Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Miejsca Przyjazne Kamperowiczom - Dworek Zielenin smutna wiadomość

Bystrzaki - 2015-02-20, 17:54
Temat postu: Dworek Zielenin smutna wiadomość
Dzisiaj doszła do mnie przykra wiadomość Ani i Michałowi spalił się dworek
NUMER w KRS na 1% 0000324403 koniecznie z dopiskiem "POMOC DWOREK ZIELENIN

https://www.facebook.com/...&type=1&theater

ABCkamp.pl - 2015-02-20, 18:08

:( kilka razy byłem w okolicy i nie udało mi się zajechać tragedia
:( :gwm :(

BiG Team - 2015-02-20, 18:30

Współczujemy Ani i Michałowi. Fajni ludzie, fajne miejsce.
ekosmak.dabrowska - 2015-02-20, 18:37

Tragedia. Ale głowa do góry.
Aniu i Michale jesteśmy z Wami.

Tadeusz - 2015-02-20, 20:06

Smutek.

Ania i Michał do wszystkiego dochodzili wolno, cierpliwie i ciężką pracą. Osiągnęli tak wiele ale los obszedł się z nimi podle.

Wierzę w Anię i Michała. Są młodzi i silni. Odbudują dworek.

Nie wyobrażam sobie innej opcji.

Aulos - 2015-02-20, 21:44

Zielenin to było nasze pierwsze spotkanie z CamperTeam w realu. Bardzo nam przykro, ale mamy nadzieję na szybkie odrodzenie się z popiołów.
marekoliva - 2015-02-20, 22:48

Bardzo smutna wiadomość, brak słów...
ebobowska - 2015-02-20, 22:56

Bardzo przykra i smutna wiadomość. Aniu i Michale jesteśmy z Wami :(
Mutek - 2015-02-21, 08:55

Wiele pięknych wspomnień mamy związanych z dworkiem Ani i Michała i nie wyobrażamy sobie aby go nie było.Współóczujemy i życzymy siły i ogromnego hartu ducha.

Dona i Zibi

gino - 2015-02-21, 10:29

masakra....współczujemy.... :(
Bystrzaku...może trzeba im jakoś pomóc ? zebrać jakąś kasę?
byli ubezpieczeni?
napisz coś więcej.....

Tolo-Digli - 2015-02-21, 11:16

Ich bliscy zareagowali bardzo szybko i już jest założona fundacja jak tylko będzie wszystko gotowe ,to dla życzliwych podane zostanie konto fundacji,mam nadzieję że CT jak to w takich sytuacjach pełnych tragedii bywało ponownie okaże swoje duże serducho i pomoże Ani i Michałowi ,abyśmy ich w tej tragedii nie męczyli masą telefonów ,mam propozycję ,aby Bystrzak zadbał o utrzymanie kontaktu z nimi jak i co, kiedy, będzie potrzebne.
Aniu Michale ważne że wy i dzieciaki oraz zwierzęta jesteście cali,a przy waszym uporze i pomocy przyjaciół może być lżej.
Trzymajcie się i bądźcie silni jesteśmy z wami.

JaWa - 2015-02-21, 12:35

Przykra wiadomość, mam nadzieję, że byli ubezpieczeni. :(
marzena - 2015-02-21, 13:40

Bardzo smutno, współczujemy ale głowa do góry
MAREKH - 2015-02-21, 14:25

Współczuję bo wiem jak się czują, też to kiedyś przeżyłem. :(
Bystrzaki - 2015-02-21, 16:09

Informacje lokalne :
http://koscierski.info/wi...oszczetnie.html


DO ZAINTERESOWANYCH POMOCOM
Dworek był ubezpieczony, ale na małą kwotę. Nikt nie spodziewał się aż takich zniszczeń . Całe szczęście nikomu nic się nie stało, ale cała rodzina straciła źródło dochodu i najbardziej na obecną chwilę potrzebują pomocy finansowej na przeżycie tego trudnego czasu .


Ich przyjaciele dali na facebooku takie ogłoszenie.

Kochani!!!! BARDZO PROSZĘ O POMOC I UDOSTĘPNIANIE DALEJ!! NIEBĄDZMY OBOJĘTNI!!
Przyjaciele moich znajomych z dziećmi we wczorajszym pożarze stracili dobytek swojego życia .. DOM jak również miejsce pracy. Potrzebna jest pomoc finansowa każdy grosz na wagę złota. Nie można tej rodziny zostawić w potrzebie.
Pieniążki można wplacać na numer konta : 75 1050 1764 1000 0022 9541 0779 ING w polu odbiorca trzeba wpisać Beata Gajewska a w tytule "Pomoc Dworek Zielenin". Można też przyjść wrzucić grosik do puszki w sklepie ul. Jesionowa 16 sklep GARIX. Wiecej informacji mozna uzyskać na priv u Beata Gajewska lub Krzysztof Garix!!

