Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

RENAULT - Poduszka silnika 2.8 dti

WALDZIOR - 2022-04-12, 14:27
Temat postu: Poduszka silnika 2.8 dti
Witam, mam pytanie do użytkowników Reni z silnikiem 2.8 dti. Czy ktoś z Was przerabiał temat poduszki silnika prawa strona? jakiś czas temu chciałem sprawdzić ile przejadę na zbiorniku i wyjeździłem paliwo aż silnik stanął. Po wlaniu 20l z bańki w czasie kręcenia rozrusznikiem zauważyłem, że silnik bardzo się kiwa. Gdy potem złapałem za kolektor również mogłem go nieźle pobujać. Pierwsza diagnoza poduszka silnika widoczny był jej luz, myślę trudno nie majątek kupię wymienię. Coby nie kupować kota w worku zdemontowałem poduchę porobiłem zdjęcia żeby mieć na wzór oraz numer części. Po zdemontowaniu w trakcie energicznego potrząsania w/w poduchą coś w środku grzechocze i jest wyczuwalny luz na centralnej śrubie. Po wpisaniu na Allegro numeru części wyskoczyło całe mnóstwo takich poduszek. Zamówiłem, poduszka przyszła myślę przy najbliższej okazji wymieniem. W minionym tygodniu miałem wolne więc zabieram się za wymianę. Nowa poduszka miała jeden otwór na śrubę więcej ale myślę sobie stara na trzy śruby to może ta nowa od poliftowego ale pasuje. Wyjąłem starą i ZONK ani otwory się nie bardzo pokrywają ani kołki ustalające nie mają takiego samego rozstawu. Po telefonie do sprzedającego odsyłam poduszkę ale jego i moje zdziwienie, że nie pasuje nie minęło. I teraz liczę na WAS skąd wziąć taką nową poduchę. Nadmienię, że jak silnik chodzi i dodam gazu to wcale go bardzo nie rzuca, jak zgaszę i złapię ręką za kolektor to bardziej.
Gewehr - 2022-04-12, 20:19

Daj VIN, to jutro sprawdzę.
WALDZIOR - 2022-04-12, 22:35

VF1GDCCG520348154
Gewehr - 2022-04-12, 22:42

Jutro sprawdzę. Ale coś mi podpowiada, że ta poducha nowa co masz, powinna pasowac. Ona jest asymetryczna. Dobrze ją wkładałeś?
Gewehr - 2022-04-12, 22:53

Masz nr OE. Po nim wychodzi że ta co masz jest ok. Musi pasować
WALDZIOR - 2022-04-13, 08:44

Gewehr dzięki za zainteresowanie problemem, leci :pifko . Też myślałem, że będzie pasowało ale nawet rozstaw otworów na śruby jest inny do tego te kołki ustalające są około 1cm węższe i na łapie od silnika jest wypust, który wchodzi we wpust w poduszce i faktycznie tylko w jednej pozycji pasuje.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group