Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Zagraniczne - Zimą w ciepłe kraje

Robinson_44 - 2013-10-31, 23:53
Temat postu: Zimą w ciepłe kraje
Witam Szanownych Forumowiczów,

Tak się składa, że świąteczna przerwa dla dzieci i młodzieży trwa 17 dni. W związku z tym chciałbym zorientować się w opiniach forumowiczów, gdzie najlepiej pojechać w tym czasie, by było ciepło, ciekawie i przystępnie cenowo. Będę wdzięczny za konkretne propozycje, oparte wyłącznie na zdobytych już doświadczeniach własnych.

Ahmed - 2013-11-01, 07:12

Ciepło , ciekawie i przystępnie cenowo to tylko Egipt :spoko
Ahmed - 2013-11-01, 07:35

Podam Ci nazwy sprawdzonych hoteli :

Alf Leila Wa Leila

Iberotel Aquamarine

Jungle aqua park

Wybierając jeden z nich na pewno wrócisz zadowolony :spoko

Robinson_44 - 2013-11-01, 10:08

oskp napisał/a:
Podam Ci nazwy sprawdzonych hoteli :

Alf Leila Wa Leila

Iberotel Aquamarine

Jungle aqua park

Wybierając jeden z nich na pewno wrócisz zadowolony :spoko


Dziękuję, ale to nie moja bajka. Myślałem, że skoro temat poruszam na forum to oczywiste było, że chodzi o wyjazd kamperem. Jesteśmy z żonką świadomi, że o tej porze roku w Europie nie ma co oczekiwać upałów, ale temp. rzędu 15-20 st. z ładnym słońcem bardzo mile widziane.

kubryk1 - 2013-11-01, 12:27

Oskp!
Nie ma jak dokładna informacja! Ale nie podałes na jakiej ulicy sa te hotele :lol:

Robold - 2013-11-01, 12:48

Chyba będzie ciężko z tym wyjazdem, bo do "ciepełka" jest dosyć daleko i sądzę, że 17 dni to będzie zbyt mało czasu.
Na niemieckich stronach polecają na " przezimowanie" Maroko i Cypr.
W tej chwili na Krecie są nasi znajomi Basia i Zbyszek ale zapowiadają powrót ( ze względu na pogodę ) w grudniu. Proponuję jednak napisz do Basi ona coś Ci doradzi.

Jawor_ki - 2013-11-01, 18:01

Ja w tym okresie planuje Sycylię lub Gibraltar. Chyba tam najcieplej. Może być jeszcze Peloponez ale tam byłem latem :spoko
fortero - 2013-11-01, 18:28

ja zimowłem tę zime w Hiszpani wróciłem 31stycznia byłem 6miesięcy w grudniu byłem na Giblartarze nic ciekawego mało słońca noce zimne święta spędzaliśmy w Xabia dużo słońca noce może być w zime najcieplej jest od Valencji do Benidormu za alicante noce zimne.Byliśmy 6 mieśięcy z tego 2 mięsiące intensywnie padał deszcz
Jawor_ki - 2013-11-01, 18:46

fortero napisał/a:
ja zimowłem tę zime w Hiszpani wróciłem 31stycznia byłem 6miesięcy w grudniu byłem na Giblartarze nic ciekawego mało słońca noce zimne święta spędzaliśmy w Xabia dużo słońca noce może być w zime najcieplej jest od Valencji do Benidormu za alicante noce zimne.Byliśmy 6 mieśięcy z tego 2 mięsiące intensywnie padał deszcz


Jak możesz to napisz coś więcej. Gdzie staliście , co warto zobaczyć, czy jest bezpiecznie?
W jakiej porze najcieplej było przed Alicante?

