Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Ameryka - Przez obie ameryki

olafj - 2008-10-31, 14:52
Temat postu: Przez obie ameryki
w luty wyruszam w dłuuugą pordróż. Jej pierwszym etapem jest przejazd przez obie ameryki camperem. Pytanie do was jaka marka jest najmniej awaryjna i najprostsza do naprawy po drugiej stronie oceanu. Powiem szczerze, kompletnie się na tym nie znam, nie wiem co kupić i na co zwócić uwagę.
Wiem tylko jedno, na pewno to zrobię...

Jeśli możecie mnie choć troszkę oświecić będę bardzo wdzięczny.

stefan - 2008-10-31, 15:01

Witam! Wieczorkiem mozemy o tym porozmawiac.Oczywiscie jesli chodzi o AP i Kanade. :ok
Pozdrawiam.Stefan.

Tadeusz - 2008-10-31, 15:03

Witaj Olafie.
Cieszymy się, że do nas dołączyłeś.
Masz ciekawy i ambitny plan. Wydaje się, że najrozsądniej będzie kupić kampera w USA.
Używany w bardzo dobrym stanie to prawdziwa gratka dla europejczyka. W naszym klubie są takie dwa. Twój byłby trzeci. Wielu kolegów o takim marzy.
A koleżanki? One, to dopiero marzą!!! :-D

olafj - 2008-10-31, 15:41

Prawdę mówiąc kompletnie nie wiem jak zabrać się za temat. Auto musi być w miarę tanie i nie rzucające się w oczy. Planuję przejazd przez amerykę łacińską a tam delkitanie mówiąc nie jest najbezpieczniej i lepiej nie kusić drogimi autami. Podobno bezpiecznym rozwiązaniem jest wv westfalia, auto popularne w meksyku i brazyli. Jest jeszcze jeden parametr. pomiędzy panamą a kolumbią nie ma drogi i trzeba płynąć łodzią, że tego co wiem liczą sobie w zależności od wielkości auta. więc krążowniki odpadają.
stefan - 2008-10-31, 17:33

Witam!
olafj napisał/a:
Podobno bezpiecznym rozwiązaniem jest wv westfalia, auto popularne w meksyku i brazyli.
-tak.Tam zniknie Ci w oczach... :szeroki_usmiech Pod warunkiem ze gdzies je cudem wynajdziesz. :ok Pozdrawiam.Stefan.
f68 - 2008-10-31, 23:25

olaf my w lipcu planujemy usa z prawego na lewy brzeg "matka dróg " route 66
i tez wiem że na pewno to zrobimy i zastanawiamy się nad kamperem ale raczej wypozyczymy wana w NY a oddamy w LA , nie mam zamiaru kupować kampera w usa bo hotele wyjda taniej i bezpieczniej

stefan - 2008-10-31, 23:52

Witam!
Cytat:
kupować kampera w usa bo hotele wyjda taniej i bezpieczniej
-nie do konca masz racje.My jechalismy z London do La. :ok Pozdrawiam.Stefan.
darek - 2009-02-12, 18:24

Dlaczego Stefan uważasz że ukradną od razu ?, byłem w ameryce południowej i tak jak wszędzie trzeba uważać, jak się u nas w Polsce zatrzyma w sobote wieczorem pod remizą, albo w niemczech pod dyskoteką to tez można oberwac od rzygającego piwskiem młodego niemca.

W ameryce południowej jest bieda ale nie wszędzie, są też piękne bogate regiony, zabytki i atrakcje przyrodnicze, ludzie są życzliwi pod warunkiem że nie zachowyjesz sie jak bufoniasty 100 % amerykanin ( ten z usa ), lubią gadać plotkować lubia Polaków przez wzgląd na Jana Pawła II ( i to nie jest banał ).

Sam mam w planie podróż dookoła ameryki pd. ale to za dwa lata, na razie doprowadzam do perfekcji hiszpański, dużo czytam o stosunkach pomiędzy krajami tego regionu.

SlawekEwa - 2009-02-12, 20:11

darek napisał/a:
Dlaczego Stefan

Stefan to już łabędzi śpiew :dewil

darek - 2009-02-12, 20:22

Slawek Dehler napisał/a:
darek napisał/a:
Dlaczego Stefan

Stefan to już łabędzi śpiew :dewil



nie rozumiem

rafalcho - 2009-02-13, 07:09

darek napisał/a:
nie rozumiem



Stefan`a już nie ma na naszym forum

:spoko

gino - 2009-02-13, 07:13

rafalcho napisał/a:
darek napisał/a:
nie rozumiem



Stefan`a już nie ma na naszym forum

:spoko

amen :rip


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group