Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Kupujemy kampera - Prośba o ocenę KNAUS SUN TRAVELLER

Dzikowski505 - 2022-10-18, 01:13
Temat postu: Prośba o ocenę KNAUS SUN TRAVELLER
Witam, jestem zainteresowany zakupem pierwszego kampera KNAUS SUN TRAVELLER.
https://www.otomoto.pl/of...r-ID6EOGZH.html

Co sądzicie o tym modelu?

Cyryl - 2022-10-18, 07:05

kamper na pierwszy rzut oka fajny, ale pierwsze pytanie: ile osób ma nim podróżować?

jeżeli Twoja rodzina nie przekracza 4 osób, to znajdziesz mniejszego, który zmieści się w 3,5t, bo ten na moje oko pusty waży jakieś 3,0 - 3,1t.
w 4 osoby z bagażami nie zmieścisz się poniżej 3,5t.

jeżeli masz większą rodzinę, ten kamper będzie idealny, ale będziesz musiał planując wyjazdy pamietać o wadze.

Horte - 2022-10-18, 09:43

Ja widzę, że na drzwiach jest forumowa naklejka. Może warto namierzyć właściciela :)
DC - 2022-10-18, 18:51

Moim zdaniem bardzo dobry układ wnętrza. Przy takim układzie nawet jak jeździmy z czwórką dzieci to miejsca każdy ma dosyć :mrgreen: Wygląda ok ale jakoś nie mogę przyzwyczaić się do tych nowych cen :shock:
voice - 2022-10-18, 20:11

DC napisał/a:
Wygląda ok ale jakoś nie mogę przyzwyczaić się do tych nowych cen :shock:

Tanio to już było i tanieć nie będzie.
wygląda fajnie, widać, że zadbany trzeba namierzyć właściciela lub zadzwonić i zapytać o naklejkę z forum

LukF - 2022-10-19, 08:42

voice napisał/a:
DC napisał/a:
Wygląda ok ale jakoś nie mogę przyzwyczaić się do tych nowych cen :shock:

Tanio to już było i tanieć nie będzie.


Panowie, to jest na całkiem starym Ducato. Ponad 100 tyś.za 22- letnie auto???? :shock:

WaldekR - 2022-10-19, 10:38

Należy pamiętać, że na zachodzie kampery też solidnie zdrożały. Kampery 20 letnie z pewnych rąk i bez uszkodzeń potrafią kosztować ponad 20000€ plus opłaty i mamy cenę.
zbyszekwoj - 2022-10-19, 11:52

Ostatnio kolega sprzedał 13 latka za 260 tysięcy. Inflacja swoje robi.Do wiosny dojdzie kolejne 10%
LukF - 2022-10-19, 14:52

WaldekR napisał/a:
Należy pamiętać, że na zachodzie kampery też solidnie zdrożały. Kampery 20 letnie z pewnych rąk i bez uszkodzeń potrafią kosztować ponad 20000€ plus opłaty i mamy cenę.


Oczywiście z tą ogólną zasadą się zgadzam.
Co nie znaczy, że stare Ducato (zapewne bez A/C) jest warte takiej kasy :gwm

voice - 2022-10-19, 16:33

LukF napisał/a:


Oczywiście z tą ogólną zasadą się zgadzam.
Co nie znaczy, że stare Ducato (zapewne bez A/C) jest warte takiej kasy :gwm


Auto jest warte tyle ile klient jest w stanie za nie zapłacić, po drugie jest coraz mniej aut zadbanych, nie ma wyboru, więc jak ktoś ma zadbane to też je ceni bo wie jaki jest w tej chwili rynek, tak jak powiedziałem tanieć nie będzie.

