Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Nadwozia kempingowe i zabudowy - Fiamma top box na bagażniku rowerowym?

michal_olk - 2017-09-14, 11:38
Temat postu: Fiamma top box na bagażniku rowerowym?
Czy ktoś z was ma zinstalowany taki box fiammy na bagażniku rowerowym? Leży mi taki dachowy którego niestety nie mam jak na dachu zamontować i myślę nad montażem z tyłu na bagażniku rowerowym. Ma ktoś to tak zamontowane? Chętnie bym zobaczył zdjęcie - nie wiem czy demontować rynny rowerowe itd.
Z góry dzięki.

JaroW - 2017-09-14, 12:21

Witaj
na bagażniki rowerowe sa specjalne boxy .
OMNISTOR CARRY ALL BOX








lub Fiamma Ultra Box



ps. Ja mam OMNISTORA podniosłem bagażnik rowerowy wyżej żeby pod spód wszedł skuter na bagażnik skuterowy.
Myślę że trudno bedzie ci zamontować dachowy na bagażnik rowerowy bo inaczej się otwiera tamten co posiadasz.
:spoko

krzlac - 2017-09-14, 12:31

JaroW napisał/a:
na bagażniki rowerowe sa specjalne boxy .


Dzięki temu, że jest specjalny to ma specjalną cenę i gó....o do niego wchodzi.
Aż się prosi o jakąś "półkę" aby można go było wykorzystać w całości.

JaroW - 2017-09-14, 12:37

michal_olk napisał/a:
Leży mi taki dachowy którego niestety nie mam jak na dachu zamontować


do tego trzeba dokupić poprzeczki i da się zamontować bo mam podobnego kamperka
zreszta widać u mnie taki box na dachu

musisz dokupić do boxa Reling FIXING-BAR RAIL PRO L








Nawiercić listwy aluminiowe listwy boczne kamperka zaizolwać oszczelniaczem i zamontować ten reling.
I włazić po drabinie na dach.. :szeroki_usmiech

JaroW - 2017-09-14, 12:43

krzlac napisał/a:
gó....o do niego wchodzi.


Nie prawda jak kupisz duży box to wchodzi sporo badziewia.
Niestety tego typu akcesoria maja wysokie ceny bo są do kampera
tak jak i strikte opony ...ale już pisałem na innej dyskusji..


FIAMMA Ultra-Box 3 520 l 170x91x42 cm

OMNISTOR Carry all box 450 l 147x53x69 cm

gardamm - 2017-09-14, 13:07

Myślę że trudno bedzie ci zamontować dachowy na bagażnik rowerowy bo inaczej się otwiera tamten co posiadasz.
:spoko [/quote]

Mam zamontowany .Mimo dużej (ale na leżąco) pojemności mieszczą się tylko 2 krzesełka gril i koc ( żeby się nie tłukły ) ponadto bardzo niewygodnie się je pakuje .

Chyba że dasz na dach i pakowanie na drabinie., Wtedy znowu nie zmieścisz się do myjni i stacji badań technicznych .Przerabiałem temat .
Nie zawracaj sobie głowy tym "udogodnieniem". :spoko

JaroW - 2017-09-14, 13:20

gardamm napisał/a:
Wtedy znowu nie zmieścisz się do myjni i stacji badań technicznych


MYJNIA? myjesz kampera w myjni to ciekawe... :szeroki_usmiech
a stacje badan dla samochodów ciężarowych robią bez problemu przeglądy kamperom.

MILUŚ - 2017-09-14, 15:51

JaroW napisał/a:
gardamm napisał/a:
Wtedy znowu nie zmieścisz się do myjni i stacji badań technicznych


MYJNIA? myjesz kampera w myjni to ciekawe... :szeroki_usmiech ....


Co w tym niezwykłego..........robię to przynajmniej 3x w roku :bajer

JaroW - 2017-09-14, 16:04

MILUŚ napisał/a:
Co w tym niezwykłego..........robię to przynajmniej 3x w roku


Nie kumam tego mając wystające anteny, kufry,bagażniki rożnej maści ...
jedziesz na myjnie bo ja zrozumiałem tak jak kolega wcześniej przedstawił
ze na szczotkową myjnie jedzie.
gardamm napisał/a:
Wtedy znowu nie zmieścisz się do myjni i stacji badań technicznych .Przerabiałem temat .