Robinson_44 - 2013-11-01, 20:04

W grę wchodzi wyjazd do ok. 20 dni. Rozważamy Maroko, koszty promu z Gibraltaru do Tangeru niewygórowane (1200 zł w obie strony), albo Portugalia. Może jest chętna jakaś fajna rodzinka na wspólną eskapadę i święta inaczej niż dotychczas? nasza rodzinka to 2+2 (dwie dziewczyny 13 i 17 lat).
Jawor_ki - 2013-11-01, 20:53

Nasz kierunek jest podobny. Termin również . Jedziemy w kilka kamperów (około 4) rodzinami z dziećmi od 4 do 15 lat. Nie wiem czy damy radę odwiedzić Maroko (mamy maksymalnie 17 dni) ale myślimy o Gibraltarze. Wstępnie planujemy dojazd do Monako w tempie dość ekspresowym i dalej jazdę wzdłuż wybrzeża. Z racji terminu wyjazdu tylko szkicujemy plan, żeby weryfikować realizację zależnie od pogody i naszego ''widzimisie" :spoko
fortero - 2013-11-01, 21:41

co do bezpieczeństwa to w waszym przypadku to to będzie dobrze na parę camperów mi niedaleko Barcelony wyłamali boczną szybe w zabudowie w biały dzień rozleciała się i nic nie ukradli od Barcelony do Valencji moim zdaniem są nieciekawe tereny ładnie zaczyna się od Denia Xabia Calp i piękna droga nadmorska w strone Benidormu warto odwiedzić Cartagena ogólnie jest bezpiecznie ale należy unikać w hiszpani stania z camperami z Włoch i okolice MALAGI WSZĘDZIE JEST DUŻO CAMPERÓW NA POŁUDNIU ALE WIĘKSZOŚĆ PRZENIOSŁA SIĘ DO MAROCA BO W HISZPANI SPORO ZROBIŁO SIĘ ZAKAZÓW DLA CAMPERÓW
Jawor_ki - 2013-11-01, 21:47

Dlaczego należy unikać stania z Włochami?
fortero - 2013-11-01, 23:52

a to dlatego że jeżdżą bandy które napadają camperowców gazują ja taki napad już przeżyłem pare lat temu w Hiszpani często widać włochów i zagraniczniaki się ich boją włoscycyganie
and123 - 2013-11-12, 22:29
Temat postu: Re: Zimą w ciepłe kraje
Robinson_44 napisał/a:
Witam Szanownych Forumowiczów,

Tak się składa, że świąteczna przerwa dla dzieci i młodzieży trwa 17 dni. W związku z tym chciałbym zorientować się w opiniach forumowiczów, gdzie najlepiej pojechać w tym czasie, by było ciepło, ciekawie i przystępnie cenowo. Będę wdzięczny za konkretne propozycje, oparte wyłącznie na zdobytych już doświadczeniach własnych.


Cześć.

Ameryki nie odkryjemy w tym temacie. W dużej mierze, wszystko zależy od pogody. Miejsca do zimowania, to głównie południe Portugalii (prowincja Algarve). Tu zimuje ta część europejskich karawaningowców, którzy obawiają się Maroka. Choć w ubiegłym roku to "niezadziałało" - Portugalia była deszczowa, choć w grudniu były tam setki kamperów.
Pewniak to Maroko, ale na 100% pogodę można liczyć dopiero od Agadiru w dół. To jednak już spora odległość od Polski.
Kreta ? Cypr ? To też pogodowa loteria.
Kilka lat temu kąpaliśmy i nurkowaliśmy tam jeszcze w grudniu. W tym roku Barbara Z. ucieka z tego rejonu. Choć nie wiem dlaczego? Irapetra, to statystycznie najcieplejsze miasto w Europie!

Inne propozycje, to wróżenie z fusów.
Szczęścia w wyborze życzę ;)

Den-tal - 2013-11-12, 23:43

No coz gwarancji na cieplo i slonce zima w Europie nie ma. Kto spedzil te pore roku w Hiszpani czy Portugali wie ze i tam potrafi byc zimno , wilgotno i wietrznie. Stad te ucieczki do Maroka gdzie teraz i tak jest duzo lepiej niz np. 10 lat temu. Mam znajomych ktorzy uciekali przed skandynawska zima i ciemnoscia od poczatku lat 90-tych zeszlego stulecia. Najpierw byla Hiszpania(kilka sezonow na kempingu w Santa Pola), pozniej Algarve i Maroko. W tym ostatnim zimowali chyba 4 sezony. Przez ostatnie 5 lat wyjezdzaja ze Szwecji we wrzesniu i siedza w Hiszpani az do grudnia, kiedy to parkuja kampera na lotnisku w Alicante i leca do Tajlandi skad wracaja do Hiszpani dopiero w kwietniu. Wlocza sie troche na wiosne po Francji(ev. Wlochy) i na poczatku czerwca sa znow w Szwecji. No i maja gwarantowane slonce przez wieksza czesc roku 8-)
Brat - 2013-11-13, 16:32

