Klub mi³o¶ników turystyki kamperowej - CamperTeam

Wielka Brytania - Irlandia - IRLANDIA - wypad na ¦wiêta Wielkanocne

Lukasz76 - 2017-04-18, 17:13
Temat postu: IRLANDIA - wypad na ¦wiêta Wielkanocne
Witajcie. -uff uda³o siê dogadaæ z linkami do zdjêæ.....

Podobnie jak kolega Mavv mieszkamy w Irlandii. Mimo i¿ pogoda w Irlandii wydaje siê byæ kapry¶na a wiêcej w ci±gu roku pada ni¿ ¶wieci s³oñce zdarzaj± siê jednak wyj±tki.
Ju¿ od jakiego¶ czasu powsta³ plan ¿eby spêdziæ ¦wiêta jako¶ inaczej ni¿ tradycyjnie tj przy stole w domu. Pogoda sprzyja³a i tak w Wielki Pi±tek zabrali¶my siê z rodzink± do kamperka i wyruszyli¶my w magiczn± podró¿....

Mieszkamy w Limerick - udajemy siê do pierwszego punktu naszej wyprawy tj Coral Beach (53.248920, -9.629955).
Jest to niewielka pla¿a po³o¿ona na zachodnim wybrze¿u w hrabstwie Galway która w odró¿nieniu od innych standardowych pla¿ nie jest piaszczysta a pokryta jest szcz±tkami malutkich koralowców. Jest to w sumie unikalne miejsce na skale europejsk±.
Najpierw trasa: (Mozna klikaæ w miniatury zdjêæ aby powiêkszyæ)


Parkujemy przy drodze - nie ma ruchu to ¶lepa uliczka . Zostajemy na noc

I m³odsza z pociech...
Nie jest zimno - oko³o 12 stopni ale ci±gle m¿y

No i reszta dru¿yny na czele z psem....
Pla¿a ma jakie¶ 150 metrów d³ugo¶ci i nie jest szeroka . Jednak warto zobaczyæ j± na w³asne oczy. W oddali widaæ nasz domek. Postój darmowy

Mamy sobotni poranek . Czas na ¶niadaniowe ¶wi±teczne frykasy mmm...
Nastêpny dzieñ po¶wiêcimy na Conemara National Park
CDN....

Lukasz76 - 2017-04-18, 21:18

Jemy ¶niadanko i dalej w drogê...



Zmierzamy do Connemara National Park . Jest to park krajobrazowy z typow± dla tych rejonów przyrod± , niesamowitymi szlakami pieszymi , wspania³ymi widokami itd. Trasa jest krêta . Kamperem max 60 km/h udaje mi siê bezpiecznie przemieszczaæ. po drodze napotykamy owce pas±ce siê dos³ownie na jezdni. W dole od wej¶cia do parku znajduje siê wioska Letterfrack ze swoimi sklepikami oferuj±cymi miejscowe wyroby od alkoholowych po w³ókiennicze. G³ówna atrakcja to wej¶cie na tzw. Diamentowy Szczyt ponad 400 metrowe podej¶cie. ¦wietnie zagospodarowany szlak , ka¿dy bez problemu sobie z nim poradzi :) .Pies da³ radê bez problemu. Wszystko free. Parking i wej¶cie na teren parku za darmo.


Parking z wieloma miejscami do parkowania. Zdjêcie z google maps. Niestety w przyp³ywie euforii nie by³o komu fotografowaæ..... (53.550708, -9.945846)



No to wchodzimy.....







Poni¿ej kilka filmików z telefonu.

Wej¶cie zajmuje jakies 2 godziny- naprawdê warto.

video1

video2

video3

Wracamy szczê¶liwi po niez³ej przechadzce. Szybka herbatka i dalej w drogê - tym razem kolejna pla¿a a w³a¶ciwie ca³y kompleks .. Zmierzamy do Dog's Bay . Tam zostaniemy na noc na miejscowym kempingu a rano wyruszymy eksplorowaæ teren....
CDN...