Jeżeli na zewnatrz MILUS
myjesz bezdotykowo to normal...
bo każdy tak myje no jeszcze ja dotykowo myje w domu 8-)

LINK >> POLECAM TAKIE MYCIE

michal_olk - 2017-09-14, 16:23

Trochę źle się zrozumieliśmy.
Mam box fiamma dachowy - "top box" i na ten moment nie kupię innego.
Nie dam rady go zamontować na dachu - wymaga to u mnie wielu modyfikacji a szykuje mi się pilny wyjazd.
Nie biorę rowerów ale muszę mieć box bo jadę z dzieciakami i biorę podwójny wózek - tzw przyczepkę rowerowa wielofunkcyjną. A camper mały :(
Wydawało mi się że widziałem już takie boxy montowane na bagażniku rowerowym ale wtedy nie zwróciłem uwagi na mocowanie.

JaroW - 2017-09-14, 16:39

michal_olk napisał/a:
Wydawało mi się że widziałem już takie boxy montowane na bagażniku rowerowym ale wtedy nie zwróciłem uwagi na mocowanie.


To musiałeś widzieć te bagażniki co ci posłałem.
Powiedz mi po co producenci robią takie bagażniki na rowery jak by się dało założyć dachowy.

Kolega ci już odp.. cytuje...
gardamm napisał/a:
Myślę że trudno bedzie ci zamontować dachowy na bagażnik rowerowy bo inaczej się otwiera tamten co posiadasz.


i ma inne wymiary niż rowerowy ..
ale Polak potrafi :ok
estetyka też jest wskazana przy montażu.
życzę powodzenia i czekam na fotki :spoko


ps widzę w avatarze że masz bagażnik na dachu ...



więc po co kombinujesz ze się nie da?

JaroW - 2017-09-14, 16:51

albo zrób tak


michal_olk - 2017-09-14, 17:45

Akurat mam campera jak na zdjęciu powyżej ale na bagażniku mam solar z jednej strony co uniemożliwia mi wejście na dach po zamontowaniu boxa. Jak miałbym go załadować i rozładować? Tutaj bez drabiny tego nie widzę.
Dodatkowo sam bagażnik w mojej ocenie wymaga "regeneracji".

Dalej się upieram że widziałem zamontowany z tyłu box dachowy - ktoś go sprzedawał i na zdjęciu był zamontowany właśnie w takiej pozycji. Wiem bo rozważałem wtedy zakup tego boxa ale finalnie kupiłem u kogoś innego.

Jak ktoś się znajdzie to super, jak nie to i tak box dzisiaj będzie wisiał;)

gardamm - 2017-09-14, 18:32

michal_olk napisał/a:
Akurat mam campera jak na zdjęciu powyżej ale na bagażniku mam solar z jednej strony co uniemożliwia mi wejście na dach po zamontowaniu boxa. Jak miałbym go załadować i rozładować? Tutaj bez drabiny tego nie widzę.
Dodatkowo sam bagażnik w mojej ocenie wymaga "regeneracji".

Dalej się upieram że widziałem zamontowany z tyłu box dachowy - ktoś go sprzedawał i na zdjęciu był zamontowany właśnie w takiej pozycji. Wiem bo rozważałem wtedy zakup tego boxa ale finalnie kupiłem u kogoś innego.

Jak ktoś się znajdzie to super, jak nie to i tak box dzisiaj będzie wisiał;)

nie dosyć że mało z niego pożytku to jeszcze wygląda beznadziejnie
https://photos.google.com/photo/AF1QipNn5iYOR23i5vxZpKvVHDzlUVKmelBJuBwEbGTw

izola - 2017-09-14, 18:42

ciekawy temat się rozwinąl...w przyszłym sezonie chcę wozić na bagażniku rowerowym i tylnej klapie mojego Marco Polo ; dwa składaki, dwa kampingowe krzesła składane typu regie, i lekki namiot przystawka ...

ja planuję to z grubsza tak , do obecnego bagażnika przymocować płaskowniki alu , w krztałcie boxa gdzie będą dodatkowe możliwości mocowania mojego majdanu / tego dużego...
i to obciągnę stabilną plandeką by bagaż był przed deszczem i syfkiem z autostrady chroniony.

