Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Jugosławia* - Reklamacja zawyżonej opłaty na autostradzie Chorwackiej

LukF - 2018-05-22, 19:33
Temat postu: Reklamacja zawyżonej opłaty na autostradzie Chorwackiej
Więc tak. Wracając z Rovinja po tegorocznej majówce, postanowiłem jechać w stronę Słoweńskiej granicy autostradą. Odcinek Kanfanar-Umag. Zgodnie z cennikiem powinienem za półintegrę do 3.5 tony zapłacić 48 kun. To jest kategoria II. A na bramce w Umag (brak obsługi, tylko maszyny do samoobsługi) wyskoczyło 88 KN tak jak za samochód powyżej 3.5 tony czyli kategoria III. Mam cennik na zdjeciu i paragon. Co dalej? Myślę o wysłaniu mailem reklamacji z prośbą o zwrot . Nie chodzi o te 40 KN bo to 24 PLN , ale o zasadę. Ktoś miał taką sytuację? Jakieś sugestie, podpowiedzi, rady, gdzie wysłać maila itp???

Ps.
Rok temu w cywilizowanym kraju (Austria) poprzez reklamację zmniejszyłam koszt mandatu z fotoradaru o około 20E.

Czekam na komentarze :bigok

duende - 2018-05-23, 09:21
Temat postu: Re: Reklamacja zawyżonej opłaty na autostradzie Chorwackiej
LukF napisał/a:
Automat na bramce liczy kampera jak ciężarówkę

A może przy automacie mają wagę, ile ważył kamperek w realu nie w papierach?
Jakąś konkretną informację powinieneś uzyskać pod adresem:
http://hac.hr/hr/kontakti
Odnosi s javnošću (Public Relations)
tel: +385 1 4694 614 i +385 1 4697 352
e-mail: odnosisjavnoscu@hac.hr

LukF - 2018-05-23, 09:31

Wagę mają przy bramce? To znaczy przy wszystkich bramkach na każdej autostradzie musiały by być wagi... Nie wierzę w to. To nie realne, za dużo kasy i zawracanie głowy :chacha2
Myślę, że obraz z kamery i program komputerowy ustawiony na grupy samochodow.
Co o tym myślicie???

martini44 - 2018-05-23, 09:49

a może nie na ten guzik nacisnąłeś (górny) plus pomiar wysokości i zaliczyło do ciężarówki ??
duende - 2018-05-23, 10:13

LukF napisał/a:

Myślę, że obraz z kamery i program komputerowy ustawiony na grupy samochodów.

Pewnie masz rację, znalazłem coś takiego: Inteligentny System Kompleksowej Identyfikacji Pojazdów:
POBRANIE OBRAZU POJAZDU, ANALIZA OBRAZU, PRZEKAZANIE DANYCH, WERYFIKACJA DANYCH, PRZEKAZYWANIE DANYCH i w dodatku jest wzmianka o "samouczącym się algorytmie"

LukF - 2018-05-23, 10:14

Nacisnąłem dolny guzik...jak mnie pamięć nie zawodzi.
A pomiar wysokości to masz rację. Mam 2.9m czyli dla automatu to nie osobówka. Ale to nie dowodzi, że mam ponad 3.5 tony ....
Co myślicie dalej???

zbyszekwoj - 2018-05-23, 10:39

Tak samo miałem we Francji. Automat zmierzył wysokosć 3m +antena i wyszło jak za tira.
Tamtam - 2018-05-23, 13:36
Temat postu: Re: Reklamacja zawyżonej opłaty na autostradzie Chorwackiej
LukF napisał/a:
Więc tak. Wracając z Rovinja po tegorocznej majówce, postanowiłem jechać w stronę Słoweńskiej granicy autostradą. Odcinek Kanfanar-Umag. Zgodnie z cennikiem powinienem za półintegrę do 3.5 tony zapłacić 48 kun. To jest kategoria II. A na bramce w Umag (brak obsługi, tylko maszyny do samoobsługi) wyskoczyło 88 KN tak jak za samochód powyżej 3.5 tony czyli kategoria III. Mam cennik na zdjeciu i paragon. Co dalej? Myślę o wysłaniu mailem reklamacji z prośbą o zwrot . Nie chodzi o te 40 KN bo to 24 PLN , ale o zasadę. Ktoś miał taką sytuację? Jakieś sugestie, podpowiedzi, rady, gdzie wysłać maila itp???

