Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Rosja i kraje poradzieckie - Wędrówka wokół Moskwy

and123 - 2016-07-13, 23:54
Temat postu: Wędrówka wokół Moskwy
Już drugi tydzień sobie wędrujemy po Rosji. Pogoda dopisuje. Widzieliśmy już Niemców, wczoraj Włochów i Hiszpanów.
Pogoda dopisuje.
Wnuczka uczy się rosyjskiego. Nawet książkę z bukwami sobie sprawiła w Kostromie.
Dzisiaj kąpiele w Wołdze i pyszne okopczone rybki na talerzu.
Tylko gdzie tu w Moskwie zakotwiczyć kamperem?


[EDIT- poprawiono tytuł wątku]

SZEJK - 2016-07-14, 20:32

Witam !!!

Obok placu czerwonego pod mostem tzw.Niemcowa(tam gdzie go zastrzelili) jest parking i spoko możesz zaparkować mała opłata do uiszczenia :spoko
Widziałem jak policja kierowała motocyklistów z UK,policja oczywiście wożi się mesiami.
Działo się to 7 lipca.

SZEJK - 2016-07-14, 22:22

Dokładnie parking jest pod Mostem Kamiennym wjazd za szlabanem, było bezpiecznie policji co niemiara w końcu obok Kreml. :shock: :shock:
and123 - 2016-07-16, 23:07

Dzięki Dobry Człowieku. Piwo poleciało.
artur7 - 2016-07-18, 20:34
Temat postu: Moskwa
Witamy też jesteśmy w Moskwie nocujemy na parkingu przy metrze Annino.
Jutro jeszcze chcemy zobaczyć Kitaj-Gorod Arbat .
Tak wogóle to wracamy z Bajkału
Pozdrawiamy Artur i Ania :spoko

SZEJK - 2016-07-18, 23:15

Witajcie!!!!
Koniecznie odwiedzcie taki mały Kreml na Izmaiłowo jest to w granicach Moskwy oczywiście na obrzeżach, kupicie tanio pamiątki i pełna egzotyka straganowa.
Poza tym jest to Rosja w pigułce warto tam wstąpić :bajer :lol:

artur7 - 2016-07-23, 10:21
Temat postu: Wokół Moskwy
Witamy dziękujemy a i owszem byliśmy tam .

pozdrawiamy

Artur i Ania :spoko

majmarek - 2016-07-23, 11:01

witajcie
podpowiem jak dawnymi czasy bywało.
na balu w kom. centr. pzpr w warszawie w pewnym momencie gość z rosji zapytał gdzie może zrobić siusiu?

WY TOWARZYSZU - WSZĘDZIE

będąc w moskwie przed 2,3 laty parkowaliśmy na terenach targowych ale zabij nie pomne nazwy.
może KECZER pomoże?
pozdrawiamy
mm + aga

SZEJK - 2016-07-24, 14:50

Witajcie!!!
majmarek- czy to centrum wystawowe byłych Republik Radzieckich?????
Wygląda tak jak poniżej::

kimtop - 2016-07-24, 19:35

SZEJK napisał/a:
czy to centrum wystawowe byłych Republik Radzieckich?????


Nie.To nie to.
To był kemping Sokolniki
Tutaj masz linki na jego temat http://www.camperteam.pl/...ic.php?p=476525

and123 - 2016-08-13, 22:34

Byli, po 30 dniach wyjechali, na granicy z Ukrainą się pośmiali i teraz po Kijowie
się kręcimy.
W Sokolinikach kilkoro Niemców kamperami, Czech, Hiszpanie.
Międzynarodowe towarzystwo.

mirek3510 - 2016-08-15, 17:25

A Ja wyjeżdżam 1 września kierunek Kursk,Moskwa i okolice,Wołgograd
and123 - 2016-09-26, 00:02

No i po wycieczce i uczcie duchowej. Złoty Pierścień objechany, Moskwa i okolice na różne sposoby poznane. Muzea, że wspomnę tylko te dla chłopaków: lotnicze, broni pancernej, armii rosyjskiej itp. zaliczone.
Potem po wschodniej Ukrainie pojeździli, tego i owego się nasłuchali, porównali, jak to było w tym kraju lata temu - i do domu wrócili.
Teraz , skoro jesień naszła i chłody się zaczęły, więc na zimowisko czas ruszyć.
Ale o tym już w innym wątku - bo i kontynent będzie inny - cieplejszy!

sator - 2016-09-26, 10:54

a kiedy i gdzie relację można poczytać? :D
Adampio - 2016-11-27, 22:13

and123 napisał/a:
Złoty Pierścień objechany
Możecie napisać trochę więcej? Warto się tam pchać? Bo lekturze paru, jeszcze radzieckich, albumów mocno się napaliłem ale doczytałem się też, że Золотое кольцо wymyślił i wypromował w końcu lat 60-tych moskiewski dziennikarz :)
Z oddali wygląda to na ciekawe zjawisko kulturowe, obiektywnie nie takie znowu stare, a nie zanurzenie się w starożytności możliwe na południu Europy.
Nie bylem jeszcze w Rosji samochodem, natomiast kilka lat temu byłem pociągiem i marszrutkami na Półwyspie Kolskim.
Język rosyjski "posiadam", ale średnio mnie rajcują dziesiątki kilometry lasów brzozowych :)

and123 - 2016-12-07, 21:47

Adampio napisał/a:
and123 napisał/a:
Złoty Pierścień objechany
Możecie napisać trochę więcej? Warto się tam pchać? Bo lekturze paru, jeszcze radzieckich, albumów mocno się napaliłem ale doczytałem się też, że Золотое кольцо wymyślił i wypromował w końcu lat 60-tych moskiewski dziennikarz :)
Z oddali wygląda to na ciekawe zjawisko kulturowe, obiektywnie nie takie znowu stare, a nie zanurzenie się w starożytności możliwe na południu Europy.
Nie bylem jeszcze w Rosji samochodem, natomiast kilka lat temu byłem pociągiem i marszrutkami na Półwyspie Kolskim.
Język rosyjski "posiadam", ale średnio mnie rajcują dziesiątki kilometry lasów brzozowych :)


Nawet "bardzo więcej" napisałem na blogu.
Nie mogę pisać na wszystkich forach polskich i kilku zagranicznych.
Wtedy nie miał bym czasu na karawaning.

Pozdro z Maroka, w drodze na południe

Adampio - 2016-12-07, 23:29

and123 napisał/a:
Nawet "bardzo więcej" napisałem na blogu.
Wielkie dzięki!!
Ponieważ interfejs tego bloga jest dziwny, podaję innym zainteresowanym bezpośredni link do opisu "pierścienia"


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group