po polsku jest na ten napój lepsza nazwa "jabol" Bo sidra jest z jabłek .Za rok również tam pojade ale na pewno na pare miesięcy .Pozwiedzam stare konty .Trasa od San Sebastian jest przepiękna i wcale nie cięzka technicznie .
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Krzysztof5
początkujący forumowicz

Dołączył: 23 Lut 2007
Wysłany: 2011-03-02, 22:03   Portugalia

Mamy zamiar jechć "górą" mapy, po drodze zobaczyć kilka miast w zależności jak przyjdzie ochota, dotrzeć do Porto i tam je spożyć (wiadomo - wino Porto), i powrót do Domu, nie koniecznie prez Costa Brava. Czas około miesiąca. Można zawsze się dogadać co do drogi, czasu. Planowany przez nas czas, to druga połowa czerwca i dalej lipiec.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2011-03-02, 23:10   

Kąpanie się w Atlantyku jest przeżyciem ekstremalnym zarówno od strony Europy jak i Ameryki. Przygotujcie się raczej na podziwianie widoków...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2011-03-03, 08:49   

Krzysztof5 napisał/a:
Mamy zamiar jechć "górą" mapy, po drodze zobaczyć kilka miast w zależności jak przyjdzie ochota


Polecam wjechać do Portugalii w rejonie Xinzo de Lima i wizytę w Parku Peneda de Geres. Szczególnie polecam zobaczyć wioskę Soajo. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Krzysztof5
początkujący forumowicz

Dołączył: 23 Lut 2007
Wysłany: 2011-08-02, 22:39   Portugalia

Spełniłem marzenie życia. Objechałem trasę do Porto gdzie spożyłem Porto po trasie: Hamburg, Amsterdam, Normandia, S. Michel, S. Sebastian, Madryt, Porto, Lizbona, Giblartar, Avinion, St. Tropez, Wysokie Alpy Francuskie kanionem rzeki Verde, Mediolan, Lucerna, Zurich, Praga i do domu. Razem 10 680 km w 35 dni. "0" madatów, jedna próba włamania na pd. Francji. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-08-04, 23:13   

to relacja bedzie super,my w tym roku nie spelnimy tych marzen ale dolem dojechalismy w 2010 do Granady 9000km.muzk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***