Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Etykieta Karawaningowa - Pozdrowienie kamperowców - jakieś takie szerokiej drogi.

Jerzy - 2007-12-23, 19:54

@ndrzej napisał/a:
A swoją drogą, może należałoby się pokusić o życzenia typowe dla kamperowców - w rodzaju "stopy wody pod kilem" (u wodniaków), czy "połamania nart" (u narciarzy)

Kiedyś się życzyło gumowych drzew ale teraz, to i drzew mało...

martes - 2007-12-23, 20:05

Jerzy napisał/a:
@ndrzej napisał/a:
A swoją drogą, może należałoby się pokusić o życzenia typowe dla kamperowców - w rodzaju "stopy wody pod kilem" (u wodniaków), czy "połamania nart" (u narciarzy)

Kiedyś się życzyło gumowych drzew ale teraz, to i drzew mało...


To moze sprawnej instalacji grzewczej.... :lol:

@ndrzej - 2007-12-23, 21:42

Może: "Bezpiecznego kamperowania w ciekawych miejscach..." :lol:
jarymi - 2007-12-23, 23:04

"stopa wody pod kilem" - zapewniała dawnym żeglarzom bezpieczny powrót do domu, może poprostu "bezpiecznych dróg i campingów" - Serdecznie Wszystkim właśnie tego życzę
wmaker - 2007-12-25, 18:00
Temat postu: pozdro
może "czterech kółek w roku" symbolizujące conajmniej czterech wypraw w roku, zawsze z powrotem do domu i sprawnego autka.
pabloo - 2008-04-12, 01:05

jarymi napisał/a:
"stopa wody pod kilem" - zapewniała dawnym żeglarzom bezpieczny powrót do domu,

Witam
no to może pojedziemy w górę - to czego się najbardziej obawiam jadąc "wertepami"- wiaduktu 3 cm nad alkową :diabelski_usmiech
Pozdrówka :spoko
Pabloo

Jerzy - 2008-04-12, 12:02

pabloo napisał/a:
...jadąc "wertepami"
W samym centrum, bodajże Monaco, czy Nicei kilkanaście metrów przed 2,5 metrowym wiaduktem zatrzymała mnie żona Wanda, która (szczęśliwie) jakoś niezbyt dowierza "Jadzi" z domu Garmin...
MirekM - 2008-04-12, 12:44

Jerzy napisał/a:
pabloo napisał/a:
...jadąc "wertepami"
W samym centrum, bodajże Monaco, czy Nicei kilkanaście metrów przed 2,5 metrowym wiaduktem zatrzymała mnie żona Wanda, która (szczęśliwie) jakoś niezbyt dowierza "Jadzi" z domu Garmin...


W Automapie, a konkretnie w Miplo, jest kategoria "Wiadukty 4,5m i niższe" http://www.miplo.pl/index...46&cookiesend=1 , ale niestety chyba tylko Polska. Dobra sprawa, bo włączasz ostrzeganie i jesteś częściowo ostrzegany. Częściowo, bo na pewno są niespodzianki w postaci niewprowadzonych, no ale bez tego jazda byłaby niezwykle nudna, a tak jest pewne urozmaicenie i ciągła kontrola naszej czujności. Tak więc nie jedź na ślepo, tylko bądź czujny. Wróg w postaci wiaduktu czuwa i czyha na chwilę naszej nieuwagi. Aczkolwiek taki kamper cabrio to byłoby coś nowego. Z otwieranym, a raczej z otwartym na stałe dachem byłby unikatem. Byleby oczywiście nie mój.

papamila - 2008-04-12, 12:57

MirekM napisał/a:
włączasz ostrzeganie i jesteś częściowo ostrzegany

nie ufać, nie ufać i jeszcze raz nie ufać , a myśleć
Mamy w Trójmiescie taki wiadukt na (na początku Hallera)- ma zniżaną skrajnię
tzn. na lewym pasie ma 3,3 a na prawym 2,60 :gwm

lola pokazuje 3,30 :(

AUTOJUR - 2008-04-12, 22:40

Proponuje "brachu całego dachu "
MariuszB - 2008-04-12, 23:02

Motocykliści często pozdrawiają się określeniem "szerokości!".
A może by tak u nas: "szczelności!" :ok ?