Ps.
Rok temu w cywilizowanym kraju (Austria) poprzez reklamację zmniejszyłam koszt mandatu z fotoradaru o około 20E.

Czekam na komentarze :bigok


Miałem ten sam problem, na tej samej bramce.
Jak widać to się tam zdarza. Zaliczyłem to w koszty wyjazdu, ale od tego czasu staram się omijać tą autostradę.

Pozdrawiam

LukF - 2018-05-23, 15:30

Treść maila z reklamacją już skleciłem, teraz czekam aż mój kolega profesjonalnie przetłumaczy na angielski. I zobaczymy co uzyskamy ?
Socale - 2018-05-23, 21:00

A czy to nie jest tak, że najpierw na wyświetlaczu widzisz kategorię i opłatę a potem zatwierdzasz poprawność guzikiem?
Jeśli tak to guzik wskórasz.

LukF - 2018-05-23, 21:12

Nie jest tak. Wkładasz bilet, wyświetla się kategoria z ceną i wkładasz kartę płatniczą. Wyskakuje paragon i szlaban się podnosi. Koniec. Z maszyną nie pogadasz i nic nie zatwierdzasz, nawet PINu nie podajesz do karty !!! Zgroza :gwm
Socale - 2018-05-23, 21:20

LukF napisał/a:
Nie jest tak. Wkładasz bilet, wyświetla się kategoria z ceną i wkładasz kartę
...

I wystarczy. Nie włożyłbym karty, zawsze jest jakieś żywe SOS na bramkach.
Przycisk HELP, SOS ect.

LukF - 2018-05-23, 21:24

Jest przycisk. I czekasz do zasranego nigdy :gwm A z Tobą kolejką za Tobą. Fajna perspektywa, nie?
Socale - 2018-05-23, 21:35

A co to Cię... Awaria. Błąd bezdusznej maszyny.
No chyba że Twój czas również sobie ceniłeś i świadomie wziąłeś sprawę do wyjaśnienia.
Sam jestem ciekaw co Ci odpiszą jeśli w ogóle.

Bim - 2018-05-23, 21:37

LukF napisał/a:
Jest przycisk. I czekasz do zasranego nigdy A z Tobą kolejką za Tobą. Fajna perspektywa, nie?


Nie dramatyzuj rozumiem presje autostrady :lol: napewno przyjedzie chopek co ci pomoże się uporać z problemem jak będziesz miał problemy z dogadaniem to odstawią na bok i przyjedzie ktoś kto ci albo dowali za utrudnianie ruchu albo .... :haha:

Andrzej 73 - 2018-05-23, 21:54

W Serbii też swego czasu naliczali wyższą stawkę za kampera niż obowiązywała. Oni się tym nic a nic nie przejmują. Odpowie że to jest jego kraj i takie są stawki i nic nie wskurasz.
Guzik jest na bramkach i przeważnie ktoś przychodzi za chwilę. Testowałem w kilku krajach. :-P
:spoko

LukF - 2018-05-23, 22:18

Może macie rację. Ale jak już wcześniej napisałem w Austri się udało po odwołaniu obniżyć pokutę. Zobaczymy czy to dziki kraj i dzikie obyczaje. Czy do normalności zmierzają :bukiet:
Andrzej 73 - 2018-05-23, 22:32

A pewnie próbuj , choćby dla zasady. Też mnie to wk...ja jak robią z człowieka debila.
:spoko

KamperManiak - 2018-05-31, 20:29

Na chorwackich autostradach panuje takie know-how - jak Cię Pani w okienku nie oszuka na kilka Kun to automat nadrobi z nawiązką :lol:

Jak jesteś pewien wagi to reklamuj, to może jakiś informatyk podpowie algorytmowi, żeby zmienił się i kampery traktował odpowiednio :lol:

Donat - 2018-05-31, 20:40

W Chorwacji wszystkie ceny są zawyżone :-) Wiec nie dziwi mnie zawyżanie oplat rownież na autostradach.
LukF - 2018-05-31, 21:44

Nie przesadzajmy, ceny w Chorwacji są jakie są. Lubię ten kraj i będę nadal.tam jeździł. I nie zmieni tego nawet cena na autostradzie.
Mam już przetłumaczone moje odwołanie na angielski, jutro wyślę z załącznikami.

orys - 2018-05-31, 21:58

Bim napisał/a:
Nie dramatyzuj rozumiem presje autostrady :lol: napewno przyjedzie chopek co ci pomoże się uporać z problemem jak będziesz miał problemy z dogadaniem to odstawią na bok i przyjedzie ktoś kto ci albo dowali za utrudnianie ruchu albo .... :haha:


