Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Hand made - ręczna robota - Ciepła woda - przepływowy gazowy ogrzewacz zamiast boilera?

Seweryno1983 - 2017-11-20, 21:40
Temat postu: Ciepła woda - przepływowy gazowy ogrzewacz zamiast boilera?
Witam

Czy ktoś testował u siebie ten oto wynalazek:
http://allegro.pl/przeply...e8-246e96849c38
Jak z zabudową w Kamperze/przyczepce?

Wiadomo że musi być instalacja ciśnieniowa.
Czy ciśnienie pompy shufloo wystarczy?
Kolejnym problemem odprowadzenie spalin oraz "otwarta" komora spalania.
No i co gdy nie ma poboru wody? Wyłącza sie całkowicie?

PS. Możliwe ze juz było na forum lecz chyba bardziej "domowe" odmiany były omawiane.

silny - 2017-11-20, 22:24

Ma to sens , doprowadzić powietrze do spalania i spaliny na zewnątrz i jest superek pomysł.
Teoretycznie dałoby radę jako ogrzewanie. Nadmuch lub podłogowe w busie :!:

Socale - 2017-11-20, 22:27

Absolutnie nie polecam tego pomysłu.
Każdy bojler, piec w kamperze ma odseparowaną komorę spalania, jedynym wyjątkiem jest z oczywistych względów kuchenka.
Jak chcesz ciepły bezpieczny prysznic, to zamontuj sobie w rogu pod sufitem baniak 10l i czajnikiem wlewaj ciepłą wodę. Obejdzie się bez pompy, jest tanio i genialnie spełnia swoją rolę.
Ja tak mam w prysznicu zewnętrznym wieszanym na bagażniku rowerowym a używam jak jestem w dziczu, czyli często.

Darek Szczecin - 2017-11-20, 22:38

Podobne rozwiązanie zastosował kolega Agat , działa od 2 lat z powodzeniem
Bronek - 2017-11-20, 23:16

Junkersy... truły i wybuchały, statystycznie sporo bo w co drugim domu były.

Duże toto i pewnie hajcuje górą. Jako zewnętrzny o ile ktoś ma ładowność.

W kamperze lekki strach bez komina z okapem.

KASZUB - 2017-11-21, 01:05

Fajna sprawa. Zajmuje mniej miejsca niż bojler jak sądzę. Zamontować to to tak żeby pobierał powietrze z zewnątrz i oddawał spaliny na zewnątrz i gitara. Mozna by było w drzwiczki serwisowe wstawić. Np takie:

http://allegro.pl/drzwicz...6879054583.html

... a wewnątrz odizolowana komorę. W drzwiczkach kratka wentylacyjna. A nawet jakiś wentylatorek na wszelki wypadek. Mam już bojler niestety ale gdybym nie miał chyba bym w to poszedł. Wydaje się mądrym urządzeniem... Może jeszcze się zdecyduje. No i cena spoko... Podoba mi się. :-P

wirefree - 2017-11-21, 05:54

Raczej nie zabiera mniej miejsca, bojler trumy to jak dla mnie rewelacja bardzo szybko nagrzewa wode i dlugo trzyma . Nie ma to sensu zadnego w kamperze.
KACPERKI 2 - 2017-11-21, 07:09

Lekki. ekonomiczny, mam wersję z kominem i elektroniką za 5 stów za nówkę. Dwa lata hula i wbrew tym co mi pisali że zginę ja i cała moja rodzina bo jestem mordercą - mam się świetnie i piec również. Jednak nie będę się boksował z tymi co takiego pieca nigdy nie mieli ale wiedzą lepiej :spoko

Jak chcesz to odezwij się na PW to pogadamy. Mam też filmik jak to dokładnie działa i zdjęcia jak mam zamontowany :spoko

zbiegusek - 2017-11-21, 07:15

Do czegoś podobnego ktoś kilka dni temu podesłał link. Tam było to zamontowane na zew pojazdu i nawet rurki wodne przechodziły przez ścianę. Istotna jest końcowa uwaga w ogłoszeniu: "Nie stosować w pomieszczeniach zamkniętych". :)
Junkersy wybuchały, bo miały "wieczną świeczkę", która potrafiła zaszwankować. No i - jak to w Polsce - nie były serwisowane/regulowane. Tutaj zapłon jest automatyczny na iskrownik.

KACPERKI 2 - 2017-11-21, 07:20

zbiegusek napisał/a:
końcowa uwaga w ogłoszeniu: "Nie stosować w pomieszczeniach zamkniętych". :)


Bo zobacz jak ma wylot spalin.

A jak jest komin ?

Ale zaraz pewnie znowu rozpęta się burza w szklance wody i znowu będę mordercą/samobójcą :wyszczerzony:

To się nie nadaje na żadne ogrzewanie. To jest tylko do grzania C.W.U.


Bronek - 2017-11-21, 07:54

Zapytam : jest z komorą otwartą?
Jeśli tak, to nie czuć że jest cug po nogach?

