Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Zagraniczne - Pierwsza podróż do chorwacji - jaka trasa?

kisiello - 2017-07-05, 09:51
Temat postu: Pierwsza podróż do chorwacji - jaka trasa?
w drugiej połowie Września wybieram się w pierwszą podróż do Chorwacji.
Plan jest by dojechać do Dubrownika. docelowo całą wycieczkę planujemy na ok 14dni.

Jadę zestawem kamper 3100 DMC + przyczepa 750DMC.
Wyruszamy ze Szczecina i omijamy Polskę ze względu na viaTOLLa.
Jadąc z przyczepką prędkościowy nie poszalejemy - 80 km/h max 90- także autostrady nie są priorytetem :)

Wstępna trasa wygląda tak:
https://goo.gl/maps/pipo6XkdKUx

Przejazd przez Niemcy do Czech. Tam autostradami do Słowacji. Winietka potrzebna tylko na kampera za 90zł także do przeżycia.
Dalej jest Słowacja przez która chcemy przejechać raptem trochę więcej niż 100km. A opłaty za autostrady przy przyczepie są nie do przyjęcia. (ok 160zł)
Jak ominąć płatne drogi w Słowacji?
tak jak podpowiada google:
https://goo.gl/maps/JjjYfC5PQUp
Później przez Węgry tam juz winietka koło 100zł- do przyjęcia :)
Dalej już Chorwacja krajówkami, Bośnia bez opłat i Dubrownik.

Powrót Chorwacka częścią e65 (chociaż z przyczepka wychodzi koło 300zł cała trasa) albo Chorwacka 1. Którą trasę lepiej wybrać? Biorąc pod uwagę ekonomię i ogólne wrażenia z jazdy?
Chcieliśmy na powrocie zahaczyć jeziora Plitwickie:)

Jakieś wskazówki co do trasy? Ewentualnie jakieś korekty?
Austrię planuje ominąć ze względu iż kamper prawdopodobnie będzie przeciążony o te 100-200kg :)
Chociaż słyszałem że jak jedzie się z takim zestawem jak mój ważą cały zestaw a nie osobno kampera i przyczepkę. W takim przypadku cala masa nie może przekroczyć 4250 a tego na pewno nie przekroczę.
Jeśli faktycznie tak jest to wrócić bym mógł przez Włochy, Austrię i Niemcy :)

Z góry dziękuje za wszystkie cenne wskazówki

Mazur - 2017-07-05, 11:14

Korekta,
kisiello napisał/a:
Później przez Węgry tam juz winietka koło 100zł- do przyjęcia

Kampery to kategoria D2 , są wyszczególnione dosłownie "D2 – samochody osobowe powyżej 7 osób oraz dostawcze do 3,5 t oraz kampery", więc 10 dni to ok 83zł a na miesiąc to ponad 130zł. Ja kupując przez PZMot zapłaciłem za miesięczną aż 173zł.
I zgodnie z tym co w linku dochodzi winieta U za przyczepę do pojazdów kategori D2 . Czyli kamper z przyczepą ~200zł / miesiąc, po cenie sugerowanej na stronie bo przez PZMot 280zł.

https://www.turysta.org/o...ety-wegry-2017/

kisiello - 2017-07-05, 13:12

Faktycznie masz rację. Podpadam pod wyższa kategorie.
Patrząc jednak na moją trasę wychodzi na to że na Węgrzech i tak będę jechać trasami darmowymi, muszę tylko ominąć ten kawałek m86. No chyba że się mylę :)

lwojtek - 2017-07-24, 12:30

Po drodze warto zatrzymać się w Hévíz koło Keszthely, trasa prowadzi bardzo blisko tego słynnego węgierskiego uzdrowiska z największym naturalnym jeziorem termalnym w Europie,
waldirs - 2017-08-28, 00:44

WITAM
Nasza grupa z CC Sz-n wybiera się do Chorwacji 01.09. jadąc podobna trasą na Vir albo Krk.

mcfly - 2017-09-16, 18:47

Jak chcecie obniżyć koszty to polecam stronkę miejscowkict.pl wrzuciłem tam kilka darmowych miejsc na chorwacji i węgrzech
waldirs - 2017-09-17, 12:47

Dziekuję - ale już wróciliśmy. Przez sam Zadar z powodu olbrzymiej powodzi 4 km jechaliśmy ponad 4 godziny. Takiej powodzi dawno nie widzieliśmy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group