Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

PEUGEOT - 2,5TD Zagadki wokół silnikowe.

Socale - 2012-03-21, 20:47
Temat postu: 2,5TD Zagadki wokół silnikowe.
Witajcie.
Chciałbym prosić Kolegów o pomoc w wyjaśnieniu co do czego bo cosik nie kumam o co kaman.
Podziękowania.

MOPAR - 2012-03-21, 21:14

Wężyk z kolektora musisz podłączyć do "bączka" z tyłu pompy wtryskowej
(boost compensator ). Druga sprawa to czujnik zabrudzenia filtra powietrza- to czarne okrągłe z dwoma przewodami. Węzyk z rury filtra powietrza podłączasz do tego.

Co do pompy paliwa ciężko się domyślić dlaczego tak ktoś to zrobił-może spróbuj przywrócić do oryginału?

Socale - 2012-03-21, 21:30

MOPAR napisał/a:

1 Wężyk z kolektora musisz podłączyć do "bączka" z tyłu pompy wtryskowej
(boost compensator ).
2 Druga sprawa to czujnik zabrudzenia filtra powietrza- to czarne okrągłe z dwoma przewodami. Węzyk z rury filtra powietrza podłączasz do tego.

3 Co do pompy paliwa ciężko się domyślić dlaczego tak ktoś to zrobił-może spróbuj przywrócić do oryginału?


Czy znajdę ten bączek bez problemu po omacku? To ok, wetknę go tam.
Czujnik zabrudzenia rozumiem, że załącza jakąś kontrolkę sygnalizującą zużyty filtr powietrza?
Jestem zwolennikiem oryginalnych rozwiązań, ale boję się że coś zaszkodzę bo nie wiem czy oryginalna jest sprawna i nawet nie wiem jak ją sprawdzić.

Socale - 2012-04-15, 22:52

Koledzy, nadal nie wiem gdzie wetknąć wężyk z kolektora do...
Zajrzyjcie pod maski Waszych J5 2,5TD. Proszę.

MOPAR - 2012-04-16, 16:51

Wojtku jak pisałem pompa wtryskowa. Najlepiej jak się wczołgasz pod auto i będziesz patrzył od dołu na pompę wtryskową. Zresztą zaraz pójdę zrobić zdjęcie.
Socale - 2012-04-16, 23:46

Dzięki za fatygę. Serdeczne dzięki! Nie doszedłbym sam aż tam.

.
.
Piwo+Pomógł :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group