CORONAVIRUS - 2015-02-21, 17:29

... bardzo przykre tym bardziej , że Zielenin kojarzył się z wieloma niezapomnianymi imprezami ... wierzę , że uda się odbudować jeszcze lepszy i jeszcze ładniejszy :bukiet:

Bardzo namawiam wszystkich , którzy bywali na kamperowych zlotach w Zieleninie do pomocy finansowej , grosz do grosza i na coś wystarczy a potrzeby zapewne są ogromne . Popatrzcie na komentarze po zlotach , wielu pisało , że chętnie powróci ... teraz można się przyłączyć by mieć gdzie powrócić :spoko

fotki z soboty : http://koscierski.info/wi...-15-mln-zl.html

Tolo-Digli - 2015-02-23, 10:32

Nie pozwólmy ,aby ten temat został zapomniany.
Świstak - 2015-02-24, 10:55

Pieniądze przelane.
CORONAVIRUS - 2015-02-24, 12:33

Polski Carawaning już działa w sprawie :bukiet: :bukiet: :bukiet:


http://www.polskicaravani...potrzebna-pomoc

gino - 2015-02-24, 19:26

BIORCA napisał/a:
Bardzo namawiam wszystkich , którzy bywali na kamperowych zlotach w Zieleninie do pomocy finansowej
ja nie byłem....
ale też chętnie wspomogę :)

poptek - 2015-02-24, 19:58

Też nie byłem ale też wspomogę. :spoko
marekoliva - 2015-02-24, 20:34

gino napisał/a:
ja nie byłem....
ale też chętnie wspomogę


poptek napisał/a:
Też nie byłem ale też wspomogę.


miło się czyta takie wiadomości, Ani i Michałowi zapewne potrzeba jest każda pomoc, tak jak napisał Tolo

Tolo-Digli napisał/a:
Nie pozwólmy ,aby ten temat został zapomniany.


dzięki temu wierzę, że chętnych do pomocy znajdzie sie jeszcze wielu :)

CORONAVIRUS - 2015-02-24, 22:57

oficjalny info baner :idea:
Tolo-Digli - 2015-02-25, 09:38

Marku ten temat musi być "jak pani z telekomunikacji" dzwoni tak długo ,aż podpiszemy z nimi nową umowę :aniolek
CORONAVIRUS - 2015-02-25, 10:02

Dziś o 18:30 Tv Gdańsk PANORAMA :idea :idea :idea
Junior - 2015-02-25, 11:17

Podnoszę temat do góry.

Wszakże nigdy tam nie byłem i nie znam właścicieli to jednak gdyby poszkodowani potrzebowali konsultacji prawnych na odległość to chętnie pomogę jeśli tylko będę mógł.

Bystrzaki - 2015-02-25, 14:54

Kochani przyjaciele , znajomi, znajomi znajomych i nieznajomi…… nie sposób opisać naszych emocji związanych z akcją wsparcia Dworku i nas w tych dniach…dobro które oddajecie z siebie wróci do Was wzmocnione po wielokroć. Dziś nie możemy zaoferować Wam zbyt wiele …to praktycznie nic..,ale każda jedna osoba ,która w jakikolwiek sposób nas wspomaga proszona jest o pozostawienie po sobie śladu w postaci uczestnictwa w wydarzeniu na fb "Pomoc w odbudowaniu Dworku Zielenin"- dzięki temu będziemy mieli do Was kontakt i liczymy na możliwość jakiegokolwiek odwdzięczenia. Na dzień dzisiejszy to tylko drobiazgi ...kartka z podziękowaniem, miejsce na spacer ,namiot ,przyczepę, przejażdżka konna dla dzieciaków, kontakt z naszymi zwierzakami, miejsce na Wasze zdjęcie na "pamiątkowej tablicy przyjaciół " która powstaje na terenie Zielenina , wszystkie grzyby z lasu i plony z ogródka - wiem ze to niewiele …,ale bardzo chcielibyśmy się jakoś Wam odwdzięczyć . I na przekór losowi -iskierka nadziei , którą w nas obudziliście może przerodzić się w wielki płomień nadziei i szansy dla innych którym kiedyś mam nadzieje my będziemy mogli pomóc. Niech stanie się to po coś, ma swój sens i cel..

