Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina - Czarnogóra, Bośnia i Hercegowica Kazika II

paf - 2007-02-26, 12:15
Temat postu: Czarnogóra, Bośnia i Hercegowica Kazika II
na prośbę taktoga, wydzielone z krajów byłej Jugosławii - do dzieła taktog i nie tylko :)
tatkog - 2007-02-26, 12:31

Czarnogóra-popularny kierunek(podobno niskie ceny)-ale najpierw Srbia i Macedonia(kierunek Grecja).
Kazik II - 2007-03-26, 13:39

W poprzednie wakacje włóczyłem się trochę po krajach byłej Jugosławii i jakiś tydzień wypadło na Czarnogórę. Samo wybrzeże jest przepiękne - widokowo przewyższa nawet Chorwację. Nie polecam za to wyprawy na samo południe do osławionego Ulcinj - szara wielka nudna plaża, kupa ludzi, śmieci, korki, kempingi fatalne - raczej s.k. i mogiła.
Wzdłuż całego wybrzeża ruch nie do wytrzymania - zjeżdza się tam cała Serbia, ścisk i korki. Są piękne miasteczka warte zwiedzenia np Swaty Petr albo Budva !!!(Dubrovnik się może schować). Nie dotarłem niestety w rejony górskie do słynnego Durmitoru bo pogoda się popsuła.
Drogi fatalne - przejezdne wyłącznie te najgłówniejsze a i to z kłopotami. Jechałem 30 km drogą oznaczoną jako drugiej kategorii - okazało się że ma szerokość jednego pasa i każda mijanka to niezapomniany thriller :zimno . Za to można stawać na nocowanie gdzie popadnie i nikt się nie czepia jak w Chorwacji.

tatkog - 2007-03-26, 17:32

Jeździłeś camperem?
Kazik II - 2007-03-26, 20:02

Kamperem tak jest - to była moja pierwsza wyprawa tym pojazdem i miałem niezłe przeszkolenie w technice jazdy w ścisku :drive: .
tatkog - 2007-03-26, 21:03

Jechałeś przez Chorwację, czy przez Serbię(jeśli tak to opisz drogę i jej stan)?
Kazik II - 2007-03-26, 21:45

Jechałem przez Słowację, Węgry potem wschodnia Chorwacja (Osjek, Vukovar), dalej Bośnia i Hercegowina (Sarajewo, Mostar), dalej wjeżdżamy z powrotem do Chorwacji ale już nadadriatyckiej i potem wzdłuż wybrzeża mijając Dubrownik wjeżdzamy do Czarnogóry.
Od Węgier jakość dróg taka sobie, jak mniej lub bardziej zaniedbane drogi czerwone u nas - o tych szerokich z dodatkowym poboczem to nie ma mowy.
Największe wrażenie zrobiła na nas Bośnia i Hercegowina kraj wart objechania pod każdym względem i zupełnie dziewiczy turystycznie. Właściwie nie ma tam ani turystów ani bazy (jedyny kemping widziałem w Sarajewie). Za to nocowanie na stacjach benzynowym bardzo przyjemne, obsługa jeszcze pomaga przy ustawianiu się i w ogóle ludzie bardzo przyjaźni, w odróżnieniu od Chorwacji, gdzie kapeć mojego kampera więcej nie postanie (chamy rozwydrzone .....mać ich mać :diabelski_usmiech ) ale to osobny temat, który postaram się opisać.
Przejazd przez B i H jest fascynujący zwłaszcza droga od Sarajewa przez Mostar do wybrzeża Adriatyku - droga z niesamowitymi widokami i emocjami - co kilkaset metrów tunele jak lochy w niektórych ciemno jak u Murzyna :zimno :czacha . Przy najbliższej okazji chciałbym jeszcze trochę pojeździć po tym kraju.

jacol - 2007-03-26, 21:49

Kazik II - o może jakieś zdjęcia tych "lochów" :ok
Kazik II - 2007-03-27, 22:37

Chętnie wstawię jakieś fotki ale trochę to potrwa bo nie mieszczą się w limicie rozmiaru i muszę nad nimi popracować a mistrzem w tym nie jestem
jacol - 2007-03-28, 08:08

Będę czekał cierpliwie. :ok
Kazik II - 2007-03-28, 21:39
Temat postu: Trasa i lochy w Bośni
No to jakoś się udało zmniejszyć :yay:
medard - 2008-04-10, 16:40
Temat postu: pare fotek z bosni i czarnogory
pozwole sobie pokazac kilka fotek z tych terenow zrobionych rok temu mysle ze sa warte nie tylko obejzenia tu ale w realu jada przez te kraje
Mirekaszub - 2008-04-24, 15:30
Temat postu: Mostar - Polska
Jadąc z Mostaru na pólnoc w kierunku Polski wzdłóż drogi tabliczki żeby nie wchodzić bo miny !!! Ale mimo to polecam wizytę w Mostarze bo przepiekne miasto z klimatem chociasz mocno okaleczone i slady po walkach na każdym kroku
Aulos - 2009-01-22, 21:09

Pozwolę sobie wstawić dwie fotki z Mostaru. Zdjęcia z przełomu listopada i grudnia 2008
papamila - 2009-01-22, 22:05

Aulos napisał/a:
Zdjęcia z przełomu listopada i grudnia 2008

a gdzie Was tam zaniosło?
nic nie wspominaliscie...
..................cichociemni
:?

faro - 2009-01-22, 22:09

To długa opowieść związana z naszymi przeżyciami z tamtych dni: musieliśmy "załatwić" pewną sprawę...
Opowiemy przy najbliższym spotkaniu.

