Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Hand made - ręczna robota - Antena Satelitarna Oyster Digital CI

miko1282 - 2017-06-15, 16:32
Temat postu: Antena Satelitarna Oyster Digital CI
Witam Mam problem odnośnie konfiguracji anteny satelitarnej. Antena Oyster ściąga mi tylko telewizje niemiecką. Mam dekoder Cyfrowego Polsatu lecz nie wiem jak ustawić antenę aby dekoder łapał sygnał. Bardzo bym prosił Was o pomoc. Moge zamieścić oczywiście więcej zdjęć. Pozdrowiam :ok :spoko

http://imgie.pl/uploads/IMG-20170615-154250.jpg
http://imgie.pl/uploads/IMG-20170615-154244.jpg
http://imgie.pl/uploads/IMG-20170615-154138.jpg
http://imgie.pl/uploads/IMG-20170615-154136.jpg
http://imgie.pl/uploads/IMG-20170615-154131.jpg

MAWI - 2017-06-15, 16:44

Tez Cię witamy na naszym forum :spoko
miko1282 - 2017-06-15, 19:36

Bardzo mi miło ;) ciekawe czy ktoś z forumowiczów mi pomoże
Wojciechu - 2017-06-15, 21:39

Chyba MAWI-ego nie do końca zrozumiałeś. Ja też chcę Cię gorąco powitać. Jeśli chodzi o pomoc, to na pewno się tak stanie. Ludzie Ci u nas pomocni i w biedzie nie zostawią. Pytanie kiedy i czy to nie zależy przede wszystkim od Ciebie :spoko
wirefree - 2017-06-15, 22:32

http://www.smartsat.com.a..._Digital_CI.pdf

http://www.smartsat.com.a..._Digital_CI.pdf

Zaczalbym od ustawienia satelity aktywnego czyli na polsyf chyba hotbird13E

miko1282 - 2017-06-16, 08:32

Antena jest nastawiona na Hotbirda 13E lecz nie mam obrazu na dekoderze od Cyfrowego Polsatu, który w domu normalnie działa
zbyszekwoj - 2017-06-16, 09:06

To tak samo ,jak przyjedzie Niemiec do Polski i chciałbys aby rozmawiał po polsku.
wirefree - 2017-06-16, 09:16

Jesli antena jest ustawiona na HOTBIRD'a i dekoder polsyfu pokazuje sygnał to raczej powinien dekodowac tenże sygnał. A co z kanałami FTA?
miko1282 - 2017-06-16, 09:34

Właśnie dekoder od Cyfrowego Polsatu nie pokazuje sygnału, sygnał pokazuję ki tylko ten dekoder(to chyba jest sterownik) od oystera gdy podlacze go euro do telewizora
papamila - 2017-06-16, 13:12

Za malo danych,
A gdzie i czym masz ten dekoder polsatu podlaczony ?
Z tego co widze to masz v digital czyli sterownik z dekoderem i gniazdem modulu cam
Wersja vision anteny ma tylko sterownik z wyjsciem na dekoder zewn
Czy twoj sterownik ma wyjscie antenowe ? Bo standartowo digital nie ma
Sprobuj testowo zdobyc aktywny modul cam z karta i go wepnij w CI sterownika
Ustaw na hotbird i przeskanuj kanaly
Powinno ruszyc

miko1282 - 2017-06-16, 17:00

Przepraszam za małą ilość danych, na satelitach kompletnie sie nie znam można powiedziec ze elektryk troche informatyk. Dekoder od polsatu podłączałem tutaj, oraz odłączałem ten kabel SAT in i adapterem na ,,F" (to jest chyba żeński-żeński) podłączałem do wejścia w dekoderze od satelity
miko1282 - 2017-06-16, 17:07

Ten moduł się nada?
papamila - 2017-06-16, 18:50

Nie.
Karty abonenckie polsatu sa zawsze parowane (z dekodersm lub modulem CAM)