LukF - 2022-10-19, 17:11

voice napisał/a:
LukF napisał/a:


Oczywiście z tą ogólną zasadą się zgadzam.
Co nie znaczy, że stare Ducato (zapewne bez A/C) jest warte takiej kasy :gwm


Auto jest warte tyle ile klient jest w stanie za nie zapłacić, po drugie jest coraz mniej aut zadbanych, nie ma wyboru, więc jak ktoś ma zadbane to też je ceni bo wie jaki jest w tej chwili rynek, tak jak powiedziałem tanieć nie będzie.


Ależ w pełni się z Tobą zgadzam.
Jak zwykle :bigok

MILUŚ - 2022-10-20, 10:20

LukF napisał/a:

Co nie znaczy, że stare Ducato (zapewne bez A/C) jest warte takiej kasy :gwm


A sprawdzałeś z ciekawości ile cenią sobie takie Malibu jak Twoje ? :-P
Mnie na ten przykład proponowano za mojego wielbłąda 20 tysięcy więcej niż dałem 8 lat temu . A propozycja była.....2 lata wstecz :chytry

Socale - 2022-10-20, 23:24

Analizować każdy moze trochę lepiej lub trochę gorzej...
Przelicznik ma tu zastosowanie najlepsze, wartość waluty, ile za jednostkę paliwa/chleba/mleka i... dolarów - bo owy zawsze i nadal rządzi.
Sorry że zyebałem temat, ale sam staję w walce z durnowatą inflacją i wymyślam jak tu skubać grzeszników co dzięki nam mają/mieli się dobrze... Niemców!

Dzikowski505 - 2022-10-21, 23:06

Witam, jak to jest z tą wagą dokładnie, auto jest 6 osobowe i waży 3,2T z jedną butlą gazu, bez czystej wody i szarej i pół baku około 40L. Jak do tego dojdą 3 osoby dorosłe to mamy 3.5T. A gdzie miejsce na bagaż, rowery, kolejne 3 osoby itd
LukF - 2022-10-22, 10:00

Dzikowski505 napisał/a:
jak to jest z tą wagą dokładnie,

A gdzie miejsce na bagaż, rowery, kolejne 3 osoby itd


Nie ma. I co nam Pan zrobi??? :haha:

MILUŚ - 2022-10-22, 10:14

LukF napisał/a:
Dzikowski505 napisał/a:
jak to jest z tą wagą dokładnie,

A gdzie miejsce na bagaż, rowery, kolejne 3 osoby itd


Nie ma. I co nam Pan zrobi??? :haha:


Rozumiem ,że to :haha: przez :placz

Cyryl - 2022-10-22, 10:26

Dzikowski505 napisał/a:
Witam, jak to jest z tą wagą dokładnie, auto jest 6 osobowe i waży 3,2T z jedną butlą gazu, bez czystej wody i szarej i pół baku około 40L. Jak do tego dojdą 3 osoby dorosłe to mamy 3.5T. A gdzie miejsce na bagaż, rowery, kolejne 3 osoby itd


dlatego w pierwszym poście zapytałem: w ile osób zamierzasz podróżować?

jeśli w 6 to ten kamper jest odpowiedni.
sporo kamperów ma nadwagę i to nie małą, bo masa własna 3-3,1t to bardzo powszechne zjawisko.
jednak przy odrobinie rozeznania da się podróżować, choć z pewnymi ograniczeniami.

jednak jeżeli Twoja załoga będzie mniej liczna, to mimo że przestrzeni nigdy za dużo, aby nie męczyć się z wagą doradzałbym mniejszą zabudowę.

