Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Albania - A niewiele dalej w Albanii...

slawwoj - 2021-08-09, 19:20
Temat postu: A niewiele dalej w Albanii...
aaa
dyha - 2021-08-09, 20:16

slawwoj mógłbyś nieco rozwinąć temat tej Albani, bo jawi się ciekawie :spoko
slawwoj - 2021-08-09, 20:29

aaa
Socale - 2021-08-09, 21:15

slawwoj napisał/a:
...
ceny niskie, jedzenie w restauracjach pyszne z dobrych świeżych produktów . Kempingi normalne europejskie. Drogi główne dobre-czasem autostrady (ale takie że można spotkać rower jadący pod prąd).
...
Dużo śmieci.

No ja też czekałem na Twoją odpowiedź.
Napisz jeszcze z jakiego kempingu zamieściłeś zdjęcia?
Nie szukam taniości, szukam intymności, odosobnienia, unikam zgiełku/ów.
Tymczasem witaj w kraju:

Banan - 2021-08-09, 21:32

slawwoj, pozwoliłem sobie wydzielić Twoją informację i czekamy na rozwinięcie :bigok
Też jestem ciekawy :spoko

slawwoj - 2021-08-09, 21:41

aaa
Socale - 2021-08-09, 22:13

Pisz i fotuj. Zainteresowałeś mnie Albanią mam jeszcze parę dni zanim wyjadę i kto wie gdzie nas poniesie... :idea
Jeszcze proszę w skrócie od Ciebie, co potrzebne na granicach by wjechać?

Janusszr - 2021-08-09, 23:19

Również oczekuję na ciąg dalszy. :roza:
dyha - 2021-08-09, 23:40

Oj!... narobiłeś smaku
Camping Legjenda ,Vlora i Peshku ?
dobrze sobie zaznaczyłem ?
:spoko

Piasek1 - 2021-08-10, 05:40

Polecam kanał Polak w Albanii
https://www.youtube.com/c...AwfAgRzZ5AK0Qeg
koleś co mieszka tam od paru lat

Ale generalnie dużo na YT jest świeżych materiałów z tego kraju
https://www.youtube.com/r...polak+w+albanii
przewijać na dół i jest tego sporo, zwłaszcza nasz polski globtroter Bez Planu ma dość dobrą serię filmów z Albanii

slawwoj - 2021-08-10, 13:17

aaa
slawwoj - 2021-08-11, 07:58

aaa
slawwoj - 2021-08-11, 07:59

aaa
slawwoj - 2021-08-12, 22:04

aaa
Janusszr - 2021-08-12, 22:57

:pifko
Czy mógłbyś podać w przybliżeniu trasę którą dostałeś się do Albanii?

Piasek1 - 2021-08-13, 06:02

Fajne klimaty.
Przy okazji jak tam obecnie z temperaturami bo wczoraj padł historyczny rekord temperatury w Europie: na Sycylii 48,8*C

ZbigStan - 2021-08-13, 08:53

slawwoj Lubię takie klimaty. Na ochłodę :pifko . Szczęśliwej podróży. Pozdrawiam.
smok_wawelski - 2021-08-13, 10:39

slawwoj napisał/a:
W skrócie się nie da. To ciekawy kraj, trudny do zrozumienia. Skansen. Ale ceny niskie, jedzenie w restauracjach pyszne z dobrych świeżych produktów . Kempingi normalne europejskie. ......
Bardzo dobre podsumowanie - choć mnie bardziej biorą niż albańska riviera czy Szkodra zadupia typu gdzieś za Valbone czy Tamare czy inne podobne - nie mam dużo albańskich doświadczeń ale w 100% mam takie same odczucia i tez polecam ten kraj.
Kraj faktycznie dziwny i ciekawy i w sumie ludzie też - no cóż my narzekamy na komunę która też odcisnęła piętno na nas i naszych nawykach oraz naszym kraju a co ma powiedzieć Albańczyk po reżimie Hodży to musiało odcisnąć piętno na ludziach i pięknym kraju który wyniszczyło znacznie bardziej niż komuna u nas. Ale mimo wielu lat szczucia i represji Albańczycy sa raczej przyjaźni turystom i nie traktują ich wyłącznie komercyjnie jak dojne krowy. Do Twojego podsumowania dodałbym własnie jeszcze naprawdę bardzo dużą przyjazność ludzi zwłaszcza na wioskach gdzieś dalej od znanych miejsc czy topowych kurortów gdzie powiedzą Ci stań gdzie chcesz nie wołając o kasę a nierzadko przyniosą jeszcze byrek i kawę :)
Na pewno Albania wstaje pomału i w niektórych miejscach nie odbiega już od Europy oferując to znacznie taniej - ja polecam te dziksze nie skomercjalizowane miejsca z piękną nieskażoną przyroda - póki jeszcze istnieją i nie zadeptano ich jak w Chorwacji a żałuje tylko ze nie mam wyższej zawiechy i 4x4 aby dojechać jeszcze gdzieś dalej po szutrach Albanii :)