A czy po wybraniu i ustawieniu anteny na hotbird -a masz sygnal na tym wyjsciu antenowym (out).
Podepnij tam swoj dekoder z karta ( wczesniej sprawdz czy twoj sprzet dziala po podpieciu do anteny stacjonarnej)
Jak co to tel masz w awatarze

miko1282 - 2017-06-16, 19:13

No właśnie po podpięciu tam dekodera nie znajduje mi sygnału (brak sygnału a ustawieniach, dekoder w domu działa) po odpięciu tego sterownika i wpieciu tam dekodera tez nie działa, na dekoderze mam wybrane Hotbird 6/7/8 a na sterowniku (przed odpieciem) Hotbird 13E
wirefree - 2017-06-16, 22:04

Nie odłaczaj przewodu od tego dekodera oyster SAT IN , podlacz dekoder polsyfu do wyjscia SAT OUT i powinien dzialac roznolegle z tym oysterem. W kazdym badz razie jak bedzie stgnal to FTA musza dzialac.
Zaradek - 2017-06-16, 23:24

Dorzuce jeszcze swoje trzy grosze. Jezeli podlaczysz dekoder polsatu do wyjscia OUT tunera oystera a ten bedzie wlaczony to bedziesz mogl odbierac sygnal tylko z jednej cwiartki tzn. Konwerter moze dzialac albo w pasmie niskim albo wysokim i albo z polaryzacja pionowa lub pozioma. Za sterowanie i przelaczanie poszczegolnych pasm odpowiada zazwyczaj pierwszy tuner bo tak jest skonfigurowany. Jezli podlaczysz tak jak Ci radza poprzednicy to sprawdz takie kanaly: TVP1 HD, TVP2 HD, POLSAT HD I POLSAT VIASAT EXPLORER. Te kanaly sa wlasnie w czterech roznych cwiartkach. Dziwne jest to, ze nie masz sygnalu przy bezposrednim polaczeniu omijajac tuner oystera za pomoca zlacz nazywanego potocznie beczka. Moze to byc spowodowane typem konwertera. Nie znam dekoderow polsatu ale sprawdz czy mozesz w jego ustawieniach zmienic typ konwertera i wtedy poprobuj. Oczywiscie przy polaczeniu bezposrednim. Nie wiem jaka masz instalacje w domu ale sprawdz tez w dekoderze polsatu czy masz wlaczone w menu zasilanie konwertera. O takich prostych sprawach jak jakosc zarobienia kabli nawet nie wspominam bo to podstawa. I na koniec najwazniesza rzecz: czy tuner oystera odbiera programy z hotbirda np TvPolonie ?
wirefree - 2017-06-16, 23:53

A najlepiej zamow speca z miernikiem 100 zeta to nie jest duzo kasiory
piotr1 - 2017-06-17, 00:20

A może kabel od podłączenia ma zwarcie. Miałem taki przypadek w maju na Węgrzech. Ustawiłem satelitę na urządzeniu pokładowym i pokazywał że satelita jest ok. Po podłączeniu polsatu pokazywało brak sygnału. Już straciłem nadzieję że będzie tv i chciałem rozstawiać antenę na trójnogu przyszedł do mnie Mirek Kalinin i powiedział sprawdź kable....i okazało się że w ostatnim połączeniu jeden "włosek" -mały cienki drucik w oplocie zrobił tyle zamieszania. Po usunięciu tego mini zwarcia satelita zaczęła działać OK. :spoko :spoko :spoko
miko1282 - 2017-06-17, 09:43

Lecz dekoder nie znajduje sygnału po podłączeniu do SAT out
koko - 2017-06-17, 11:51

dlatego w naszym przypadku oyster visjon nie dygital.
Elkamp w Krakowie Pan Piotr

piotr1 - 2017-06-17, 11:52

miko1282 napisał/a:
Lecz dekoder nie znajduje sygnału po podłączeniu do SAT out


U mnie po podłączeniu dekodera nie było sygnału z satelity.

