Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Turcja - Camper/samochód w leasingu a wjazd do Turcji

harris108 - 2020-11-01, 18:01
Temat postu: Camper/samochód w leasingu a wjazd do Turcji
Pytanie do osób które jechały do Turcji samochodem w leasingu.
Czytałem, że aby przekroczyć granicę trzeba mieć "upoważnienie od firmy leasingowej napisane w języku angielskim. Podobnie - jeśli przekraczasz granicę samochodem, którego nie jesteś właścicielem, musisz mieć przy sobie notarialną zgodę właściciela pojazdu na jego użytkowanie, przetłumaczoną na język turecki przez tłumacza przysięgłego i poświadczoną przez Ambasadę Turcji w Warszawie." Prawda to?

Bim - 2020-11-01, 18:58

Przeczytaj jak masz zawartą umowę z właścicielem pojazdu.

Nie którzy nie pozwalają na wyjazd poza granice kraju bez ich pisemnej zgody za którą musisz dodatkowo zapłacić

Najwieksze problemy robią na wschodniej granicy i musiszsz mieć zgodę przetłumaczoną w języku angielskim to samo tyczy się odnośnie Turcji.

Porządne firmy wydają takie zaświadczenie przetłumaczone wraz z zieloną kartą przy zapłaceniu AC/OC które jest obowiązkowe

Najważniejszym elementem tego jest posiadanie zielonej karty.

Problemy zacząć się mogą jak coś Ci się przydarzy na stłuczka i trafisz na autochtonów mówiących tylko po turecku

Andrzej_Gdynia - 2020-11-03, 07:41

Kilka lat temu przekraczałem granice Bułgarsko-Turecką motocyklem. Jechał ze mną kolega na motocyklu własnym, ale z wpisaną do dowodu firmą której był właścicielem. Przesiedzieliśmy cały dzień na granicy. Potwierdzam - trzeba mieć upoważnienie najlepiej w języku tureckim, (ale angielski tez może być). Bez tego nie przejedziesz
Texas - 2020-11-26, 16:40

Potwierdzam powyższe.
Jechałem do Turcji a drugim samochodem osobowym jechał mój kolega z rodziną. Kolega jest właścicielem firmy na którą był zarejestrowany samochód (nie w leasingu więc trochę nie na temat ale może się przyda). Kilka godzin minęło zanim uwierzyli że to jego samochód. Już nie pamiętam szczegółów jak rozwiązał ten problem ale w następnym roku jeden z jego dyrektorów (jego podwładny) napisał mu upoważnienie do użytkowania samochodu firmowego. Na papierze firmowym z pieczątką i od razu po angielsku. Poszło gładko.

Piasek1 - 2020-11-27, 05:59

Samochód w leasingu - nie jest Twój, robią problemy na granicach poza UE
Ale przecież samochód z wypożyczalni też nie jest Twój. Też podobne ceregiele ?

przemmko - 2020-11-29, 20:32

Wrzesień/październik 2019, kamper w leasingu, standardowe upoważnienie od leasingodawcy + ZK, żadnych problemów z wjazdem i wyjazdem (przejście przy Edirne)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group