Ania i Michał
Dworek Zielenin

Tadeusz - 2015-02-25, 15:14

Bystrzaki napisał/a:
I na przekór losowi -iskierka nadziei , którą w nas obudziliście może przerodzić się w wielki płomień nadziei i szansy


Aniu i Michale, nie jesteście sami. :roza:

CORONAVIRUS - 2015-02-25, 19:20

Panorama Gdańsk

http://gdansk.tvp.pl/19018049/25022015-1830 proszę oglądać od 13 minuty :!:

Fux - 2015-02-25, 19:29

Przyjmijcie wyrazy...
A jak się zachowuje ubezpieczyciel?
Przekazał juz jakieś środki tyt. zaliczki?

marekoliva - 2015-02-25, 19:59

Tolo-Digli napisał/a:
temat musi być "jak pani z telekomunikacji"


po stokroć tak

CORONAVIRUS - 2015-02-25, 20:33

Fux napisał/a:

A jak się zachowuje ubezpieczyciel?
Przekazał juz jakieś środki tyt. zaliczki?


... w sprawie Zielenina to nie wiem ...

...rozmawiałem dziś z kimś z branży pożarnictwa , gaśnic itp , u nas płonących knajp krytych strzechą w ostatnich latach kilka można by naliczyć , to podobno najtańsze pokrycie dachu ale najdroższe w utrzymaniu . Knajpka w Redzie , spalona ze 3 lata temu nie doczekała się odszkodowania ponieważ spaliła się miesiąc po pięcioletnim terminie "działania " impregnacji p.poż :shock: Pech ... do dziś zgliszcza przy wyjeździe na Hel straszą turystów ...

Fux - 2015-02-25, 20:49

Znaczy ZERO asekuracji?
:shock:

frólik - 2015-02-25, 21:13

Życzę siły i wielu dobrych ludzi.
Bystrzaki - 2015-02-26, 18:04

BARDZO WAŻNE INFORMACJA - JUŻ JEST NUMER w KRS na 1%
0000324403 koniecznie z dopiskiem "POMOC DWOREK ZIELENIN" Udostępniajmy wszystkim którzy jeszcze się nie rozliczyli , może coś się uda …..

yaro 65 - 2015-02-26, 19:20

Cytat:
może coś się uda …..

Cierpliwości , uda sie na pewno :spoko

jak tylko ''stane na nogi'' też coś kapnę na konto /marzec / bo teraz słabo jest ,
ale powoli , życzę wytrwałości , jesteście zdrowi a to najważniejsze , będzie dobrze .

slajd - 2015-02-26, 20:31

W listopadzie ub.r. spłonął sklep zoologiczny w Bolesławcu, który
przy chojnym wsparciu mieszkańców, został odbudowany.
Myśle, ze i tym przypadku będzie podobnie :ok

A może zorganizujemy zlocik w okolicy :spoko
np. z licytacja na rzecz odbudowy dworku :szeroki_usmiech

Bystrzaki - 2015-02-26, 20:48

Wstępne rozmowy już się odbyły żeby zlot zorganizować w Zieleninie termin do uzgodnienia
CORONAVIRUS - 2015-02-26, 20:50

slajd napisał/a:


A może zorganizujemy zlocik w okolicy :spoko
np. z licytacja na rzecz odbudowy dworku :szeroki_usmiech


To TY JERZYKU :-P POWINIENEŚ BYĆ moderatorem Pomorza :kwiatki: :kwiatki: :kwiatki: Nareszcie ktoś na CT napisał coś o spotkaniu w tej sprawie :!: :!: :!:

Dziękuje .

Jak najbardziej zlot , nawet i w Zieleninie jest wskazany , każdy dochód dla pogorzelców jest na wagę złota ;)

WODNIK - 2015-02-26, 21:12

Bystrzaki napisał/a:
BARDZO WAŻNE INFORMACJA - JUŻ JEST NUMER w KRS na 1%
0000324403 koniecznie z dopiskiem "POMOC DWOREK ZIELENIN" Udostępniajmy wszystkim którzy jeszcze się nie rozliczyli , może coś się uda …..