Lukasz76 - 2017-04-19, 11:03

Mamy niedzielne popo³udnie. Czas ruszaæ do kolejnego punktu postoju. pogoda siê zmienia i zaczyna si±piæ deszczyk. Generalnie zmêczenie daje siê we znaki . Mamy jednak krótki dystans do przebycia wiêc ruszamy... (kliknij zdjêcia ¿eby powiêkszyæ)



Mamy oko³o 34 kilometrów do pokonania jednak droga jest wymagaj±ca. Sporo naprzemiennych zakrêtów , krajobraz jak z ksiê¿yca



Towarzystwo zg³odnia³o jednak nikt nie ma ochoty na pichcenie . Decyzja - zatrzymamy siê przy pierwszym lepszym pubie. Irlandzkie paby to nie tylko Guinness i bar pe³ny najró¿niejszych alkoholi.To tak¿e proste posi³ki serwowane najczê¶ciej do 9tej wieczorem. Pub dla Irlandczyka jest jak drugi dom. My tego nie rozumiemy jednak tutaj to jest specyficzny styl ¿ycia gdzie ca³e ¿ycie socjalne ma miejsce w³a¶nie w pubach. Co weekend spotykaj± siê tam ca³e rodziny , nawi±zuj± siê nowe znajomo¶ci itp. Nie wiem czy ma to co¶ wspólnego z tym ¿e pogoda wymusi³a na tubylcach spotykanie siê w³a¶nie w pubach. W Pubach panuje magiczna atmosfera. Jest strasznie gwarno , co chwilê s³ychaæ g³o¶ny ¶miech , czêsto gra tradycyjna muzyka irlandzka. Ka¿dy pub ma swoich tzw lokalsów . S± to osoby które wiêkszo¶æ swego czasu spêdzaj± w tym w³a¶nie a nie innym pubie. W wiêkszo¶ci s± to zabawni staruszkowie którzy zawsze zagaduj± nowo przyby³ych. Trafiamy wiêc do pubu Keoghs -https://www.keoghsballyconneely.com/pub-restaurant/. Z zewn±trz nie reprezentuje stylu typowego dla Irlandzkich pubów jednak w ¶rodku znajoma atmosfera...:) Lokalsi mieszaj± siê z turystami... S³ychaæ W³oski , Hiszpañski no i Irish którym pos³uguj± siê osoby starsze.
Pub jest pe³en. Nie ma gdzie usi±¶æ . Zauwa¿a nas jednak w³a¶ciciel i natychmiast pojawia siê u¶miechniêty. Mówi ¿e nie mamy siê martwiæ i ¿e nas g³odnych nie wypu¶ci. Zamawiamy wiêc Guinnessa i siadamy przy barze.Po 10 minutach pojawia siê znów i wskazuje stolik :) .
Dziewczyny zamawiaj± panierowane krewetki a dla mnie burger. Menu w Pubach jest bardzo proste. Króluje Fish and Chips tj Ryba najczê¶ciej filet z dorsza panierowany w cie¶cie sma¿ony na g³êbokim oleju , burgery oraz np ma³¿e lub krewetki . Jest tak¿e stek .
Cena tutaj ¶rednio 15E porcja. 4E szklanica Guinnessa . Nie jest drogo nie jest te¿ przesadnie tanio ale raz nie zawsze .



Wszystko jest ¶wie¿e i smaczne. Generalnie puby to bezpieczne miejsca na posi³ek. Du¿a rotacja zapewnia i¿ produkty s± ¶wie¿e .
Krótki filmik który i tak nie odda atmosfery tam panuj±cej. Oczekujemy na zamówiony posi³ek.
video1
BTW po 1 ginesie mo¿na legalnie prowadziæ.... limity alkoholu s± inne ni¿ w Polsce.


Wracamy do kampiorka i ruszamy dalej. Zosta³o kilka kilometrów do Dog's Bay.
No i jest . tak to wygl±da z satelity. Kilka pla¿ w jednym miejscu oddzielone zielonym terenem idealnym na spacery i zabawê.



Zatrzymujemy siê na kempingu. 30E na dzieñ od kampera plus pr±d i inne media.
53.381611, -9.953538



Nikt nie ma ju¿ si³y na cokolwiek. Zostawiamy sobie eksploracjê terenu na poniedzia³kowy poranek .
Rano pogoda dopisuje. Jest wietrznie ale ciep³o i nie pada. To najwa¿niejsze.




Jest poza sezonem , pla¿a jest prawie pusta. Dopiero oko³o po³udnia pojawiaj± siê tury¶ci. Poruszamy siê najwiêksz± pla¿± ¿by potem przedostaæ siê na kolejne pla¿e.




