Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Nadwozia kempingowe i zabudowy - kamper do aktualizacji map dla GPS

sasquatch - 2008-01-11, 17:58
Temat postu: kamper do aktualizacji map dla GPS
Wracam z pracy a tutaj pod blokiem kamper :shock: :shock: :shock:

Okazało się, że mieszkam przez ścianę z człowiekiem, który pracuje przy aktualizacji map. Między innymi dla TomToma. To jest dopiero praca - jeździsz i jeszcze Ci płacą za to. Trochę pogadałem z nim - myślę że jeszcze nie jeden wieczór przegadamy. Jak wróci, bo dzisiaj jadą do Francji robić właśnie jakiś projekt.

janusz - 2008-01-11, 18:06

Ale obkamerzony.
Jerzy - 2008-01-11, 18:48

Postrach na ciemnych typów ...obok takiego można auta nie zamykać.
martes - 2008-01-11, 18:49

A ja go widziałem ... i tak się zastanawiałem CIA ,MOSAD , KGB ?
OMEGA - 2008-01-11, 19:06

Czy ktoś wie do czego służą te kamery ????
sasquatch - 2008-01-11, 19:23

Dopytam - ale wydaje mi się że do rejestrowania dróg i znaków. Może automatycznie rozpoznaje jaka to droga - czy dwupasmowa. Nie wiem - inne pomysły?
SlawekEwa - 2008-01-11, 20:33

sasquatch napisał/a:
wiem - inne pomysły?

Tego kampera nie potrzeba prowadzić, on sam jedzie.

sasquatch - 2008-01-11, 21:13

Pytałem - te kamery cały czas zapisują zdjęcia i później inni ludkowie przeglądają te zdjęcia i zaznaczają na mapie, jakie są ograniczenia prędkosci, radary, drogowskazy - np. kemping, stacje beznzynowe, parkingi itp. - bo każde zdjęcie oczywiscie zapisywane jest z pozycją GPS.

Dodatkowo czasami maja takie projekty że jeżdżą po miastach i robią mapy 3D.

Trzeba jeździć w parach - kierowca i obsługa tego sprzętu. Kamper jest robiony na zamówienie jest wyższy niż normalne kampery. Te kamery mają takie specjalne wnęki które są pod szafkami i jest jeszcze wielka szafa na komputery - widać ja poprawej stronie od wejścia.

I co bardzo śmieszne - aż mnie rozbawiło. Nie są wyposażeni w nawigację GPS :haha: Szewc bez butów chodzi. Dopiero teraz coś tam kombinują jakiś sofcik do takiego fajnego tableta wgrywają. Ale firma im nie dała :haha:

Jak będzie vacat to dadzą mi znać :-D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group