I to jest cały adres? Jeżeli tak, to jutro przekaże te dane księgowej. Pewnie jeszcze parę osób niezdecydowanych przekonam do tego projektu. Miałem dać na inny cel, ale teraz daję na dworek, i dam za rok / proszę przypomnieć/ i mam nadzieję że jak Ania i Michał
staną na nogi, i odbudują to piękne miejsce, to co coś zrobią pokrzywdzonych przez los dzieci na które miałem w tym roku wpłacić. . Ostatnio, dzięki Biorcy, pomagaliśmy budować hospicjum dla dzieci w Gdyni i udało się.
Proszę o dokumentację fotograficzną odbudowy, bo jak człowiek widzi postęp w pracy to i na potrzeby innych serce się otwiera, mam na myśli portfel. :haha:
Życzę Wam dużo wytrwałości w dążeniu do celu, czyli odbudowy swojej przyszłości.
Pamiętajcie że w grupie można więcej, dlatego trzeba mieć przyjaciół,
A jak wiecie przyjaciół poznaje się w biedzie. Osobiście Was nie znam, ale z tego co czytam jesteście fajne ludki i już jestem z Wami. Powodzenia i uszy do góry.

Pozdrawiam :spoko

marekoliva - 2015-02-26, 21:22

BIORCA napisał/a:
każdy dochód dla pogorzelców jest na wagę złota


I nie tylko, przy okazji zlotu można pomóc też wkładem naszej pracy, zapewne taka potrzeba też istnieje.

ekosmak.dabrowska - 2015-02-26, 22:13

marekoliva napisał/a:
BIORCA napisał/a:
każdy dochód dla pogorzelców jest na wagę złota


I nie tylko, przy okazji zlotu można pomóc też wkładem naszej pracy, zapewne taka potrzeba też istnieje.

Może jakieś sprzęty? Piły, betoniarki, drewno- kantówki, krokwie, deski. Może dwie ręce do posprzątania?
Pomysł na zlot "Zieleninowy czyn społeczny" jest wart zastanowienia.

Tadeusz - 2015-02-26, 23:05

Moi kochani, tu nie ma się co zastanawiać. Trzeba działać.

Wybierzmy termin nie odległy, ale taki, żeby wszyscy się z nim oswoili i wpisali sobie do kalendarza. Powinno być już w miarę ciepło, aby można było uczciwie i rzetelnie popracować.

Najważniejsze jednak, by przy okazji pomóc Ani i Michałowi materialnie. Może to być poprowadzona na wesoło aukcja z udziałem najlepszego na świecie licytatora - Świstaka.

Arku, jak znam Ciebie, to nawet z Syberii przedarłbyś się w tak szczytnym celu. Ja ze swej strony składam deklarację czynnego udziału w tym zbożnym celu.

Myślę, że razem z Kolegami z Pomorza jesteśmy w stanie zadziałać skutecznie.

:wyszczerzony:

gino - 2015-02-26, 23:11

Bystrzaki napisał/a:
ARDZO WAŻNE INFORMACJA - JUŻ JEST NUMER w KRS na 1%
0000324403 koniecznie z dopiskiem "POMOC DWOREK ZIELENIN" Udostępniajmy wszystkim którzy jeszcze się nie rozliczyli

Sylwia jak zawsze ...już w styczniu rozliczona..
ale ja , jak zawsze czekam do ostatniej chwili...dzięki temu już wiem gdzie mój % wędruje :ok

janusz - 2015-02-26, 23:36

A ja mam jeszcze do rozliczenia żonę i synową. [hura]
Kotek - 2015-02-27, 06:45

gino napisał/a:
Bystrzaki napisał/a:
ARDZO WAŻNE INFORMACJA - JUŻ JEST NUMER w KRS na 1%
0000324403 koniecznie z dopiskiem "POMOC DWOREK ZIELENIN" Udostępniajmy wszystkim którzy jeszcze się nie rozliczyli

Sylwia jak zawsze ...już w styczniu rozliczona..
ale ja , jak zawsze czekam do ostatniej chwili...dzięki temu już wiem gdzie mój % wędruje :ok


Może nie jak zawsze, ale też się jeszcze nie rozliczyliśmy, więc mamy już cel.
Pozdrawiamy Anię i Michała i życzymy powodzenia. :roza:

marekoliva - 2015-02-27, 13:16

Kotek napisał/a:
gino napisał/a:
Bystrzaki napisał/a:
ARDZO WAŻNE INFORMACJA - JUŻ JEST NUMER w KRS na 1%
0000324403 koniecznie z dopiskiem "POMOC DWOREK ZIELENIN" Udostępniajmy wszystkim którzy jeszcze się nie rozliczyli