slawwoj - 2021-08-13, 19:41

aaa
slawwoj - 2021-08-13, 19:58

[aaa
slawwoj - 2021-08-13, 20:00

aaa
slawwoj - 2021-08-13, 20:09

aaa
julaszam - 2021-08-16, 13:47

slawwoj napisał/a:
Janusszr napisał/a:
:pifko
Czy mógłbyś podać w przybliżeniu trasę którą dostałeś się do Albanii?

Bielsko Biała Zylina Chorwcja Czarnogóra.

Z powrotem przez. Macedonia Serbie (nocleg) i Węgry


Czy na granicach sprawdzają testy/paszporty covidowe?
Jak to obecnie wygląda na granicach?

slawwoj - 2021-08-16, 14:12

aaa
slawwoj - 2021-10-04, 18:54

Rozmawiałem z kumplem który mieszka 30 lat w Grecji. zrobił wielkie oczy na wiadomość ze byliśmy w Albanii. .....
Bim - 2021-10-04, 19:10

slawwoj napisał/a:
Rozmawiałem z kumplem który mieszka 30 lat w Grecji.


Nie bardzo rozumiem twoje przesłanie "prawa kanunu" na forum :oops:

Socale - 2021-10-04, 19:25

No cóż, chyba nikt z nas tej wiedzy nie miał, teraz ma. I tak powolutku poznajemy "prawa i obyczaje" w różnych częściach świata.
SlawekEwa - 2021-10-04, 21:22

:)
slawwoj - 2021-10-04, 21:30

[quote="SlawekEwa"][quote="slawwoj"]Póki co dziękuje za tyle lat uczestnictwa w CT
SlawekEwa - 2021-10-04, 21:36

:dzieki :niemasprawy :witaj : :spokojestes
Socale - 2021-10-04, 22:23

No akurat my trzej muszkietery to som kombatanty same w se.
Jest jeszcze kwestia dobrej woli, to najlepszy sposób na zgodę.

Janusszr - 2021-10-04, 23:06

Tutaj, na tym forum prawo kanunu jest dozwolone? :diabelski_usmiech
smok_wawelski - 2021-10-04, 23:30

Kanun - nie jest tu dozwolone :diabelski_usmiech jest sprzeczne z ideą turystyki i kamperowania

Proszę zarówno kol slawwoj jak i Bim o:
- powściągniecie emocji,
- zachowanie wzajemnego szacunku,
- zaprzestanie prowokujacych wypowiedzi
- zaprzestanie używania wulgaryzmów
- przeniesienie dyskusji na temat zarówno tego co kto pije i "bzdecianych fotografii" na drogę PW, telefoniczna lub każda inna inną byle daleko od ogólnego forum

Odpuściłem dziś krawaty politykującym szczepionkowcom i antyszczepionkowcom - Wam tez nie daje ale naprawdę proszę przestańcie bo przy następnych tego typu postach polecą na bank . :zolta:

Wojtek i Sławek - sorry że Wasze posty poleciały razem z kłótnią - po wycięciu kłótni miały się nijak do tematu bo z wątku znikło to do czego się odnosiliście

Bim - 2021-10-09, 17:57

smok_wawelski napisał/a:
Kanun - nie jest tu dozwolone :diabelski_usmiech jest sprzeczne z ideą turystyki i kamperowania

Proszę zarówno kol slawwoj jak i Bim o:
- powściągniecie emocji,
- zachowanie wzajemnego szacunku,
- zaprzestanie prowokujacych wypowiedzi
- zaprzestanie używania wulgaryzmów
- przeniesienie dyskusji na temat zarówno tego co kto pije i "bzdecianych fotografii" na drogę PW, telefoniczna lub każda inna inną byle daleko od ogólnego forum

Odpuściłem dziś krawaty politykującym szczepionkowcom i antyszczepionkowcom - Wam tez nie daje ale naprawdę proszę przestańcie bo przy następnych tego typu postach polecą na bank . :zolta:

Wojtek i Sławek - sorry że Wasze posty poleciały razem z kłótnią - po wycięciu kłótni miały się nijak do tematu bo z wątku znikło to do czego się odnosiliście


Wykropkuj też swoj post


Bo zaczyna się robić dziwnie i śmiesznie

Nie trzeba było usuwać do śmietnika cząstkowo!!!!

Bo potem wychodzą takie kwiatki .

Czasami nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu

Proponuje usunąc ten wątek do kosza w całości teraz 8-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group