miko1282 - 2017-06-17, 13:58

Zaradek napisał/a:
Dorzuce jeszcze swoje trzy grosze. Jezeli podlaczysz dekoder polsatu do wyjscia OUT tunera oystera a ten bedzie wlaczony to bedziesz mogl odbierac sygnal tylko z jednej cwiartki tzn. Konwerter moze dzialac albo w pasmie niskim albo wysokim i albo z polaryzacja pionowa lub pozioma. Za sterowanie i przelaczanie poszczegolnych pasm odpowiada zazwyczaj pierwszy tuner bo tak jest skonfigurowany. Jezli podlaczysz tak jak Ci radza poprzednicy to sprawdz takie kanaly: TVP1 HD, TVP2 HD, POLSAT HD I POLSAT VIASAT EXPLORER. Te kanaly sa wlasnie w czterech roznych cwiartkach. Dziwne jest to, ze nie masz sygnalu przy bezposrednim polaczeniu omijajac tuner oystera za pomoca zlacz nazywanego potocznie beczka. Moze to byc spowodowane typem konwertera. Nie znam dekoderow polsatu ale sprawdz czy mozesz w jego ustawieniach zmienic typ konwertera i wtedy poprobuj. Oczywiscie przy polaczeniu bezposrednim. Nie wiem jaka masz instalacje w domu ale sprawdz tez w dekoderze polsatu czy masz wlaczone w menu zasilanie konwertera. O takich prostych sprawach jak jakosc zarobienia kabli nawet nie wspominam bo to podstawa. I na koniec najwazniesza rzecz: czy tuner oystera odbiera programy z hotbirda np TvPolonie ?
tuner oystera odbiera mi ze 200 kanałów lecz wszystjo po niemiecku, nie mogęnic z nim zrobic aby zaczęło działać po polsku, tak zasilanie konwentera jest włączone, kable napewno sprawne (juz 2 razy sprawdzałem)
miko1282 - 2017-06-17, 14:01

wirefree napisał/a:
A najlepiej zamow speca z miernikiem 100 zeta to nie jest duzo kasiory
no oczywiście, podjedzie w poniedziałek i zobaczy co i jak, lecz chęć samemu zrobienia daje duzo satysfakcji(kamper kupiony,po pożarze,od instalacji elektrycznej, wiec wszystko od nowa zrobione, założyłem dvbt, lecz gdzieś za granicą przydało by się satelitka) serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc!
Zaradek - 2017-06-21, 20:56

I co bylo nie halo ?
wirefree - 2017-06-21, 23:38

Ja doceniam ale jesli nawet nie potrafisz przebrnac przez instrukcje obslugi, zlec to fachowcowi . Podlaczy miernik sprawdzi sygnał ustawi satelite i bedzie Ok ty przy naszej pomocy mozesz walczyc miesiac i nie wiadomo czy ci sie uda. Chcesz sam to zacznij od instrukcji tam masz wszystko wyjasnione, a jesli znajduje ci 200 kanalow niemieckich to napewno masz ustawiona astre nie hotbirda. Polsyf jest nadawany z hotbirda.
miko1282 - 2017-06-22, 07:50

Witam, przepraszam za dłuższą nie obecności, nie miałem internetu. Był u mnie fachowiec, lecz on tez sie poddał, ponieważ (z tego co zrozumialem moge mówić teraz jakieś małe błędy) od roku wstecz wprowadzono dvbs2 a tamten dekoder w kamperze obsługuje tylko dvbs1. Satelita jest nastawiona na hotbirda wchodząc na kanał 394 (493, teraz nie jestem w kamperze i nie pamiętam) mówił że to jest na pewno kanał od Hotbirda, lecz jest taki problem że antena szukająca sygnału (automatycznie) znajduje go po około 1-2 min na jakieś 5 sekund a później go gubi i szuka przez jakies 20 min ale już nie znajduje. Najlepsze na co wpadliśmy to podczas szukania gdy znajdzie sygnał, kliknąć wyjście na pilocie i wtedy telewizja działa, lecz nadal jest to po niemiecku(rozdzielony sygnał na wejściu do sterownika spliterem satelitarnym i gdy jest obraz to wyłączamy satelitę i włączamy dekoder Cyfrowego Polsatu (wiem, trochę skomplikowane, i bardzo śmieszne :wyszczerzony: 8-) )
Zaradek - 2017-06-22, 08:08

Smieszne nie jest trzeba sobie jakos radzic :spoko
miko1282 - 2017-06-22, 09:37

Zaradek napisał/a:
Smieszne nie jest trzeba sobie jakos radzic :spoko
100% racji! :ok
miko1282 - 2017-06-25, 10:25

W sumie to problem rozwiązany Dziękuję Wam wszystkim za pomoc i ogromne zainteresowanie! Pozdrawiam i życzę Wam udanych wakacji!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group