Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Rosja i kraje poradzieckie - Białoruś bez wizy

jb - 2022-07-01, 08:04
Temat postu: Białoruś bez wizy
Od 1 lipca do końca 2022 roku. Ciekawe czy znajdą się chętni.
Brat - 2022-07-01, 09:34

Serducho (sentyment) chciałby...
Ale - nie. Choooj im w дупу.

Kazik II - 2022-07-01, 11:28

Obawiam się, że w dzisiejszej Białorusi kamper może zostać uznany za typowe wyposażenie szpiegowskie :wyszczerzony:
emeryl - 2022-07-01, 12:29

Żaden ubezpieczyciel nie wystawi zielonej karty,a taka jest wymagana przy przekroczeniu granicy.
Rav - 2022-07-01, 22:12

Ja tam kartę mam, ale raczej się nie wybiorę.
kalinin - 2022-07-02, 07:03

Nie tęsknię do komuny
smok_wawelski - 2022-07-03, 15:44

Brat napisał/a:
Serducho (sentyment) chciałby...
Ale - nie. Choooj im w дупу.
Brat w pierwszej chwili pomyślałem kiks językowo :) ale nie - po białorusku i ukraińsku będzie właśnie tak :) to na ruski budiet в жопу, в задницу :)
Pany właśnie trochę to nie tak jak ogólnie jest to postrzegane - jest właśnie tak jak napisał Brat i nie chodzi mi o pisownię słowa dupa. Łukaszenka i jego reżim oraz poplecznicy szkoda komentować - wiadomo, ale wielu Białorusinów to naprawdę super ludzie - np. jadąc na smocza paradę z naszymi Zaporożanami poznaliśmy kobietę - gadka z początku po polsku myślałem ze jest Ukrainką ale potem gadka poszła na ruski bo była to wspólna platforma języka - ja to pikus ale Lena tez nie wyczaiła akcentu oboje myśleliśmy że jest Ukrainką - była jednak Białorusinką ma tu od ponad roku status uchodźcy z ochrona międzynarodową trochę pogadaliśmy - włos się jeży co kobita opowiadała.
Białorusi nie można postrzegać tylko poprzez reżim ale w obecnej sytuacji też nie sądzę żeby ktoś chciał skorzystać z ruchu bezwizowego

Banan - 2022-07-04, 09:41

emeryl napisał/a:
Żaden ubezpieczyciel nie wystawi zielonej karty,a taka jest wymagana przy przekroczeniu granicy.

No i masz rację :ok
Cytat:
Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych wypowiedziało umowy dwustronne łączące je z Biurem Białoruskim oraz z Biurem Rosyjskim.

Wypowiedzenie wchodzi w życie z dniem 1 czerwca 2022 r. Zgodnie z dotychczas obowiązującymi umowami, zobowiązania dotyczące wzajemnego honorowania certyfikatów Zielonych Kart wystawionych zarówno przez Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK), jak i Biura Białoruskie i Rosyjskie, wygasną 31 maja 2023 r. o godz. 23:59 czasu środkowoeuropejskiego.

- Oznacza to, że po tym terminie jakiekolwiek certyfikaty Zielonych Kart, wystawione przez Członków Biura w jego imieniu, stracą swoją ważność wyłącznie w odniesieniu do terytorium Białorusi i Federacji Rosyjskiej. Pozostaną one jednak nadal ważne w pozostałych krajach Systemu Zielonej Karty, o ile symbol danego kraju nie został wykreślony - mówi Mariusz Wichtowski, prezes zarządu PBUK.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/bizn...usi,515478.html

Także jb z wycieczki nici... :spoko

JaWa - 2022-07-05, 09:27

emeryl napisał/a:
Żaden ubezpieczyciel nie wystawi zielonej karty,a taka jest wymagana przy przekroczeniu granicy.

Każdy wystawi, bo nie ma żadnej specjalnej zielonej karty na Białoruś.
A my się zastanawiamy.

Pieredyszka - 2022-07-05, 12:34

JaWa napisał/a:
A my się zastanawiamy.


