Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2008-06-12, 12:21
Dzieci w podróży - kwestie bezpieczeństwa
Autor Wiadomość
pirat666 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 1.9D Dethleffs
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Piwa: 9/17
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2010-02-14, 21:09   

affa napisał/a:
amatorzy przewozu dzieci w inny sposob niz w zapietych pasach

bo dorośli to już nie muszą być w pasach :haha: :haha: :haha:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZOR 
weteran

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2008
Piwa: 17/5
Wysłany: 2010-02-14, 21:39   

affa napisał/a:
amatorzy przewozu dzieci w inny sposob niz w zapietych pasach powinni zobaczyc ten filmik: http://www.youtube.com/wa...feature=related oraz ten: http://www.youtube.com/wa...feature=related

Affa - z uwagą obejrzałem te dwa filmiki. Są straszne. Będąc jednak człowiekiem dociekliwym z natury, pogrzebałem dalej i znalazłem jeszcze jeden filmik z tego crash-testu, tym razem filmowany z boku. Z tego filmu (link poniżej) wywnioskowałem, że w tym samochodzie lepiej nie być w żadnym miejscu, a na pewno nigdzie poza miejscem kierowcy i pasażera w kabinie. Zastanawiam się, co byłoby z dziećmi siedzącymi za blatem stolika przy oknie, a za nimi ściana łazienki... brrrr. Chyba wolałbym (akurat w tym przypadku), gdyby były w alkowie.

http://www.youtube.com/wa...feature=related
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pirat666 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 1.9D Dethleffs
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Piwa: 9/17
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2010-02-14, 21:53   

Podzielam opinie Koczora - nikomu nie życzę wykonania caras testu osobiście ale uważam, że latające przedmioty po całej kabinie będą powodowały również duże szkody.

Nie uważam, że te filmiki są straszne - takie są to autka i czasem osobówki mają gorsze wyniki :)

Przypominam iż w autobusach również się nie zapina w pasy a już w miejskich gdzie człowiek na człowieku stoi i autobus pędzi 60km/h to co by się działo ?
A jednak wsiadamy i jedziemy i trzymamy się za rurkę i nie straszno nam he he

Więc myślę, że nie ma co popadać w paranoję i jak dziecko jedzie i jest możliwość zapięcia pasów to zapiąć a jak zaczyna się nudzić to się zatrzymać.
A jak śpi to alkowa wygląda na najbezpieczniejsze miejsce (oczywiście poza dachowaniem he he)
_________________
Ostatnio zmieniony przez pirat666 2010-02-14, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-02-14, 21:53   

Koczor, nie wyświetla mi się ten film, ale prawdopodobnie go kiedyś widziałem, bo opis znajomy... mam nadzieję, że nowsze kampery (w crash teście jednak był rupieć) mają troszeczkę lepiej dopracowane kwestie bezpieczeństwa

ja staram się minimalizować ryzyko- stolik zamierzam składać na jazdę, dzieci w pasach.
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zaradek 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Piwa: 13/9
Skąd: P-ń
Wysłany: 2010-02-14, 22:25   

Widok na alkowę w tym samym crashteście
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-02-14, 22:37   

Zaradek, ten film jest już w moim linku kilka postów wyżej
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-02-14, 22:44   

Jak na starego rupiecia,to kabinę ma piekielnie wytrzymałą. A co do reszty (składające sie ściany ) to faktycznie alkowa najbezpieczniejsza. No może kwestia zablokowania poduszką z siedzenia otworu okiennego. :bigok
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Zaradek 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Piwa: 13/9
Skąd: P-ń
Wysłany: 2010-02-14, 22:48   

affa napisał/a:
Zaradek, ten film jest już w moim linku kilka postów wyżej


U mnie po kliknięciu na Twoje linki otwiera się dwa razy ten sam film. :niewiem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-02-14, 23:40   

No nie wiem czy w alkowie podczas czołowego zderzenia byłoby bezpiecznie.
W nowszych zabudowach , siedzenia (kanapa z pasami) mają zabudowaną za sobą ściankę dodatkowo wzmocnioną rurkami przykręconymi do podłogi.
Więc jeżeli osoby ewentualnie dzieci jadą zapięte pasami na tylnej kanapie to na pewno bezpieczniej będzie niż w alkowie.

:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-02-15, 00:15   

Andrzej 73, zobacz filmik zamieszczony przez Koczora i co dzieje sie w srodku kampera. Nie ma sie co łudzić ,że przy takim uderzeniu w nowszym będzie dużo lepiej. :gwm :bigok
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-02-15, 06:17   

Zaradek napisał/a:
U mnie po kliknięciu na Twoje linki otwiera się dwa razy ten sam film.

już nie :mrgreen:

dzięki za zwrócenie uwagi, jednak zmęczenie po pracy robi swoje :(
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-02-15, 06:36   

WINNICZKI napisał/a:
Nie ma sie co łudzić ,że przy takim uderzeniu w nowszym będzie dużo lepiej

fakt, zdjęcia z testów zniechęcają do przewożenia osób z tyłu, bo prawdopodobnie mają mniejsze szanse niż osoby w kabinie kierowcy. prawdopodobnie, bo mimo wszystko nie wyciągaliśmy manekinów po teście i nie wiemy, czy jest tak źle, czy tak źle wygląda :niewiem
jedno jest pewne: w razie zderzenia osoba pozostaje w pasach, nie leci swobodnie z szybkością... z dużą szybkością. w alkowie z taką samą szybkością uderza w jej ścianę i nawet jak nie ma okna to uderzenie będzie bolesne.

pasażer w alkowie nie będzie Wam wdzięczny za przejażdżkę w razie spotkania z mostem czy przewrotki.


nie chodzi o straszenie, bo przecież wszyscy tutaj jesteśmy świetnymi kierowcami i małe szanse na spotkanie na drodze z prawdziwą łajzą, która się z nami zderzy, albo sprowokuje inne zdarzenie :-/
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-02-15, 06:44   

pirat666 napisał/a:
Przypominam iż w autobusach również się nie zapina w pasy a już w miejskich gdzie człowiek na człowieku stoi i autobus pędzi 60km/h to co by się działo ?

nie jest to argument za tym, by się luzem wozić w kamperze- w autobusie, tramwaju, pociągu nie ma alternatywy

pirat666 napisał/a:
A jednak wsiadamy i jedziemy i trzymamy się za rurkę i nie straszno nam he he

mnie tam zawsze straszno ;)
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pirat666 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 1.9D Dethleffs
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Piwa: 9/17
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2010-02-15, 09:12   

affa napisał/a:
mnie tam zawsze straszno


E tam - sądzę, że nie myślisz o tym bo jak byś myślał ciągle to byś nie wsiadł hi hi
Bo wystarczy sobie wyobrazić jak 30-40 osób luźno stojących sobie i tu nagle ten tłum ma 60km/h gdy autobus nagle się zatrzyma :chacha2
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2010-02-15, 09:38   

Proszę miłych "napędzaczy strachu". Pomijając to, że kasacji uległy nogi kierowcy i pasażera którzy normalnie jeżdżą w pasach reszta kampera właśnie ze względu na kruchość konstrukcji nie spowodowała morderstwa gościa z alkowy. Właśnie to, że nadwozie znacznie się odkształciło spowodowało wytracenie energii. Strefa zgniotu jak w maluchu tylko do silnika. :-P Zwróćcie uwagę, że samochód nie rozsypał się na kawałki. Wiele też ze swoich części nie pogubił. Konstrukcja alkowy zatrzymała pędzącego gościa z alkowy. Jeśli ode mnie zależałoby konstruowanie kamperów to nie robiłbym okna z przodu alkowy tylko z boku. Jeśli nie można jechać w alkowie to po co komu przednie okno z widokiem na drogę. :niewiem: Podobnie i we wnętrzu pojazdu wszystko razem porusza się w granicach pojazdu nie wylatuje na 50 czy 100 metrów przed samochód. A z pasami w wypadku takiej szkieletowej konstrukcji to jak w samolocie. Tam pasy są po to aby nie trzeba było szukać ofiar porozrzucanych po okolicy i aby służby sprzątające miały łatwiej. :-P
I jeszcze jedno, taka czołówka z mostem żelbetonowym to dosyć rzadka przypadłość, znacznie częstszymi przeszkodami są osobówki, które w kontakcie z prawie 3,5 tonowymi kamperami raczej same ulegają destrukcji. I to ofiary pędzące w osobówkach rozrzucają kończyny po całej okolicy. :rip
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***