Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Miejsca Przyjazne Kamperowiczom - Kaszuby - Okolice miejscowości Duże Swornegacie

Baset - 2023-01-06, 23:24
Temat postu: Kaszuby - Okolice miejscowości Duże Swornegacie
https://www.udolnych.pl

Gorąco polecam to miejce, galeria na stronie nie oddaje uroku.

Minusy ( dla niektórych plusy ) do najblizszego sklepu( Duże Swornegacie ) ok 6km lasem i polem.

Plusy - cała reszta

Miejsca pod kampery wyrównane , woda i prąd przy stanowiskach, pole jest wieeeelkie,pewnie ze 30 kamperów by weszło. Kilka miejśc na ognisko. Są wiatki, więc w razie niepogody można się schować, jest kuchnia na powietrzu. Sanitariaty o bardzo wysokim standarcie, czyściutkie, bardzo długa linia brzegowa, rzeczka płytka ale powywijana, mnóstwo frajdy na kajaku. Właściciel ma swoje kajaki, busa, wywozi do 8 osób i mozna dopłynąć kajaczkiem do pola, lub startować z pola i odbiera gdzies z dalszego brzegu rzeki i przywozi.

Oprócz pola są pokoję do wynajęcia , jest domek kilkuosobowy, mozna zamówić posiłki - rano zamawiasz podająć liczbę osob i mozesz iśc na prawdziwy wiejski obiad.

Są stawy z rybami ( można łowić ) , kaczki kury kozy kucyki itp i jest coś jeszcze , co każdy powinien zobaczyć przezyć i powąchać. Ciężko to opisac ale jak bedzie zainteresowanie to się postaram.
Właścicielami są bardzo mili ludzie, takie serce na dłoni.

Polecam

yamah - 2023-01-08, 18:22

Jak już mowa o Kaszubach,to i ja polecam w Małych Swornychgaciach miejsce godne zatrzymania się o każdej porze dnia i nocy tu : 53.818460, 17.497206 wystarczy powiadomić właściciela telefonicznie o wjeździe (poza sezonem).Po drugiej stronie drogi jest tratwa wycieczkowa oraz wypożyczalnia rowerów wodnych,kajaków.
Byliśmy już kilkakrotnie poza sezonem a ostatnio w sylwestra..cena 40zł/woda,prąd,zrzut,ognisko.. o jamniku nie wspomnę :ok + owoce jeziora na grilla :bigok

Comsio - 2023-01-08, 21:01

No ładnie 🤤same frykasy 👌

Oj hyba te namiary wrzucę na pierwszą stronę 👍

W tamtym rejonie to przeważnie w Płesnie bywamy 2-3 dni 👍

Kicio - 2023-01-12, 00:10

 + owoce jeziora na grilla  - jak takie wspaniałe owoce jeziora jak na talerzu, to miejscówka naprawdę super.
:ok :food :slinka:

samotny wilk - 2023-01-13, 18:51

Comsio, Panie Wiesławie to dobry rejon (Bory Tucholskie) na biwakowanie. Pól namiotowych, biwakowych i kampingów jest tam Ci dostatek. Dosłownie co kilka km, a niekiedy nawet częściej.

Ja przez kilka dni w lipcu 2022 r. byłem na polu biwakowym Wigwam w Kokoszce.
Koordynaty: 53.838307, 17.493634.

Wtedy było tam sporo cepek, kilka namiotów i kamperów.
Jeżeli nie jesteś Pan mocno, tak "po chorwacku" wymagający to miejsce jest ok.

Nocna cisza jest gwarantowana przez regulamin i chłopaka prowadzącego obiekt. Z tym żartów nie ma. Jeżeli zachowujesz się głośno, robisz nocny raban właściciel podchodzi i ostrzega tylko raz. Za drugim razem podjeżdża już policja. Sam to widziałem. Nawet coś tam wypisywali. :shock: Mnie to odpowiadało, bo lubię ciszę w nocy.

Pole jest zlokalizowane przy samym jeziorze z jednej strony i lesie z drugiej. Nie jest ogrodzone. Ma sporo zadaszonych wiat turystycznych ze stołami i ławkami. Jest i ogromna wiata wewnątrz której nawet w czasie deszczu można rozpalić ognisko.
Na polu znajdują się 2 pkt zmywania naczyń i toalety.
Są i 2 kabiny natryskowe z gorącą wodą. Zamiar kąpieli zgłaszamy właścicielowi (telefonicznie też można). Ten przyjeżdża wieczorem i zajmuje się grzaniem wody. Kosztuje to tylko 5 zł od łebka. :mrgreen:

Ceny za pobyt na polu są b.niskie. Cennik jest na jednym z foto.

Na polu nie ma sklepu. Ja dreptałem 2.5 km do sklepu Lewiatan w m. Swornegacie: 53.859438, 17.496935. Ten sklep był czynny przez 7 dni w tygodniu.

Będziesz Pan zadowolony. :spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group