Den-tal napisał/a:
Mam znajomych /-/ przez ostatnie 5 lat wyjezdzaja ze Szwecji we wrzesniu i siedza w Hiszpani az do grudnia, kiedy to parkuja kampera na lotnisku w Alicante i leca do Tajlandi skad wracaja do Hiszpani dopiero w kwietniu. Wlocza sie troche na wiosne po Francji(ev. Wlochy) i na poczatku czerwca sa znow w Szwecji.
Czy Ty aby na pewno i całkiem świadomie chcesz polskich emerytów o przedwczesne zawały serca przyprawić ? ;)
kazbar - 2013-11-13, 18:39

Brat napisał/a:
Czy Ty aby na pewno i całkiem świadomie chcesz polskich emerytów o przedwczesne zawały serca przyprawić ? ;)


Co prawda emerytem jeszcze nie jestem (jak już będę, to wg. ZUS dostanę jakieś 25 - 80 $ na godne życie ) więc póki co poszukam tej zimy, o którą pyta kolega w dalszych niż można zahaczyć caravaningiem ciepłych krajach :spoko
Obopólna, małżeńska decyzja zapadła...Jedziemy szukać zimy jeszcze w tym roku do Wietnamu lub Tajlandii. Niestety "niekamperowo" lecz "samolotowo".
Pokój w hotelu (podkreślam pokój) - 5 $
Obiad w restauracji dla dwóch osób - 2,5 - 4 $
Pokój w górskim schronisku (pokój) - 1,5 $

Jedziemy (lecimy) spotkać się z naszymi dziećmi będącymi w podróży dookoła świata.
A co zobaczymy i co po krakowsku tam przeliczymy, niechybnie Wam tu napiszemy :spoko

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2014-05-08, 22:02

kazbar napisał/a:
A co zobaczymy i co po krakowsku tam przeliczymy, niechybnie Wam tu napiszemy
nic nie pisze,chyba ze w innym temacie. MY jeszcze raz próbujemy od Krety,potem powrót Balkanami,może uda się skręcić trochę w kierunku Portugalii :?: :?: :chytry
gryz3k - 2014-05-10, 09:27

kazbar napisał/a:
Obopólna, małżeńska decyzja zapadła...Jedziemy szukać zimy jeszcze w tym roku do Wietnamu lub Tajlandii. Niestety "niekamperowo" lecz "samolotowo".
Pokój w hotelu (podkreślam pokój) - 5 $
Obiad w restauracji dla dwóch osób - 2,5 - 4 $
Pokój w górskim schronisku (pokój) - 1,5 $


Teraz dopiero to przeczytałem i chyba w innym Wietnamie byliśmy. POKÓJ w hotelu dostaliśmy najtaniej za 15 $. Średnio kosztowały ok 20. Piszę o pokoju w którym europejczyk nie boi się zgasić światła. Wystarczy sprawdzić na booking.com. Restauracja za 4 $ za obiad dla dwojga to raczej plastikowe krzesełko na ulicy. :spoko

kalinin - 2014-05-10, 10:00

Kaziu, nie słyszałem o wypłatach emerytur ZUS w dolarach ani w podanel przez Ciebie wysokości ( kurs dolara do złotówki około 3 zł). Objaśnij mi szerzej, moze nie mam odpowiedniej wiedzy?
zbyszekwoj - 2014-05-10, 11:40

Może chodzi o dzienną stawkę? To by wystarczyło na osobę.
Rawic - 2014-05-10, 12:20

kazbar napisał/a:
Co prawda emerytem jeszcze nie jestem (jak już będę, to wg. ZUS dostanę jakieś 25 - 80 $ na godne życie )
to chyba są prognozy zusowskie na każdy dzień roku 2064, tylko " jak do(żyć) panie premierze " :ok

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group