Dzikowski505 - 2022-10-22, 10:27

Dokładnie śmiech przez łzy. Ogólnie stan jest super, układ jak najbardziej pasuje bo czegoś takiego szukaliśmy. Tylko co kupić go i jeździć na przypale czy szukać lżejszego egzemplarza? Sam nie wiem co robić. Jak bym głównie po Polsce chciał podróżować to bym na to nie patrzył ale naszym głównym celem jest zagranica. Trafi się jakiś zjeb na trasie i może skończyć wycieczkę... z waszego doświadczenia często ważą i nie warto ryzykować czy raczej jest spokój i brać go?
slawwoj - 2022-10-22, 10:32

3200 na taką dużą alkowę to dobry wynik (niski). Rynek kamperów Polsce to nie autogiełda w Słomczynie, gdzie stoi kilka tys dobrych samochodów. Waga 3200 to ostatnia rzecz na którą bym zwracał uwagę przy kupnie.
Dzikowski505 - 2022-10-22, 10:40

Na wadze dokładnie pokazał 3300 ale był prawie pełny zbiornik czystej wody więc tak liczę że na przejazd bez niej było by 3200. Jak w 4 osoby wjechaliśmy na wagę bylo 3700 bez bagażu, sprzętu itp. W razie co mogę powiedzieć przy kontroli wagi że pasażerowie pójdą dalej z buta a ja jadę sam jak nie będą chcieli mnie puścić czy to nie przejdzie?
Rav - 2022-10-22, 11:06

Pasażerów możesz wyrzucić, ba, nawet graty do innego auta przepakować.

Różnie jednak bywa i kluczowy jest czynnik ludzki.

Zazwyczaj jeśli chodzi kilka % nadwagi - masz np. 150-200 kg to płacisz mandat i jedziesz dalej.

Jeśli nadwaga jest znacząca i istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że nie jesteś w stanie zejść do regulaminowej wagi to zostajesz na placu i co najwyżej możesz zamówić lawetę (ba, Austriacy czasem zrobią to za Ciebie - np. jak masz 4200, a auto rejestrowane na 3500 - wtedy wysadzenie pasażerów, zlanie wody, czy przerzut bagaży nie wystarczy). Nie pozwalają na noclegi w miejscu kontroli, a jechać dalej nie możesz.

Reasumując: jeśli będziesz w stanie się pospinać i jeździć z masą 3,7t - 3,8t to będziesz jak 80%-90% kamperów rejestrowanych na 3,5t DMC. Takie życie :-)

WaldekR - 2022-10-22, 12:04

Różnie z ważeniem bywa. Mnie rok temu ITD zaprosiło :-P na ważenie busem. Nie pozwolili nikomu opuścić kabiny. DMC nie było przekroczone to i problemu nie było.
Dzikowski505 - 2022-10-22, 12:52

Ważenie raczej na autostradzie jest czy na przykład będę sobie jechać po hiszpańskim wybrzeżu i tam też moge trafić kontrolę? Jest jakaś reguła na to? Albo apka gdzie stoją?
zbyszekwoj - 2022-10-22, 13:57

Dzikowski505 napisał/a:
Ważenie raczej na autostradzie jest czy na przykład będę sobie jechać po hiszpańskim wybrzeżu i tam też moge trafić kontrolę? Jest jakaś reguła na to? Albo apka gdzie stoją?


Nie taki diabel straszny jak go malują. Jak nie jeżdzi się przez Austrię, to ważenie moze trafic sie jak inna kolizja drogowa. Myslę ,ze 90% nigdy nie była ważona. Spędzam co najmniej 6 miesiecy w kamperze po całej Europie i nigdy nie byłem wazony. Wyjazd do Hiszpanii to 10tys zł na paliwo.Jak trafi sie waga to do więźnia nie zamkną najwyżej koszt wzrośnie :diabelski_usmiech

orkaaa - 2022-10-22, 17:10

Waga jest ważna ale jak piszą przedmówcy przy wadze własnej 3200 a tyle waży moj kamper z pełnym bakiem ale bez wody nie na siły ….muszę przekroczyć 3.5 tony. Mam tego świadomość i jadę. Nie ma lekkich kamperów każdy przekracza wagę. Jak będziesz planował wyjazd np przez Austrię nie bierz wody i masz 100 kg mniej.
adaml61 - 2022-10-22, 17:36