:shock:

Zamiast "zielonej karty", można użyć Erwa1, lub Erwa2. Tylko nie wiem czy spełnią swoją role na pionowej powierzchni :roll:

http://btvt.info/4ourarticles/erawa/ERAWA.htm

bert - 2022-07-05, 17:12

Banan napisał/a:
emeryl napisał/a:
Żaden ubezpieczyciel nie wystawi zielonej karty,a taka jest wymagana przy przekroczeniu granicy.

No i masz rację :ok
Cytat:
Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych wypowiedziało umowy dwustronne łączące je z Biurem Białoruskim oraz z Biurem Rosyjskim.

Wypowiedzenie wchodzi w życie z dniem 1 czerwca 2022 r. Zgodnie z dotychczas obowiązującymi umowami, zobowiązania dotyczące wzajemnego honorowania certyfikatów Zielonych Kart wystawionych zarówno przez Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK), jak i Biura Białoruskie i Rosyjskie, wygasną 31 maja 2023 r. o godz. 23:59 czasu środkowoeuropejskiego.

- Oznacza to, że po tym terminie jakiekolwiek certyfikaty Zielonych Kart, wystawione przez Członków Biura w jego imieniu, stracą swoją ważność wyłącznie w odniesieniu do terytorium Białorusi i Federacji Rosyjskiej. Pozostaną one jednak nadal ważne w pozostałych krajach Systemu Zielonej Karty, o ile symbol danego kraju nie został wykreślony - mówi Mariusz Wichtowski, prezes zarządu PBUK.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/bizn...usi,515478.html

Także jb z wycieczki nici... :spoko


czyżby?

JaWa - 2022-07-05, 17:28

Można wykupić zieloną kartę na granicy.
Kolejna głupota, żeby nabijać kabzę Białorusinom.

Banan - 2022-07-05, 17:48

bert napisał/a:
czyżby?

Banan napisał/a:
wygasną 31 maja 2023 r. o godz. 23:59 czasu środkowoeuropejskiego.


Bo do maksymalnie tego czasu są ważne...? :bajer

bert - 2022-07-05, 22:04

Banan napisał/a:
bert napisał/a:
czyżby?

Banan napisał/a:
wygasną 31 maja 2023 r. o godz. 23:59 czasu środkowoeuropejskiego.


Bo do maksymalnie tego czasu są ważne...? :bajer



odnosiłem się do tego:
[...]Także jb z wycieczki nici...[...]

zatem - zgodzisz się ze mną jak sądzę - do tego czasu zielona na Białoruś funkcjonuje, zatem to nie jest przeszkoda w wycieczce tamże teraz.

jb - 2022-07-09, 21:30

Czyli "technicznie" wszystko ok. Wcześniej byłaby to gratka teraz to będę powtarzać brzydkie słowa za Bratem. Wiem, że wśród Białorusinów i Rosjan są wspaniali ludzie ale jakoś nie chce mi się z nimi rozmawiać.
bert - 2022-07-09, 21:56

skoro tak, to trzeba by zacząć od nas samych. Swoje w tej dziedzinie mamy za uszami.
Niestety.

Piasek1 - 2022-07-10, 06:18

W Turcji też nasze zielone karty nie obowiązują a mimo to co roku dość tłumnie tam jeździmy.
Jakieś ichniejsze, graniczne ubezpieczenie i :palacz
Się szlajać nie będziecie w przygranicznych rejonach z Ukrainą to czepiać się nikt nie powinien, a śmiem twierdzić że z racji "embarga i ostracyzmu" tego kraju na arenie międzynarodowej, wszelkie turysty z twardą walutą witani będą z jeszcze bardziej otwartymi ramionami.
Niestety przez wszystkich czyli lokalnych stróży prawa głodnych łapówek też...

Pieredyszka - 2022-07-10, 07:18

bert napisał/a:
skoro tak, to trzeba by zacząć od nas samych. Swoje w tej dziedzinie mamy za uszami.
Niestety.


80% Rosjan popiera zbrodniarza Putina, a w Polsce są ludzie którzy nadal uważają że Rosjanie Polaków wyzwalali, tak jak teraz wyzwalają Ukraińców. Pomocnikom rosyjskiego okupanta żyło się dobrze i zapewne chcieli by powrotu ruskiej dziczy.

bert - 2022-07-10, 09:42

Pieredyszka napisał/a:
bert napisał/a:
skoro tak, to trzeba by zacząć od nas samych. Swoje w tej dziedzinie mamy za uszami.
Niestety.