Te 3 rzeczy chcę mieć na bagażniku...wagowo będzie to 2 rowery składaki ca. 28 kg , namiot ca. 10 kg, dwa lekkie krzesła ca. 7kg.. razem z konstrukcją ca 50 kg...jak chudy pasażer na ślepo wieziony :mrgreen:
Z takim obciążeniem w pełnym rysztunku i klapę w dwójkę się otworzy...plany na zimę jedne z wielu ... :-P

krzlac - 2017-09-14, 18:49

michal_olk dam Ci prostą radę. Postaw box jak najbliżej bagażnika rowerowego. Otwórz szeroko oczy i włącz szere komórki. Gwarantuję Ci, że w ciągu 10 minut znajdziesz kilka sposobów jak box zamontować. Po pierwszym wyjeździe udoskonalisz swój pomysł.
Jak mamy Ci pomóc jak nie widzimy ani boxu ani bagażnika?

michal_olk - 2017-09-14, 18:50

gardamm, link nie działa
michal_olk - 2017-09-14, 18:51

krzlac, szukałem kogoś kto miał tak zamontowany. Tak jak napisałem box dzisiaj będzie wisiał tak czy owak.
Bronek - 2017-09-14, 18:56

:kwiatki: Izola powiało optymizmem.

izola napisał/a:
ciekawy temat się rozwinąl...w przyszłym sezonie chcę wozić na bagażniku rowerowym i ( ...l

ja planuję to z grubsza tak , d(...)

i to obciągnę (...) by bagaż był przed deszczem i syfkiem z autostrady chroniony.

Te 3 rzeczy chcę(...)
:-P

Jedno słowo wyrwane z kontekstu Twej wypowiedzi napawa radością większość chłopów :bigok


:bukiet: :kwiatki:

Merytorycznie, to są takie szmaciane kufry na stelażach za kupę kasy

gardamm - 2017-09-14, 19:01

michal_olk napisał/a:
gardamm, link nie działa

a teraz https://photos.google.com/share/AF1QipPt30C6jwsLbDeVEKP6iMKncNBVTwHWzikArspCxp2Du403EKG98QrAA8DU48epDA?key=U0NqTlZxbW9wcm9UWDlYaWRqR0JvOWYwTEFBOUtR

michal_olk - 2017-09-14, 19:05

gardamm, dzięki, zdjęcie działa ale to nie taki box o jakim pisałem. Faktycznie nie jest to szczyt elegancji ale szkoda życia na takie rozterki;)
izola - 2017-09-14, 19:23

Cytat:
Merytorycznie, to są takie szmaciane kufry na stelażach za kupę kasy_________________

U mnie merytorycznie jest tak,

- mam maszynę do szycia - przemysłową ( ruska jeszcze)
- mam uszkodzony zimowy namiot do cepki , nic szmaciannego, raczej plandeka do cięzarówki...
z wszystkimi zamkami błyskawicznymii koniecznymi bajerami; ...
- mój ma alu pół piwnicy ( ale chęci mało)

:diabelski_usmiech bedzie to projekt rehabilitacyjno mobilizujący...ale na pewno żadna tandeta za sporo pieniędzy ...sporo pracy będzie i sporo dyskusji ...ale będzie po mojemu :diabelski_usmiech ;)

krzlac - 2017-09-14, 19:39

Tu masz jeszcze inny wątek na podobny temat, ale też nic odkrywczego. Nie ma nawet o "obciąganiu".
Bronek - 2017-09-14, 19:41

:mrgreen: No najważniejsze to dobrze obciągnąć, by się nie marszczył....... materiał :mrgreen:
izola - 2017-09-14, 19:50

:mrgreen:
komercjalne skrzynki , bez obciągania ...nie chcę :-P

SlawekEwa - 2017-09-14, 20:01

Miałem box, koło zapas i rowery na tyle auta
izola - 2017-09-14, 21:28

SlawekEwa napisał/a:
Miałem box, koło zapas i rowery na tyle auta
gdzie te rowery,niekimam z foty
Wojciechu - 2017-09-14, 22:06

Jak ściągniesz box - to zobaczysz rowery - oczywiście po fakcie ich wstawienia na bagażnik ;)
SlawekEwa - 2017-09-14, 23:36

izola napisał/a:
gdzie te rowery,niekimam z foty

Widzisz hak holowniczy? Na hak bagażnik na rowery m-ki Thule i na niego dwa składaki m-ki Dahon :bigok
Pod box było konstrukcja własna.

zbyszekwoj - 2017-09-15, 07:01

Rejestracja LBL - Elbląg :diabelski_usmiech

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group