Ale..... kuchenka też spala lecz tylko truje jak wentylatora nie włączymy. Kamper to bomba... :shock:

Czytałem jak kupiłeś, generalnie ma zalety akurat ten..
Jeśli zachowa się zasady i ograniczone zaufanie może być.

Obiektywnie, to że działa dwa lata i żyjecie jest argumentem raczej słabym.
U jednego rolnika niewypał 20 lat służył jako kowadło....

Przy montażu z głową, serwisowaniu, kontroli itp. ujdzie bo cena atrakcyjna. Ale ten model Wojtka/Agat a
Jak ma pierdyknąć to pierdyknie i lepiej niech się blaszak spali niż chałupa.
:mrgreen:
Życie to jedno wielkie niebezpieczeństwo. Następnym razem jak zaprosisz mnie na kawkę, daj do podpisania papier, że wiem iż mogę zginąć :mrgreen:

KACPERKI 2 - 2017-11-21, 08:03

Bronek napisał/a:
Następnym razem jak zaprosisz mnie na kawkę, daj do podpisania papier, że wiem iż mogę zginąć :mrgreen:


To muszę dać Ci dwa do podpisu:

- pierwszy że umrzesz od kuchenki jak będę gotował wodę na kawę
- drugi że umrzesz od pieca CWU jak będę kubki mył ( no chyba że zanim umyje to uciekniesz i życie uratujesz ) :spoko

Tylko co bardziej niebezpieczne?

Wszyscy mówią że zabójczy jest "efekt spalania" - Gotujemy obiad pół godziny lub dłużej BEZ PRZERWY a kąpiel to kilkanaście sekund lecenia wody powtórzone kilka razy - łącznie może z minutę do dwóch pracy palnika... - zatem biorąc pod uwagę że z pieca CWU spaliny wychodzą na zewnątrz a z kuchenki wszystko zostaje w środku sami odpowiedzmy sobie co jest większym zagrożeniem :lol:

Bronek - 2017-11-21, 08:14

Inaczej jest jednak jak spierniczasz w opalonym ubraniu.

A inaczej, jak za zapierd... sz z opaloną gołą :dupa ą i pianą na włosach.

:bigok

KACPERKI 2 - 2017-11-21, 08:15

No chyba że tak hehehee Bronek qrde! oplułem się kawą :spoko
Darek Szczecin - 2017-11-21, 08:57

jest wersja dla strachliwych z wbudowanym Akku i pompką w komplecie, wodę można nawet z bajora pociągnąć, zestaw walizkowy całkowicie kompaktowy. Dla takich co już zupełnie miejsca w aucie nie mają. Cena około 260 USD
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Marianusz - 2017-11-21, 09:44

Mam taki sam bojlerek co Agat :) . Te rozwiązanie jest skuteczne i tanie, zwykły bojler przepływowy :) !
Bronek - 2017-11-21, 09:49

Jest tego w róznych kombinacjach

np https://www.ebay.com/itm/...j4AAOSw8DJaDevr

Socale - 2017-11-21, 10:04

Chłopaki, to że macie takie coś zamontowane i działa już 2 lata, to nadal jest to coś co działa wbrew logice przeznaczenia. Nie można polecać komuś czegoś, co może zrobić jakąkolwiek szkodę/krzywdę.
Ludzie jeżdżą rodzinami, dzieci lubią pstryczki, pokrętełka i takie tam...
Ktoś zagwarantuje 100% ochronę i wieczystą niezawodność?
Wszystko jest dobre do puki nie zawiedzie pierwszy raz.
Punkt 8 i kilka innych świetnie pasuje.
http://www.teksty.jeja.pl/476,prawa-murphyego.html

Bronek - 2017-11-21, 10:08

Nie przesadzaj ... Chłop opisany przeze mnie wyżej używał niewypału długie lata .
Dopiero jak na czubku bomby kosę zaczął klepać wybuchło .
To wina kosy była

skrzychu - 2017-11-21, 10:26

A nie lepiej coś takiego?

https://www.olx.pl/oferta...D5-IDniNok.html

Sam używam (nieco innej wersji, ale co do zasady działania to to samo). Wodę grzeje 10-15 min i dwie osoby mogą się po kolei kąpać.
Bezpieczne, wygodne i łatwe w montażu - widziałem jak ludzie to pod sufitem instalowali...

KACPERKI 2 - 2017-11-21, 13:13

Socale - przy całej sympatii do Ciebie ( bo czytam Twoje posty już od 3 lat ) W Twojej wypowiedzi jest dokładnie taka sama retoryka jak w głosach tych wszystkich którzy zwiastowali śmierć mi i mojej rodzinie wówczas gdy kupowałem swój piec. Pstryczki? Pokrętła? Jakie zagrożenie? Obawiam się że nawet nie wiesz jak TAKI piec działa a swoją wiedzę być może opierasz na innych urządzeniach. Nie przeczę że możesz być nawet fachowcem w branży gazowej ale to nie znaczy że masz wiedzę skończoną prawda?