Sylwia jak zawsze ...już w styczniu rozliczona..
ale ja , jak zawsze czekam do ostatniej chwili...dzięki temu już wiem gdzie mój % wędruje :ok


Może nie jak zawsze, ale też się jeszcze nie rozliczyliśmy, więc mamy już cel.
Pozdrawiamy Anię i Michała i życzymy powodzenia. :roza:


Oby jeszcze wielu z nas wybrało TEN właśnie cel. :bukiet: :bukiet: :bukiet:

frólik - 2015-02-27, 13:27

Ja już po rozliczeniu, ale pomogłem tak jak mogłem.
Jeśli chodzi natomiast o spotkanie pomagająco/sprzątająco/wspierające to jestem jak najbardziej za i jeśli tylko termin ustalicie "niekolidujący" to proszę wpisać mnie na listę.

wbobowski - 2015-02-27, 16:47

Listę chętnych na zlot w Zieleninie wydzieliłem do nowego tematu, aby było czytelniej -> tutaj -> http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=20906

a w Harmonogramie dałem link do listy.

CORONAVIRUS - 2015-03-01, 22:10

:idea: :idea: :idea:
BiG Team - 2015-03-01, 22:18

Na zlot niestety nie możemy przyjechać, ale nasza "cegiełeczka" też będzie :spoko
Kotek - 2015-03-02, 07:04

Ile możemy tyle wspomożemy, cegiełka już wysłana. Pozdrawiamy.
CORONAVIRUS - 2015-03-02, 19:00

Radio Gdańsk dziś :

http://www.radiogdansk.pl...za-o-pomoc.html

CORONAVIRUS - 2015-03-04, 17:55

Dziś po 17-tej transmisja na żywo z Zielenina... właśnie się zakończyła :)

Radio Gdańsk nie zapomina :kwiatki:

http://www.radiogdansk.pl...obek-zycia.html

Bystrzaki - 2015-03-05, 13:45

Prace sprzątająco - porządkujące już trwają od soboty jak tak dalej pójdzie to szybko ruszy odbudowa. :spoko
marekoliva - 2015-03-05, 18:37

Można posłuchać wczorajszej audycji :

http://radiogdansk.pl/ind...obek-zycia.html

Tadeusz - 2015-03-10, 00:50

Kochani, przeniosłem ten wątek do działu "Miejsca przyjazne kamperowiczom" aby stał się ogólnodostępnym, widzianym z zewnątrz. Dotychczas widzieć go mogli tylko zalogowani.

W dziale "CT Pomorze" zostawiłem odnośnik.

:spoko

poptek - 2015-03-10, 09:20

Przekazałem nr KRS do księgowej i wysyłam też swój 1%, mam nadzieję że się przyda do szybszej odbudowy. :spoko
Tolo-Digli - 2015-03-11, 09:28

