Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Czechy - Winiety elektroniczne w Czechach od 01.01.2021

ZbigStan - 2020-12-08, 20:27
Temat postu: Winiety elektroniczne w Czechach od 01.01.2021
Czechy rezygnują z naklejek i wprowadzają winiety elektroniczne. Za 365 dni od daty zakupu płacimy 1500 CZK, za 30 dni 440 CZK, a za 10 dni 310 CZK. Nie płacą motocykle, samochody zabytkowe, pojazdy elektryczne i hybrydowe przy emisji spalin poniżej 50g na km. 50 procent stawek płacą samochody na gaz. Dotyczy to również samochodów z rejestracją zagraniczną. Winiety można zamawiać i płacić zdalnie do 90 wcześniej.
Neno - 2020-12-09, 08:58
Temat postu: Re: Winiety elektroniczne w Czechach od 01.01.2021
ZbigStan napisał/a:
50 procent stawek płacą samochody na gaz.

Oooo, fajnie, u nas też tak by mogli zrobić :D

OMEGA - 2020-12-09, 09:57

A co z kamperami , ile płacą???
rjas - 2020-12-09, 11:59

https://edalnice.cz/en/index.html - tu więcej info
LukF - 2020-12-09, 14:58

Zakup na tej stronie prosty. Chociaż strona tylko po CZ oraz Angielsku.

Słowacy mają również po PL.


Płatność kartą lub przelewem.
I dobrze, już nie będę musiał się zatrzymywać na przymusowe siku przed Ostravą :mikolaj

ZbigStan - 2020-12-09, 20:36

OMEGA, podane ceny dotyczą pojazdów do 3.5 t DMC. Pozdrawiam.
Piasek1 - 2020-12-10, 08:28

Neno napisał/a:
Oooo, fajnie, u nas też tak by mogli zrobić :D

już zrobili. Drogowe masz w każdym litrze kupowanego paliwa,
i już robią: kolejne 2000km dróg krajowych w tym roku objęli bramownicami viaToll
w szufladach sejmowych już leży gotowy projekt ustawy o objęciu tym systemem wszystkich pojazdów "dostawczych" o DMC poniżej 3,5t (czyli każdej firmówki). Idą tylko tarcia czy pojazdów dostawczych czy wszystkich firmówek bo objęcie każdej firmówki spowoduje że blisko 30% osobówek wziętych na działalność też będzie podlegała
Także wszystko idzie w oczekiwaną przez Ciebie stronę :bajer

LukF - 2020-12-10, 13:48

Piasek1 napisał/a:
Neno napisał/a:
Oooo, fajnie, u nas też tak by mogli zrobić :D

już zrobili. Drogowe masz w każdym litrze kupowanego paliwa,
i już robią: kolejne 2000km dróg krajowych w tym roku objęli bramownicami viaToll
w szufladach sejmowych już leży gotowy projekt ustawy o objęciu tym systemem wszystkich pojazdów "dostawczych" o DMC poniżej 3,5t (czyli każdej firmówki). Idą tylko tarcia czy pojazdów dostawczych czy wszystkich firmówek bo objęcie każdej firmówki spowoduje że blisko 30% osobówek wziętych na działalność też będzie podlegała
Także wszystko idzie w oczekiwaną przez Ciebie stronę :bajer


Piasek1,

Źródło proszę tych wiadomości. Bo infrastruktura drogowa to moje hobby i to co napisałeś (za wyjątkiem opłaty paliwowej) NIE JEST PRAWDĄ.
Administracja skarbowa jako obecny zarządca systemu ViaToll nie dołączyła ani jednego km z nowych dróg do systemu. Bo ma myć zmiana od połowy lub końca 2021r na system oparty o dane satelitarne zamiast ViaToll.
Taki jest pomysł, zobaczymy czy wypali :?

Piasek1 - 2020-12-10, 14:50

To musimy mieć rozbieżne dane bo ja np często jeżdżę do Poznania i na drogach alternatywnych do odcinka A2 Września-Poznań pojawiły się w tym roku 4 nowe bramownice (które zauważyłem) a może ich więcej stanęło.
Drogi którymi jeżdżę kilka razy w roku - na każdej stoją nowe bramownice
Czy to już działa - nie wiem ale po coś je stawiają. Ja poruszam się pojazdami niepodlegającymi pod w/w także nie zwracam na to uwagi.

LukF - 2020-12-10, 18:11

Piasek1 napisał/a:
To musimy mieć rozbieżne dane bo ja np często jeżdżę do Poznania i na drogach alternatywnych do odcinka A2 Września-Poznań pojawiły się w tym roku 4 nowe bramownice (które zauważyłem) a może ich więcej stanęło.
Drogi którymi jeżdżę kilka razy w roku - na każdej stoją nowe bramownice
Czy to już działa - nie wiem ale po coś je stawiają. Ja poruszam się pojazdami niepodlegającymi pod w/w także nie zwracam na to uwagi.


Piasek1,

Przyłapałem Cię na mijaniu się z prawdą. Najpierw pisałeś o kolejnych 2000km dróg objętych opłatami. Teraz o 4 bramownicach. A na koniec, że nie zwracasz uwagi. :roll:

W temacie dróg czuję się dość pewnie więc proszę nie ściemniaj więcej. Na forum sam założyłem kilka tematów o infrastrukturze drogowej. :bigok

W innych tematach pisz bo lubię Cię czytać

yamah - 2020-12-10, 22:34

Piasek1 napisał/a:

Czy to już działa - nie wiem ale po coś je stawiają. Ja poruszam się pojazdami niepodlegającymi pod w/w także nie zwracam na to uwagi.

Pewnie ufoludków inwigilują :szeroki_usmiech

LukF - 2020-12-11, 08:38

Yamah,

Dziękuję za piwo i pozdrawiam wszystkich podróżników :spoko

andrzej627 - 2021-07-08, 11:02

LukF napisał/a:
Zakup na tej stronie prosty. Chociaż strona tylko po CZ oraz Angielsku.

Jest też po polsku: https://edalnice.cz/pl/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group