MirekM - 2008-04-12, 23:35

AUTOJUR napisał/a:
Proponuje "brachu całego dachu "

Niezłe, podoba mi się. Każdy najbardziej boi się przecież niskich przejazdów,a więc to pozdrowienie jest moim zdaniem super, na uśmierzenie największych obaw kamperomaniaka. Tak jak dla wodniaka "stopy wody pod kilem", gdyż boi się ugrzęźnięcia na mieliźnie.

janusz - 2008-04-12, 23:41

Żeby było podobnie "stopy luzu nad dachem"
Tolo-Digli - 2008-04-13, 09:02

Długości szerokości z jazdy samej radości :mrgreen:
JaWa - 2008-04-13, 09:40

Jedni mówią "stopy wody pod kilem", a niektórzy "kilo stopy pod wodą". :spoko
MirekM - 2008-04-13, 11:00

janusz napisał/a:
Żeby było podobnie "stopy luzu nad dachem"

Albo może "stopy luzu nad alkową". Niskie przejazdy są przecież najbardziej niebezpieczne dla kamperów z alkową

janusz - 2008-04-13, 11:03

Co z integralami?
MirekM - 2008-04-13, 11:12

janusz napisał/a:
Co z integralami?

Raczej im nie grozi zerwanie dachu. Jak alkowa przejedzie, to już integral na pewno. Chyba, żeby to był integral piętrowy, to wtedy może być kłopot. Ale żeby nie płakali, mogą zadowolić się powiedzeniem np. "stopy luzu nad kominem lub anteną". Bądź co bądź sami sobie winni, że nie wybrali alkowy, jak wymaga tradycja.

janusz - 2008-04-13, 11:29

MirekM napisał/a:
Chyba, żeby to był integral
z alkową
http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=974

MirekM - 2008-04-13, 12:02

janusz napisał/a:
MirekM napisał/a:
Chyba, żeby to był integral
z alkową
http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=974

A to już nie duży, tylko ogromny kłopot z przejazdami pod wiaduktami. O kurcze, zrymowało się.

pabloo - 2008-04-14, 08:01

Tolo-Digli napisał/a:
Długości szerokości z jazdy samej radości :mrgreen:


Wysokości , szerokości i z jazdy samej radości. :wyszczerzony: :spoko

albo

Z jazdy samej radości i nad alkową wysokości... :szeroki_usmiech

ja jak jeździłem większymi wózkami to zawsze na CB zapodawałem takowe pozdrowienie:
"niech Ci się kółka kręcą, a dziewczyny nęcą...." :mrgreen:
Pozdrawiam
Pabloo

Kazik II - 2008-04-14, 16:33

[quote="JaWa"]Jedni mówią "stopy wody pod kilem", a niektórzy "kilo stopy pod wodą".
To może by tak, żeby jakoś nawiązać do żeglarskiej braci "kilo asfaltu pod stopami".
Zeby tylko Tadeuszowi i innym żeglarzom się nie pokręciło bo jeszcze wyjdzie jakieś "stop kilo wody pod asfaltem" jak z tym zębem, zupą i dębem :wyszczerzony:

kimtop - 2008-04-14, 16:43

A może wystarczy po prostu "szerokości i wysokości"
Jerzy - 2008-04-14, 18:25

kimtop napisał/a:
"szerokości i wysokości"

Wygląda na to, że kimtop trafił w sedno... Pozdrowienie jest krótkie i wyrażające to, czego kamperowcowi na drodze potrzeba - kolejność słów dowolna.
Jesli będzie jakaś ankieta/głosowanie, to ddaję swój głos za tą propozycją

gino - 2008-04-24, 20:54

a ja..sugerujac sie zlotem w KAZIMIERZU...pozdrawialbym ''SZEROKOSCI-PRZYCZEPNOSCI'' :haha: :haha:
emde - 2008-07-04, 00:06

Nazywam swojego kampera "żółwiem"; w końcu to dom. Życzę mu całej skorupy!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group