Witam koleżanki i kolegów zacne grono CT
Nigdy nie byłem dobry w relacjonowaniu swoich wypraw czy wyjazdów ,ale po tym co zobaczyłem będąc przez poniedziałek i wtorek w Zieleninie nie pozwala mi na siedzenie i nie napisanie lub opisanie co tam widziałem.
A więc po kolei:
Wjeżdżając na teren już nie ukazuje się nam piękno majestatycznego dworku niczym z " Pana Tadeusza", a przed naszymi oczami ,po mocnym "kopie",dawce szoku ukazuje się dramat ludzki o rozmiarach ,których nie oddadzą żadne fotorelacje,żadne zdjęcia ,które do tej pory wszyscy widzieliśmy nie oddają ogromu zniszczeń i całej tej tragedii,zwłaszcza dla ludzi takich jak ja ,którzy bywali tam przy każdej okazji podróży w stronę północnej Polski,którzy wiedzieli gdzie stała piękna stara szafka ,kanapa,fotel i wiele innych pamiątkowych i zabytkowych mebli,tam nie ma nic.............pustka,smutek,żal,ból jaki pozostał w sercach Ani i Michała z dziećmi.
Odwiedzając dworek przez te wszystkie lata poznawałem tam przeróżne "dziwne" osobistości o jeszcze dziwniejszych przezwiskach - KEKE-BROCHA-PŁATEK-ŚLIWA-GOSPOŚ- i wielu innych z żonami,dziewczynami swoimi przyjaciółmi z dziwnymi fryzurami ,długie włosy wygolone z boków,łysi,na jeżyka z jednym tatuażem ,wytatuowani jak "słupy ogłoszeniowe", wszyscy ci ludzie wobec tragedii jaka spotka Anie i Michała zjednoczyli swoje siły i "wylali" pod nogi pogorzelców mocny fundament nadziei ,otoczyli ich opieką jakiej można pozazdrościć.
Siostra Ani ,Dorota z rodziną udostępniła wszystkim swój dom,tam powstał SZTAB KRYZYSOWY złożony z najbliższych przyjaciół Ani i Michała,dwa razy w tygodniu spotykają się wszyscy i ustalają CO DALEJ ?
Z racji że sztab spotyka się w poniedziałki i czwartki jako gość zostałem zaproszony do wzięcia udziału w poniedziałkowym zebraniu.
Wchodząc do salonu pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy to wielkie drzwi na taras i jeszcze większe okno o rozmiarach gdzieś 4x2 metry, które służy jako tablica ,rozpisane na niej kto za co jest odpowiedzialny ,co robimy dalej ,kiedy, i jest też tam nasze CT jako grupa ludzi pomocnych i tych na ,których można liczyć.
Z moich obserwacji na tym posiedzeniu zauważyłem jedną istotną rzecz ,że funduszami jakie wpływają na konto fundacji zarządza cały sztab w porozumieniu z Anią i Michałem, co teraz trzeba pilnie zakupić,co jest najbardziej potrzebne,szukają jak najtaniej i dokonują zakupu, po zobaczeniu tego wszystkiego jestem pełen podziwu dla nich wszystkich,teraz mogę się z wami tym podzielić abyście wiedzieli że tam nasza pomoc zwłaszcza ta finansowa zostanie dobrze wykorzystana i zainwestowana.
Jeśli są w śród was tacy ,którzy jeszcze do końca nie byli przekonani co do pomocy Ani i Michałowi ,którzy jeszcze mieli jakieś "ale" ,mam nadzieję że mi udało się was przekonać i utwierdzić w tym że robimy dobrze i jesteśmy silni pomocni bo w CT zawsze była siła i nie raz to udowodniliśmy.
A jeśli ktoś nadal będzie miał wątpliwości to zapraszam do Zielenina jak zobaczy to "kieszeń" sama się otworzy.
Wysyłanie lub przywożenie materialnych dóbr na tą chwilę jest nie do końca dobrym pomysłem ,gdyż nie mają ich gdzie trzymać,to co do tej pory otrzymali stoi na paletach w workach wokół domu siostry Ani przykryte plandekami ,a najbardziej potrzebne są pieniążki,aby jak najszybciej pomóc stanąć im na nogi.Pomóżmy im utrzymać wiarę w ludzi i spełnić marzenie,a w dowód wdzięczności,prócz świetnego miejsca na pobyt ,będzie jeszcze satysfakcja,stając przed nowym dworkiem weźmiemy głęboki oddech i powiemy "jedna z tych cegieł jest od nas"
Pozdrawiam
P.S.
Pamiętajcie że my wszyscy też mamy przyjaciół,a oni mają swoich przyjaciół itd. zrealizujmy hasło 1500 000 ludzi po 1 złotówce rozwiąże problem.

Bystrzaki - 2015-03-11, 17:04

Tolo bardzo trafnie to wszystko ująłeś . Spojrzeniem osoby która po raz pierwszy patrzy na ogrom zniszczenia, a ma cały czas w pamięci to co było tak niedawno.
Oczywiście też przyłączamy się do prośby o pomoc aby jak najszybciej odbudować dom Ani i Michała. To po trosze nasz dom, bo zawsze kamperowcy byli tam miło przyjmowani .

Wojtek L - 2015-03-11, 19:10

Ja też przekazałem numer KRS księgowemu więc 1% poleci za parę dni.
Tolo-Digli - 2015-03-11, 21:03

Proszę was wszystkich ,działacie na różnych forach karawaningowych ,skopiujcie temat lub mój post i roześlijcie to gdzie się da z jednoczesnym zaproszeniem na kwiecień ,niechaj przyczepowcy przewietrzą swoje" rydwany" ,niech wszyscy kamperowcy ruszą swoje "tratwy" dajmy z siebie jak najwięcej !!!!!!
Tadeusz - 2015-03-11, 21:44

Tolo-Digli napisał/a:
Proszę was wszystkich ,działacie na różnych forach karawaningowych ,skopiujcie temat lub mój post i roześlijcie to gdzie się da z jednoczesnym zaproszeniem na kwiecień ,niechaj przyczepowcy przewietrzą swoje" rydwany" ,niech wszyscy kamperowcy ruszą swoje "tratwy" dajmy z siebie jak najwięcej !!!!!!