...albo po prostu otworzą szlaban i puszczą za darmo. Dobrych kilka razy mi się to zdarzyło. Jeździłem kiedyś po europie dostawczakiem z nietypowo wysoką zabudową (woziliśmy serwery), bardzo często chciało kasować za ciężarówkę, ja wtedy wciskałem przycisk kontaktu z obsługą a oni, jak się nie potrafili po angielsku dogadać to po prostu otwierali szlaban :-)

Raz mnie tylko sciągnęli na bok na Dartford Crossing na obwodnicy Londynu (ale już nie ma tam bramek, teraz jest automagiczne pobieranie opłat z kamerek). Okazało się, że nie miałem przy sobie gotówki a nie można było płacić kartą. Kazali zjechać na bok, podszedł facet, mówię, że mogę kartą zapłacić albo do bankomatu skoczyć, on mi na to, że nie mają banklomatu, kiedyś mieli, ale nie chcą, żeby ludzie po placu się szwędali, więc tylko ze mną 5 minut postoi, żeby inni nie widzieli, że mnie za darmo puszczają, albo żebym sobie nie pomyślał, że mi to się opłaci w przyszłości. Pogawędziliśmy, życzył miłego dnia i tyle ;-)

LukF - 2018-06-07, 11:54

SUKCES PANIE I PANOWIE.
Oto treść odpowiedzi którą dostałem teraz na maila:

Tłumaczenie z angielskiego

Droga Pani,

Sprzęt do klasyfikacji pojazdów zainstalowanych na pasach płatnych na autostradzie Istrian Y należy do nowej generacji systemów i chociaż jest droższy od standardowego wyposażenia, został wybrany w celu zapewnienia większej niezawodności i wysokiej precyzji w przeciwnym razie złożony proces klasyfikacji pojazdów na autostradach.

Mianowicie, proces klasyfikacji pojazdów silnikowych na autostradach wymaga pomiaru i analizy dużej liczby parametrów pojazdu, a wszystko to podczas ruchu pojazdu, a jednocześnie musi znosić działanie akcesoriów montowanych na pojazdach (bagaż, rowery, różne ładunki), a także skutki późniejszych niestandardowych modernizacji pojazdów (niewystarczające wymiary opon i / lub felg wpływające na wysokość pojazdu, ulepszenia "kampera").

Sprawdzając przedmiotową transakcję, nasze służby ustaliły, że w dniu 6 maja 2018 roku Państwa pojazd został zaklasyfikowany do Grupy III, chociaż należy do Grupy II.

Przepraszamy za tę niedogodność i informujemy, że bank został poinstruowany w dniu 6 czerwca 2018 r. O zwrot łącznej kwoty 40,00 kun na konto karty kredytowej.

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy dzwonić pod bezpłatny numer telefonu 0800 600 601 (dla połączeń międzynarodowych: 00385 52 219 302), od poniedziałku do soboty od 7:00 do 19:00


:bigok

MILUŚ - 2018-06-07, 13:11

BRAWO TY :brawo: :brawo: :brawo: :gratulacje
Socale - 2018-06-07, 22:08

Brawo Chorwaci!
:idea

Roberto - 2018-06-07, 22:17

Fajnie że Ci się udało :ok , ale z drugiej strony trochę martwi mnie, że na takie błędy mogą mieć wpływ jakieś odstające gadżety np. antena satelitarna na dachu czy wystające poza obrys koło roweru... :(
JJarek - 2018-06-18, 21:28

Brawo.
Myślę, że takie pomyłki automatycznego identyfikowania pojazdów zdarzać się będą nadal. Ja - na początku czerwca - na drodze (bo to chyba nie autostrada?) z Rijeki do Rovinja zapłaciłem również za dużo w drodze tam. W drodze powrotnej człowiek obsługujący punkt poboru opłat policzył prawie połowę.
Nadpłaciłem ok 60 kun.

LukF - 2018-06-19, 18:32

Z tak zawyżonych opłat można fajnie żyć. A mało kto zwraca się o zwrot. I interes się kręci. Szkoda bo kraj fajny a autostrady wygodne, ale zdecydowanie za drogie :(
LukF - 2018-06-19, 18:50

I jeszcze informacja statystyczna: zwrot dostałem na konto 16 czerwca. Czyli 9 dni po uznaniu reklamacji. Udało się :wyszczerzony:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group