Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Mapy, e-mapy, przewodniki foldery - dodatki do TOMTOMa

EwaMarek - 2014-02-21, 21:04
Temat postu: dodatki do TOMTOMa
proszę o informację - czy są jakieś dodatki do nawigacji tomtoma?

poprzednio miałem wiele lat automapę ale teraz kupiłem tomtoma i okazuje się że jest goła i wesoła :evil:

kilka kempingów, stacji benzynowych i parkingów ale niewiele więcej

dobek44 - 2014-02-22, 09:18

Wszystko pobierasz przez program Tomtom home. Jest tego bardzo dużo, łącznie z wiaduktami poniżej 3,5 m.
JaWa - 2014-02-22, 09:45

Miejsca postojowe, kamper parki znajdziesz TUTAJ
EwaMarek - 2014-02-22, 15:21

dzięki za podpowiedzi

dobek44 - mam tomtoma q500 i łącze się za pomocą My drive conect,
program tomtom home nie widzi mojej nawigacji


JaWa - jak zgram pliki to co dalej z nimi zrobić?

dobek44 - 2014-02-22, 15:26

A jesteś zalogowany?
JaWa - 2014-02-22, 15:44

EwaMarek napisał/a:
JaWa - jak zgram pliki to co dalej z nimi zrobić?

Wrzucasz do katalgu z POI i gotowe.

EwaMarek - 2014-02-22, 16:40

przestaje rozumieć :shock:

moja nawigacja łączy się tylko z may drive conect,

tym drugim programem mimo że się loguje nie widzi nawigacji !!!



nie mam podglądu w nawigacje i nic nie mogę przegrać z kompa, a włożenie karty pamięci nic nie daje bo twierdzi że jest niesformatowana ...

widze tylko jaką mam mapę i fotoradary...

EwaMarek - 2014-02-22, 17:19

znalazłem na stronie http://pl.support.tomtom....ail/a_id/15335/

i okazuje się że nic nie zrobię :evil:

janus - 2014-02-22, 21:22

Jeżeli Twoja navi widzi MyDrive Connect i masz zgrane na dysk pliki POI spakowane (wtedy trzeba rozpakować) lub od razu z rozszerzeniem *.ov2 po uruchomieniu programu zalogowaniu do swojego konta na stronie TomTom masz możliwość dodania zawartości społecznościowej czyli właśnie punktów POI, ikon i głosów.
dobek44 - 2014-02-22, 21:29

W poniedziałek zadzwoń do wsparcia Tomtoma. Poradzą co zrobić.
toledo - 2014-02-22, 22:22

A możesz podać jak znaleźć te wiadukty? Czy można wyznaczać trasę omijając te zbyt niskie?
dobek44 - 2014-02-22, 23:04

Tomtom Home/użyteczne miejsca
toledo - 2014-02-23, 08:11

Znalazłem tam tylko wiadukty i mosty (ale plik jest z 2009 roku) Czy o tym pisałeś?
EwaMarek - 2014-02-24, 18:30

mam odpowiedź z działu obsługi

"Szanowny Panie Marku,

jak wcześniej już wspominałam, na dzień dzisiejszy nie ma możliwości dodania żadnych dodatkowych plików do urządzenia GO500 - nawet 'Użytecznych Miejsc'. W przyszłości zostanie to dodane, ale nie jestem w stanie podać Panu żadnej konkretnej daty.
Jeśli chodzi natomiast o stwierdzenie, iż 'nawigacja nie widzi poprawnie kart pamięci', to informuję, iż na chwilę obecną kartę pamięci mógłby Pan wykorzystać tylko i wyłącznie do zainstalowania dodatkowej mapy poprzez aplikację MyDrive i to w przypadku, gdyby w pamięci wewnętrznej było za mało miejsca. Z tego jednak co widzę pod Pańskim kontem, żadne dodatkowe mapy dla urządzenia QJ3433F00560 nie były udostępniane, dlatego też dodatkowej karty w żaden sposób nie może Pan niestety wykorzystać."

NO I POZAMIATANE :box CHCIAŁEM KUPIĆ NOWSZE URZADZENIE I TERAZ MAM :evil: A RACZEJ NIEIWELE MAM :haha: :haha:
:haha: :haha:

dobek44 - 2014-02-24, 19:57

Dziwne. Ja mam Go700 z 2007. Stare urządzenie z twardym dyskiem. I wgrane wiele informacji: campingi, stacje benzynowe, hotele, nawet ambasady. Czyli im nowsze urządzenie tym gorzej.
JaWa - 2014-02-25, 10:51

EwaMarek napisał/a:
NO I POZAMIATANE

Napisz do "oliko' on ma TomToma i ma wgrane POI. Może to zależy od wersji ?

aDaMoS - 2014-02-25, 20:58

Kolega nic z tym TomTom-em nie zrobi, dopóki firma TomTom nie udostępni przesyłania danych (poi, speedcam i innych) poprzez swój program on-line. W starszych wersjach (GO, Reider-ach i podobnych w tym na PDA i symbian) można było wklejać pliki w formatach .ov2 do folderu z mapą i już się miało dodatkowe "atrakcje".
W nowych urządzeniach serii VIA i Start mapy i dodatki są uaktualniane poprzez stronę TomTom-a (i to bez żadnych kombinacji :evil: ). :gwm

Marek - 2014-02-26, 10:01

Dodam więcej komputer traktuje TOMTOMa (mam start 60 ) jako dodatkową kartę , a nie jak dysk zewnętrzny na który mozna było wgrać do katalogu dodatkowa bazę danych i jest także duży problem z darmowym uzupełnieniem map w przypadku korzystania z programu antywirusowego Esset. Odnośnie wgrywania POI stosuję metodę wprowadzania własnych ulubionych, lub podaję współrzędne stelplazu jako punkty własne. Jeżeli chodzi o campingi posiada zupełnie przyzwoita wbudowaną bazę danych w krajach ościennych. O tych "upierdliwych szczegółach" oczywiście przy zakupie w markecie się nie dowiesz. Nie mniej jeżeli chodzi a mapy i ich aktualność poza Polską jest OK. Testuję TOMTOMA od kilku lat w Południowo Wschodniej Europie.
Marek :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group