Gorąco popieram ten apel. :spoko

Fux - 2015-03-11, 21:49

Albo umkneło, albo nie było.
Co zaliczką od ubezpieczyciela na start do czasu ostatecznej decyzji?
No bo nie wierzę, że dworek ubezpieczony nie był...
:oops:

Bystrzaki - 2015-03-11, 23:28

Na razie jeszcze nic nie dostali z ubezpieczalni. Pisaliśmy, że nie byli wysoko ubezpieczeni.
Fux - 2015-03-12, 07:26

To jakaś lipa.
Kilkukrotnie likwidowałem z PZU szkody w domu. W ciągu 7-15 dni kasa była na koncie bez szemrania i dyskusji o wysokości odszkodowania.
Ubezpieczenie od żywiołów to kilka setek za każdy milion.

Niedobrze...
:gwm

wenusjanie - 2015-03-12, 07:47

Ubezpieczycielowi warto się "przypominać" ...

Tolo-Digli - podrzuć na priv coś więcej o tym ubezpieczeniu, może coś się uda dowiedzieć, poradzić...

Tolo-Digli - 2015-03-12, 07:57

Cytat:
Tolo-Digli - podrzuć na priv coś więcej o tym ubezpieczeniu, może coś się uda dowiedzieć, poradzić...
Przepraszam ,ale mnie takie rzeczy nie interesują ja podejmuję decyzję ,albo pomagam ,albo nie (:
Natomiast wszyscy wiemy że ubezpieczalnie to temat woda ,a propos wody po wielkich ulewach w jednym z pokoi pojawiły się ślady przecieków (w moim domu) po ponad roku dałem sobie spokój z walką i solidnym ubezpieczeniem ,ubezpieczyciele doprowadzili do tego że my szare myszki ubezpieczamy na minimum (przy kredytach) tyle ile potrzeba dla banków.
Mam prośbę aby przypadkiem w tym temacie nie zrobić wielkiej dyskusji na temat ubezpieczeń ,zostawmy tu tylko Zielenin.

Tolo-Digli - 2015-03-12, 07:59

Cytat:
Ubezpieczenie od żywiołów to kilka setek za każdy milion.
To i tak" kropla w morzu" w stosunku do potrzeb.
HarryLey4x4 - 2015-03-12, 13:29

Wątek chyba zaczyna płynąć w nieodpowiednim kierunku.

Ja dziś przekazuję procenta na rzecz dworku. Ale UWAGA !, zajadę sprawdzić postępy prac . :wyszczerzony:
Powodzenia życzę pogorzelcom. I niech wiedzą ,że czasem taka tragedia może być zaczątkiem czegoś nowego, czasem lepszego. Najważniejsze ,że domownikom nic się nie stało. Całą resztę można odbudować.

Tolo-Digli - 2015-03-13, 08:03

Bystrzaki napisał/a:
Informacje lokalne :
http://koscierski.info/wi...oszczetnie.html


DO ZAINTERESOWANYCH POMOCOM
Dworek był ubezpieczony, ale na małą kwotę. Nikt nie spodziewał się aż takich zniszczeń . Całe szczęście nikomu nic się nie stało, ale cała rodzina straciła źródło dochodu i najbardziej na obecną chwilę potrzebują pomocy finansowej na przeżycie tego trudnego czasu .




Czy każdy z nas ,którzy chcą im pomóc musi pisać na ile byli ubezpieczeni,nikt nikogo nie zmusza do wykonania jakichkolwiek ruchów,a dociekliwym nie życzę aby musieli prosić o pomoc tak wielu ,dla tak nie wielu,aby ich przyjaciele nigdy przenigdy nie znaleźli się w takiej sytuacji,ich znajomi stworzyli sztab kryzysowy między innymi właśnie po to by uniknąć posądzeń że te finanse mogą płynąć w "złą" stronę. ŻYCIE .............