Ale masz rację. Nie będę polecał. Lepiej mieć na forum tysiąc postów typu "truma nie odpala mi się co zrobić?" "cieknący bojler kombi" lub "czemu używana truma kosztuje milion dolarów?"

Dlatego naprawdę nie będę polecał. Nie namawiam. A jak kolega który pytał na początku tematu będzie chciał wiedzieć coś więcej to skontaktuje się na PW i sobie zadzwonimy do siebie i pogadamy. I tak na końcu będzie jego wybór.

p.s. jeśli taki piec to uważam że tylko i wyłącznie z cyfrowym wyświetlaczem temperatury - ułatwia korzystanie i oszczędza wodę :spoko

Koniec mojego w tej sprawie. Powodzenia. :szeroki_usmiech

silny - 2017-11-21, 19:33

Cyfrowy w sensie że wiemy jaka gorąca :?: ale to raz i drugi organoleptycznie się ustawi chyba :?:
KACPERKI 2 - 2017-11-22, 07:22

silny napisał/a:
le to raz i drugi organoleptycznie się ustawi chyba


Owszem ale to szerszy temat. Dla zainteresowanych na telefon :spoko

Seweryno1983 - 2017-11-24, 00:09

Dziękuje bardzo koledze Agat za wyczerpujący wykład nt. piecyka. Pół godziny rozmowy telefonicznej wyjaśniło wszystkie niejasności. Leci browar!
Świstak - 2017-12-10, 12:05

Socale napisał/a:
Nie można polecać komuś czegoś, co może zrobić jakąkolwiek szkodę/krzywdę.


Wczoraj widziałem reklamę nowego Fiata, a dziś na drodze identycznego Fiata na drzewie. 3 trupy. Na identycznych budujemy kampery.

Poniżej zestawienia ZUS mówiąca o ilości wypadków w pracy za lata 2008 - 2012, dane są dziwne, wręcz bardzo dziwne, ale jak dla mnie mówią wyrażnie że wypadki najczęściej spotykają tych, którzy ich poszukują.



Co do samego podgrzewacza przepływowego - jeżeli mówimy o współczesnych kotłach, to musimy wiedzieć o kilku drobiazgach które uległy zmianie przez minione 50 lat.




CORONAVIRUS - 2017-12-10, 12:20

zamontuję taki w najnowszym wynalazku jaki robię , zobaczymy jak to działa :)
KASZUB - 2017-12-11, 07:26

Świstak dzięki. :pifko Niby rzecz oczywista. Sam mam takie dwa piece w domu... Jeden piec ma turbo rurkę przez ścianę a drugi oddaje parę przez przewód wentylacyjny w dachu. Generalnie nie mam kominow tylko kanały wentylacyjne. A tyle było straszenia... U mnie już będzie bojler carver ale gdyby się odwarzyl jeszcze raz budować to pójdzie taki piecyk/podgrzewacz.
Donat - 2017-12-11, 07:49

A jak ponad rok temu napisałem tu na forum że mam ochotę zamontować domowy bojler gazowy 80 litrów z zewnętrzną komorą spalania i wykorzystać go też do ogrzewania to wszyscy tu obecni wybijali mi to z głowy, a teraz - proszę :-) ale w następnym moim projekcie na pewno będzie taki bojler o konkretnie ten: http://www.ariston.com/pl/SGA_FB
dziwaczek - 2017-12-11, 09:19

Donat napisał/a:
A jak ponad rok temu napisałem tu na forum że mam ochotę zamontować domowy bojler gazowy 80 litrów z zewnętrzną komorą spalania i wykorzystać go też do ogrzewania to wszyscy tu obecni wybijali mi to z głowy, a teraz - proszę :-) ale w następnym moim projekcie na pewno będzie taki bojler o konkretnie ten: http://www.ariston.com/pl/SGA_FB


Tylko kup wersję na propan lub niech go przerobią - bo ten jest na gaz ziemny :idea

Donat - 2017-12-11, 16:12

Ten bojler przezbraja się na LPG za 30 zł :-)
dziwaczek - 2017-12-11, 17:37

To spoko - koszt minimalny
KASZUB - 2017-12-11, 17:52

Donat mam pytanie tak z ciekawości. Jak można wykorzystać bojler do grzania wody do np. kąpieli do ogrzewania? Jak to zrobić. Jak rzuciłem taki temat koledze hydraulikowi to powiedział mi, że nie da rady... Bo woda się tam zbiera, podgrzewa i wylatuje. A w ogrzewaniu masz obieg zamknięty. Pytam bo się nie znam...
skrzychu - 2017-12-11, 18:16

Po mojemu, to wystarczy pompka i pare rurek w podłodze. Ale czy taki bojler bedzie efektywny?
Donat - 2017-12-11, 21:18

Kawałek sterowania i trochę rurek. Ten bojler ma 3 kW wiec powinien sobie spokojnie dać sobie radę z zaizolowanym kamperkiem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group