Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Bułgaria - Tranzyt do Grecji przez Bułgarię

andrzej627 - 2021-08-21, 23:22
Temat postu: Tranzyt do Grecji przez Bułgarię
Mam już gotowy plan mojej trasy w Grecji. Chcę tam jechać przez Rumunię i Bułgarię. Dzisiaj zdałem sobie sprawę, że w tym planie zaniedbałem trasę tranzytową przez Bułgarię. Mam wjechać przez Widyń a wyjechać prze Kulatę. Przyjrzałem się trasie i dodałem parę miejsc pośrednich w tym 2 z wyjazdu w roku 2014: Tranzyt przez Bułgarię.

Jeździcie tędy do Grecji?

rakro1 - 2021-08-21, 23:46

W zeszłym roku jechaliśmy z Montany bardziej na wschód do Wraca i potem były objazdy do Sofii. Objazdy, czyli coś dobrego robili na drodze. Tej trasy, którą zaznaczyłeś nie kojarzę ale pewnie też kiedyś jechałem. Raz na się zdarzył straszny przejazd remontowaną drogą ale nie pamiętam gdzie to było ( ale pamiętam, że w Bułgarii a o tej porze (23.45) to już dużo jak na mnie). Mogę to sprawdzić w notatkach.
Warto przed granicą Grecką zwiedzić Melnik. To zajmie 2-4 godziny. Liczne klimatyczne knajpki z jedzeniem ale kuchnia w Bułgarii za tłusta dla mnie. A na wysokości Melnika ale na wschód zdecydowanie polecam Rupite - gorące błota i super stanie na dziko. Tam spotkaliśmy kolegę 007 i jeśli Ci się uda to też go spotkasz. Fajny !!
I nie kupuj tam miodów bo oszukane!!!

andrzej627 - 2021-08-22, 00:55

rakro1 napisał/a:
Warto przed granicą Grecką zwiedzić Melnik. (...) A na wysokości Melnika ale na wschód zdecydowanie polecam Rupite

Dzięki. Wstawiłem do planu.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2021-08-22, 13:27

Andrzej dla Ciebie Rupite ukrop,dobre jesienią.Rylski?Bielogradczik ok.reszta na mesengerze.Jedziemy do plaży Kokovias
andrzej627 - 2021-08-22, 15:36

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Rylski?

Byłem tam już w roku 2014. Chodzi mi głównie o miejsca z ładnym widokiem, blisko trasy, gdzie można ewentualnie zatrzymać się na noc.

andrzej627 - 2021-08-27, 11:30

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Andrzej dla Ciebie Rupite ukrop,dobre jesienią.

Powrót z Grecji planuję na koniec października. To już jesień. :spoko
ZbigStan dał na forum ładne zdjęcia stamtąd: https://www.camperteam.pl...p=840353#840353


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group