Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Wielka Brytania - Irlandia - Irlandia kamperem

Torresminers - 2019-10-16, 20:37
Temat postu: Irlandia kamperem
Cześć wszystkim. Planuje zakup kampera (alkowa), chciałbym się dowiedzieć od Was jakie macie spostrzeżenia na temat zwiedzania wysp w okresie jesienno zimowym. Czy jest coś szczególnego w sensie co powinien posiadać kamper żeby można było w miarę możliwości komfortowo zwiedzać wyspy. Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Pozdrawiam
RadekNet - 2019-10-16, 21:09

Ogrzewanie ;)
Torresminers - 2019-10-17, 11:14

RadekNet napisał/a:
Ogrzewanie ;)
:mrgreen:
To wiedzialem :)
Ale czy jest jakas roznica pomiedzy zabudowami? widzialem zabudowy z wyrazna roznica w wysokosci podlogi pomiedzy czescia mieszkalna a kabina. Jaki to ma wplyw na temperature w srodku?

Comsio - 2019-10-17, 21:26

Są wersje całoroczne.
Grubsze ściany, podwójna podłoga i wiele udogodnień.
Tara ponad 3 tony.

Więcej szczegółów jest na forum opisane.

W IRLANDII jest wietrznie, jak popruszy to tylko w nocy.
Klimaty się zmieniają, wypowiedzią się ci co są obecne.

orys - 2019-10-18, 02:31

NIe wiem jak w Irlandii, ale w Szkocji jest BARDZO wietrznie. NIejeden raz widziałem kampery leżące na boku - raz nawet na parkingu...
Torresminers - 2019-10-18, 10:12

Cytat:
W IRLANDII jest wietrznie, jak popruszy to tylko w nocy.
Klimaty się zmieniają, wypowiedzią się ci co są obecne.


Dzieki, mieszkam w Irlandii wiec wiem jak to wyglada od strony pogodowej. bardziej chodzilo mi wlasnie o techniczna strone medalu.

Mavv - 2019-10-18, 15:14

Torresminers, skoro mieszkasz w Irlandii, to wiesz, jaki jest tu klimat :) Jak Radek pisał - ogrzewanie to podstawa. Jakaś wentylacja też. Skoro mieszkasz w Irlandii, planujesz kampera, to będziesz miał tutejsze butle gazowe (no chyba że webasto na diesla). Butle łatwo wymienisz na stacji (11kg).
Co do zwiedzania wyspy alkową, to ja bym unikał tych bardzo pobocznych dróg, bo po prostu sie nie zmieścisz. Tiry często walą po gałęziach, ale naczepa zniesie więcej niż kamper, a taka alkowa to już z jest kawał auta. No i ziwedzanie podczas pory deszczowej oznacza, że czasem będziesz więcej czasu spędzał w kamperze niż poza nim :) Wygodne wyrko, żeby sobie poczytać czy pogapić się w telewizor, będzie potrzebne :)

Torresminers - 2019-10-18, 15:34

@Mavv dzieki za podpowiedz. zapomnialem zupelnie o drzewach :)
RadekNet - 2019-10-18, 17:18

Michał dobrze gada - pomyśl sobie o tych ciasnych uliczkach na irlandzkich odludziach, w które będziesz chciał wjechać "bo na końcu jest ładnie" i zastanów się czy napewno chcesz mieć szeroką i wysoka alkowe. Np jeżdząc po Co. Donegal wiele razy stajemy w takich miejscach, że dużym kamperem bym się tam nie pchał, a miejsca są bardzo ciekawe.
Torresminers - 2019-10-18, 18:54

Wiem jak to wygląda, zjechałem już kawał Irlandii osobówką. Mniejszy van byłby poręczniejszy ale...
Mamy w planach zwiedzanie kontynentu. Jest nas dwoje dorosłych roczne dziecko i mały pieseł. Do tego od czasu do czasu jeździmy że znajomymi. Trzeba będzie poświęcić niektóre wygody mniejszego campervana na rzecz wygody większej alkowy. Ale masz rację Radek bardzo często jest efekt Wow za ciasnym zakrętem albo wna końcu drogi.

Mavv - 2019-10-18, 22:27

To może jakaś półintegra? Albo przerobiony blaszak? Alkowa daje najwięcej miejsca, bo możesz łatwo znaleźć taką na 6 osób, wtedy znajomych też weźmiecie. No ale wymiary... Da się żyć, bo przecież alkowy też jeżdżą po Zielnej Wyspie. No chyba, że Wy kamperem, a znajomi z Wami swoim autem? Wtedy alkowę bym odpuścił.
Torresminers - 2019-10-19, 17:05

Mavv, nie dla znajomych chcę campera. Ale dodatkowe miejsce zawsze się przydaje. Co do blaszaka to jeszcze przed urodzinami dziecka było by wyborem nr 1. Tak samo było z samochodem wymienić trzeba było na kombi.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group