Teren pomiêdzy pla¿ami jest niesamowicie urokliwy.






Zbli¿any siê do kolejnych pla¿ na pó³wyspie.



I w koñcu jest - pla¿a Dogs Bay...... przepiêkne miejsce



Krótki filmik

video

Jest poniedzia³kowe popo³udnie a nam nie chce siê wracaæ....
Niestety pora na powrót zbi¿a siê nieuchronnie. Pakujemy manatki i wracamy do Limerick pozytywnie na³adowani energi± na nadchodz±cy tydzieñ.

Bim - 2017-04-19, 12:29

Szkoda ¿e nie laduja siê zdjêcia i video poza pierwszym postem
Bim - 2017-04-19, 19:08

Lukasz Video dzia³a a posty mo¿esz edytowac szkoda opisu trasy zdjecia nadal nie wchodz± :spoko
Mavv - 2017-04-20, 22:39

£ukasz, gratulujemy chyba pierwszej wyprawy! :) :spoko

Piêkne rejony! My dojechali¶my do Cliffden rok temu na Patryka, ale nie kamperkiem, lecz osobówk± - nocleg w hotelu.
Widoki mieli¶cie niesamowite! O te¿ pla¿y Coral Beach gdzie¶ co¶ s³ysza³em i powiem Ci, ¿e narobi³e¶ nam smaka na wycieczkê :)
Ciekawe, czy nasze dzieci da³y by radê podej¶æ pod t± górê.

Aha, filmik, chyba z pubu, nie ³aduje siê. Wywala b³±d.

Lukasz76 - 2017-04-20, 23:14

Ha! lokalnie drugiej :)

Micha³ dzieki. Rozumiem ze plan na czerwiec aktualny ?
Poprawi³em link z baru powinien dzia³aæ. Pozatym kolejne nowe wra¿enia z jazdy . Jestem trochê niezadowolony z tego mojego 1.9 TD. na kêtej drodze ok ale juz przyspieszyæ pod górkê lekk± nie nada. Ja mu w pyde a on nic :) . Lub np. Jadê 90 i lekkie wzniesienie i czasem prêdko¶æ potrafi spa¶æ do 60 :)no nie ma sztrumu. Troche to frustruj±ce i albo siê przyzwyczaje albo jakiego¶ swapa bêdê musia³ zorganizowaæ.
Pozatym wyjazd bomba. :spoko

Mavv - 2017-04-20, 23:54

Lukasz76 napisa³/a:
Ha! lokalnie drugiej :)

Micha³ dzieki. Rozumiem ze plan na czerwiec aktualny ?
Poprawi³em link z baru powinien dzia³aæ. Pozatym kolejne nowe wra¿enia z jazdy . Jestem trochê niezadowolony z tego mojego 1.9 TD. na kêtej drodze ok ale juz przyspieszyæ pod górkê lekk± nie nada. Ja mu w pyde a on nic :) . Lub np. Jadê 90 i lekkie wzniesienie i czasem prêdko¶æ potrafi spa¶æ do 60 :)no nie ma sztrumu. Troche to frustruj±ce i albo siê przyzwyczaje albo jakiego¶ swapa bêdê musia³ zorganizowaæ.
Pozatym wyjazd bomba. :spoko


Czerwiec jak najbardziej aktualny :) Mo¿e siê nam uda jeszcze jednego, swie¿utkiego kamperka zorganizowaæ :) Radek chcia³by te¿ wyskoczyæ, jak mu siê uda zorganizowaæ sprawy :)

Rozumiem Ciê, je¶li chodzi o niemoc... Trzeba redukowaæ biegi, ¿eby siê czasem wznie¶æ na ma³y pagórek. Ja mam co prawda 2.5, ale tylko 100 koni (znaczy siê tyle mia³, gdy opuszcza³ fabrykê). Niby 270 Nm, ale te¿ tego nie czujê.

leszekk - 2017-04-22, 12:53

Brawo za relacje z wyprawy i zdjêcia ,byle tak dalej .Pozdrowionka
Lukasz76 - 2017-04-23, 21:22

Dziêki Leszek :)
juz co¶ od Micha³a s³ysza³em ze mo¿e siê dasz na czerwiec namówiæ :spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group