80% Rosjan popiera zbrodniarza Putina, a w Polsce są ludzie którzy nadal uważają że Rosjanie Polaków wyzwalali, tak jak teraz wyzwalają Ukraińców. Pomocnikom rosyjskiego okupanta żyło się dobrze i zapewne chcieli by powrotu ruskiej dziczy.



a jaki to (co wydaliłeś z głębin umysłu swego ;) ) ma związek - twoim zdaniem - z tym co ja napisałem, a wyraźnie uważasz, że ma skoro zamieściłeś toto pod moim tekstem, cytując go?

Piasek1 - 2022-07-10, 09:46

Putin umiejętnie gra ckliwymi frazesami o mitycznej wielkiej rosji, tak jak miłościwie nam panujący wstawaniem z kolan i wskazywaniem wszędzie wrogów oraz sprawców naszej niedoli.
I tak tam jak i tu się to sprawdza dopóki najliczniej biorący udział w wyborach elektorat to ten... który zasadniczo winien być pozbawiony czynnego i biernego prawa wyborczego.
Reszta chce żyć - stąd jak u nas gdzie nie pogadasz to każdy psioczy na miłościwie nam panujących ... tylko jak przychodzi co do czego to chyba się sami wybierają skoro mają takie poparcie w każdych wyborach.
Z drugiej myśmy zawsze wybierali między dżumą a cholerą zatem zgodnie z zasadą lepsza stara bieda jak nowa.

Yans - 2022-07-10, 12:55

Piasek1 napisał/a:
W Turcji też nasze zielone karty nie obowiązują


Może Twoja. Moja obowiązuje. Właśnie w tym roku brałem ją na Turcję.

Pieredyszka - 2022-07-11, 06:09

bert napisał/a:
a jaki to (co wydaliłeś z głębin umysłu swego ) ma związek - twoim zdaniem - z tym co ja napisałem, a wyraźnie uważasz, że ma skoro zamieściłeś toto pod moim tekstem, cytując go?


Nie wiesz, ale sie domyślasz? ;)
Piasek1 napisał/a:
Putin umiejętnie gra ckliwymi frazesami o mitycznej wielkiej rosji, tak jak miłościwie nam panujący wstawaniem z kolan i wskazywaniem wszędzie wrogów oraz sprawców naszej niedoli.
I tak tam jak i tu się to sprawdza dopóki najliczniej biorący udział w wyborach elektorat to ten... który zasadniczo winien być pozbawiony czynnego i biernego prawa wyborczego.
Reszta chce żyć - stąd jak u nas gdzie nie pogadasz to każdy psioczy na miłościwie nam panujących ... tylko jak przychodzi co do czego to chyba się sami wybierają skoro mają takie poparcie w każdych wyborach.
Z drugiej myśmy zawsze wybierali między dżumą a cholerą zatem zgodnie z zasadą lepsza stara bieda jak nowa.


Trafne spostrzeżenie, oczywiście że tu trzeba rozumu, nie wystarczy mieć niczym niepoparte, wyimaginowane poczucie wyższości.
Ci, od lat kilkudziesięciu "miłościwie nam panujący" i ci na świeczniku i ci co szarpią za sznurki i ci co smycz dzierżą w dłoni, rozgrywają Polaków jak małe dzieci.

Nikt nie ma interesu by zakopać rów okrągłostołowy wykopany w myśl zasady "dziel i rządź" ani Zulusi, ani Hutu, na rękę przyjaciołom zza Odry, znad Sekwany, no i z Moskwy... :bajer

Yans - 2022-07-22, 09:56

https://wiadomosci.wp.pl/szalenstwo-bialoruskiej-propagandy-tak-sluzby-wrobily-pana-tadeusza-z-podlasia-6792848170736512a
Pieredyszka - 2022-07-23, 13:14

Dziwne że nie podjęli tematy "chrustowego" na Białorusi jest gdzie zbierać, a i echo u nas tradycyjnie silne ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group