[edit Gino] poprawka cytatu

gino - 2015-03-13, 13:45

HarryLey4x4 napisał/a:
Wątek chyba zaczyna płynąć w nieodpowiednim kierunku.

to prawda..dlatego temat podzieliłem
dyskusję mało pomocną wydzieliłem tutaj

a tu, niech głos zabierają tylko CHĘTNI DO POMOCY :spoko

Tolo-Digli - 2015-03-15, 18:55

Adam opisz co słychać w Zieleninie bo słyszałem że wybierałeś się z synem pomagać w uprzątaniu.
CORONAVIRUS - 2015-03-15, 20:49

Zielenin żyje :) kolejny weekend gości ludzi , którzy swoimi łapami starają się pomagać . Dworek w swej części gdzie Ania i Michał mieli mieszkanie został prowizorycznie przykryty folią , teraz to co da się odratować wysycha a wysychają praktycznie ściany , gołe ściany , często bez nawet instalacji elektrycznej . W ten weekend udało się też rozebrać część ściany szczytowej tam gdzie ogień zniszczył zaprawę między gazobetonem . Ściana chwieje się już mniej :)

Do Zielenina dotarły też dwa domki holenderskie , w jednym z nich zamieszkali już nasi pogorzelcy , można powiedzieć , że stali się jakby kamperowcami choć to wielka cepa .

Holenderki są już podłączone pod media , można zatem żyć i być na miejscu . Następne weekendy przed nimi , mogą liczyć tylko na pomoc znajomych i przyjaciół , którzy po swojej pracy nie jeden jeszcze raz tam się zameldują ...

Plan na ten weekend został zrealizowany chyba w całości ...

CORONAVIRUS - 2015-03-15, 21:48

Wszystkich bardziej zainteresowanych bieżącymi dziejami Zielenina zapraszam na feacebooka :) Tam relacje , fotki , filmiki i wszystkie informacje w czasie rzeczywistym :)

https://www.facebook.com/...04415062976281/

CORONAVIRUS - 2015-03-16, 22:47


Tolo-Digli - 2015-03-17, 07:38

Troszkę krótko ,ale SUPER piwko poszło :pifko
gino - 2015-03-17, 11:28

poprawiłem link do filmiku :spoko
CORONAVIRUS - 2015-03-17, 12:54

gino napisał/a:
poprawiłem link do filmiku :spoko


:bukiet: :bukiet: :bukiet:

mrsulki - 2015-04-09, 21:06

Tytułem odświeżenia tematu i trochę samochwalstwa nasz 1% poszedł.
Bystrzaki - 2015-04-15, 17:43

Dzięki od Ani i Michała
maszakow - 2015-04-20, 20:02

Na zlot nie dąłem rady, ale cegiełka na konto poszła. Może na jesieni tam się spotkamy...
WODNIK - 2015-04-20, 20:49

Dla Ani i Michała poszło 2%. Powodzenia.
Pozdrawiam :spoko

CORONAVIRUS - 2015-12-13, 20:48

To może powspominajmy jak to bywało i jak bywać będzie :)

W Zieleninie dziś zrobiło się pierwszy raz biało :)


Tadeusz - 2015-12-13, 21:55

Chciałoby się pokuligować. :)
piotr1 - 2015-12-13, 22:11

SUPPPEEERRR....... :spoko :spoko :spoko
Świstak - 2015-12-14, 02:10

Milka miała tam debiut, przy powtórnym debiucie Zielenina powstaje Milka 2. Może "tradycyjnie" debiut Milki 2 też zaplanować w kaszubskiej krainie???
CORONAVIRUS - 2017-09-10, 19:44

Minęło trochę czasu od pożaru , naszego zlotu pomocowego , zbliża się kolejna zima kiedy to dworek jeszcze nie oddycha swoim życiem , nie takim do którego byliśmy przyzwyczajenie przed laty ...
... wszystko wolno się odradza ale z każdym dniem coś przybywa , dziś Michał w jednym z pokoi zbroił ściany w przewody elektryczne przed tynkami ...

Jak widzicie roboty jeszcze multum ale i kształt budowli zupełnie inny , rodzi się bardziej funkcjonalne , większe i już chyba nie coś o nazwie dworek ... to już będzie hotelik , na pietrze zamiast dwu wielkich pokoi w których stało po naście łóżek będzie 6 pokoi a każdy z zapleczem sanitarnym i wodotryskami :) to się nazywa chyba rozwój ... zobaczymy , poczekamy , znajdziemy sie tam szybciej lub wolniej ale znajdziemy na bank .

Jedno jest pewne , atmosfera , grzybki , konie i wszystko to co nazywamy fajną zabawą tam ciągle jest i będzie :)

Roberto - 2017-09-10, 20:07

A może jakiś zlocik :?: :ok

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group