A nasz nowy taryfikator mandatów , 15 punktów karnych za przeładowanie . I co wy na to .
aviator - 2022-10-22, 17:44

I za to Was nie lubię :diabelski_usmiech przed kupnem swojego naczytałem się takich opinii i przyjąłem za standard, ze to norma i wszyscy tak jeżdżą :gwm . Jak zacząłem tak sam jeździć, to mi momentalnie przeszło. Próbowałem jeszcze jeździć z 750kg ogonkiem ale to tez ma swoje wady, szczególnie na dzikusa w greckich krzakach. Ostatecznie udało się podnieść DMC, zrobić C+E i teraz jako tako da się jeździć, chociaż na granicy.
Gdybym sie nie sugerował tutejszymi opiniami, to zacząłbym od zrobienia C i kupił od razu normalnego kampera z odpowiednim zapasem ładowności, także nie zachęcajcie do złego, trzeba uświadamiać i niech każdy sam sobie zdecyduje….

Cyryl - 2022-10-22, 20:20

Dzikowski505 napisał/a:
...Sam nie wiem co robić...


jak coś doradzić jak nie wiem ilu osobowa jest Twoja załoga.

jeżeli 4-6 osób to nie sposób zmieścić się w wadze, bo to potrafią tylko Wietnamczycy ważący po 40kg, którzy podróżują mając za cały bagaż jedną kartę płatniczą.

mając tak liczną ekipę nie zmieścić się do mniejszego, a nawet i w mniejszym przekroczysz wagę.

jeżeli na zakup zamierzasz przeznaczyć tyle kasy ile warte jest omawaine auto, to za tą cenę nie kupisz sensownego kampera na 6 osób i powiedzmy 4,5t (lub wyżej) DMC.

jeżeli dzisiaj masz załogę 2+2 i dzieci są wieku nastoletnim, to po pierwszej podróży będą już szukali swojego towarzystwa, a Wam wystarczy auto na dwie osoby.
ja w takim wypadku rozejrzałbym się za mniejszym.

Rav - 2022-10-23, 00:17

aviator napisał/a:
I za to Was nie lubię :diabelski_usmiech przed kupnem swojego naczytałem się takich opinii i przyjąłem za standard, ze to norma i wszyscy tak jeżdżą :gwm .
...
Gdybym sie nie sugerował tutejszymi opiniami, to zacząłbym od zrobienia C i kupił od razu normalnego kampera z odpowiednim zapasem ładowności, także nie zachęcajcie do złego, trzeba uświadamiać i niech każdy sam sobie zdecyduje….


Nikt nie zachęca do złego. Pokazał konkretną sztukę to dostał odpowiedź, tj. że masą od innych nie odstaje. Cóż począć? Tak już jest.

Oczywiście, jeśli ma czas i ochotę, niech robi kat. C i szuka czegoś pow. 4t (wtedy jakiś zapas będzie). Wtedy jednak zacznie się inne uświadamianie - uciążliwości winiet, e-tolli itp.
Z DMC do 3,5t. tej papierologii granicznej, boxów itp. jest znacznie mniej (o zakazach wjazdu pow. 3,5t nawet nie wspominam).

vincent - 2022-12-18, 22:01

Tak się sklada, byliśmy w posiadaniu tego Kanausa w latach 2014-2019. Bardzo dobrze wspominamy podroże tym kamperem.
Pieredyszka - 2022-12-19, 09:57

LukF napisał/a:


Panowie, to jest na całkiem starym Ducato. Ponad 100 tys. za 22- letnie auto???? :shock:


Parametry wyszukiwania ustawione na rok. 1999-2001 i cena powyżej 22 000 euro. Wyskakuje na ta chwile 152 szt. https://www.leboncoin.fr/...price=22000-max

Ja nie mogę zrozumieć, dlaczego Europa Zachodnia nie przyjeżdża do Polski na zakupy, skoro tu tak tanio? :roll:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group