Zielony - 2011-04-29, 10:03

Cześć! 20-ego czerwca 2011 wyjeżdżamy do BiH na 30-stą rocznicę Objawień maryjnych w Medjugorie. Mam pytanie- którędy lepiej jechać,przez Serbie i Bosnie, czy przez Chorwacje? I jeszcze jedno- czy do Bośni trzeba mieć wizę!!? Pozdrawiam i dzięki!
yannoo - 2011-04-29, 10:26

Witaj Marku!
My jechaliśmy kiedyś przez Serbię (Novi Sad) i BiH. Droga dobra, polecamy zrobić pierwszy postój w okolicach Szeged (miejscowość Hodmezovasarhely - camping z termami za 10 Euro). Potem na Suboticę lub Horgos i Novi Sad, dalej przez Monastyry na Fruszkiej Gorze i BiH (Sarajewo, Mostar - w tym drugim jest stacja benzynowa z dużym parkingiem, gdzie można się zatrzymać). Do BiH nie potrzeba oczywiście wizy, lecz pamiętaj o zielonej karcie!
Przez Chorwację masz oczywiście autostradę, ale co to za przyjemność jechać kamperem po autostradzie, poza tym złupią Cię totalnie na bramkach.
Powodzenia i pogłaskaj Niedźwiadka od nas!

Zielony - 2011-04-29, 10:46

Yannoo !! Jak miło cię widzieć! Dzięki za reakcję! Chorwację z grubsza znamy, a co z tą wizą do Bośni? Niedziwiadek przezimował rewelacyjnie. Przegląd rejestracyjny pozytywnie, wszystko gra! Będziemy go testować od jutra w Krakowie na beatyfikacji JP2. Potem na Węgry w dniach 04-08 maj, ok, Bogacza lub Mezokovesd. Gdy te testy przejdzie dobrze to wtedy dopiero 20-tego czerwca dalej na południe!! Mamy wciąż prośbę o ten Wasz duży wentylator , może wracając z Krakowa zahaczymy o Was. A co słychać z Waszym sprzętem, czy już gotowy do sezonu?? Pozdrawiamy .
Zielony - 2011-04-29, 11:02

Yannoo! A może będziecie w Krynicy 2 lub 3- ego maja to zapraszamy razem z wiatrakiem.
yannoo - 2011-04-29, 12:09

Wizy nie potrzeba (napisałem, ale chyba przeoczyłeś...) Niestety najbliższą majówkę mamy zagonioną - organizujemy parę imprez stowarzyszeniowych. Wentylator jest, wrzucę go do auta, być może będzie kolega z Krynicy, to mu przekażę.
My naszego Kapcia jeszcze nie przetestowaliśmy... Może w ok. 10.05 wyskoczymy w G. Świętokrzyskie lub Bieszczady?
Pozdrawiamy

Zielony - 2011-04-29, 18:54

Witam. Faktycznie-przeoczyłem. Bardzo za wszystko dziękuję. Bądżmy w kontakcie. Pozdrawiamy. PS. Chciałbym zobaczyć to cacko tzn. tego Kapcia!! :lol: :spoko
Gabriela - 2011-05-02, 15:04

Witam. Z wielka fascynacja czytam i ogladam tu fotki. 10 czerwca ruszamy do Czarnogory przyczepa kampingowa. To nasz pierszy taki daleki wyjazd. Niestety nadal nie wiem na jakim campingu sie zatrzymac. Prosze o jakies rady!! Specjalnych wymogow nie mam,poza tym,ze musi byc w miare bezpiecznie bo zabieramy ze soba 5 latka.
jedrek49 - 2011-06-28, 11:25

witam
Mam pytanie
jak dojechac w Bosni do wodospadow Kravica od drogi glownej w miejscowosci Capljina
,moze ktos tam byl i ma mapke lub wytyczne
Chcemy tam byc ok 3,4,5 lipca
pozdrawiam
jedrek49

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2011-06-28, 21:22

podaje koordynaty N43093095 E 17363153,duzy parking w sezonie olatny,ale nam horwat nie pozwolil spac to spalismy na duzym parkingu,w Pocitelj,barbara
jedrek49 - 2011-06-29, 12:46

witam
Serdeczne dzieki za podanie koordynatow
jest super
dzieki
jedrek49

JoasiaD - 2017-09-12, 15:36

Jeżeli chodzi o Czarnogórę to nocuję w Apartamencie Solatium Booking w miejscowości Bar. Warto poszukać noclegu w Bar jest tam równie pięknie.
xbartman - 2017-09-13, 09:44

JoasiaD napisał/a:
Jeżeli chodzi o Czarnogórę to nocuję w Apartamencie Solatium Booking w miejscowości Bar. Warto poszukać noclegu w Bar jest tam równie pięknie.


Co za beznadziejny SPAM pani JoasiuD, i to w temacie sprzed 6 lat.
To jest forum kamperowe, po co komu apartamenty.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group